Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, P_M napisał:

@Gregorius widzę pick mocno po sympathy poszedł :)

W sumie tak. Ale w zasadzie moim zdaniem kategoria też jest odpowiednio ze względu na jego role jaką odegrał dla wielu osób w drodze do ateizmu. Który paradoksalnie staje się nową religia. W nauce cóż jest naukowcem jakich wielu. Juz bardziej cenie jednego nobliste z fizyki z którym miałem okazje być na konferencyjnej kolacji a i tak nie jest to topka naukowców. 

Przy czym miałem jeszcze jeden typ twórcy pewnej religi (nie zarejestrowanej w PL np) z podobnej parafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No to raczej agnostycyzm 

No jest miedzy nimi niuas szczególnie trzymając się definicji. Ale mówię o powszechnym rozumieniu. No i dlatego mówie religia. Bo nie da się udowodnić nie istnienia zadnej istoty wyzszej. Natomiast mozna udowodnić ze żadna religia nie przedstawia i reprezentuje tą istotę wyzsza. Zreszta własnie tutaj bład logiczny popełnił Dawnkins. Wg mnie oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

 Natomiast mozna udowodnić ze żadna religia nie przedstawia i reprezentuje tą istotę wyzsza. 

Nie, tego też nie można. 

Można albo wierzyć w coś wyższego rzędu niż czlowiek, albo nie wierzyć i to w sumie tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

To Twoje zdanie. Wiele osób w tym ja ma inne.

uważasz że Zeus istnieje albo Thor? 

Twierdzenie Godla o niezupełnpsci wprost mowi o tym, że to nie jest kwestia zdania, tylko że się nie da. 

Nie wierzę, że istnieje Zeus albo Thor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Twierdzenie Godla o niezupełnpsci wprost mowi o tym, że to nie jest kwestia zdania, tylko że się nie da. 

Nie wierzę, że istnieje Zeus albo Thor. 

jak się ma to do 

9 minut temu, fluber napisał:

Można albo wierzyć w coś wyższego rzędu niż czlowiek, albo nie wierzyć i to w sumie tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

No chyba dość dobrze. Mogę wierzyć w Zeusa albo nie. Mogę wierzyć w Thora albo nie. Itd.

Można albo wierzyć w KONKETENGO coś wyższego rzędu niż czlowiek, albo nie wierzyć i to w sumie tyle. 

To jest wielka różnica która powoduje ze twoje zdanie jest nie prawdzie.  Faktycznie przy czym mówie to o moim zdaniu. Czy istnieje jakiś byt wyzszy czy nie. można wierzyć lub nie. Przy czym intuicyjnie wierzymy w "COS". Jeżeli religia zaczyna nadawać temu czemuś konkretne cechy  mające wpływ na nasze życie to przestaje być tylko wiarą ponieważ możemy naukowymi metodami zbadać czy ten wpływ jest czy nie. Tak jak z życiem Jezusa. Nie ma dowodów na jego istnienie za to jest spora ilość dowodów że nawet gdyby istniał wiekszość nowego testamentu jest nie prawdziwa. A skoro tak wiemy że Jezusa takeigo jak go przedstawiono nie było wiec wiara w niego jest fałszywa. Może wiara w jakiegoś innego Jezusa który stworzył religie ale nie zrobił 90% była by nie do obalenia na ten moment ale nie o tym mowimy.

4 minuty temu, julekstep napisał:

poproszę eksperta @DLT_Braddock o skomentowanie tego picku

🤣

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.