Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 

dziwne, że @fluber nie nawrzucał @DRK od przegrywów, skoro ewidentnie zrównał go z Augustem Poniatowskim 

 

Nein, nein. Ja z nikogo nie zrownuję z SAPem. Już prędzej subtelnie podważam legacy Katarzyny II, bo w przypadku np rozbiorów Rosja trochę zyskała, ale trochę też straciła. A przede wszystkim zamiast osłabionej i posłusznej Rzeczpospolitej dostała granicę z rosnącymi w siłę Prusami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fluber napisał:

No możemy tu argumentować, że Aleksander Macedoński to c***owy wybór bo podbił Persów i na pewno im było przykro tak jak Polakom po rozbiorach, ale myślałem że to atf światowy i to że Rosja się wzmocniła naszym kosztem nie ma tu znaczenia 

A ja myślałem że jednak umiesz zauważyć żart bo o Katarzynie nic nie pisałem serio ale może Twoj brak dystansu do swoich wyborów jest zbyt duży(i dlatego łatwo z nich cisnąć beke(Sokrates to faktycznie bieda wybór bez zadnej beki) i Ci to przysłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fluber napisał:

że Rosja się wzmocniła naszym kosztem nie ma tu znaczenia 

Sam zacząłeś o rozbiorach, więc do nich się odniosłem. Rozbiory to nie jest nie wiadomo jaki sukces Rosjan, a geopolitycznie to już calkiem marnie to wyglada. Musieli się podzielić czymś czym i tak zarządzali. I jeszcze upaśli na tym swojego przyszłego śmiertelnego wroga.

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DRK napisał:

Nein, nein. Ja z nikogo nie zrownuję z SAPem

No przecież wiadomo, tak samo jak ja nie nazwałem go bananowcem tylko użyłem takowego do przedstawienia mojej genezy tego picku (bo na dłuższą metę jest on irracjonalny pod każdym względem, a już na pewno nie powinien być brany pod wynik w tym ATF i w tym timelinie), no, ale to chyba zbyt zawiłe jednak by to ogarnąć bez srania żarem

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gregorius napisał:

A ja myślałem że jednak umiesz zauważyć żart bo o Katarzynie nic nie pisałem serio ale może Twoj brak dystansu do swoich wyborów jest zbyt duży(i dlatego łatwo z nich cisnąć beke(Sokrates to faktycznie bieda wybór bez zadnej beki) i Ci to przysłania.

sarkazm, eksperymenty czy żart są zarezerwowane dla niego. ju noł łot ajm sej „:)” „;)”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

(bo na dłuższą metę jest on irracjonalny pod każdym względem, a już na pewno nie powinien być brany pod wynik w tym ATF i w tym timelinie),

Katarzyna szału nie robi, ale  całkiem irracjonalnym wyborem też nie nazwałbym jej. Dereszowską tego ATFa zdecydowanie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

King świetny wybór. Aboslutna topka w literaturze zarówno pod kątem warsztatu jak i fabuły.  Zresztą widać jak dużo jego twórczości znalazło się w filmach.

Nie zgodzę się. King to okrutny grafoman, rozwleczone opisy, ślamazarnie prowadzona fabuła. Jedyna książka, która mi się podobała to sklepik z marzeniami. Rozpoznawalność autora top, ale warsztatowo mi się bardzo rozjeżdża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DRK napisał:

Katarzyna szału nie robi, ale  całkiem irracjonalnym wyborem też nie nazwałbym jej. Dereszowską tego ATFa zdecydowanie nie będzie.

patrząc na to jak nisko wyceniany jest Bonaparte, abstrahując już od picku z którym poszedł, to mocno się zdziwię jeśli Kaśka nie skończy gdzieś na samym dole, ja tego picku nie nazywam irracjonalnym z powodu osiągnieć politycznych, a tylko przez otoczkę jej towarzyszącą jak i obecne wydarzenia, nie wiem co miało za tym wyborem przemawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gregorius napisał:

King świetny wybór. Aboslutna topka w literaturze zarówno pod kątem warsztatu jak i fabuły.  Zresztą widać jak dużo jego twórczości znalazło się w filmach.

A propos ekranizacji to King jest jedynym autorem, w przypadku którego są one ewidentnie lepsze od materiału źródłowego (Skazani na Shawshank, Lśnienie, Zielona Mila).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DRK napisał:

Sam zacząłeś o rozbiorach, więc do nich się odniosłem. Rozbiory to nie jest nie wiadomo jaki sukces Rosjan, a geopolitycznie to już calkiem marnie to wyglada. Musieli się podzielić czymś czym i tak zarządzali. I jeszcze upaśli na tym swojego przyszłego śmiertelnego wroga.

Ale to jest trochę pisanie, że sukcesem Putina jest nieudany atak na Ukrainę, bo gdyby się udał to by miał granicę bezpośrednio z NATO a to by było niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Nie zgodzę się. King to okrutny grafoman, rozwleczone opisy, ślamazarnie prowadzona fabuła. Jedyna książka, która mi się podobała to sklepik z marzeniami. Rozpoznawalność autora top, ale warsztatowo mi się bardzo rozjeżdża. 

MI się go raczej dobrze czyta. Ale też zależy od nastroju. Nie mniej jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia. Zresztą dlatego go nie wybrałem. [FLUBER -tu bedzie żart -->] Myślę o kimś naprawdę rozpoznawalnym jak Masłowska czy Tokarczuk. Lub paru autorów z mojego ulubionego obecnie gatunku tylko w nim cięzko mi zdecydować czy iśc po sympatii czy rozpoznawalnośći. No i często największa siła tych książek jest nie warsztat a pomysł i fabuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

patrząc na to jak nisko wyceniany jest Bonaparte, abstrahując już od picku z którym poszedł, to mocno się zdziwię jeśli Kaśka nie skończy gdzieś na samym dole, ja tego picku nie nazywam irracjonalnym z powodu osiągnieć politycznych, a tylko przez otoczkę jej towarzyszącą jak i obecne wydarzenia, nie wiem co miało za tym wyborem przemawiać

Jeżeli kryterium oceny będzie "nie lubię ruskich" to na pewno skończy na dole. Tylko co my w takim razie tu oceniamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kily napisał:

A propos ekranizacji to King jest jedynym autorem, w przypadku którego są one ewidentnie lepsze od materiału źródłowego (Skazani na Shawshank, Lśnienie, Zielona Mila).

Tak to też prawda. Przy czym nie da się ukryć ze mówimy o arcydziełach filmowych.

Teraz, fluber napisał:

Jeżeli kryterium oceny będzie "nie lubię ruskich" to na pewno skończy na dole. Tylko co my w takim razie tu oceniamy?

Ona zupełnie racjonalnie może skończyć w w środku lub poniżej . To nie jest zły wybór ale dla mnie wpada w bardzo szeroki środek gdzie będę przed decyzja chciał zobaczyć całą listę i ewentualnie poczytać. Np. Napoleon ma duże zasługi jeszcze jako dowódca i przy organizacji administracji wiec na razie mam go wyżej. A co do nie lubienia Ruskim to na pewno Dostojewski będzie u mnie bardzo nisko. Nie trawie go ,a nie uważam że ma tyle innych plusów żeby to przełamać jak np. Tołstoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Jeżeli kryterium oceny będzie "nie lubię ruskich" to na pewno skończy na dole. Tylko co my w takim razie tu oceniamy?

To tylko jeden z aspektów, który działa tu na minus, podstawą jest czy Katarzyna to top topów władców na przestrzeni kilku tysiącleci, nie mówiąc już o tym czy jest chociażby najlepszą kobietą w tym względzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

To tylko jeden z aspektów, który działa tu na minus, podstawą jest czy Katarzyna to top topów władców na przestrzeni kilku tysiącleci, nie mówiąc już o tym czy jest chociażby najlepszą kobietą w tym względzie

to jest eksperyment jak zareagujemy na ruskich. czekaj teraz na wybór Bismarcka albo Tuska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Ale to jest trochę pisanie, że sukcesem Putina jest nieudany atak na Ukrainę, bo gdyby się udał to by miał granicę bezpośrednio z NATO a to by było niebezpieczne

Jeszcze raz. Odniosłem się do rozbiorów, bo pierwsze co napisałeś o Katarzynie dotyczyło właśnie tej kwestii. Jesli glownie na tym chcesz opierać argumentację o jej legacy-Twój wybór, choć moim skromnym zdaniem można znaleźć lepsze przykłady na to czym zasłużyła się dla polityki rosyjskiej.

Putin i tak ma granicę bezpośrednio z NATO w Norwegii, Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce. Dla niego to nic nowego.

Dla Rosji epoki Katarzyny II granica, a i (ewentualnie zagrozenie) z Prusami była nowością. Zwróć uwagę  jak wygodne dla carów np było przedrozbiorowe uzależnienie Rzeczpospolitej od Rosji w czasie wojny siedmioletniej. Wojska rosyjskie mialy bazę wypadową w Rzeczpospolitej i niemal unicestwily Prusy (szkoda że akurat zmarla caryca Elżbieta). Prusy odwrotnie,  nie mogły zaatakować ziem rosyjskich bo wpierw musiałyby zwasalizowac RON. 

10 minut temu, Koelner napisał:

to jest eksperyment jak zareagujemy na ruskich. czekaj teraz na wybór Bismarcka albo Tuska 

Bismarcka już mamy.

30 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

patrząc na to jak nisko wyceniany jest Bonaparte,

I jeszcze do mnie to piszesz, co jako jedyny zalajkowałem Ci Napoleona😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.