Skocz do zawartości

Let's repeat! czyli sezon 09/10 w jezioranach


sadek69

Rekomendowane odpowiedzi

MMaI, brzmi to u Ciebie bardzo łatwo, Lakersom w tym sezonie, ta "łatwa" sztuka się nie udała ;-)

Ja dalej nie rozumiem, czemu dyskredytujecie rzut Jamesa...

Może to po prostu KB jest słabszy w wjeżdzaniu na kosz, że nie zostawiają mu tyle miejsca i skupiają się tylko na jego jumpshot'cie?

 

I jak widać po statsach daje to lepsze efekty, i możliwe że KB łatwiej zatrzymać, niż LBJ, bo w przypadku KB łatwiej skupić się na kryciu jumpshotów, a trudniej na wjazdach LBJ, który mimo "kiepskiego" rzutu, trafia na bdb procencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMaI, brzmi to u Ciebie bardzo łatwo, Lakersom w tym sezonie, ta "łatwa" sztuka się nie udała ;-)

Ja dalej nie rozumiem, czemu dyskredytujecie rzut Jamesa...

Może to po prostu KB jest słabszy w wjeżdzaniu na kosz, że nie zostawiają mu tyle miejsca i skupiają się tylko na jego jumpshot'cie?

 

I jak widać po statsach daje to lepsze efekty, i możliwe że KB łatwiej zatrzymać, niż LBJ, bo w przypadku KB łatwiej skupić się na kryciu jumpshotów, a trudniej na wjazdach LBJ, który mimo "kiepskiego" rzutu, trafia na bdb procencie.

ostatnio także sporo myslę o tym słabym rzucie LBJ...

niby pomysł niezły dac mu miejsce niech rzuca zamiast wjazdów ale w tym LBJ jest coraz lepszy

 

ale czy juz dobry :?:

 

chetnie poznam zdanie innych bo ja nie mam na razie wyrobionego zdania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej podstawie piszesz, że Rzut i midrange game LBJ ma gorszy?

Bo Kobe trafia jumpshoty na lepszym procencie mimo, że oddaje ich więcej i generalnie kryje się go bliżej.

 

(82games.com)

 

 

Co do zostawiania miejsca, LBJ jest liderem, jesli nie jego mają kryć w Cavs to kogo?

 

Nie chodzi o to, że nie jest kryty, tylko że ciągle nie ma reputacji wyborowego strzelca, rywale obawiają się przede wszystkim jego wjazdów, Bryanta kryją szczelniej, co na pewno ma związek z tym, że mijającego Jamesa trudniej zatrzymać. W każdym razie, sami obrońcy to przyznają, mogę przy okazji poszukać cytatu, zdaje się że był to Battier albo Batum (lub obaj), twierdząc, że LeBrona prowokuje się do rzucania z daleka, a Bryantowi nie wolno zostawić miejsca. Zresztą, widziałeś, żeby Jamesowi podczas oddawania rzutów ktoś przystawiał rękę do twarzy?

 

 

Co do argumentu o dalsze postępy, co z tego, że spędził 7 lat? Kobe spedzil 13(tez jest uksztaltowanym gracze), i dalej udoskonala swoją grę, a to zeszłoroczne zagrania off the glass passes, a to tegoroczne post-moves, rzuty lewą ręką...

Nie wiem z jakiego powodu odmawiasz, LeBronowi możliwości poczynienia progressu, ten facet ma wszelkie możliwości na totalną dominację.

 

Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo to kolejna przewaga Bryanta - etyka pracy. Możliwości możliwościami, ale czy nie daje Ci do myślenia fakt, że Kobe w swoim 13. sezonie zrobił większy postęp niż 25-letni LeBron? Ile lat zajęło Jamesowi wypracowanie przyzwoitego jumpera? Jakie nowe elementy dodał do swojej gry na przestrzeni tych kilku ostatnich lat? Nie odmawiam mu możliwości rozwoju, ani postępów, jakich dokonał, ale nie widzę podstaw, by stwierdzić, że James za, powiedzmy, 5 lat, będzie się jakoś znacząco różnił od tego obecnego.

 

 

ostatnio także sporo myslę o tym słabym rzucie LBJ...

 

LeBron nie ma słabego rzutu, ale ciągle bardziej opłaca się mu zostawić trochę miejsca, niż dać wejść pod kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dyskredytuję, tak tylko sobie wyrywkowo wycinam zdania z którymi się nie mogę zgodzić :P

 

np:

Może to po prostu KB jest słabszy w wjeżdzaniu na kosz, że nie zostawiają mu tyle miejsca i skupiają się tylko na jego jumpshot'cie?

zważ na to że Bron ma 25lat jak sam mówisz a Bryant 31... trochę nie fair twierdzić że KB jest słabszy we wjeżdżaniu teraz... zobaczymy jak tam James za 6 lat będzie windował te swoje kilogramy :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dyskredytuję, tak tylko sobie wyrywkowo wycinam zdania z którymi się nie mogę zgodzić :P

 

np:

Może to po prostu KB jest słabszy w wjeżdzaniu na kosz, że nie zostawiają mu tyle miejsca i skupiają się tylko na jego jumpshot'cie?

zważ na to że Bron ma 25lat jak sam mówisz a Bryant 31... trochę nie fair twierdzić że KB jest słabszy we wjeżdżaniu teraz... zobaczymy jak tam James za 6 lat będzie windował te swoje kilogramy :twisted:[/quote:qsoqe7r6]

 

przy takim stylu gry?

 

 

IMO nie będzie go w lidze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras sprawdziłem z hotspots stats, otóz

LBJ ma 71,2% spod kosza na 385 rzutów.

KB 55.3 % spod kosza na 318 rzutów.

 

Jak widać różnica kolosalna.

 

Kobe oddał z 3pt line 194 rzuty w tym sezonie na 31% skuteczności.

z kolei Lebron oddał ich az 247 na 36% skuteczności.

 

Nie dąże teraz w tym momencie do udowodnienia, iż LBJ ma lepszy jumpshot.

Bo nie chce mi się bawić w takie głębokie przeszukiwanie stats itd.

 

Chciałbym tu podzielić się przemyśleniem nad samą ofensywą obu zawodników.

Jendras, mówisz, że KB jest o wiele lepszym zawodnikiem ofensywnie.

Tak może faktycznie skillem, zagraniami i samymi umiejętnościami, jest lepszy od LBJ.

 

 

Tylko problem w tym, że te statystyki to obalają i co z tego, ze Kobe finezją zabija większość w tej lidze.

LBJ zabija skuteczniej, nieważne czy tym kiepskim jumpshotem, tym ze ma duzo miejsca(ma duzo bo jak ktos Ci wjezdza pod kosz i trafia ponad 70% to jest tylko jego zasługa, a nie wina, że ma gorszy jumpshot, Kobe nie kończy, tak dobrze spod kosza jak LBJ, stąd kryją go bliżej, bo to się bardziej opłaca)

 

Osobiscie mimo, duzej sympatii dla KB, widzę i zdaję sobie sprawę, że to LeBron może być/będzie tym the most unstoppable guy in the league... nie wiem czy powinienem uzyć,ale niech będzie "ever".

 

Edit: MMaI 31 lat... to jest prime, przynajmniej dla mnie i KB tym sezonem również to udowadnia... więc nie wiem, czy dla LBJ i jego atletycznosci bedzie problem utrzymac to przez najblizsze 8/9 lat. Vide przykład MJ... łatał, łatał i 6 pierscionków ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dyskredytuję, tak tylko sobie wyrywkowo wycinam zdania z którymi się nie mogę zgodzić :P

 

np:

Może to po prostu KB jest słabszy w wjeżdzaniu na kosz, że nie zostawiają mu tyle miejsca i skupiają się tylko na jego jumpshot'cie?

zważ na to że Bron ma 25lat jak sam mówisz a Bryant 31... trochę nie fair twierdzić że KB jest słabszy we wjeżdżaniu teraz... zobaczymy jak tam James za 6 lat będzie windował te swoje kilogramy :twisted:

 

przy takim stylu gry?

 

 

IMO nie będzie go w lidze[/quote:s3w1e1z8]

 

To co, zakładzik? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBJ ma 71,2% spod kosza na 385 rzutów.

KB 55.3 % spod kosza na 318 rzutów.

 

Jak widać różnica kolosalna.

 

Kobe oddał z 3pt line 194 rzuty w tym sezonie na 31% skuteczności.

z kolei Lebron oddał ich az 247 na 36% skuteczności.

 

Nie dąże teraz w tym momencie do udowodnienia, iż LBJ ma lepszy jumpshot..

w sumie to chyba udowodniłeś....masakra

 

edit: z tym LBJ że go nie będzie to był :wink:

bo jak widać facet juz zaczyna oszczedzać kolana i zaczyna rzucać więcej zza łuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to chyba udowodniłeś....masakra

Nie do końca, ponieważ argumentem Jendrasa, jest ze KB jest lepiej kryty na dystansie...

I nie bardzo wiem jak to obalić, co najwyzej moge powiedziec, ze to zasluga LBJ, ze ma wiecej miejsca opisane w powyzszych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w sumie to chyba udowodniłeś....masakra

Nie do końca, ponieważ argumentem Jendrasa, jest ze KB jest lepiej kryty na dystansie...

I nie bardzo wiem jak to obalić, co najwyzej moge powiedziec, ze to zasluga LBJ, ze ma wiecej miejsca opisane w powyzszych postach.

dla mnie 5% przy dodatkowo 50 rzutach więcej to dowód niezależnie od intencji obrońcy

 

po to wymyslono %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: MMaI 31 lat... to jest prime, przynajmniej dla mnie i KB tym sezonem również to udowadnia... więc nie wiem, czy dla LBJ i jego atletycznosci bedzie problem utrzymac to przez najblizsze 8/9 lat. Vide przykład MJ... łatał, łatał i 6 pierscionków ma.

jo! MJ szczególnie dużo latał przy ostatnich mistrzostwach.... a pod koniec kariery.... to chyba po wiaderka na wodę spuszczoną z kolan :mrgreen:

 

kaman, spieranie się czy Lebron ma lepszy rzut, bo więcej wjeżdża będąc 6 lat młodszym wybrykiem natury jest lekkim nieporozumieniem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBJ ma 71,2% spod kosza na 385 rzutów.

KB 55.3 % spod kosza na 318 rzutów.

 

Jak widać różnica kolosalna.

 

Kobe oddał z 3pt line 194 rzuty w tym sezonie na 31% skuteczności.

z kolei Lebron oddał ich az 247 na 36% skuteczności.

 

Nie dąże teraz w tym momencie do udowodnienia, iż LBJ ma lepszy jumpshot..

w sumie to chyba udowodniłeś....masakra

 

a co to mówi o jumpshocie? przy 3 jest taka sprawa, że Bryantowi wide open 3 trafiają się dużo rzadziej niż Lebronowi z tego co wiem. A to że Lebron ma lepszy % na wjazdach było do przewidzenia - tylko że midrange - więc ten właściwy jumpshot - to nie jest ani jedna, ani druga z tych statystyk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras, mówisz, że KB jest o wiele lepszym zawodnikiem ofensywnie.

 

Nie. I nie rozmawiamy też o tym, który jest lepszym zawodnikiem, ale w ilu elementach gry Kobe jest lepszy.

 

Kobe oddał z 3pt line 194 rzuty w tym sezonie na 31% skuteczności.

z kolei Lebron oddał ich az 247 na 36% skuteczności.

 

Nie dąże teraz w tym momencie do udowodnienia, iż LBJ ma lepszy jumpshot.

 

Tak, w tym roku Kobe słabiej rzuca za trzy. Nie zmienia to faktu, że ma wyższą skuteczność w jumpshotach. Mimo że gra z kontuzją i w ostatnich tygodniach mocno obniżył loty.

 

 

Edit: MMaI 31 lat... to jest prime, przynajmniej dla mnie i KB tym sezonem również to udowadnia... więc nie wiem, czy dla LBJ i jego atletycznosci bedzie problem utrzymac to przez najblizsze 8/9 lat. Vide przykład MJ... łatał, łatał i 6 pierscionków ma.

Niestety, na prime Bryanta przypadł okres Smusha Parkera. Wiek nie jest tutaj sprawą najistotniejszą, lecz 13 bardzo długich sezonów. Natomiast Jordan latał - owszem, do pierwszej emeryturki. Nogi mu odpoczęły, styl gry zmienił. Jak będzie z LeBronem - nie wiem, na razie fizycznie wygląda na fenonem, zobaczymy co będzie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMaI i MacClane, chyba nie do końca mnie zrozumieliście. Ten wątek z jumpshotem jest zupełnie poboczny.

Chciałbym żebyśmy się skupili na ogólnej ofensywie, kogo trudniej zatrzymać.

Wykazałem statystykami, że LeBrona trudniej, a mimo wszystko większość uważa, że to KB jest lepszy ofensywnie, mimo, że ma gorsze % i nie rozumiem dlaczego, mam nie brać ich(%) pod uwagę.

Argumenty o finezji i skillu kompletnie do mnie przemawiają, co z tego, że KB ma wyższe umiejętności skoro, one są nieskuteczne w brutalnej boiskowej rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. I nie rozmawiamy też o tym, który jest lepszym zawodnikiem, ale w ilu elementach gry Kobe jest lepszy.

W ilu elementach gry... tak się stało, że wszystkie te elementy gry to, elementy ofensywne...

I nie pisalem kto jest lepszym zawodnikiem, tylko kto jest lepszym ofensywnie.. Big difference

 

 

W ataku gra LeBrona ciągle jest bardzo uboga w porównaniu do KB. To co daje mu przewagę, to przede wszystkim penetracje - atletyzm, siła, body control, wykończenie. Moim zdaniem James jest też lepszym organizatorem gry (chociaż Bryant bardzo się w tym elemencie gry rozwinął)

 

Jendras, mówisz, że KB jest o wiele lepszym zawodnikiem ofensywnie.

Tak może faktycznie skillem, zagraniami i samymi umiejętnościami, jest lepszy od LBJ

Jeśli nie rozmawiamy tu o ofensywie/ataku to o czym?

 

Póki co nikt nie obalił mojego toku rozumowanie, odnosnie skutecznosci ofensywy Jamesa(Skuteczniejsza od tej Kobego)

Dostałem jedynie kompletnie pozbawione merytorycznej czesci uwagi odnosnie wiaderek po które latał MJ, o tym, że prime kobego przypadł na smusha parkera(imo kobe dalej jest w prime)

 

A zacytuję Cię tu Jendras, w ataku gra Lebrona jest bardzo uboga w porównaniu do KB, ale o wiele skuteczniejsza.

Co wolisz ubogość ale skuteczność, czy finezja i nieskuteczność?

Ja wybieram to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.