Skocz do zawartości

Boston - Atlanta


LAF

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, ely3 napisał:

Nie jestem taki ekspertem od Hawks jak Ty ale collins to dla mnie obecnie jest szkodnik po obu stronach parkietu jakich mało. Pudłuje na potęgę. W obronie jest pogubiony co gorsza jak wspomniałeś on nie wraca szybko pod własny kosz więc obrona kontr w wykonaniu Atlanty jest dramatyczna. 

Tak właśnie jest, jak na poziom olewania go ze strony Celtics, to nawet to G5 w jego wykonaniu nie było wcale jakieś super. Wiadomo, trafiał i tak jak na niego ponad stan, ale przeciętny zawodnik pewnie by nawet więcej z tego wycisnął. Za to w obronie on krył Browna i ten za każdym jebanym razem grał picka z Horfordem, na którym Collins zostawał i forsował tym switch Capeli, a potem Brown go bezlitośnie objeżdżał. Collins jest zdecydowanie najgorszym graczem tych PO, wśród tych, co grają +20 mpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie frajerska i w sumie dość kosztowna porażka Bostonu. Przy tak nieprzewidywalnej rzutowo drużynie jak Atlanta, serie trzeba zamykać jak najszybciej i dzisiaj bez większego wysiłku Celtics mogli to spokojnie skończyć. Ogólnie trochę mnie ten Boston rozczarowuje, bo spodziewałem się tu szybkiego 4:0/4:1, a tymczasem zrobiła się z tego seria. Jak na głównych faworytów do wygrania Wschodu, to trochę kiepsko. Potencjał w zespole jest ogromny, ale kolejny raz Celtowie robią sobie pod górkę.

PS White to typ gościa, którego każdy chciałby mieć w swojej drużynie. Regularny, solidny po obu stronach parkietu i potrafiący w ważnych momentach dorzucić coś ekstra. Idealny zawodnik do mistrzowskiego składu na naprawdę przyzwoitej umowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2023 o 10:55, Julius napisał:

ugraja cos tam jeszcze hawksy? żeby joel sie podkurowal troche?

Coś tam jednak ugrali. 

W sumie dla Sixers każdy dzień na wagę złota, ale z drugiej strony niestety to i tak za mało czasu, żeby doprowadzić Biida do 100%, a C's beda w gazie. miejmy nedzieje, że choc trochę podjechani. Nawiasem mowiac 100x bardziej wolalbym Hawks bo zielone to najgorszy mozliwy machup i ile razy nie ogladam C's to Tatum robi rzeźnię (nie tak jak dzisiaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubbas napisał:

a ten run gdzie zrobili ECF?

5/23 w G7 vs PHI, a potem 4/17 vs MIL (rok temu z MIA 2/12), więc ten awans do CF to trochę pomimo jego tragicznej gry (aczkolwiek wcześniej w serii miał dobre mecze).

2 godziny temu, karpik napisał:

Tyle razy, czyli 3 ;] Chyba trochę mała próbka, zwłaszcza, że jeden mecz grał z kontuzją kostki.

skoro po jednym możemy mówić, że zamknął wszystkim gęby dookoła, to tym bardziej po 3 jaki jest słaby ; )

2 godziny temu, Reikai napisał:

Tatum troche zesranstwo, najgorsze jest to jego czlopanie na druga polowe ledwo mieszczac sie w 8s, akcja po akcji, po akcji, po akcji, potem kozlowanie dalsze kilka sekund i cegla :]

 

 to tez fajne.

sprawdź +/- lakers w PO ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

 

sprawdź +/- lakers w PO ; ]

W ostatnim meczu Lebron mial najlepsze, ale tu juz z jakiegos powodu tego nie skomentowales jak przy poprzednich meczach :P Ale dla mnie te plusy i minusy to taka ciekawostka w takiej grze runow jak jest koszykowka, w dodatku na przykladzie kilku meczow. Akurat Smart z Tatumem strasznie polozyli ten mecz w 4 kwarcie, dlatego to wrzucilem w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lorak napisał:

5/23 w G7 vs PHI, a potem 4/17 vs MIL (rok temu z MIA 2/12), więc ten awans do CF to trochę pomimo jego tragicznej gry (aczkolwiek wcześniej w serii miał dobre mecze).

Trochę chyba piszesz historię na nowo albo nie oglądałeś PO w 2021. Tak, G7 z Sixers grał słabo aż do crunch time, vs Bucks grał z kontuzją. A seria z Heat idzie oczywiście na jego konto (ale nie tylko jego, bo tam strasznie Spo zniszczył McMillana).

8 minut temu, lorak napisał:

skoro po jednym możemy mówić, że zamknął wszystkim gęby dookoła, to tym bardziej po 3 jaki jest słaby ; )

No właśnie nie po jednym, bo Young ostatnie 3 mecze miał świetne, świetnie uruchamia partnerów od początku, a w 4Q przejmuje mecze - 15 pkt w G3, 21 w G4 i 16 w G5, a warto dodać jeszcze, że wczoraj w drugiej połowie grał bez odpoczynku. Dodaj do tego bardzo dobry mecz w play-in vs Heat, którzy byli jego najgorszym koszmarem do tej pory, także to tymi meczami on zamyka gębę, nie tylko jednym.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

No właśnie nie po jednym, bo Young ostatnie 3 mecze miał świetne, świetnie uruchamia partnerów od początku, a w 4Q przejmuje mecze - 15 pkt w G3, 21 w G4 i 16 w G5, a warto dodać jeszcze, że wczoraj w drugiej połowie grał bez odpoczynku. Dodaj do tego bardzo dobry mecz w play-in vs Heat, którzy byli jego najgorszym koszmarem do tej pory, także to tymi meczami on zamyka gębę, nie tylko jednym.

hmm, możesz mieć rację, ale ja go po prostu nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Poza Karpikiem to go chyba nikt nie lubi, a tez nie wiem czy on by go lubil gdyby nie mial go w begm :D Ale nie zmienia to faktu, ze gra bardzo dobrze teraz.

Jestem fanem Younga od czasów Sooners, także pewnie bym go lubił, choć nie mam też problemu z przyznaniem, że jest bucowaty. Tylko wydaje mi się, że gdyby nie był, to mógłby nigdy tyle nie osiągnąć z jego warunkami fizycznymi. 

No i dopóki krytyka gracza jest na merytorycznym poziomie, to dla mnie wszystko jest ok, Young przecież nie jest ideałem. No, ale w ostatnich tygodniach było tego za dużo i nie miało to nic wspólnego z jego grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Próbują całkiem sporo, ale Young się serio poprawił w obronie. Nawet wczoraj miał kilka udanych akcji 1on1, tak z pamięci przeciwko Brownowi i Brogdonowi.

No widzę jak się poprawił, wygląda jak dziecko wśród dorosłych, nawet nie patrzy na swojego obrońcę wodząc za piłką. Offball to jest tragedia jakas, a że uda się zatrzymać kogoś 1 na 1 w pojedynczych akcjach nie zmienia faktu, że wygląda to OKROPNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Reikai napisał:

No widzę jak się poprawił, wygląda jak dziecko wśród dorosłych, nawet nie patrzy na swojego obrońcę wodząc za piłką. Offball to jest tragedia jakas, a że uda się zatrzymać kogoś 1 na 1 w pojedynczych akcjach nie zmienia faktu, że wygląda to OKROPNIE.

Uwierz mi, że był dużo gorszy. Zresztą potwierdzają to chyba wszystkie sraptory i lebrony, że w tym roku się poprawił. Takie lowlights można zrobić nie tylko jemu, a jest ich w tym roku i tak nieco mniej niż w poprzednich latach, no i tych udanych akcji jest trochę więcej. A problem defensywy Hox to na pewnie nie tylko Trae, co nawet na tym filmiku dobrze widać. Słaba komunikacja na zasłonach, dziwne rotacje, wiecznie spóźnione powroty do obrony, powtarzam to od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2023 o 10:11, karpik napisał:

Nic nie pokazałeś, poza jakimś nic nie znaczącym boxscore z końcówki sezonu.

To jednak coś pokazałem i choć to praktycznie jedyne mecze AJa pod Snyderem, to przecież nie zmienię Twojego zdania, że są nic nie znaczące, choć Ty nie pokazałeś lepszych... ba w sumie nic nie pokazałeś ;) 

W dniu 26.04.2023 o 10:11, karpik napisał:

No i jak Bey i Bogie sobie nie nabili, skoro mieli lepsze statsy od AJ w tych 15 meczach? :)

Patrząc  na te statystyki trudno powiedzieć, że byli lepsi box scorowo... za to w +/- AJ był dużo lepszy, netrtg ma też lepszy... 

T4gyHCm.jpg

ale przecież i tak Cię nie przekonam.  Miłego wieczoru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

To jednak coś pokazałem i choć to praktycznie jedyne mecze AJa pod Snyderem, to przecież nie zmienię Twojego zdania, że są nic nie znaczące, choć Ty nie pokazałeś lepszych... ba w sumie nic nie pokazałeś ;) 

Patrząc  na te statystyki trudno powiedzieć, że byli lepsi box scorowo... za to w +/- AJ był dużo lepszy, netrtg ma też lepszy... 

T4gyHCm.jpg

ale przecież i tak Cię nie przekonam.  Miłego wieczoru ;)

Strasznie męczysz bułę, sam przecież pokazujesz statsy, z których nie wynika, że Griffin jest lepszy, co przecież tłumaczy, dlaczego on nie przebił się do rotacji. Wystarczyło oglądać mecze zamiast częstować nas on/offami przy próbce kilkudziesięciu minut. 

Był taki jeden jak Ty na Reddicie ostatnio, także se poczytaj może opinie lokalsów, szczególnie sporo jest o tej mitycznej dobrej obronie AJ.

https://www.reddit.com/r/AtlantaHawks/comments/12z0mbo/raptors_fan_here_why_isnt_aj_griffin_getting/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę defensywa hawks się pogubiła w 4th, bo celtics raz po razie wypracowywali super pozycje za 3 (nawet gdy nie trafiali).

nie chcę się też za bardzo pastwić nad Youngiem, bo dzięki niemu ta seria była ciekawsza niż się zapowiadało, ale dziś już był typowy dla niego elimination game: 9/28 FG (1/13 w 2ndH) i 5 TOV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lorak napisał:

trochę defensywa hawks się pogubiła w 4th, bo celtics raz po razie wypracowywali super pozycje za 3 (nawet gdy nie trafiali).

Dla mnie nie zrozumiała decyzja Snydera, że kończył mecz wolnym na nogach Capelą. Okongwu był lepszy i radził sobie z rotacjami.

58 minut temu, lorak napisał:

nie chcę się też za bardzo pastwić nad Youngiem, bo dzięki niemu ta seria była ciekawsza niż się zapowiadało, ale dziś już był typowy dla niego elimination game: 9/28 FG (1/13 w 2ndH) i 5 TOV.

Yup, słabo zagrał, nie chciałem zapeszać po pierwszej połowie, kiedy machnął 25 pkt i trzymał Hox w grze, ale dużo bardziej wolę Younga-kreatora niż Younga-scorera. A tu dał się wpuścić w gameplan Celtics, którzy mu zostawiali troszkę przestrzeni i nie wychodzili z bazy, ewidentnie chcieli tego hero ball i choć większość rzutów Trae była z niezłych pozycji, to po prostu pilka za mało krążyła. Tak czy siak zrobił w tej serii wiele, żeby były emocje i mam nadzieję, że wyciągnie wnioski na przyszłość.

A no i wypada pochwalić za G6 Collinsa, wreszcie wyszedł pewny siebie i gdyby tak grał choćby co drugi mecz, to świat byłby lepszy.

3 godziny temu, Kubbas napisał:

Siakam by u nich elegancko pasował potrzebują konkret kombo skrzydłowego 

True, ale Hox nie mają assetów, dlatego kluczowy dla Atlanty jest rozwój Jalena Johnsona, który zrobił zajebiste postępy w tym sezonie i w przyszłym roku powinien odgrywać już istotną rolę w tej ekipie.

Fun fact - Hox w tej serii mieli aż trzech starterów z negatywnym A:TO ratio przy niskim usage. Tak się nie da grać motion, także zmiany są konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LAF zmienił(a) tytuł na Boston - Atlanta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.