Skocz do zawartości

Opisy ATF Sport


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Michael Schumacher Zdecydowanie najlepszy kierowca w historii. Nie znam się na sportach motorowych, więc wiedziałem, że nie zdołam przystealować kogoś w późniejszej rundzie, dlatego wziąłem z miejsca najlepszy możliwy wybór - długa, uwieńczona samymi sukcesami kariera w królewskiej dyscyplinie sportów motorowych. Do tego osoba zdecydowanie likeable z piękną historią tragicznej śpiączki, wsparcia rodziny i powrotu do życia. Zdziwię się, jak nie będzie tutaj 1#

image.jpeg.5634606b4c3ceed16c4ff1d9614034c8.jpeg

Babe Ruth GOAT Baseballu i ogólnie GOAT amerykańskiego sportu. Po 100 latach gry dalej jest wspominany, dalej jest porównywany do niego. Człowiek, który ze sportu stworzył show - pierwszy celebryta, pierwszy sportowiec, który pomimo rekordowo wysokich zarobków(kilkukrotnie większych od innych gwiazd ligi), był pierwszym który zarabiał więcej z reklam, niż z gry. Cała Ameryka się nim emocjonowała. Ikona globalna znana na całym świecie - w trakcie II wojny światowej japońscy żołnierze prowokowali rywali poprzez obrażania Babe Rutha to pokazuje jak ogromny miał impact. Możliwe, że największa tutejszych ikon

DOHA - QATAR SEPT 30: Yuliya Levchenko of Ukraine competing in the High  Jump final on Day 4 of the 17th IAAF World Athletics Championships 2019,  Kalif Stock Photo - Alamy

Jesse Owens Nie spodziewałem się, że aż do 3 rundy ostanie się GOAT lekkoatletyki. Na liście BBC jeden z 6 największych sportowców XX wieku(jedyny lekkoatleta), na liście ESPN 9(najwyżej z wszystkich lekkoatletów), na liście olimpijczyków 4(najwyżej z lekkoatletów). Człowiek, który w 45 minut pobił 4 rekordy świata. Człowiek, który pojechał jako czarny do nazistowskich Niemiec zdominować Olimpiadę, zdobywając złoto w każdej kategorii, w której startował i który zawstydził Hitlera tak, że ten się musiał schować, by nie być zmuszony uścisnąć ręki czarnemu zwycięzcy

image.jpeg.5fd13c586faa26962853dea52bd3d891.jpeg

Andrei Kasparov - może nie jest to sport z którego mogę wrzucić film z highlightami, nie zmienia to faktu, że Kasparov to najwybitniejszy szachista w historii. Był klasyfikowany na 1# przez rekordowe 21 lat. Nikt nie jest blisko tego osiągnięcia. Mało którego sportowca tyle lat trwała kariera. Brał udział w 8 olimpiadach, 8 razy przywiózł złoto. Zdobył rekordowe 11 nagród dla szachisty roku. Zresztą w skrócie - na liście żyjących geniuszy skalsyfikowany na 25 miejscu. Czy ktokolwiek inny w tej grze zdołał to osiągnąć?

325 Yuliya Levchenko Photos and Premium High Res Pictures - Getty Images

Ronaldinho - Prorok, który przygotował na przyjście Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, pierwszy wielki XXI wieku, który zdominował całkowicie za czasów swojego prime piłkę nożnę, wygrywająć wszystko w przepięknym stylu. Sorry, nie mam czasu więcej pisać, więc wrzucę tylko filmik:

 

Yuliya Levchenko - wspaniała sportsmanka, która zagrzewa Ukraińców swoimi sukcesami w sportcie. Drugie miejsce w mistrzostwach świata, drugie i pierwsze miejsce w mistrzostwach Europy, wybitna zawodniczka w skoku w wzwyż mimo, że ma dopiero skończone 25 lat.

Yuliya Levchenko

Fiodor Jemieljanienko - The Last Emperor, najbardziej dominujący w najbardziej efektownym stylu zawodnik MMA w historii, absolutny GOAT MMA, a w szczególnie HW. Pierwsza wielowymiarowa gwiazda - dominował Crocopa w stójce i Noguirę w parterze. Gwiazda, która sprawiła, że MMA stało się globalną dyscypliną. Wielokrotnie przez branżowe magazyny nazywany Muhammedem Alim MMA. Nawet jeden z wybranych picków tutaj jasno wskazuje na Fedora jako GOATa. A wszystko to w opakowaniu niepozornego prostego faceta nie posiadającego żadnych wybitnych warunków fizycznych. 

 

Iga Świątek - Polka. O ile wiem, że wśród licznie zgromadzonych judeo i germanofilów tego forum nie zyska to sympatii, ale możesz ktoś doceni GOAT polskiego tenisa, która zdominowała w zeszłym roku kobiecy tenis jak inny? 

image.jpeg.99197d70e2e51776f05b9ac74117c5fe.jpeg

Kevin Garnett - Czekałem z pickiem na NBA na koniec, bo wiedziałem, że pójdzie sporo bustów i przedwczesnego pickowania wyczekując na tego kto zostanie z wartościowych picków. Został KG - border top10 mający kompletną karierę osiągając jako jeden z nielicznych wszystko, jedna z najdłuższych karier, mała liczba tytułów zmarnowana z powodu gry w Minny, ale nie wiem czemu zdobywanie tytułów na barkach Curry'ego ma przesłaniać jego wspaniałą karierę. 

Yuliya Levchenko of Ukraine reacts in the High Jump Women Final on... News  Photo - Getty Images

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Franz Beckenbauer – Legenda. Cesarz. 5 dużych turniejów z Niemcami – 5 razy na podium – 5 razy w drużynie turnieju. Mistrz świata, Mistrz Europy, MVP Mistrzostw Świata, MVP Mistrzostw Europy, 2 Złote Piłki, 10 razy w TOP 5 głosowania na najlepszego gracza roku, 4 Ligi Mistrzów. Po prostu zwycięzca.

Kevin Durant – 2x Mistrz NBA, 2x MVP Finałów, MVP sezonu regularnego, 13x ASG, 10 x ALL NBA, w tym 6 razy 1st team, 3 nagrody koszykarza roku, 3 złota olimpijskie, mistrzostwo świata, 4x Król Strzelców NBA.

Mikkel Hansen – 3x”Złota Piłka” dla najlepszego szczypiornisty świata ( najwięcej w historii). Z Danią, która nigdy nie była mistrzem świata w 5 kolejnych turniejach zrobił 5 finałów, z czego zdobył 3 mistrzostwa świata ( 3 razy MVP MISTRZOSTW ŚWIATA). Do tego 2 finały igrzysk ( 1 złoto i oczywiście tytuł MVP), najlepiej zarabiający szczypiornista świata w historii.

Carl Lewis – 9-krotny mistrz olimpijski ( najwięcej złotych medali w historii lekkoatletyki) oraz 8-krotny mistrz świata). Wygrywał nie tylko w sprintach ( 100 i 200 metrów), ale także w skoku w dal. Wybrany sportowcem stulecia przez międzynarodowy komitet olimpijski, Lekkoatletą stulecia przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną oraz olimpijczykiem stulecia przez Sports Illustrated.

Martina Navratilova – 59 –krotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych. Nie, to nie pomyłka ( 18 razy w singlu, 31 razy w deblu i 10 razy w mikście). Ostatni tytuł ( w mikście) wygrała mając… 47 lat, rozwalając po drodze między innymi Kuznietsovą, czy Hantuchową. W wieku 48 lat w 1 rundzie Wimbledonu w singlu wygrała mecz…6:0 6:1. W wieku 50 lat była w ćwierćfinale Wimbledonu w deblu. Wygrała 167 turniejów singlowych ( rekord świata oczywiście). 7-krotnie wybrana tenisistką roku.  332 tygodnie była jedynką tenisa w singlu ( 2 wynik w historii) i 237 tygodni w deblu ( rekord).

Mike Tyson – pierwszy w historii niekwestionowany mistrz świata wszechwag. Dwukrotnie wybrany bokserem roku bez podziału na kategorie wagowe. Najmłodszy bokser w historii, który został mistrzem świata wagi ciężkiej. Do momentu wieloletniej odsiadki za gwałt w moich oczach najlepszy bokser w historii gdy w walce o niekwestionowane mistrzostwo świata rozwalił w 90 sekund wielokrotnego mistrza świata Michaela Spinksa ( jego jedyna porażka w karierze)

Stephan Peterhansel – 14-krotny zwycięzca Rajdu Dakar ( rekord). 6-krotnie zwyciężył w kategorii motocykli ( rekord), a 8-krotnie w kategorii samochodów ( rekord).  Wygrał łącznie 82 etapy ( rekord).  Niekwestionowany goat najtrudniejszego rajdu w sportach motorowych jaki istnieje. Warto zauważyć, ze jest goatem zarówno na motocyklu jak i za kierownicą samochodu. Unikat.

Judit Polgar – najlepsza szachistka w historii i najbardziej dominująca swoją dyscyplinę kobieta w historii sportu. Sportu, który sami wiecie ilu ludzi uprawia. Przez 26 lat nieprzerwanie była numerem 1 rankingu kobiet z olbrzymią przewagą nad resztą stawki. W pewnym momencie większość meczów rozgrywała z mężczyznami ( po tym jak m.in. zrobiła 12,5/13 punktów na olimpiadzie szachowej – kosmos). Zdobywając tytuł męskiego arcymistrza była najmłodszą osobą w historii, która tego dokonała. W prime zakwalifikowała się do turnieju o mistrzostwo świata, w którym występuje 8 najlepszych szachistów świata. Wygrywała w karierze zarówno z Kasparowem, jak i Carlsenem.

Anna Kurnikowa – ikona urody w świecie sportu. Zanim ktokolwiek pomyślał o robieniu rankingów najpiękniejszych sportsmenek, Kurnikowa już tam była, podpisała kontrakt z Adidasem, bo miała ładną buzię. W reklamach największych firm ogrywano motyw tego, że była najpiękniejsza:

 

Jednocześnie miała niezłe wyniki sportowe ( 8 na świecie w kobiecym tenisie). W świecie sportu ma status taki jak Pola Raksa w Polsce. Wybrana przez FHM w swoim prime na najpiękniejszą kobietę świata ( w edycji UK i USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis: Charlotte Bobcats 

Starting Five:

PG: Wayne Gretzky

SG: Mo Farah

SF: Alfredo Di Stefano

PF: Joe Louis

😄 Bill Russell

Ławka:

Jack Nicklaus

Jackie Stewart

Cheerleaderki: Eileen Gu + Margaret Smith Court

Wayne Gretzky - wyobraźcie sobie zawodnika NBA, który ma 50% więcej punktów od Kareema (drugiego najlepszego scorera) + 9 czy tam 10 MVP regulara. No, i macie wtedy dominację na poziomie Wayne'a Gretzky'ego. Do tego bonus za granie w złotych czasach międzynarodowego hokeja, gdzie mecze ze Związkiem Radzieckim były wielkim sportowym (i politycznym) wydarzeniem. Główny kreator, bo najlepszy kreator w historii swojej dyscypliny. 

Bill Russell - gdyby w jego czasach były nagrody MVP finałów i DPOTY, to miałby na koncie 11 tytułów, 5 MVP RS, 8-10 MVP finałów + kilkanaście DPOTY.  Najlepszy gracz swojego pokolenia, top4 alltime, najbardziej utytułowany koszykarz w dziejach, wyprzedzający swoją generację. Tu, tak jak Oscar Pistorius to najlepszy assassin, tak Russell to nieironicznie najlepszy defensor.

Alfredo Di Stefano - top2 legenda najbardziej utytułowanego klubu w historii, lider najbardziej utytułowanej klubowej drużyny w historii i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Ligi Mistrzów, pomimo tego, że rozgrywki te powstały gdy miał 29 lat, wybitne longevity, kilka złotych piłek, pomimo tego, że początkowo go dyskryminowano za bycie Argentyńczykiem (plus nagroda powstała gdy miał 29 lat), powszechnie uważany za najlepszego gracza swojego pokolenia. Tutaj scorer-skrzydłowy, lepsze resume od paru nowszych i bardziej uznanych nazwisk.

Mo Farah - serce i płuca drużyny, he he. Najbardziej utytułowany współczesny biegacz długodystansowy (4xIO, 5x MŚ), dla porównania Gebreselasie ma 2x IO i 4x MŚ, El Guerrouj ma 2x IO i 4x MŚ, Bekele ma 3x IO i 5x MŚ. Zostaje Paavo Nurmi, ale i on w obecnych konkurencjach olimpijskich ma 4x IO + 3x srebro + w jego czasach nie było Afryki, realnie Farah może być uważany za najlepszego biegacza długodystansowego ever. W ostatnim roku olimpijskim, biega na 5000m - 5500 zawodników notowanych na listach światowych, bieg na 10000m - 3000 notowanych zawodników, bieg przez płotki - 1900 notowanych, skok o tyczce - 1880 notowanych, skok wzwyż - 1400 notowanych, to także oddaję pod rozwagę. Mój najlepszy pick pod względem value.  

Joe Louis - Charles Oakley z impaktem superstara. Jakby ktoś się nie interesował boksem, boks w latach 30/40/50 był najpopularniejszym sportem na świecie, a Louis był nr 1, jego wygrana nad Maxem Schmellingiem była historycznym i globalnej skali wydarzeniem, słuchało jej w radiu 100 mln ludzi w USA. W rankingach alltime jest na tym samym tierze (linki poniżej, Ring to najbardziej prestiżowe czasopismo bokserskie) od Muhammada Alego - oczywiście rozumiem, jak ktoś wyżej będzie miał Claya, ale powinni być obok siebie w takich rankingach. MMA fajny sport, ale pod względem historycznego i kulturowego impaktu nie ma startu do pięściarstwa, jeszcze, a Louis to top2/3 najważniejszych postaci boksu w historii pod względem poziomu/impaktu. Tutaj ścisła czołówka. 

https://www.ringtv.com/410833-bill-caplans-20-greatest-heavyweights/

https://www.ringtv.com/634945-to-be-the-best-the-top-100-boxers-in-the-history-of-the-ring-rankings-10-1/

https://www.ringtv.com/488242-ring-greatest-heavyweight-time/

Margaret Court - najbardziej utytułowany przedstawiciel tenisa w historii, najwięcej triumfów singlowych/deblowych i mikstowych, tutaj m.in. środek stawki - żeński tenis ma tą samą pulę talentu co męski + podobny prestiż, więc nie powinno być tutaj żadnej dyskryminacji, a Australijka (i Serena oraz Graf) to legendy sportu. 

Jackie Stewart - tutaj nie ukrywam, trochę rzeźbienia w gównie, bo mnie nie interesują sporty motorowe - ale Stewart (3x MŚ, wybitny % wygranych wyścigów w relatywnie krótkiej karierze) ma lepsze resume od paru zawodników, którzy poszli przed nim (Lauda), pierwszy ranking z Google'a, 9 miejsce, tutaj liczę na ok. środka stawki, bo formuła 1 >>> rydwany >>> wszystko inne. 

https://www.autosport.com/f1/news/whos-the-best-formula-1-driver-schumacher-hamilton-senna-more-4983210/4983210/

Jack Nicklaus - idealny 6th man-scoring punch z ławki, precyzyjny scorer - najbardziej utytułowany golfista w historii, pierwsze 7 rankingów najlepszych golfistów ever podpowiada mi, że są traktowani razem z Woodsem jako 1a i 1b swojej dyscypliny (polecam sprawdzić, generalnie jeden ma lepsze longevity, konkurencję i wyniki, drugi jest większą ikoną) - zrozumiem jak ktoś będzie miał wyżej Woodsa, ale oni w takim rankingu powinni być dokładnie obok siebie, skoro w swojej dyscyplinie są traktowani za równych sobie. Ciekawy case, że jego czasy uważane są w świecie golfu za sportowo mocniejsze: ja się nie znam, ale tak piszo. 

Eileen Gu - nie chciałem brać kolejnej blondynki (check), wysoka, ale nie za wysoka (check), niby Azjatka (nie ma co przesadzać z ksenofobią i rasizmem), ale zamerykanizowana (check), nie chciałem randoma w swoim sporcie (2x złoto IO, jedna z największych gwiazd zimowych IO), duży hype medialno-instagramowy (check), dobre naturalne value (check), młoda, ale starsza kilka lat od Węgiel + widziałem ją po raz pierwszy gdy była dorosła, więc nie ma wstydu (check). Aż jestem ciekaw jak ją ocenicie. 

 

1811-EF51-5-CFF-44-D1-807-A-0-FD2-DF457-

https://www.instagram.com/eileengu/

Plusy:

- rim protection

- fit

- najbardziej inkluzywny i poprawny politycznie team, więc nie będzie kwasów w mediach (parę kobiet, parę czarnych, nawet jakaś Azjatka)

- wybierający nie jest historycznym ignorantem

Minusy:

- dużo geriatrii, questionable chemistry

ps

Koelner pisze, że ma ładniejsze zdjęcia Pani Gu i top w necie, więc polecam tego instagrama. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piłka nożna: Johan Cruyff (Holandia)

Piłkarz, który wyprzedził swoje czasy nie o dekade, ale co najmniej dwie. Legenda Reprezentacji Holandii, Ajaxu Amsterdam (w czasach gdy był największym zespołem w Europie) i człowiek, który zbudował Wielka Barcelonę (Legenda zarówno jako piłkarz jak i Trener). 

Życzeniowo- top3, realnie top4-5 zapewne, kwestia co będzie dla Was istotniejsze, bycie maszyna jak Cristiano, strzelanie orlikowe jak Pele czy połączenie kreatywności, techniki i wizjonerstwa jak u Johana. Z Messim i Maradona nie ma szans ze względu na status.

  • Koszykówka: Larry Bird (USA)

Larry Legend. Jesteśmy na forum koszykarskim wiec raczej przedstawiać nikomu go nie trzeba. Legenda, Idol, top2 graczy swojej epoki. Top7-8 pewne, dla mnie raczej top6 ale wiem ze z tym koniem nie ma się co kopać, wiec wezme co dano.

  • Inne sporty drużynowe: Bo Jackson (USA)

Najlepszy atleta w historii sportów. Jedyny w historii gracz który ma na koncie zarówno mecz gwiazd w NFL jak i w MLB. Ikona popkultury, której w reklamach supportowali Gretzky i Jordan grając drugoplanowe role, gdy Bo był gwiazda Nike’a. 

  • Lekkoatletyka: Javier Sotomayor (Kuba)

Ile jest rekordów świata w lekkoatletyce sprzed XXI wieku, które przetrwały do dzisiaj? Niewiele, a Sotomayor dzierży ten rekord od 30 lat. Szkoda ze najlepsze lata jego kariery zostały zmarnowane przez kraj pochodzenia, ale nawet u schyłku prime skakał na poziomie do ktorego nikt nigdy się nie zbliżył. Imo ciekawszy pick niż kolejny najlepszy biegacz długodystansowy swojej epoki. Value picku to Sergiej Bubka pewnie, wiec top5, w zależności od preferencji

  • Tenis: Andre Agassi (USA)

Bezpieczny pick, niewielka szansa na upside ale tez ciężko żeby wypadł poza top8-9. Andre,jego pojedynki z Samprasem w latach 90-00 były przedsmakiem nadejścia ery BIG3 tenisa. 8 wygranych turniejów wielkoszlemowych, wygrana na Igrzyskach, niemal 2 lata lider rankingu.

  • Sporty walki: Muhammad Ali (USA)

Najwazniejszy sportowiec w historii. Legenda i Ikona. Czy w rankingach na najlepszego w historii był ktoś lepszy? tak, ale nikt pod względu wpływu na boks nawet nie zbliżył się do Aliego. TOP1 swojej dyscypliny i coś z czym nikt chyba nawet nie odważyłby się dyskutować.

 

  • Sporty motorowe: Gajusz Apulejusz Diokles (Włochy)

Kontrowersyjny pick ze względu ja czasy wyboru. Ale jak świetnym wyborem jest Gajusz pokazuje to ze Julek skopiował ten pomysł wybierając Leonidasa.

Najwiekszy sportowiec swoich czasów, a na pewno najbogatszy, Rydwany ciężkie do zestawienia ze współczesnymi sportami motorowymi ale dalej licze ze poza top5 nie wypadnie, choćby przez wzgląd na dominację, która przetrwała nie lata, nie dekady, nie wieki, a tysiąclecia. 

  • Inne sporty indywidualne: Eddy Merckx (Belgia)

Największa wartość edukacyjna tego ATFu, legenda dwóch kołek, cudowne dziecko dwóch pedalow. Eddy, człowiek który wygrał więcej niż Armstrong po koksie w czasach gdy kolarstwo należało do najbardziej prestiżowych sportow świata. Ilona dla Belgów, Legenda dla Francuzow, choć w czasach dominacji zabojady tak go nienawidzili ze dopuścili się ataku ma kolarza podczas jednego z wyścigów. 

Typ wygrał w jednym roku Tour de France, Mistrzostwo Świata i Giro, co jest osiągnięciem do którego nikt się nawet nie zbliżył w historii kolarstwa. Stawiać ponad nim skejterow, szachistów, darciarzy, biatlonistów, bilardzistek czy golfistów to jest grube WTF

  • Najładniejsza sportsmenka: Alisha Lehmann (Szwajcaria)

Najlepszy tyłek całego zestawienia. Za karierę sportowa boostu nie otrzyma bo jest „jedynie” dobra piłkarka, ale pod względem ciała top1 zestawienia- z pyska dla mnie teoche zbyt sukowata, wole baby face, ale combo rozpoznawalność + ciało sprawiło ze nie mogłem jej nie wybrać. Jakby Anna Kurnikowa była ładna to by wyglądała jak Alisha. Generalnie mam wyżej 4 inne laski bez wątpliwości, ale między 5 a 10 to bezpieczny wybór, no i 

kto by nie klepnął ten z policji

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie będzie spektakularnego opisu, bezsensownego bełkotu tylko krótko zwięźle i na temat.

 

Ferenc Puskás – w 530 spotkaniach strzelił 514 goli w rozgrywkach ligowych. W reprezentacji za to 86 goli w 90 spotkaniach. To daje fenomenalny współczynnik goal per game (GPG). Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich oraz finalista Mistrzostw Świata. Trzy razy wygrał ówczesną Ligę Mistrzów. 7 strzelec w klasyfikacji All-Time uwzględniający wszystkich piłkarzy jacy kiedykolwiek występowali. Do momentu przyjścia Portugalskiej maszyny był rekordzistą GPG w samym Realu Madryt.

Fun Fact: Istnieje Puskas Award i jest to nagroda przyznawana przez FIFĘ za najładniejszą bramkę.

Manny Pacquiao – na 72 walki wygrał 62 w tym 39 przez KO. Dwa razy spośród tych 72 walk zremisował. Jako jedyny posiada pas mistrzowski w 8 kategoriach wagowych. Najstarszy mistrz świata w wadze półśredniej także ma długie longevity.

Fun Fact: Był senatorem na Filipinach.

Juan Manuel Fangio – 5 mistrzostw w Formule 1. Więcej ma tylko Michael a wtedy nie było bolidów naszpikowanych technologiami. Często kierowcy wjeżdżali w publiczność stojącą przy torze wyścigowym więc to nie taka łatwa sprawa była wtedy kierować szybko bolidem. Wygrał 46 % wyścigów co jest największym współczynnikiem. Warto dodać, że wielu współczesnych kierowców go podziwia jak Michael czy Lewis. W wielu rankingach o motoryzacji był na 1 miejscu.

Fun Fact : Nakręcono na jego cześć film.

Novak Djoković – mamy sporo fanów Tenisa wśród tego ATF, więc nie trzeba go zbytnio przedstawiać a pokrótce wspomnę, że aktualny numer 1 w rankingu ATP. 87 % wygranych pojedynków w tym zdobywca 22 Wielkich Szlemów.

Fun Fact: Ma wielu fanów w NBA między innymi Vukcevic czy Jokic

T7NBweA.png

 

Julija Kanakina – podlinkuje jej ig i przykładowe foto. Jak dla mnie 10.

https://www.instagram.com/yulia.kanakina/                   

 

XKWOBYj.png

Fun Fact: Była wybrana najładniejszą sportsmanką na IO w Pekinie w niektórych rankingach oraz często jest na fanpage’ach dotyczących najładniejszych sportsmanek.

Katie Ledecky - 7 złotych medali na IO. Żeński odpowiednik Phelpsa. W wielu rankingach dotyczących pływaczek wybierana na 1 miejscu. Do tego w swoim dorobku ma 3 srebra na IO. Rekordzistka na 400, 800 i 1500m. Największa ilość wygranych mistrzostw świata.

Fun Fact: Pierwszy medal zdobyła jak miała 15 lat.

Sidney Crosby – Bardzo blisko był ROTY a więc swoją przygodę w NHL zaczął z wysokiego C. 3 razy zdobył Puchar Stanleya ( a jest jeszcze czynnym hokeistą więc może więcej). Dwukrotny MVP ligi. Strzelec zwycięskiego gola na IO dający złoty medal Kanadzie. Łącznie dwa złote medale z IO. Był najmłodszym królem strzelców w NHL ( obok WG). Niektórzy eksperci od NHL porównują go do Gretzky. Gdyby nie kontuzje byłby zdecydowanym nr 1 swojego pokolenia.

Fun Fact: Nie znalazłem.

Stephen Curry - 4 krotny mistrz NBA. Poszedłem w nowoczesność, bo uważam, że obecna koszykówka nastawiona jest na atak i wybrałem najlepszego strzelca za trzy punkty jaki kiedykolwiek był w lidze. Wiem, że kiedyś zespoły głównie opierały się zawodnikach, którzy pili oleje silnikowe i jedli gwoździe i ciężko będzie porównać go z nimi, ale sporo jest graczy w tym ATF z nowoczesności a wydaje mi się, że oprócz lidera obecnych Lakers patrząc przez pryzmat dokonań trudno było o lepszy wybór.

Fun Fact: Wystąpił wraz ze swoimi najbliższymi w amerykańskim odpowiedniku Familiady.

Jim Thorpe – poszedł jako przedostatni atleta. Wziąłem go bo w rankingu the atletic zajmuje czołowe miejsce.

Fun Fact: Podobno jest Indianinem.

 

Jak zauważyliście (albo i nie) szablon jest wzięty od @Koelner ponieważ bardzo mi się podobał jego opis w poprzednim ATF.

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George Best (piłka nożna) - Maradona good, Pele better, George Best. Który kibic piłkarski nie zna tej wyliczanki? Piłkarski wirtuoz, którego technika była stawiana przed najlepszymi pod tym względem Brazylijczykami w historii. Legenda Manchesteru United, którego pomnik stoi przed klubem. Zawodnik, który poprowadził Czerwone Diabły do pierwszego triumfu w Ligi Mistrzów,, gdzie w bezpośrednim pojedynku ograł innego, wielkiego gracza tamtych czasów Eusebio. Zdobywca Złotej Piłki z 81 roku. Niestety jeden z tych piłkarzy, który urodził się w przeciętnym piłkarsko kraju jakim była i po dziś dzień jest Irlandia Północna, więc nie mógł pokazać klasy na najbardziej medialnych turniejach jak i Mistrzostwa Świata i zanotować tylu osiągnięć co Pele i Maradona, a w opinii wielu nie ustępował im piłkarsko. Wg wielu rankingów, w tym szanowanego World Soccer ósmy najlepszy gracz w historii piłki nożnej. 

Hakeem Olajuwon (koszykówka) - Najlepszy center w historii koszykówki. W erze wybitnych centrów lat 80-90, on stał krok przed resztą dający superstar impact z obu stron parkietu, wielu z Nich wyjaśniając w bezpośrednich PO pojedynkach. Lider Houston Rockets i zdobywca dwóch Finals MVP w finałach 94 i 95, gdzie obydwie kampanie Rockets są wspominane jako jedne z najlepsze w historii NBA. 12 wyborów do ASG, 12 wyborów do All-NBA team, 9 wyborów do all-def team i dwukrotny zdobywca DPOY. W moim osobistym rankingu piąty najlepszy gracz w historii NBA.

Tom Brady (Futbol Amerykański - inne sporty drużynowe) - Tom Brady to nie tylko legenda swojej dyscypliny, gdzie królował przez trzy dekady i zakończył karierę jako bezdyskusyjny GOAT, ale także ikona całego amerykańskiego sportu, zawodnik o reputacji superherosa. Analitycy telewizyjni, telewizyjni non-stop nie ustają w dyskusjach tego kto jest najwybitniejszym sportowcem w dziejach. On czy Michael Jordan. Tom Brady jako zawodnik zdobył więcej mistrzostw Super Bowl niż jakikolwiek zespół w swojej historii. Sam futbol amerykański i NFL, u Nas przez niektórych traktowany po macoszemu jest najbardziej dochodową, a tym samym prestiżową ligą świata. Oglądalność SuperBowla przebija finały Ligi Mistrzów. Siedem mistrzostw, 10 występów w SuperBowl, 15 występów w meczu Gwiazd, setki wyśrubowanych rekordów. Niesamowite longevity na najważniejszej pozycji w futbolu amerykańskim.

Hicham El Guerrouj (Lekkoatletyka) - Marokański biegacz, który zdobywał złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach na dystansie 1500m i 5000m, co było pierwszym takim wyczynem od 1924 roku. Jako pierwszy został trzy razy z rzędu wybrany najlepszym lekkoatletą roku przez IAAF. Na przestrzeni historii ten wynik tylko wyrównał Usain Bolt. Uznawany za najlepszego lekkoatletę w swojej dekadzie. 

Rod Laver (Tenis) - W zdecydowanej większości ekspertów TOP4 męskiego tenisa all-time. "Tylko" 11 wygranych turniejów szlemów ze względu na kontrowersyjną decyzje o odsunięciu zawodowców od rozgrywek. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu dwukrotnie wielkiego szlema czyli wygrania wszystkich czterech turniejów w ciągu jednego roku co uczynił jako jedyny w historii. W rozgrywkach Pro Tournaments czyli tam, gdzie wtedy grała tenisowa śmietanka dorzucił kolejne osiem zwycięstw, mimo mniejszej ilości turniejów. Czy gdyby nie doszło do podziału wyśrubowałby rekord nieosiągalny dla obecnej wielkiej tenisowej trójki? Być może. Faktem jest, że zapoczątkował tenis w profesjonalnej formie jaki znamy dzisiaj. Maestro tenisa na którego część imię dostał główny kort centralny, gdzie rozgrywa się Australian Open.

Aleksander Karelin (Sporty walki) - Rosyjski zapaśnik, który przez 13 lat wygrywał wszystkie walki. Historia pojedynków w karierze? 887 wygranych i dwie porażki. Jedna bardzo pamiętliwa i to nie dlatego, że przegrana, ale głównie ze względu na baaardzo kontrowersyjne okoliczności podczas walki o złoty medal w Sydney. Trzykrotny złoty medalista olimpijski, wielokrotny mistrz świata i Europy. Chwyt Karelina, jaki dzięki jego nazwisku wszedł do słownika sztuk walki budził przez lata strach rywali i jest jednym z bardziej efektownych chwytów w sportach walki.

Fernando Alonso (Formuła 1-Sporty motorowe) - Pod względem talentu Hiszpan stawiany na tej samej półce co Michael Schumacher. Ciężko się temu dziwić, wszak ich pojedynki na zawsze wpisały się w historie wyścigów F1. Młody Hiszpan, mimo gorszej maszyny jakim było Renault przeciwko Ferrari nieraz zaskoczył Niemca ogrywając go na torze, a potem przez legendarnego Michaela został namaszczony na swojego następcę. Ferrari jednak już u schyłku swojej potęgi przestało wygrywać samą maszyną, więc Hiszpan nie miał szansy na równie spektakularną karierę w bolidzie słynnej włoskiej marki. Także Felipe Massa, jego partner z zespołu uchodzi za jedno z najsłabszych nazwisk jakie zasiadało za kółkiem Ferrari. Dwa mistrzostwa i 32 wygrane wyścigi. Dla wielu kariera marzeń, on sam i jego fani, jednak wiedzą, że mógł zostać tym najlepszym.

Phil Taylor (Dart-Inne sporty indywidualne) - Kolejny wybrany przez mnie zawodnik z niesamowitym longevity i kolejny, który zamienił sport pół-amatorski na w pełni medialny profesjonalny sport. Absolutny dominator w swojej dyscyplinie, większy nawet od Phelpsa. Królował w darcie przez trzy dekady, ostatni finał mistrzostw świata zaliczając już 57 lat na karku. 16 tytułów mistrza świata? Uważany za najlepszego dartera ostatniej dekady, a także drugiego na listach all-time Holender Michael Van Gerwen ma trzy tytuły. To pokazuje skalę dominacji.

Maria Kirilenko - (Najładniejsza sportsmanka)

e78ce04604a513293a9bf3d19401bd91.jpg

maria-kirilenko+....jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piłka nożna: Cristiano Ronaldo (Portugalia)

    Wiadomo, safe bet i nie ma sie za bardzo co rozpisywac, bo luzno TOP 2 tej zabawy. Pewnie przed ostatnimi MS bylby TOP1 czesciej, ale teraz Messi ma sporego boosta i juz nie ma tego argumentu, ze Messi w kadrze to nic, a Cristiano to chociaz ME. 3X PIŁKARZ ROKU FIFA, 5X ZWYCIĘZCA BALLON D'OR, 4X UEFA BEST PLAYER IN EUROPE, 5X Liga mistrzow, Mistrzostwo Europy. GOAT lub TOP2 pewnie wedle preferencji.
     
  • Koszykówka: Shaquille O'Neal (USA)

    3x FMVP, 4 pierscienie, dominator. Jestesmy na forum enba.pl, nie ma sie co rozwodzic, robilismy rankingi bardzo czesto, w ATF zawsze wybierany w czolowce.

     
  • Inne sporty drużynowe: Mariusz Wlazły (Polska)

    Swego czasu jeden z lepszych siatkarzy na swiecie.
  • Cytat

     

     

    Do tego 
    Cytat

     

     

    Zwlaszcza te dwa ostatnie budza podziw. Mistrz swiata, srebrny medalista mistrzostw swiata. Najlepszy polski siatkarz w sporcie, gdzie dominujemy?

  •  
  • Lekkoatletyka: Haile Gebrselassie (Kenia)
    Na geekowych forach dla polskich biegaczy TOP 1 lub TOP2. Dwa zlota na IO, 4 zlota na MS, dwa srebra i jeden braz, a na hali 4 zlota. Wiele rekordow zostalo na grube lata. Za dzieciaka zapierdalal 20 km do szkoly biegiem. Z
    dobywał mistrzostwo świata lub ustanawiał rekordy świata na każdym dystansie od 1500m do maratonu, dokładając do tego 2 złote medale olimpijskie na 10000m. Najcenniejszą chwilą, jak sam mówi, był szaleńczy sprint, który dał mu zwycięstwo o 0,09s nad Paulem Tergatem na 10000m podczas IO w 2000 roku. Jednak to nie niesamowita szybkość i wytrzymałość czyni Hailego zniewalającym, lecz jego osobowość przesiąknięta pokorą, pewność siebie, świadomość własnego miejsca w świecie sportu oraz poczucie pewnej odpowiedzialności społecznej. Na początku kariery odmawiał jazdy Mercedesami, które dostawał jako nagrody za wygrane zawody, obawiając się tego, że luksusowe auta staną się dla niego ważniejsze niż bieganie.  Swoją fortunę rozporządził w Etiopii, zatrudniając 600 osób w firmie budowlanej, budując 2 szkoły podstawowe, a także na kampanię przeciwko AIDS. 

     
  • Tenis: Andy Murray (UK)
    Trzy szlemy, dwa igrzyska. Spytajcie Cambiego czemu byl zajebisty i kto by dzis rozdzielal swieta trojke w rankingach all time, gdyby nie kontuzje.

     
  • Sporty walki: Floyd Mayweather Jr (USA)
    Mistrz swiata 5 kategorii, w kazdej dostosowal swoj styl, konkretne nazwiska na rozkladzie,  50:0, TBE, najbogatszy sportowiec na swiecie, rekordy PPV, kazdy chcial obejrzec jak mu ktos dojebie, nikomu sie nie udalo.

     
  • Sporty motorowe: Max Verstappen (Holandia)
    2x mistrz swiata, w tym sezonie bedzie trzeci. Dojechal Hamiltona 2 lata temu w slabszym aucie, tylko dzieki swojemu geniuszowi. Od dzieciaka tyrany przez starego, ktory nastawil go na sukces. Kto oglada F1 wie o jakim rodzaju talentu mowimy, jezeli bedzie mial odpowiednie auto to nie ma na niego kozaka. Agresywny styl jazdy, powtarzalnosc, mega manewry wyprzedzania. Za kilka lat imo GOAT, zwlaszcza za rozjebanie psychiki Hamiltonowi.

     
  • Inne sporty indywidualne: Steve Austin (USA)
    Najbardziej popularny wrestler, ikona ktora sprawila ze ten sport z milionow zaczal zarabiac miliardy. Jezeli sa tu deskarze, czy szachisci to znajdzie sie miejsce i dla GOAT Wrestlera, ktory rzucaniem ludzi jak szmatami wygenerowal milairdy dochodu. Niby udawany sport, ale byle kogo nie robia tam GOATem, trzeba miec charyzme, styl. Sprobujcie isc do stanow i zrobcie bez zadnego treningu kariere na jego poziomie, badzcie ikona wrestlingu w latach 90 i zobaczymy komu z was sie to uda.
  • Najładniejsza sportsmenka: Alica Schmidt (Niemcy)
    Alica-Schmidt-1536x845.jpg
    alica.jpg
    maxresdefault.jpg

    NINTCHDBPICT000788234266-2.jpg?strip=all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja machnę mały opis.

1. Lewis Hamilton  - Jeśli chodzi o sukcesy to zdecydowanie numer jeden w swojej kategorii. Schumacher wprawdzie ma tyle samo mistrzostw, ale Lewis ma więcej wygranych wyścigów, więcej miejsc na podium, więcej pole position jego kariera wciąż trwa.

2. Ronnie O'Sullivan - legenda snookera. W zasadzie w jego posiadaniu są wszystkie rekordy snookerowe. Najwięcej tytułów mistrzowskich, najwięcej wygranych turniejów rankingowych, najwięcej setek.

3.Pete Sampras - Legenda tenisa przed pojawieniem się wielkiej trójki. Wygrał 14 turniejów Wielkoszlemowych, był najdłużej liderem przed czasami Federera. Jego rywalizacja z Agassim była ozdobą lat 90-tych w tenisie.

4.Anderson Silva - legenda MMA i UFC przez kilka lat regularnie wybierany najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie. Pas mistrzowski trzymał nieprzerwanie przez blisko 7 lat. Jego styl walki był bardzo efektowny.

5.Armand Duplantis najmłodszy z moich wyborów. W  zasadzie dopiero zaczyna karierę, a  już jest legendą. Już kilka razy poprawiał rekordy świata i jest na najlepszej drodze do bicia kolejnych.Do tego mimo młodego wieku już 2 razy wybierany lekkoatletą roku.

6. Michel Platini Jeden z najlepszych piłkarz świata. Mistrz Europy, zwycięzca Pucharu Mistrzów i przede wszystkim 3 krotny zdobywca Złotej Piłki. Mimo  bycia pomocnikiem trzykrotny król strzelców Serie A i król strzelców Euro 1984 z 9 golami co do dziś jest najlepszym wynikiem w jednym turnieju.

7. Jerry Rice legenda NFL  3 krotny zwycięzca Superbowl (jeden tytuł MVP) do dziś dzierżący wiele ofensywnych rekordów z dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Wystarczy wspomnieć o 197 touchdowns (przy  "zaledwie " 156 kolejnego zawodnika), albo 22 895 przebiegniętych jardach przy 17 492 kolejnego gracza.

8. Oscar Robertson akurat   na forum koszykarskim to nie trzeba go przedstawiać. Zresztą nie będę ukrywał, że zapewne większość z Was  wie o nim więcej niż ja, więc tylko wspomnę że był mistrzem NBA, zdobywał statuetkę MVP, wielokrotnie wybierany do pierwszej piątki NBA i do tego osiągał regularnie triple-double.

9. Rosamaria Montibeller - Brazylijska siatkarka wicemistrzyni świata i olimpijska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz

  • Piłka nożna: Zinedine Zidane (Francja) moim zdaniem top 5 piłki nożnej all time 

złoto MS 1998 i najlepszy gracz finałów po 3:0 z Brazylia

ME Holandia 2000 kluczowe gole ćwierćfinał 2:1 z Hiszpania i zwycięski gol w 117 minucie półfinał z Portugalia 

Srebro MS  Niemcy 2006

brąz ME Anglia 1996 

sukcesy z Bordeaux puchar intertoto finał UEFA z Juve Mistrz & obrona tytułu  plus kolejny Interkon i finał lm z Real chociażby zwycięski gol w finale LM na 2:1 2002 i Superpuchary i Hiszpanii i Europy 

  • Koszykówka: LeBron James (USA) moim zdaniem już GOAT koszykówki a dalej gra 

rekordzista w aspektach które znacie 

  • Inne sporty drużynowe: Karach Kiraly (USA) moim zdaniem GOAT siatkówki 

Siatkarz perfekcyjny seryjny zwycięzca ncaa i IO ( 3 wygrane akademickie i 3 złota w tym na koniec kariery w plażowej, utytułowany trener) 

najmocniejsza psychika wśród zawodowców dominator o technice wręcz bajecznej 

  • Lekkoatletyka: Siergiej Bubka (Ukraina) jedna z legend lekkiejatletyki GOAT tyczki

gość znany z seryjnego bicia rekordów o 1cm celem zarabiania, multimedalista OI MS i Hala ME  13 głównych imprez 13 złotych medali 

  • Tenis: Ivan Lendl (Czechy) Moim zdaniem top 5 historii tenisa all time
  •  
  • Sporty walki: Oscar De La Hoya (USA) moim zdaniem top 5 boksu all time i goat średnich wag 

45 walk 39 zwycięstw 30 nokautów 

Amatorsko: Złoty medal IO Barcelona 1992 

Zawodowy 6 tytułów w różnych 6 wagach Mistrza ( plus obrony tytułów dodatkowo) 

  • Sporty motorowe: Valentino Rossi (Włochy) moim zdaniem bezsprzeczny goat motocyklowy 

9 razy Mistrz Świata w motoGP 

zdominował ściganie 1997-2016 gdzie zdobył 9 tytułów i 8 vice mistrzostw  

Goat w motorach i przydomek THE DOCTOR 

  • Inne sporty indywidualne: Hermann Maier (Austria) moim zdaniem goat narciarstwa alpejskiego 

GOAT w narciarstwie alpejskim poprzez fizyczność połączona z technika 

4x MEDAL IO w tym 2x złoto IO 1998 srebro 2006 braz 2006 

6x medal MS 3x złoto MS 2x srebro 

4x złoto PucharSwiata i to zarówno w biegu zjazdowym supergigancie slalomie gigancie i kombinacji 

10x Mała Kryształowa Kula za specjalizacje w danej konkurencji 

nick: HERMINATOR 

 

  • Najładniejsza sportsmenka: Silje Norendal (Norwegia)

norweska snowboardzistka 

srebrny medal MS 2019

braz medal MS 2017 

w finałach MS od 2008 roku 

Podwójna Olimpijka: IO poza podium 4 i 6 w Chinach i 11 w Sochi 

4-F5603-BA-53-F7-49-FA-A487-0769-A6-E10-

zwykle niekoloryzowane 

Jezeli kwintesencja wyboru top najpiękniejszej sportsmenki i jej seksualności jest połączenie sportu zdrowego i naturalnego wyglądu ale i normalności w relacjach to biorę dziewczynę z deska w ręku i kieliszkiem w dłoni. Normalna śliczna naturalna ale z sukcesami dziewczyna. 

To jest ten typ urody gwarantujący długi młody wygląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M team

  

image.thumb.png.b2c84ca5ae347b135ee5d34bbfb84c65.pngimage.png.3cee523777e5e25c87da928c7f94c1d3.pngimage.thumb.png.334323d2e68a85cb0ce319c5f9326082.pngimage.png.f26a02460dd16885eccaa1e37227229b.pngimage.png.d4843b009327a4230a0a8a69c567fe1a.pngimage.thumb.png.5a37e05b9d20cd457ad4e7ecb3fe1601.pngimage.png.c90f323e06a444f03aed5c2f547a4e58.pngimage.png.1bf3e085af00629a61b902aea0d1ca0f.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Lionel Messi 
 
Po ostatnich mistrzostwach świata nikt rozsądny nie ma już chyba żadnych wątpliwości? Messi to geniusz futbolu i największy piłkarz w historii i powiem wam szczerze że jakkolwiek opisywanie go przeze mnie jest moim zdaniem daremne i mam wrażenie że popadam w śmieszność - przecież wszyscy widzieliśmy jego karierę na własne oczy! :)
 
Jedyne co chciałbym dodać to jego najważniejsze osiągnięcia: 
 
10x Mistrz Hiszpanii
7x Puchar Hiszpanii 
8x Superpuchar Hiszpanii 
4x Liga Mistrzów 
3x Superpuchar UEFA
3x Klubowe Mistrzostwa Świata
1x Mistrz Francji
1x Superpuchar Francji
 
1x Mistrz Świata
1x Copa America
1x Mistrz Olimpijski 
 
7x Złota Piłka 
3x Piłkarz roku FIFA
3x Najlepszy piłkarz europy UEFA
10x Zawodnik roku LaLiga
22x Król strzelców
 
Najlepszy strzelec w historii LaLiga (474 bramki)
Najwięcej goli w jednym sezonie LaLiga (50 bramek)
Najwięcej bramek strzelonych dla klubu oraz reprezentacji w jednym roku kalendarzowym (91 bramek)
Jeden z dwóch zawodników który strzelił ponad 100 goli w LM (obok CR)
Najwięcej złotych piłek w historii
Nieprzerwanie od 2007 roku znajduje się w XI roku FIFA
Najwięcej pucharów zdobytych dla jednego klubu w historii (35)
Najwięcej bramek i asyst zdobytych w finałach (31 goli i 14 asyst)
 
I wiele wiele więcej, dla mnie GOAT panowie.
221218184732-messi-wc-trophy.jpg?c=origi
 
Koszykówka: Magic Johnson (USA)
 
Jedna z największych ikon NBA, najlepszy pg w historii, zawodnik który był LeBronem przed LeBronem, kontrola tempa i wizja gry w jego wykonaniu to było coś rewolucyjnego, sprawiał że grający z nim stawali się lepsi.Świetne statystyki w stosunku do liczby rozegranych spotkań (z wiadomych względów) i to w okresie silnej konkurencji:
 
najwięcej apg w historii
11x All Star
10x All NBA
5x Mistrz NBA
3x MVP
3x Finals MVP
 
E8wM8C8XsAE1f7b.jpg
 
Inne sporty drużynowe: Jonah Lomu (Nowa Zelandia)
 
Do rugby mam szczególny stosunek bo obok koszykówki i hokeja jest moim ulubionym sportem i z całą pewnością mogę stwierdzić jedno: od momentu pojawienia się Lomu ten sport już nigdy nie był taki sam.
 
,,He was a freight train in ballet shoes. Other players could go through players, other players could go around players, Lomu could do it all.''
 
To zdanie chyba najlepiej go opisuje: zwierzęca siła i szybkość w jednym człowieku, nieprawdopodobny atleta.
15 przyłożeń w 11 meczach pucharu świata (w 1995r. i 1999r.) - rekord wyrównany dopiero w 2015r. przez Bryana Habanę.
 
Jonah Lomu pewnie nie jest moim ulubionym zawodnikiem, nie wiem czy czysto sportowo jest najlepszym zawodnikiem w historii ale jest pierwszą gwiazdą światowego formatu w rugby i człowiekiem dzięki któremu dyscyplina dostała mega kopa jeśli chodzi o popularność oraz stworzył nowy typ zawodnika rugby dzięki czemu pojawiły się późniejsze gwiazdy.
 
15.gif
 
 
Lekkoatletyka: Oscar Pistorius (RPA)
 
Kontrowersyjny typ z mojej strony, nie zamierzałem postawić na nic nie mówiące mi nazwisko tylko dlatego że ma o jeden czy dwa medale mniej od poprzednika dlatego wybór padł na Pistoriusa z prostego powodu: był i nadal jest SPORTOWĄ inspiracją dla ludzi niepełnosprawnych, pierwszym takim i chyba największym fenomenem tego typu, pierwszy paraolimpijczyk po amputacji obu kończyn który wziął udział w igrzyskach olimpijskich.Za całą radość i nadzieję jaką dał wszystkim niepełnosprawnym ma miejsce na mojej liście.
 
 
Tenis: Mats Wilander (Szwecja)
 
Jeden z tenisistów który dostaje mniej uznania niż na to zasługuje w mojej opinii.Zwycięzca 7 wielkich szlemów ale zaledwie jeden z trzech tenisistów w historii którzy wygrali przynajmniej dwa szlemy na każdej powierzchni (mączka, trawa, kort twardy) 
Za swoją wszechstronność zasługuje na solidne miejsce, dodatkowy bonus za jego bardzo fajnie wykonywaną pracę w Eurosporcie :P
 
 
Sporty Walki: Lennox Lewis (UK)
 
Pięściarz który zdominował lata 90 a pokonał m.in:
Evandera 
Tysona
Vitaliego
Tua 
Botha
Briggsa 
 
W ringu był szachistą a poza nie zajmował się gadaniem głupot, może dlatego nie mówi się o nim tak wiele.Top3 fighter kategorii ciężkiej ever.
 
c0f69-16696660130216-1920.jpg
 
Sporty motorowe: Giacomo Agostini (Włochy)
 
Motocyklista, legenda sportów motorowych.Najwięcej zwycięstw w historii Grand Prix - 122 (Valentino Rossi - 155) Człowiek który zdefiniował i rozpropagował wyścigi motorowe, bez niego nie byłyby tym czym są teraz.
 
 
Inne sporty indywidualne: Ma Long 
 
Dla mnie ten typ to przeciwwaga dla szachistów, szanuje szachy ale osobiście mnie one nie ekscytują i zamiast tego wolałbym obejrzeć pingponga a Ma Long to największy zawodnik w historii tej widowiskowej dyscypliny.Polecam!
 
3x mistrz olimpijski
3x mistrz świata
2x puchar świata
 
 
Najładniejsza sportsmenka: Jutta Leerdam
 
To był typ który miałem w głowie od początku i widziałem że jeśli nikt mnie nie wyprzedzi to nie będę miał się nad czym zastanawiać.Każdy ma inny gust ale dla mnie idealnie wpisuje się w nazwę kategorii: ponadprzeciętna uroda i ponadprzeciętna sportsmenka.
 
1x srebro igrzysk olimpijskich
3x mistrzostwo świata
1x srebro mistrzostw świata
 
63c539cf6092d_o_large.jpg
 
jutta-leerdam.webp
 
16800256036905.jpg
 
juttaleerdam1566468795211601608018675058
Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek króciutko ogólnie, aby przy każdym picku nie powtarzać tego samego.  W ocenie sukcesu sportowego najważniejsze (tier 1)w mojej ocenie to co policzalne, ,,materialne" czyli punkty, gole, najszybsze czasy, a  za tym automatycznie idą tytuły wywalczone na boiskach, stadionach, trasach.  Tier 2 to  plebiscyty, rankingi i inne uznaniowe nagrody. Za najmniej istotne (tier 3) trzeba uznać tego typu rzeczy jak liczba followersów w SM, ilość ról w reklamach płatków śniadaniowych itp.

Edson Arantes do Nascimento ,,Pelé". Piłka nożna.

Pelé na starość nieco zdziwaczał (pewnie wszystkich po trochu to czeka) i niepotrzebnie doliczył sobie bramki z meczów nieoficjalnych. Było to naprawdę zbyteczne. W oficjalnych i uznanych przez statystyków grach nastrzelał wystarczajaco wiele. Trafił 767 razy w 831 meczach. Jego Wielcy Konkurenci uczynili to 804 razy (5% więcej) w 1020 grach i 834 razy (9% więcej) w 1159 grach. 767, 804, 834 gole to właściwie ten sam tier z lekką przewagą Konkurentów. Z kolei średnią goli na mecz lepszą ma Pelé: 0,92. Konkurenci odpowiednio 0,78 i 0,71. Sprawiedliwie uznaję że to ten sam podobny tier, choć tym razem z lekką przewagą po stronie Pelé.  BIG3 jest w bramkach/skutecznosci na remis.

Decyduje więc to, kto ile razy zdobył najważniejsze trofeum. Tu Pelé jest bezkonkurencyjny, jako jedyny czlowiek na planecie trzy razy mógł cieszyć się ze zdobycia Mistrzostwa Świata. Powie ktoś : Phi, w składzie ,,magicznej" Brazylii to żadna sztuka. Odpowiem mu tak: Brazylia na czterech Mundialach z udziałem Pelego zgarnia trzy MŚ, bez jego udziału na osiemnastu (18) pozostałych Mundialach wywalcza jedynie dwa (2) trofea. A Pelé w 14 meczach na MŚ zdobył 12 bramek.

Na koniec mało ważna ciekawostka z dziedziny celebryctwa, choć dość znamienna. Ronald Reagan podczas spotkania z Pelé powiedział: ,,Nazywam się Ronald Reagan, jestem prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ale Ty nie musisz się przedstawić, bo wszyscy wiedzą, kim jest Pelé."

 

Nikola Karabatić. Sporty drużynowe.

 Teraz już naprawdę krótko. Dorobek Karabatića w wielkich turniejach handballowych jest taki:

3x złoto IO

4x złoto MŚ

3x złoto ME

Ogólnie 15 medali w tym 10 złotych. Wszystko na przestrzeni trzech dekad XXI w od 2006 do 2023. 

Jeśli dla kogoś to mało to dopisuję najważniejsze tylko ( aby nie zanudzać)  osiągniecia indywidualne. 

2 x MVP z IO

2 x MVP MŚ

2 x MVP ME

+ wiele pomniejszych wyróżnień typu 3x ,,Złota piłka" dla Zawodnika Roku na świecie.

Kobe Bryant.Tu szkoda cokolwiek pisać bo wiecie o nim wszystko. Może  jedynie  w formie ciekawostek przypomnieniowych: obok pięciu pierścieni, 3 MVP za RS i Finals, 2 tytułów króla strzelców, 18xAllStar, 15xAllNBA ma też statuetkę, której  nie ma żaden Konkurent - Oscara 

Może jeszcze to że jest czwartym all time punktującym ( tak, wiem o kanibalizacji posiadań czy rzutów) ale przy okazji ma ponad 6300 asyst. W TOP30 all time punktujących więcej asyst ma tylko LBJ, Robertson , Harden i RW0 ( zaznaczę że od ostatniej trójki z tej listy KB ma znacznie więcej zdobytych punktów). A 81 pts z TOR to wciąż drugi wynik po setce Wilta.

 

Rocky Marciano. Sporty walki.

Niepokonany w czterdziestu dziewięciu walkach...Bilans 49-0-0, 43 KO. Jedyny niepokonany mistrz świata wagi ciężkiej. Pokonał m.in bokserów z całkiem niezłymi (w momencie walki z nim) rekordami: swojego idola Louisa (65-2-0), Matthewsa (81-3-5), 2x La Starzę (37-0-0 i 53-3-0). 

Ciekawostka. Za pierwszą zawodową walkę zarobił 35$, za ostatnią z Moorem (148-19-1) otrzymał niebotyczne jak na tamte czasy 468 374 dolary.

 

Marcel Hirscher. Sporty indywidualne.

Ciekawe co działoby się w Polsce (pewnie  to forum nazywałoby się e-skijumping.pl) gdyby Małysz, Stoch czy Kowalczyk zdobyli Puchar Świata 8x z rzędu. A takiej właśnie sztuki w latach 2012-19 dokonał alpejczyk z Austrii. Do 8 KK dołożył 2x złoto IO, 7x złoto MŚ i 12 Małych KK za slalom i gigant. Do tego 67 zwycięstw w konkursach PŚ. Kolejny z mojej drużyny , który wiedział kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym. 

Paavo Nurmi. Lekkoatletyka.

Są dwa niezbite argumenty dla których należy umieszczać Paavo w samej topce lekkoatletów. Pierwszy: najlepszy dorobek medalowy (9x złoto IO , 3x srebro) niepobity już od prawie stu lat. I drugi powód. Na Fina możecie głosować z czystym sumieniem bo i on jest czysty. W ówczesnej Finlandii nie było laboratoriów typu chińskiego, enerdowskiego czy innego Balco.

Sebastien Ogier. Sporty motorowe.

Ośmiokrotny mistrz świata WRC. Szkoda, że WRC nie jest darzone taką estymą jak F1. Przecież w rajdach jest dużo większa adrenalina dla kierowcy i kibiców gdy z prędkością 200 km/h samochód pędzi drogą o szerokości 5-6 metrów, obok drzew i publiki albo po drodze gdzie z jednej strony przepaść z drugiej skała. W F1 największe emocje są często w czasie pit stopu lub 5 sekund od startu do pierwszego łuku. Wiem, że jestem w mniejszości ale dla mnie WRC > F1. Dlatego bardziej doceniam Loeba, Ogiera i innych z rajdowych tras.

 

Stefan Edberg. Tenis

9 wygranych turniejów wielkoszlemowych z czego 6 singlowych . Ogólnie 41 wygranych turniejów rangi ATP, 72 tygodnie na czele rankingu singlistów ATP. Najprawdopodobniej największy gentelmen na korcie, 5x otrzymał wyróżnienie ATP  za postawę godną sportowca, a od 1996 roku jest patronem tej nagrody.

Lindsey Vonn. Najładniejsza sportsmenka.

Amerykańska narciarka alpejska, której nie można zarzucić braku rozpoznawalności czy sukcesów sportowych (złote medale z IO i MŚ, 4xKK za zdobycie Pucharu Świata, rekordowe 82 wygrane w zawodach PŚ). Do wzrostu (178 cm) malkontenci też nie powinni przyczepić się.

816770-Lindsey-Vonn_tn715x.jpg.aeb3b472a961d175c67d88a0726ae0c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Diego Maradona (Argentyna) - są picki, których za bardzo nie trzeba reklamować i takim pickiem jest Boski Diego. Realne w sumie top3 kategorii z potencjałem nawet na coś więcej przy dobrych wiatrach, więc na 2 rundę draftu fajne value. Nigdy nie grał w zespołach naszpikowanych gwiazdami, a nie przeszkadzało mu to w prowadzeniu tych drużyn na wyżyny piłkarskiego świata. Wielka charyzma, osobowość, przywódca na boisku (właśnie te aspekty przed chwilą wymienione odróżniają go od konkurencji w postaci Messi, CR7, Pele). Potężny peak. Meksyk 86 to możliwe, że GOAT indywidualny występ w historii MŚ. Bóg w Argentynie, Bóg w Neapolu, ikona na całym świecie.

Koszykówka: Tim Duncan (USA) - kolejny pick, którego nie trzeba przesadnie reklamować, tym bardziej, że jesteśmy na forum koszykarskim. Gracz może nie tak widowiskowy jak wielu innych, ale koszykarski geniusz, który stworzył wielką dynastię Spurs (tytuły w trzech różnych dekadach). Ma na forum swoich wiernych fanów, poza tym większość mocniej wtajemniczonych w koszykówkę osób, raczej mocno ceni Tima, co jest naturalne, więc liczę, że mnie nie rozczarujecie. 

Inne sporty drużynowe: Dan Carter (Rugby, Nowa Zelandia) - najpierw lekka reklama dla samego rugby, bo nie każdy pewnie się interesuje. Sport bardzo popularny w dużych, znaczących krajach rozmieszczonych praktycznie na całym świecie, bo zahacza o 5 kontynentów (Wielka Brytania + Irlandia, Francja, trochę mniej, ale też Włochy w Europie; RPA w Afryce; Australia, Nowa Zelandia, ogólnie cała Oceania; Argentyna w Am. Płd., Japonia w Azji) więc naprawdę niezły wpływ globalny. Sami Amerykanie chyba dostrzegli ogromny potencjał w tym sporcie, bo zgłosili się do organizacji Pucharu Świata w 2031 (btw, wspominałem już, że PŚ w rugby to trzecia najchętniej oglądana impreza sportowa po piłkarskim mundialu i letnich IO). Przechodząc do samego Cartera. Kapitalny grajek, wielka gwiazda tego sportu. 3x najlepszy zawodnik na świecie (on i wybór jacka, czyli Richie McCaw mają najwięcej, właśnie po trzy takie nagrody), dwukrotnie jeszcze w ścisłym gronie nominowanych. Dwukrotny zdobywca PŚ z reprezentacją Nowej Zelandii, najważniejszego trofeum w rugby. Już tytułów Tri-Nations, wielkich szlemów czy tytułów klubowych (Nowa Zelandia, Francja czy na koniec kariery Japonia) nie ma sensu dokładnie wyliczać, bo było tego bardzo dużo. Carter to rekordzista punktowy w rozgrywkach reprezentacyjnych w historii rugby. 1598pkt w 112 meczach, co daje średnią 14.27pkt na mecz. Drugiego w tej klasyfikacji J. Wilkinsona wyprzedza aż o 362pkt. Łącznik ataku, dyrygent ofensywy, wirtuoz kopnięć, szybki i silny, po prostu zawodnik kompletny. Jeszcze jedna ciekawostka. Wskaźnik zwycięstw ~89% w meczach reprezentacji robi wrażenie. Btw, wybrwny w końcówce draftu, więc jest szansa na spoko awansik. Kilkuminutowy filmik, który wrzucę poniżej powinien dać Wam choć namiastkę tego, co potrafił Carter. 

Lekkoatletyka: Edwin Moses (USA) - 400m przez płotki. Prawie 10 lat niepokonany w swojej konkurencji (122 biegi, co jest absolutnym rekordem, jeśli chodzi o winning-streak w historii lekkoatletyki! Nikt nawet się nie zbliżył, bo taki Carl Lewis ma 65 zwycięstw z rzędu w skoku w dal). Przez 16 lat nosił tytuł rekordzisty świata na tym dystansie (bił/poprawiał go czterokrotnie). Dwukrotny mistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata (pech czasów, rzadziej organizowano MŚ, USA bojkotowało też IO w Moskwie, a tych tytułów byłoby więcej). Tylko 5 zawodników po nim biegało szybciej ten dystans. Z czasami, które osiągał w latach 70/80. miałby medale wszystkich IO oprócz Tokio, gdzie top3 w sprzyjających warunkach (ulepszona technologicznie bieżnia, nowe kolce) wykręciło chore wyniki. Imponujące. 

Tenis: Rafael Nadal (Hiszpania) - krótko. Obok Djoko pewniak do top2 kategorii, a może powalczy o tytuł GOAT. 22 wielkie szlemy mówią same za siebie. Tak na marginesie można dodać, że jako jedyny z big3 ma indywidualne złoto olimpijskie. Charakter, ciężka praca, determinacja to cechy charakterystyczne Hiszpana. Mimo przeciwności losu (kontuzje) zaszedł i utrzymywał się na szczycie. Jako bonus największa dominacja w historii tenisa (korty ziemne). W bardziej szczegółowe statystyki, opisy chyba nie ma sensu się bawić w tym formacie. 

Sporty walki: Roy Jones Jr (USA) - kolejny zawodnik, którego nie trzeba zbytnio reklamować. Człowiek stworzony do profesjonalnego sportu. Niesamowity atletyzm (być może najlepszy pod tym względem w historii), refleks, szybkość, mocne uderzenie w dwóch rękach. Zawodnik widowiskowy i skuteczny. Kiedy było w prime to sztuką było wygrać z nim choćby rundę. Zawodowy mistrz świata w 4 kategoriach wagowych. Jedyny w historii bokser, który karierę zaczynał w kategorii półśredniej, a później zdobył tytuł mistrza wagi ciężkiej. Kozak. Mocno ceniony zarówno przez kibiców (różne fora), jak i ekspertów (the Ring), nie ma w tym przypadku. Jako bonus można dodać, że został okradziony przez sędziów ze złota IO w Seulu. Btw, lepszy z Jonesów tego ATF. Mam farta, że julek dostał jakiegoś zaćmienia i zamiast "Roy" wpisał "Jon" pod swoim wyborem xd. Obiektywnie, szansa na steal w tej kategorii. 

Sporty motorowe: Marc Marquez (Hiszpania) - nadal aktywny zawodnik, a już obok takich nazwisk jak Rossi i Agostini, czołowa legenda tego sportu. W samej najwyższej klasie MotoGP 6 tytułów mistrzowskich (btw, on zdobył mistrzostwo jako debiutant). Na 155 wyścigów w karierze 59 zwycięstw i ogólnie 100x na podium. Agresywny, widowiskowy styl jazdy. Rossi to GOAT, Agostini wielki dawnych czasów, ale według wielu Marquez to największy talent jaki się pojawił kiedykolwiek w MotoGP. Kilka ważnych rekordów na jego koncie. Np. zdecydowanie najmłodszy mistrz świata w historii. Najwięcej zwycięstw w jednym sezonie (13). Rekord przechylenia przy skręcie (oficjalnie 66 stopni, ale miał podejście nawet do 70 stopni, nie upadł, ale nie utrzymał się w torze, inni zawodnicy nie zbliżają się do takich wyników). W ostatnich latach problemy zdrowotne ograniczają dość mocno jego karierę, ale chyba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Tak czy siak wybitny zawodnik.

Inne sporty indywidualne: Paul Elvstrom (Żeglarstwo, Dania) - czterokrotny mistrz olimpijski (pierwszy olimpijczyk w historii, który zdobywał złoto na 4 kolejnych IO), 13-krotny mistrz świata w 7 różnych żeglarskich klasach, czego nie dokonał żaden inny żeglarz. Zdobywał tytuły imprez rangi mistrzowskiej na przestrzeni 33 lat (medale na przestrzeni 37 lat). Umiejętności, wszechstronność, longevity imponujące. W ramach ciekawostki mogę dodać, że w wieku 56lat wystąpił na IO 1984 w załodze ze swoją córką (klasa tornado) i zajęli tam 4 miejsce, gdzie inne drużyny to byli mężczyźni w sile wieku. Elvstrom zrewolucjonizował żeglarstwo sportowe, był wzorem profesjonalizmu dla innych. Mówił, że trzeba trenować codziennie bez względu na porę roku, by być najlepszym. Innowacje wprowadzone przez niego, jeśli chodzi o kwestie techniczne, taktyczne, treningowe są stosowane po dziś dzień. Ben Ainslie, kolejny z wielkich żeglarzy na pytanie dziennikarza (po zdobyciu 5 medalu olimpijskiego) czy czuje się najlepszym żeglarzem w historii, zaczął wspominać wielkość Elvstroma. Również wśród wypowiedzi dobrze nam znanego Kusznierewicza można usłyszeć o inspiracji jaką był Duńczyk. Elvstrom to legenda i inspiracja dla całego świata żeglarstwa sportowego. Ponadczasowy sportowiec, dominator. Z ciekawostek. Wybrany najlepszym duńskim sportowcem XX wieku. W plebiscycie duńskich kibiców na sportowca wszechczasów, który odbył się półtorej roku temu, Elvstrom przegrał minimalnie tylko z Michaelem Laudrupem. Elvstrom swoje pierwsze regaty wygrał w wieku 12 lat (rywalizował wtedy z dorosłymi zawodnikami). W wyścigu, który trwał nieco ponad 2h, drugiego na mecie zawodnika wyprzedził aż o 28min! Na koniec jeszcze krótko o tym sporcie. Samo żeglarstwo to sport popularny na całym świecie, praktycznie wszędzie gdzie jest dostęp do większych akwenów wodnych. Pierwsze regaty odbyły się już w XVII wieku, od początku XX wieku w programie igrzysk, więc sport z bogatą już historią na najwyższym poziomie rywalizacji. Sam przy okazji IO lubie oglądać ten sport i właśnie podczas jednej z transmisji kiedyś dowiedziałem się o tej wielkiej postaci, którą mam przyjemność teraz Wam przedstawić. Miałem go od początku jako sleepera, asa w rękawie na końcówkę draftu. I w sumie cieszę się, że przy okazji tego ATF właśnie taką postać mogę Wam przybliżyć. 

Najładniejsza sportsmenka: Joanna Jóźwik (Polska) - może nie najładniejsza, ale ładna, naturalna, ładny uśmiech i "nasza", bo Polka. Przy okazji naprawdę niezłe wyniki sportowe (trzykrotna medalistka ME). Życiówkę przygotowała na IO Rio 2016 i pamiętamy, że gdyby nie obecność trzech babochłopów na bieżni to byłaby wicemistrzynią olimpijską w biegu na 800m. Kategoria mocno subiektywna, więc nie ma sensu więcej się rozwodzić. 

Screenshot_20230411_215719_com.android.chrome_edit_8322449392445690.thumb.jpg.6478d9833ecd8fc1f1d4e54a04ed07ac.jpg

Screenshot_20230411_215541_com.android.chrome_edit_8322412959460799.jpg.f199c0c2b03d18330e82e81dd2cc765a.jpg

Screenshot_20230411_220154_com.android.chrome_edit_8322535482831093.thumb.jpg.954b8b4795633a52e316f09fe2c998a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usain Bolt (Lekkoatletyka)

Bezsprzecznie najlepszy i najpopularniejszy lekkoatleta w historii. Absolutny fenomen genetyczny wyglądający na tle swoich przeciwników jak ktoś z innej planety. Nigdy nie miał wpadki dopingowej.

8x Olympic Gold (2008, 2012, 2016) (miałby 9 gdyby nie wpadka kolegi ze sztafety 4x100 w Pekinie)

11x World Champion (2009, 2011, 2012, 2015)

3x poprawiał rekord świata w biegu na 100m (9,58s)

2x poprawiał rekord świata w biegu na 200m (19,19s)

 

Sebastien Loeb (Sporty motorowe)

Powszechnie uważany za najlepszego kierowcę w historii rajdowych Mistrzostw Świata.

9x mistrz świata rajdów samochodowych

Wygrał 80 rajdów z 184 w których wystartował a w 120 był na podium.

 

Steffi Graf (Tenis)

Ikona tenisa, najlepsza kobieta uprawiająca tą dyscyplinę sportu. Jako jedyna w historii wśród tenisistów i tenisistek zdobywczyni Złotego Wielkiego Szlema – w 1988 roku wygrała wszystkie 4 wielkoszlemowe turnieje oraz mistrzostwo olimpijskie.

Rekord kariery w singlu: 900–115 (88.7%)

4x Australian Open

6x French Open

7x Wimbledon

5x US Open

1x Olympic  Games

1x Grand Slam (1988)

1x Golden Grand Slam (1988)

377 tygodni nr 1 WTA (rekord)

 

Richie McCaw (Inne sporty drużynowe)

Ikona rugby, najbardziej utytułowany zawodnik w historii, kapitan jednej z najwspanialszych drużyn w historii sportu. Po przejęciu opaski kapitana rozpoczął złoty okres dominacji All Blacks na arenie międzynarodowej z odsetkiem wygranych meczów na poziomie 89%.

Zdobywca pucharu Świata w 2011 i 2015.

Trzykrotny World Rugby Player of the Year (8 nominacji)

Kapitan All Blacks w 110 z 148 meczów

7x Tri-Nations (później The Rugby Championship)

3 x Grand Slam (z 9 w historii)

8 x Bledisloe Cup

4x Super Rugby z Crusaders – klubowa liga międzynarodowa (9xpółfinał)

5xNPC – klubowe mistrzostwa Nowej Zelandii dla Canterbury

Nowozelandzki sportowiec dekady

Odznaczony Order of New Zealand – najwyższe odznaczenie państwowe, które posiada tylko 20 żyjących Nowozelandczyków

 

Marit Bjoergen (Inne sporty indywidualne)

Najlepsza biegaczka narciarska w historii. Posiadaczka największej liczby medali wśród zimowych olimpijczyków (15) i trzecia licząc też olimpijczyków letnich.

Medale olimpijskie: 8 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe na 4 olimpiadach

Medale Mistrzostw Świata: 18 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe

4x kryształowa kula

 

Georges St-Pierre (Sporty walki)

Bilans kariery 26-2 z tym, że obie przegrane walki pomścił wygraną w rewanżu. Po 9-tej obronie mistrzostwa UFC w wadze półśredniej zakończył karierę, którą wznowił po 4 latach na jedną walkę by zdobyć mistrzostwo UFC w wadze średniej. Wszechstronnie wyszkolony zawodnik, z idealnie przebiegającą karierą. Wzorowy zawodnik odnoszący się z szacunkiem do rywali i wzorowy człowiek poza oktagonem.

 

Koszykówka: Diana Taurasi (USA)

Wygrała w koszykówce wielokrotnie wszystko co było do wygrania. Przez całą karierę obecność Taurasi była gwarancją sukcesu czy to w reprezentacji, czy w koszykówce uniwersyteckiej czy klubowej i to bez różnicy czy europejskiej czy amerykańskiej. Wygrywała wszystko i wszędzie.

3× WNBA champion

2× WNBA Finals MVP

1x WNBA MVP

3× NCAA champion

5x Olympic Gold

3x World Cup

6× EuroLeague champion

10× All-WNBA First Team, 

4× All-WNBA Second Team, 

5× WNBA scoring champion

7× Russian National League champion

1x Turkish National League 

Mia Hamm (Piłka nożna)

Absolutna ikona kobiecej piłki nożnej. Najbardziej utytułowana piłkarka w historii odpowiednik Pele w piłce męskiej. Pierwsza kobieta, której popularność przebiła się do ogólnej świadomości kibiców.

Debiut w reprezentacji w wieku 15 lat.

158 goli w reprezentacji

2x FiFA women’s world player of the year

Mistrzostwa świata: 2  złote medale + 2 brązowe

Olimpiada: 2 złote medale + 1 srebrny

4x NCAA Champion

 

Dorota Hałatek (Najładniejsza sportsmenka)

Piłka nożna jest dyscypliną najlepiej kształtującą kobiecą figurę ze wszystkich sportów stąd wybór piłkarki. A skoro polki są najładniejsze to:

 

 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inne sporty indywidualne: Michael Phelps (USA)

 

image.thumb.png.629828110844293c4613c19acd1d5919.png

 

 

Koń pociągowy ciągnący rydwan mojego zespołu po zwycięstwo w tym ATF.

Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii nowożytnych igrzysk z dorobkiem 23 złotych medali. Łącznie medali igrzysk olimpijskich ma 28 (23 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe). Dzięki swoim osiągnięciom i dominacji jest uważany za najlepszego pływaka w historii tej dyscypliny. Przez lata siadaliśmy jak do telenoweli i odnotowywaliśmy jego kolejne medale i rekordy świata podczas 4 igrzysk olimpijskich i niezliczonych mistrzostw globu.

Ciekawostka: Swoją przygodę z pływaniem rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy to zdiagnozowano u niego ADHD– nadpobudliwość psychoruchową. Wbrew pozorom jego pierwsze kroki na basenie nie były tak proste, jak mogłoby się to wydawać, gdyż panicznie bał się wody i starał się jej unikać.

 

Piłka nożna: Kylian Mbappe (Francja)

image.thumb.png.11e3315a22a047e17b0c8382e410b393.png

 

Uważany przez wielu za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia na świecie. Został złotym medalistą Mistrzostw Świata 2018, nagrodzono go również nagrodą dla Najlepszego Młodego Zawodnika. Na Mistrzostwach Świata 2022 został finalistą turnieju, a z 8 golami został królem strzelców. Niezwykły technik, specjalista od pięknych bramek. Prawdopodobnie najszybszy piłkarz w historii dyscypliny.

Rekordy:

  • Najskuteczniejszy zawodnik w historii Paris Saint-Germain: 202 gole

  • Najskuteczniejszy zawodnik w historii Pucharu Francji: 29 goli

  • Pierwszy zawodnik w historii Paris Saint-Germain, który w Pucharze Francji strzelił 5 goli w jednym meczu

  • Najmłodszy zawodnik w historii Ligue 1, który strzelił 50 goli: 20 lat, 2 miesięcy i 3 dni

  • Najmłodszy zawodnik w historii Ligue 1, który strzelił 100 goli: 22 lata, 3 miesiące i 1 dzień

  • Najmłodszy zawodnik w historii Ligue 1, który strzelił 150 goli: 24 lata i 2 miesiące

  • Najmłodszy zawodnik w historii Ligi Mistrzów UEFA, który strzelił 30 goli: 22 lata, 11 miesięcy i 18 dni

  • Najmłodszy zawodnik w historii Ligi Mistrzów UEFA, który strzelił 35 goli: 23 lata, 8 miesięcy i 17 dni

  • Najmłodszy zawodnik w historii Ligi Mistrzów UEFA, który strzelił 40 goli: 23 lata, 10 miesięcy i 10 dni

a ma dopiero 24 lata....

Ciekawostka i prawdopodobnie największy sukces w karierze piłkarza: Od lat kumpluje się z Kamilem Glikiem, który uważa go za jednego z najlepszych piłkarzy świata.

 

Koszykówka: Karl Malone (USA)

Karl Malone Archives - Unibet Blog PL

Prawdopodobnie najbardziej niedoceniany pick w kategorii. Dwukrotny mistrz olimpijski (1992 i 1996) i dwukrotny MVP NBA, przez 18 sezonów zawodnik Utah Jazz, 14-krotnie wybierany do udziału w meczu gwiazd NBA, wielokrotnie wybierany do składów all nba. 3. miejsce na liście wszechczasów pod względem punktów w sezonie zasadniczym, 7. miejsce pod względem zbiórek.

Ciekawostka: Może przejdę już do następnego zawodnika...

 

Inne sporty drużynowe: Aleksander Owieczkin (Rosja)

 

image.png.a431779548319a834943d779e00dd380.png

 

Rosyjski hokeista, napastnik i kapitan Washington Capitals, triumfator Pucharu Stanleya (NHL) w sezonie 2017/2018. Reprezentant Rosji, trzykrotny złoty medalista mistrzostw świata, dwukrotny mistrz Rosji oraz trzykrotny olimpijczyk. Uznawany przez ekspertów za jednego z najwybitniejszych hokeistów na świecie. Trzykrotnie wybrany najbardziej wartościowym graczem ligi NHL (Hart Memorial Trophy), dziesięciokrotnie brał udział w Meczu Gwiazd NHL.
Ciekawostka: Był w związku z Marią Kirilenko, reprezentującą  zaprzyjaźniony team @MarcusCamby

 

 

Lekkoatletyka: Jan Zelezny (Czechy)

 

Lekkoatletyka - Johannes Vetter zbliżył się do rekordu świata w rzucie  oszczepem Jana Żeleznego | Eurosport w TVN24

Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich (Barcelona 1992Atlanta 1996 oraz Sydney 2000) oraz jednokrotny srebrny (Seul 1988). Mistrz świata z 1993, 1995 i 2001 oraz brązowy medalista z 1987 i 1999 roku – osiągnięcia te czynią go najbardziej utytułowanym w swojej konkurencji w historii światowego czempionatu. Zdobył dwa brązowe (w 1994 i 2006) medale mistrzostw Europy. Zwyciężał w pucharze świata oraz finale Grand Prix IAAF. Železný pięć razy poprawiał rekord świata – jest aktualnym rekordzistą globu w rzucie oszczepem – wynik 98,48 (25 maja 1996, Jena) jest więc także rekordem Europy oraz najlepszym wynikiem w historii czeskiej lekkoatletyki.

Ciekawostka: Rzucał tą piłeczką palantową daleko w podstawówce.

 

 

Tenis: John McEnroe (USA)

 

Życiorysy wielkich tenisistów – John McEnroe – Arka Jordan ...

 

Wygrał 77 turniejów ATP Tour w grze pojedynczej, 78 w grze podwójnej i 1 w grze mieszanej, co jest najwyższą łączną sumą wygranych zawodów w historii tenisa.

W sezonie 1984 zwyciężył 82 mecze singlowe, a przegrał 3, co daje mu najwyższy w dziejach procent wygranych spotkań w jednym roku kalendarzowym (96,5%).

Ciekawostka: Był w nocy na meczu Lakers- Wolves w czapeczce Knicksów.

 

Sporty walki: Khabib Nurmagomedov (Rosja)

image.png.0dec167a926642501bc426e841923cf1.png

 

Rosyjski zawodnik mieszanych sztuk walk pochodzenia awarskiego, dwukrotny mistrz świata w sambo bojowym z 2010 roku oraz były mistrz UFC w wadze lekkiej. Niepokonany mistrz UFC. 6 października 2018 w Las Vegas na gali UFC 229 Nurmagomiedow w swojej pierwszej obronie tytułu zmierzył się z Conorem McGregorem, którego pokonał w czwartej rundzie przez poddanie. Według szacunków gala ta pobiła rekord UFC pod względem liczby sprzedaży subskrypcji pay-per-view, będąc pierwszą w historii, która przekroczyła próg 2 milionów nabywców.

Ciekawostka: nie ma nic ciekawego w MMA.

 

Sporty motorowe: Alain Prost (Francja)

 

Alain Prost chce zachować DNA Formuły 1

Francuski kierowca wyścigowy, jeden z najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1 wszech czasów. W czasie swojej kariery w F1, która trwała od 1980 do 1993, zwyciężył w 51 Grand Prix (rekord został pobity przez Michaela Schumachera w sezonie 2001) i zdobył 4 tytuły Mistrza Świata. W trakcie swojej kariery w F1 jeździł dla zespołów RenaultMcLarenFerrari Williams.

Ciekawostka: Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że po pierwsze Prost dwa sezony jeździł z Senną w jednym zespole i dwa razy miał od niego więcej punktów, a po drugie Prost miał za rywali w tym samym zespole gości, którzy mieli łącznie 9 tytułów mistrza świata - i za każdym razem miał na koniec sezonu więcej punktów, poza jedną przegraną o 0,5 z Laudą.

 

Najładniejsza sportsmenka: Marija Szarapowa (Rosja)

 

  W przeciwieństwie do randomów z instagrama prawdziwa mistrzyni sportu - wielokrotna liderka rankingu WTA Tour, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku w grze pojedynczej, zwyciężczyni 36 turniejów singlowych oraz 3 deblowych. Na korcie zarobiła prawie 40 mln dolarów, co daje jej trzecie miejsce w historii, a w połączeniu z kontraktami reklamowymi pozwoliło przewodzić liście najbogatszych kobiet sportu przez 11 lat. 

Ciekawostka: Szarapowa posiada własną markę słodyczy „Sugarpova”

 

Best of Maria Sharapova – Tennis' Timeless Beauty

Maria Sharapova Hot Lying On Balls

5415 Maria Sharapova Hot Tenis Sport Naklejka Ścienna Art Plakat Dla Home  Decor Silk Canvas Malarstwo|art poster|silk postercanvas art poster -  AliExpress   HAVING A BALL: Maria Sharapova posts 'smoking hot' bikini snap ahead of  tennis comeback - Daily Star

 

 

 

Edytowane przez ernie9005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paolo Maldini (piłka nożna) - Prawdopodobnie najlepszy obrońca wszechczasów. 5 wygranych w Lidze Mistrzów, 2 (1994) i 3 (1990) miejsce na Mistrzostwach Świata, 2 (2000) na Euro. 5 razy wybierany do najlepszych 11tek tych imprez (1988, 1990, 1994, 1996, 2000). Dodatkowo wybrany do najlepszych 11tek Wszechczasów obu imprez. Poza tym członek najlepszych 11 wszechczasów: France Football (2020), ESPN (2009), World Soccer (2013), IFFHS (2019). Prawdziwy lider, ze świetnym longevity który całą karierę spędził w jednym klubie -> przydomek 'Il Capitano' mówi sam za siebie.

Kareem Abdul-Jabbar (koszykówka) - Jesteśmy na forum o NBA, więc nie ma co się rozpisywać. Top3 gracz all-time (w najbardziej obiektywnej liście dostępnej w internecie jest numerem 2 tak btw :)). Niesamowite combo peaku, wyników i longevity. 6x MVP, 6x mistrz, 19x all-star. Do niedawana lider w klasyfikacji punktowej all-time.

Donald Bradman (inne sporty drużynowe) - Najwybitniejszy krykiecista (drugi najpopularniejszy sport na świecie btw) i australijski sportowiec w historii. Jego wyczyny do dziś uznawane są za jedne z najwybitniejszych w historii sportu w ogóle. Jeszcze za życia wydano serię znaczków z jego podobizną i otwarto jego muzeum. Jego imię jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez rząd Australii.

Leonidas z Rodos (lekkoatletyka) - Najwybitniejszy lekkoatleta w ponad tysiącletniej historii starożytnych igrzysk,  na których wygrywał 12 razy (tylko Phelps ma więcej zwycięstw na igrzyskach). Czterokrotnie zdobył tytuł triastesa (zwycięzcy 3 konkurencji podczas jednego dnia). Podczas wszyskich starożytnych olimpiad (251) tylko 6ciu innym sportowcom udało się to osiągnąć. 5 zrobiło to raz a Hermogenes z Ksantos 2 razy -> to pokazuje jakim dominatorem był Leonidas, który zgodnie z przekazem Flawiusza Filostraty zmienił całkiem postrzeganie biegania. Przez współczesnych sobie ludzi uważany za półboga.

Roger Federer (tenis) - Jeden ze słynnego tenisowego Big Three, które uważane jest za najlepsze co przydarzyło się tej dyscyplinie. Warto zaznaczyć że kiedy pozostała dwójka (Djokovic i Nadal) grała wielkimi rakietami to Roger używał paletki do ping pongu. 

Jon Jones (sporty walki) - Najwybitniejszy talent w historii sportów walki, niesamowita kombinacja atletyki, fajterskiego iq i naturalnego skilla który jest świetny w każdej możliwej płaszczyźnie walki. Najwięcej wygranych walk mistrzowskich w historii UFC. Long story short -> wpierdoliłby wszystkim innym sportowcom wybranym w tym ATFie (bez podziału na kategorię)

Mario Andretti (sporty motorowe) - Zajebisty all-arounder, który wygrywał wyścigi w najważniejszych formułach (F1, NASCAR, Indy 500) z fenomenalnym longevity (wygrywał nagrodę kierowcy roku USA w 3 a wyścigi IndyCar w 4 różnych dekadach). W USA ikona i symbol kojarzony z wyścigami i szybkością -> pojawiał się w piosenkach m.in Enrique Iglesiasa, Beastie Boys, Ice Cube, Gwen Stefani. 

Tony Hawk (inne sporty indywidualne) - Najbardziej znany skateboardzista w historii. Człowiek który najbardziej wpłynął na popularyzację jazdy na desce..a nie ma chyba dyscypliny bardziej pasującej do definicji 'sportu indywidualnego'. Ikona i legenda.

Winifer Fernandez (najładniejsza sportsmenka) - Ładna Pani która nie jest: A) blond-lampucerą z insta, B ) tenisistką ani C) Polką wybraną tu z niewiadomych powodów:

Beautiful Volleyball Player Winifer Fernandez (HD) - YouTube

Winifer Fernandez Is An Olympic Volleyball Player And She Is Setting The  Internet On Fire

 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sugar Ray Robinson - mistrz dwóch kategorii wagowych przez łącznie 12 lat. Powszechnie uważany za najwybitniejszego boksera w historii bez podziału na kategorie wagowe. Łącznie w swojej karierze wygrał 174 pojedynki. 

Luka Modric- generała chorwackiej maszyny przedstawiać nie trzeba. Jedyny, który w erze Messi-Ronaldo zdobył Złotą Piłkę. Lider, płuca i serce Realu Madryt i Reprezentacji Chorwacji. Nie jest to najseksowniejsze nazwisko w rankingu, może przywołuje zbyt mało nostalgii względem innych, ale jestem spokojny ze za kilkanaście lat z rozrzewnieniem w oku będziemy wspominać najlepsze mecze Modricia, doceniając jak wielkim piłkarzem był.

Wilt Chamberlain- Szczudło miał więcej kochanek niż Rappar podczas rejsu dookoła świata, fun fact, ale achivment warty odnotowania. Lista rekordów jakie osiągnął na stałe zagościła w sportowych kronikach. Gdyby koszykówka była sportem indywidualnym to Wilt byłby jej logiem. 4krotny MVP, 6krotny finalista NBA, dwukrotny mistrz. Lakers, Worriors i 76ers zastrzegły 13 by uczcić pierwsza supergwiazde koszykówki.

Ivano Balic- 5 lat okrutnej dominacji na wszystkich halach sportowych świata. Kolejny Chorwat na łajbie mojego statku, kolejny wielki lider, którego nazwisko zna każdy fan szczypiorniaka. Wygrał wszystko co się da, zarówno w reprezentacji, jak i w klubie, a także indywidualnie.

Michael Johnson- Cała kariera w kolorze złota. Midas lekkoatletyki. Od 91’ do 00’ zdobywał albo zloty medal, albo nie zdobywał żadnego. 19,32 na 200 metrów jeszcze latami byłoby wynikiem nie do powtórzenia gdyby nie pewien jamajski cyborg. Fun fact- po zakończeniu kariery został pisarzem. 

Magnus Carlsen - najlepszy szachista w historii,który zdystansował pewnie najbardziej znanego szachistę Garriego Kasparova. Wielokrotny mistrz świata we wszystkich z popularnych odmian szachów. 

Bjorn Borg- Szwedzka Rakieta #1 w historii. Zimny jak lód, ognisty jak wulkan. Ten Yin i Yang miał szanse stać się jednym z najwybitniejszych tenisistów w historii gdyby mu się tylko chciało. A ze jak to Szwed wolał relaks i drinki z palemką w gorących skandynawskich gejzerach, to zakończył karierę niespełna 10 lat po jej rozpoczęciu, mino to na zawsze zapisując sie w historii tenisa.

Niki Lauda- Senna, który przeżył. Wspomnienia o Brazylijczyku na zawsze w naszej pamięci, ale to mój austriacki mistrz formuły 1 pokonał niejako smierć i mimo wypadku po którym wielu mogłoby tego nie przeżyć to Lauda nie dość, że się nie poddał to powrócił silny jak nigdy, wkurwiony jak zawsze. Niki Lauda,  trzykrotny mistrz świata, jednokrotny wicemistrz. Człowiek, który ugasił pożar. 

Anna Maria Markovic- Czerwone Gitary mylily się. Anna Maria wcale smutnej twarzy nie ma, w przeciwieństwie do reszty dziewczyn wygranych w tym ATFie widzących z kim jej przyszło konkurować. Ta europejskiej klasy pilkarka, uzupełnia moje chorwackie trio sprawiając ze na chwile możecie zrobić sobie przerwę od pisania i zająć się oglądaniem. 
 

IMG_2783.png

IMG_2784.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.