Skocz do zawartości

[2040] Draft i Free Agency - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

Skład Dumnych SuperSonics uzupełniony, zatem można podsumować campy i FA. 

Poza JRichem podpisałem właściwie wszystkich FA, których chciałem, a pazerność Raya McCalluma i fakt, że Jordan Crawford drugi raz wystawił mnie dla Kings spowodował, że miałem wolny jeszcze jeden slot i z listy Waivers trafił do mnie chyba najlepszy dostępny FA - Thaddeus Young po rewelacyjnych campach (+44). To mi znów daje rotację 9 graczy + grywalni po campach stali się na małych minutach z ławki McDaniels (sf) i McGruder (sg). Moja rotacja to będzie: s5 -  Flynn/Dragic/Beasley/Lopez/Okafor i z ławki DeRozan/Young/Davis/Pittman + okazjonalnie McGruder/McDaniels. Daje mi to trochę multipozycyjności jbc, ale oby się to za bardzo nie przydało podczas sezonu.

Co do campów - najpierw od plusów:

Bardzo liczyłem na solidne campy Beasleya (+17), ale Flynn (+22) to bardzo miła niespodzianka. Przede wszystkim cieszy, że Flynn poprawił +6 Handling - bo notował sporo strat, do tego +7 JumpShot i +4 Inside Scoring, no i stał się niezłym obrońca na obwodzie z +10 PerD. Beasley - u niego wreszcie campy poprawiły jego obwodowe skille +6 Handling - choć nadal jest fatalny, poprawił się też solidnie w JumpShot +4, DriveD +7 i Stealing +4. Szkoda u niego ciągle pogarszającego się 3P (-4). Co ciekawe 5 moich graczy poprawiło też potencjał po tych campach: po +4 mieli - DeRozan, Pittman, +3 mieli Lopez i Flynn, a +2 Beasley. Jedne z najlepszych campów miał mój nowy nabytek Thaddeus Young +44, u niego na uwagę zasługuje +12 3P, +10 Stealing, +8 DriveD, +7 Handling, czy +6 Inside Scoring. Young zrobił się świetnym defensorem obwodowym z 97 Stealing i 96 PerD. Young i DeRozan z ławki dają mi bardzo dobry obwód zwłaszcza pg/sg/sf. 

Jestem umiarkowanie zadowolony z campów DeRozna i McGrudera. Rodney staje się ok rolesem na te kilka minut, natomiast DeRozan poprawił nieco Inside Scoring +5 i JumpShot +2, ale trochę szkoda, że nie poprawił 3P (-1). Inne skille zmieniły się u niego nieznacznie. Minimalnie ofensywne skille poprawił też McDaniels, z kolei w defensywie poprawił się lekko Pittman, ale dał ciała na zbiórce. +7 McKinniego właściwie nic nie zmienia więc nie warto nawet tego analizować, bo daleko mu do gracza rotacyjnego (może kiedyś..)

Reszta na minus. I o ile u Brooka Lopeza to -7 właściwie nie wiele zmienia, bo jednak poprawił minimalnie Handling, Passing, czy Quickness oraz +4 DriveD, czy zawsze miłe dla oka +2 DReb, czy +1 Blocking, to trochę szkoda -8 Dragicia, bo niby cały czas poprawia Passing (+4) i parę defensywnych stats, ale poleciały mu znów nieco te ofensywnei znów niestety kolejne -4 przy Passing. 

Dwa największe rozczarowania, to moi centrzy - Okafor zleciał -22 tracąc coś w prawie każdym skillu oraz -14 miał Ed Davis u którego liczyłem na plusowe campy. Davis poleciał trochę w tych defensywnych skillach, zyskując na tych związanych z dynamiką. Tragedii nie ma, ale on jest u mnie podstawowym wysokim z ławki.

Reasumując - campy ogólnie ok. Odmłodziłem skład (kariery zakończyli Haslem i Scola, a odeszli - Hughes i JRich), co było bardzo ważne w moim przypadku. Do tego utrzymałem prawie wszystkich swoich najważniejszych FA. Bonusem jest dla mnie z pewnością podpisanie Thaddeusa Younga, co daje mi wystarczającą - jak mi się wydaje - głębię na obwodzie. Powyżej 30 mam w drużynie tylko jednego gracza - Emeke Okafora, a tak dominują gracze 27-28 letni, którzy powinni być w swoim prime. Liczę znów na zdrowy sezon i tradycyjnie walczę o wygranie Zachodu i o mistrzostwo. Czy to będzie lepszy sezon od poprzedniego? Ciężko powiedzieć, ale znów mam nadzieję na 50+ łinuff i top4 Zachodu. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elwariato napisał:

raps to ma dwóch legit grajków 😛 choc oki reddick i igi jeszcze powinni grac swoje ... słowem Josh sie wydawal byc juz post prime a ostatnie dwa campy rewelka @SlaKB mozesz sobie pluc we brodę 😛

Niby czemu? Al też miał spoko campy, poza tym od początku wiedziałem, że Josh jest lepszy ovr, ale Al ma unikatowy skillset + po prostu ja legend organizacji nie oddaje od tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston Rockets gotowi do nowego sezonu :)

 

Po zakończeniu sezonu zapadła decyzja o odważnym ruchu i spakowaniu Robinsona oraz młodego talentu wyrwanego z dalszym pickiem i wysłaniu tej paczki do Cleavland w zamian za topowego PG z troszkę in my profilem niż dotychczas widzieliśmy w Houston. Witamy Rajan Rondo! Liczę że oprócz bardzo dobrego rozegrania dołożysz topowa ofensywę na pozycji rozgrywającego😎 również został pozyskany solidny Terrence Jones na pozycję PF.

Pierwotnym planem na to FA była próba uderzenia po wychowanka Rockets czyli Al-Farouq Aminu i wzmocnienia D lecz niestety z ograniczeń budżetowych nie byliśmy w stanie ani znaleźć kogoś do opcji SnT ani też zaoferować coś więcej niż 5/2lata które dostał w Detroit. Efektem tego była decyzja o skupieniu się w poszukiwaniu okazji na rynku która przyszła podczas 4rd i oferta full MLE na rok dla Kyle Lowry, cieszy również powrót Carlosa Boozera czy podpisanie Jae Crowdera za kwotę 3mln/3lata/1% podwyżce gdzie zaszła mała literówka i wyszło zamiast 10%z ale Joe nie martw się dostaniesz swoją kasę dodatkowa podczas kolejnego przedłużenia!!! Cieszy również fakt że po niecałym sezonie przerwy wraca do nas innych z wychowanków Landry Fields oraz wciąż będą kontynuować u nas swoje kariery gracze tacy jak: Mitch McGary, Quinn Cook czy RJ Hunter.

Ostatnia wymiana Miles Plumlee na Willa Bartona zamyka nam temat rotacji na pozycji 1-2 i można powiedzieć że mamy już w miarę kompletna rotację oraz S5 który ten sezon zacznie w składzie:

Rondo-Lowry-Butler-Jones-ROLO

plus Boozer-Harrell-Dirk-Crowder-Barton wchodzący z ławki oraz łapiący minuty McGary-Fields-McCaw

 

Co do campów to w Houston nie były one jakieś super efektywne ale solidne i jedynie Dirk oraz Carlos zaliczyli większe spadki ale wciąż myślę że są w stanie dawać swoje grając ograniczone minuty, jak to wyjdzie zobaczymy z biegiem czasu:) jesteśmy w Houston dobrej myśli i czekamy na eksperckie Power Rankingi oraz pierwsze mecze sezonu!

 

Lets Go Rockets!

Texas forever❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.