Skocz do zawartości

NHL w Viaplay


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że wiele osób zastanawiało się nad abonamentem Viaplay i dopytywało jak to wygląda w praktyce więc już śpieszę z odpowiedzią.

Krótko mówiąc - wygląda to naprawdę fajnie. Jakość nagrań i streamów to po prostu zwykłe FullHD (czyli standard). Nie zanotowałem żadnych ścinek czy opóźnień co jest ogromnym plusem.

Dodatkowo mamy możliwość oglądania meczów z odtworzenia do bodajże 3 dni wstecz (dotyczy to wszystkich sportów - nie tylko NHL). Dzięki temu nie mamy potrzeby zarywać nocy lub można w międzyczasie obejrzeć np. NBA a następnego dnia na spokojnie obejrzeć powtórkę meczu przy porannej kawie nie widząc wcześniej żadnych spoilerów.

Co również tutaj jest świetne (w porównaniu np. do NBA na C+) to dostęp do dosłownie wszystkich meczów NHL! W takim wypadku nie widzę kompletnie sensu wykupowania NHL.TV skoro praktycznie to samo daje nam Viaplay.

Dodatkowo sama platforma jest dostępna w Polsce na ogromnej liczbie urządzeń od iOS, poprzez Androida, na licznych systemach TV (Samsung, LG itd.) kończąc. Możliwość obejrzenia meczu bezpośrednio z poziomu TV to ogromna wygoda. :)

Kolejną sprawą jest komentarz. Tu jest trochę gorzej jednak można było się tego spodziewać. Kiedy NHL transmitowane było w TVP do dyspozycji mieliśmy tylko wybrane mecze z polskim komentarzem. Tutaj jest podobnie, a wszystkie pozostałe (niestety jednakże większość) są dostępne z oryginalnym, angielskim komentarzem.

Sam abonament na chwile obecną kosztuję 34zł/msc jednak można liczyć na zniżki płacąc z góry za cały rok. Niestety od bodajże marca cena wzrośnie do 55zł/msc ale do dyspozycji będziemy mieli dodatkowe sporty, transmisje i coraz więcej contentu takiego jak filmy czy seriale. Nie zapominajmy, że w platformie dostępna jest również chociażby Premier League. ;) Co również fajne abonament działa równocześnie na maksymalnie dwóch urządzeniach a więc… Tutaj sami dobrze wiecie co można z tym zrobić. :D

To chyba wszystko… Jakbyście mieli jakiekolwiek pytania to walcie śmiało! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiem wam, że oglądałem dzisiejszy mecz Lightning vs Leafs i byłem naprawdę pod wrażeniem jakości polskiego komentarza. Naprawdę świetnie się to ogląda.

Raczej rzadko trafiam na mecze z polskim komentarzem, bo w Viaplay mamy wybór wszystkich meczów więc nie skupiamy się na tych "dogodnych godzinowo" a możemy wybrać te najciekawsze.

Powiedzcie mi jakim cudem można tak dobrze komentować w naszym kraju hokej, a jakość komentarza NBA na C+ woła o pomstę do nieba? To jest istny dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Strasznie szkoda... 😕

Ogromną zaletą Viaplay było to, że można było oglądać dosłownie WSZYSTKIE mecze czyli tak na dobrą sprawę w pakiecie z innymi sportami i ligami otrzmywaliśmy NHL.TV...

Żadne konkurencyjne C+, TVP czy cokolwiek nigdy tego nie zagwarantuje i nawet jeśli ktoś wykupi prawa (w co wątpie) to spotka się to z takim samym traktowaniem jak chociażby NBA na C+ czyt. "coś wam puścimy ale jeszcze nie wiemy co"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raven2156 napisał(a):

Ogromną zaletą Viaplay było to, że można było oglądać dosłownie WSZYSTKIE mecze czyli tak na dobrą sprawę w pakiecie z innymi sportami i ligami otrzmywaliśmy NHL.TV...

Jeszcze na apce w tv, gdzie sobie siedziałem/leżałem wygodnie na kanapie i oglądałem na dużym ekranie. 

Plus ta możliwość szybciutkiego przejścia na inne transmisje w trakcie przerw na czyszczenie lodu czy między tercjami. 

A teraz pewnie tak jak vonBaron pisze, będzie powrót do strumyków. 

Kończąc, tak na marginesie, ciekawe co to ogólnie wyjdzie z tej sytuacji, bo oni mają ogromną ilość praw przecież i to chyba na kilka lat do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płakałbym na waszym miejscu póki co, bo ew. upadek viaplay jest wbrew pozorom dobrą wiadomością. Obecnie wiem, 12% w viaplay kupił Canal+ (centrale, nie Polskie oddziały). Viaplay z krajów wychodzących będzie najprawdopodobniej wyprzedawać prawa żeby cokolwiek zarobić (wiadomo, że nie wystawią ich za kwotę za którą sami kupili, bo nikt ich wtedy nie weźmie od nich) i zmniejszyć straty. Tu wtedy pojawia się szansa chociażby dla TVP aby odzyskać NHL (choć jak słusznie zauważyliście nie będą to wszystkie mecz co jest minusem).

Viaplay chodzą głosy, że w sierpniu w Holandii chcą sprzedać swoje prawa do F1. W Holandii gdzie dzięki Maxowi zrobił się duży szał na F1. Tak że jest źle z nimi, ale jak się przepłacało mocno za prawa (w Polsce za EPL dali tyle, że ci z C+ się za głowy łapali, bo wedle plotek była to od 3 do 5 raza większa oferta od tej za której zwykle szły prawa) to się teraz tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś wiadomo może o prawach? Ktoś się zgłosił chociaż po nędzne 2-3 mecze tygodniowo na żywo?

Zgaduję, że to będzie o tyle trudne, że czysto teoretycznie do końca roku NHL będzie w Viaplay a później w drugiej połowie sezonu przepadnie i pozostaną streamy? 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać na jakieś info od nich, ale czy wytrwają do końca tego roku czy też do końca sezonu 2023/2024, to na razie nie ma sprawdzonych info. Zaczęli wrzucać na swój kanał yt skróty z PL i BL, więc może chociaż wytrwają do lata 2024 z uczieczką. Może ktoś przejmie ich z ich prawami i zostanie na naszym rynku? Na razie pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.08.2023 o 12:14, Raven2156 napisał(a):

Oby było jak mówisz, bo mimo awansu polaków do Elity wciąż tutaj z hokejem jak w lesie i człowiek musi uciekać się do nie do końca legalnych lub "dzikich" jak na te czasy rozwiązań... 

Najprawdopodobniej zawiną się  z Polski najpóźniej do końca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem rzucili się z motyką na księżyc. Wykupili najważniejsze ligi piłkarskie jak angielska i niemiecka, oprócz tego dorzucili F1 i masę innych pomniejszych sportów (jak chociażby NHL czy inne ligi hokejowe).

Po prostu nie spięło się to finansowo, bo niektórzy z przyzwyczajenia pozostawali w C+ czy innym Elevenie... Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to na czym bedziecie ogladac ten sezon? Jakies sprawdzone linki cos? Bo u mnie sie zanosi na ogladanie powtorek na drugi dzien niestety? Jak ogladam NFL na jakis linkach to mnie #uj strzela co chwile mi wywala, albo wyskakuje masa gowna czy przycina. O ile w footballu to jeszcze mozna to przeklnac bo to w miare turowa gra, to w hokeju nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.