Skocz do zawartości

Wyścig po Viictora - bottom ranking


ely3

Kto będzie najsłabszy na koniec sezonu  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto będzie wg Was miał nr 1 w drafcie

    • Hornets
      6
    • Jazz
      0
    • Magic
      5
    • Pacers
      1
    • Pistons
      3
    • Rockets
      9
    • Spurs
      9
    • Thunder
      3
    • Ktoś inny
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem? U mnie czytanie o gościu co nie rozegrał minuty na boisku NBA jako future GOAT-cie wywołuje dużo wyższy poziom zdziwienia/żenady. Bez względu na to na ile są one oczywiście z przymrużeniem oka. Piszecie tu zwykle o kontuzjach jako jedynym co go może zatrzymać a zapominacie o mentalu i o tym ile - szczególnie w dzisiejszych czasach - czeka na takiego gościa pułapek poza boiskiem. Przecież nie zabraknie osób co będą chciały jego talent jedynie spieniężyć póki się da itp; wiadomo o co chodzi. Sam Victor będzie na celowniku 24/h a każdy sukces/wtopa będą rozdmuchiwane do niebotycznych rozmiarów. A przecież to wciąż dzieciak i jakkolwiek by się ładnie nie wypowiadał w wywiadach to w sumie nie wiemy co mu siedzi w głowie i jak ten cały szum na niego wpłynie na boisku jak i poza nim, jak już oficjalnie dołączy do tego "cyrku" zwanego NBA. Jeżeli LeBron był najbardziej hajpowanym nastolatkiem w historii NBA to tutaj skala zamieszania i przede wszystkim oczekiwań wyleci totalnie w kosmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 15:47, ely3 napisał:

Ciekaw jestem czy Rockets wygrywając nr 1 poszliby na jakieś wymiany za spory pakiet wyborów.

Dołączam się do wpisów pozostałych osób, że rozważanie czegoś takiego jest totalnie absurdalne.

Jednak, kilka dni temu Owner Rockets Tilman dał taką wiadomość:

Wydaje się również mocno cenić Victora, że nawet się o niego modli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zerknąłem na ten rozkład procentowy to jednak te ostatnie zmiany mocno to spłaszczyły i moim zdaniem do 6 miejsca jest jeszcze całkiem niezła pozycja wyjściowa na trafienie jedynki. Aż strach pomyśleć co by się wyprawiało w tym sezonie gdyby ostatnie miejsce dawało te 25% jak kiedyś a nie jak teraz, że  bottom3 ma równo po 12,5%. Tak czy inaczej liczę, że jak już  przyjdzie do samego losowania to nieoczekiwanie wygra jednak ktoś z tej górnej drabinki tankathlonu. Kto tam z tych mocniejszych ekip co skończą ostatecznie bez PO miałby wtedy jeszcze pick poza potencjalnie Pelicans?

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dannygd napisał:

Wszyscy się jarają Victorem, czy niezrownowazonym Millerem, a tu nowy Jokic z ksywka BigCozy biega, tylko trochę przesadzil z paczkami :)

Z tym bieganiem to spore nadużycie ale z drugiej strony przypomina w tym trochę najgorsze wcielenie Lakersowego Anthonego Davisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vero1897 napisał:

Aż strach pomyśleć co by się wyprawiało w tym sezonie gdyby ostatnie miejsce dawało te 25% jak kiedyś a nie jak teraz, że  bottom3 ma równo po 12,5%.

Ogólnie masz oczywiście rację. Tylko coś mnie zdaje się że teraz bottom 3 ma 14%, a czwarty od końca ma 12,5% choć za to głowy ani nic innego nie dałbym sobie uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Victora to ważne i jest po równo… ale… Nie do końca bez różnicy bo mimo wszystko poza #1 i top 4 praktycznie liczą się tez inne szanse a one są różne:

najsłabsze 3 ekipy maja rowne 14% na Victora ale wyścig idzie tez po innych graczy i tu po prostu najsłabszy nie może wylecieć poza 5 ( pozostałe 47,9 szansy - najwiecej z wszystkich pozycji zarezerwowane dla tego najsłabszego) drugi od końca może być 5 w drafcie 28% i 6 20% itd….

 

 

https://www.tankathon.com/pick_odds
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 03:02, mac napisał:

Dołączam się do wpisów pozostałych osób, że rozważanie czegoś takiego jest totalnie absurdalne.

ALe ja nie pisze ,że to jest dobry pomysł bo Victora trzeba brać i nie pytać. Ale tak samo powinno się stać z Luką a ostatecznie trafił do zespołu wybierającego z nr 5. Tak samo powinien pójśc z nr 1 Jordan ale Housto wolało brać Olajuwana . Jazz oddało swego czasu nr 1 draftu, który już wtedy było wiadomo ,że to będzie Magic za jakieś śmieszny zwrot. 

Na logike to nikt przy zdrowych zmyłach by nie brał Trae Younga ponad Lukę a jednak to się wydarzyło i to niedawno

Ta liga jest pełna absurdalnych decyzji draftowych. I jesli ktoś jest w stanie zrobić tak głupic ruch jak oddanie Victora to własnie Houston 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Robaq napisał:

No bo nie wiem czy ten z Sengun będzie fitowal z Victorem. 

A Turek naprawdę to będzie Joker 2.0

Choć mieć takiego zjokera na C i Victora na Pf to lepiej niż Duncan i Robinson 

Gdyby Rockets nie chcieli Victora bo nie pasuje do Senguna to by zrobili taką samą głupote jak Blezars którzy nie brali Jordana bo mieli Drexlera

Roskets mogą mieć po prostu głupie myślenie na zasadzie skoro oddają do Thunder dwa swapy i jeden wybór pierwszorundowy przez kolejne 3 lata a oni nawet z Victorem nie wyskocza poza TOP10 to mogą wpaść na idotyczny pomysł rozmienienia Victora na morze wyborów potencjalnie TOP10 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u Ciebie ta energia z ciągłym pisaniem o nie braniu Victora przez HOU. rozumiem skaze po Sampsonie ale tu nie ma najmniejszej przesłanki aby przymierzyć się do odpuszczenia Francuza. Doncic Trae choć fatalnie to wyglada na tamte czasy broniło się przewartościowaniem Afroamerykanów vs białych z Europy bo mieliśmy inaczej rozłożone akcenty talentów w 2018. To było 5 lat temu. Jok wchodził na Olimp wtedy. Giannis miał 2 mocny sezon ale jeszcze nie dominował. To tylko ktoś kto lubi EuroL mógł więcej widzieć w grubasku. 

/start sezonu 2018/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robaq napisał:

No bo nie wiem czy ten z Sengun będzie fitowal z Victorem. 

A Turek naprawdę to będzie Joker 2.0

Choć mieć takiego zjokera na C i Victora na Pf to lepiej niż Duncan i Robinson 

Viktor ze swoja motoryka to bardziej na 3ce bedzie grał i to przez 3-4 sezony dopoki nie zmeżnieje. Potem PF max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

Jazz oddało swego czasu nr 1 draftu, który już wtedy było wiadomo ,że to będzie Magic za jakieś śmieszny zwrot.

Czy w 1976 roku kiedy Magic zaczynał ostatni rok w HS i był jeszcze przed dwoma sezonami na uczelni było wiadomo iż będzie jedynką a drafcie? Nie wydaje mi się ale mogę się mylić.

W dniu 26.02.2023 o 17:29, MA23 napisał:

Ten BigCozy będzie do wyboru w przyszłym drafcie?

Za dwa lata z automatu będzie zgłoszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy te first roundery w wymianach latały na lewo i prawo + dostawało się draft compensation gdy traciło się jako FA weteranów, Lakers dostali za emeryta-Goodricha parę future firsts, ten pick Magica to trzy lata po tej ,,wymianie'', to co najwyżej kazus Nets i Celtics, tylko - jak wyżej - świadomość teamów na temat value picków była po prostu dużo mniejsza. Cavaliers zrobili podobnego flopa, gdy za Dona Forda (randomowego rolesa z ławki i pick) oddali swojego future first (będąc typowym przeciętniakiem) - potem się okazało, że Cavaliers spadli do poziomu tankera i Lakers dostali kolejny 1st pick. 

Pisałem już w innym temacie, że dzięki takim epickim wymianom Lakers wygrali potem - dosłownie - pięć tytułów, dostając za pół-darmo Magica i Worthy'ego. ;] Wtedy value picków było niedoceniane, a scouting był w lesie, więc mądre ekipy/mające farta ekipy potrafiły budować na tym swoje dynastie (Lakers, Celtics, Bulls), np. rivalry Bird-Magic i Lakers-Celtics byłoby współcześnie z grubsza niemożliwe, a wyznaczyło całą historię rozwoju NBA.

Ta prehistoria na Wembanyamę i jego sytuację ma jednak ograniczony wpływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pepis21 napisał:

Czy w 1976 roku kiedy Magic zaczynał ostatni rok w HS i był jeszcze przed dwoma sezonami na uczelni było wiadomo iż będzie jedynką a drafcie? Nie wydaje mi się ale mogę się mylić.

Za dwa lata z automatu będzie zgłoszony.

Lofton + BigCozy - ja bym chciał to zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.