Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Kirylow napisał:

Duma wśród osób dyskryminowanych ma trochę inne znaczenie. Przybiera charakter trochę emancypacyjny w kontrze do poczucia wstydu, które przez dużą część życia/historii odczuwano lub próbowano na tych grupach wymusić poczucie wstydu lub poczucie bycia gorszym np. osoby LGBTQ+. W USA bycie czarnym jeszcze niedawno oficjalnie znaczyło bycie kimś gorszym - stąd teraz poczucie dumy. Trudno w tym kontekście prezentować dumę z bycia białym, ponieważ przez ostatnie setki lat osoby białe dominowały.

Ale teraz już biali są dyskryminowani i w związku z tym możemy mieć dumę emancypacyjną w kontrze do poczucia wstydu - za całego mojego życia próbowano wymusić poczucie wstydu i poczucia bycia z gorszym z powodu bycia Polakiem i białym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Ale teraz już biali są dyskryminowani i w związku z tym możemy mieć dumę emancypacyjną w kontrze do poczucia wstydu - za całego mojego życia próbowano wymusić poczucie wstydu i poczucia bycia z gorszym z powodu bycia Polakiem i białym

A gdzie i jak biali są dyskryminowani ? Tym, że są starania, aby nie dyskryminowali innych ? 

Ja jakoś nie czuję, żeby ktoś próbował na mnie wymusić poczucie wstydu z powodu bycia polakiem lub białym i hetero i jak byłem katolikiem to też tego nie czułem.

To, że inni chcą kawałek tortu, który Ty jesz sobie od dawna to nie znaczy, że jesteś gorszy, a znaczy tyle, że musisz się przesunąć, żeby inni też mogli usiąść obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kirylow napisał:

A gdzie i jak biali są dyskryminowani ?

W wielu miejscach, chociażby poprzez dawanie innym punktów za różnorodność przy rekrutacji i bycia dyskwialifikowanym przy równych kwalifikajach

3 minuty temu, Kirylow napisał:

Ja jakoś nie czuję, żeby ktoś próbował na mnie wymusić poczucie wstydu z powodu bycia polakiem lub białym i hetero i jak byłem katolikiem to też tego nie czułem.

 

A ja czuję.

3 minuty temu, Kirylow napisał:

To, że inni chcą kawałek tortu, który Ty jesz sobie od dawna to nie znaczy, że jesteś gorszy, a znaczy tyle, że musisz się przesunąć, żeby inni też mogli usiąść obok.

Dlaczego za hasła white lives matter zwalniają z pracy, a za black lives matter nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał:

W wielu miejscach, chociażby poprzez dawanie innym punktów za różnorodność przy rekrutacji i bycia dyskwialifikowanym przy równych kwalifikajach

To zwyczajne wyrównywanie szans. Osoby czarne generalizując nie mają kapitału kulturowego i były często dyskwalifikowane ze względu na kolor skóry. Pracuję przy różnych projektach aktywizacji zawodowej i to normalne, że np. kobiety czy osoby z niepełnosprawnością dostają dodatkowe punkty, ponieważ wciąż ich sytuacja uniemożliwia im równą rywalizację na rynku pracy z zdrowymi mężczyznami. 

Jakby w ogóle nie dostrzegasz krzywdy, którą niedawno (i zdaje się wciąż, ale to jest inny szerszy temat) systemowo mieli zadawane osoby nie białe w USA. 

14 minut temu, RappaR napisał:

Dlaczego za hasła white lives matter zwalniają z pracy, a za black lives matter nie?

Dlatego, że white lives matter jest związane z rasizmem. A BLM jest związane z reakcją na wielowiekowy rasizm.
Jak mamy np. kampanie społeczną związaną z chorymi na nowotwór to Ty wyskakujesz i zagłuszasz chorych na nowotwór bo przecież istnieją też inne choroby ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kirylow napisał:

To zwyczajne wyrównywanie szans. Osoby czarne generalizując nie mają kapitału kulturowego i były często dyskwalifikowane ze względu na kolor skóry. Pracuję przy różnych projektach aktywizacji zawodowej i to normalne, że np. kobiety czy osoby z niepełnosprawnością dostają dodatkowe punkty, ponieważ wciąż ich sytuacja uniemożliwia im równą rywalizację na rynku pracy z zdrowymi mężczyznami. 

Czyli właśnie dyskryminacja. 

 

12 minut temu, Kirylow napisał:

To zwyczajne wyrównywanie szans. Osoby czarne generalizując nie mają kapitału kulturowego i były często dyskwalifikowane ze względu na kolor skóry. Pracuję przy różnych projektach aktywizacji zawodowej i to normalne, że np. kobiety czy osoby z niepełnosprawnością dostają dodatkowe punkty, ponieważ wciąż ich sytuacja uniemożliwia im równą rywalizację na rynku pracy z zdrowymi mężczyznami. 

Ja nigdy nie zadawałem. 

 

12 minut temu, Kirylow napisał:

Dlatego, że white lives matter jest związane z rasizmem. A BLM jest związane z reakcją na wielowiekowy rasizm.

Nie, jest white lives matter jest związane z obroną białych wobec rasizmu

13 minut temu, Kirylow napisał:

Jak mamy np. kampanie społeczną związaną z chorymi na nowotwór to Ty wyskakujesz i zagłuszasz chorych na nowotwór bo przecież istnieją też inne choroby ?  

Nie. Nie wiem co ma do tego ochrona przed rasizmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Dla mnie ciekawe, że bycie białym/czarnym może być dla kogoś powodem do dumy. Jak ktoś jest rudy to też ma być z tego powodu dumny?

Chyba, że czegoś nie rozumiem w definicji słowa duma. Zawsze mi się wydawało, że żeby być z czegoś dumnym trzeba wykonać jakieś starania zakończone sukcesem albo chociaż dokonać jakiegoś poświęcenia. 

Już bycie np. dumnym Polakiem nie bardzo się wpisuje w powyższe bo gdzie mój wkład w tą narodową dumę bo Skłodowska, Kościuszko i Kopernik.

A czy można być dumnym Niemcem? Przez Hitlera? 

Chyba brakuje tu stopnia neutralnego między wstydem a dumą. 

Otoz to. Jak można być dumnym z czegoś na co się nie miało wpływu np. czy urodziłeś się czarny czy biały? Dumnym można być z tego co się osiagnelo/dokonało samemu, ewentualnie z tego jakim się jest człowiekiem, a nie z tego na co się nie miało żadnego nawet w minimalnym stopniu wpływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirylow napisał:

To, że inni chcą kawałek tortu, który Ty jesz sobie od dawna to nie znaczy, że jesteś gorszy, a znaczy tyle, że musisz się przesunąć, żeby inni też mogli usiąść obok.

Tylko że inni nie chcą żebyś się przesunął tylko żebyś wypierdalał i odłożył widelec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Tylko że inni nie chcą żebyś się przesunął tylko żebyś wypierdalał i odłożył widelec. 

Na jakiej podstawie tak sądzisz?  Są np. w USA proponowane jakieś prawa czyniące osoby białe obywatelami drugiej kategorii ? 

 

Dla mnie to sianie paniki spowodowane racjonalizowaniem głębokich uprzedzeń i poczucia lęku, że przyjdzie inny i Ci coś zabierze. 

Edytowane przez Kirylow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kirylow napisał:

Na jakiej podstawie tak sądzisz?  Są np. w USA proponowane jakieś prawa czyniące osoby białe obywatelami drugiej kategorii ? 

Na podstawie tego diagramu. Na podstawie protestów po śmierci Pink Floyda, gdzie czarni domagali się przyjęcia przez białych postawy służalczej, zmuszając do klęczenia itd. To nie jest wołanie "dajcie nam TEŻ tego tortu" tylko "twój pradziadek żarł tort, a nam nie dał, to teraz tort jest nasz, a ty wypieprzaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

Na podstawie tego diagramu. Na podstawie protestów po śmierci Pink Floyda, gdzie czarni domagali się przyjęcia przez białych postawy służalczej, zmuszając do klęczenia itd. To nie jest wołanie "dajcie nam TEŻ tego tortu" tylko "twój pradziadek żarł tort, a nam nie dał, to teraz tort jest nasz, a ty wypieprzaj".

Grubo xD Jakiej służalczej ? I jakie domaganie się ? Klękali różni ludzie z poczucia przyzwoitości jako wyraz solidarności. Choć możliwe oczywiście jak z każdą modą, że zaczęto wywierać niezdrową presję na takie gesty, ale żeby widzieć w tym służalczość to.... Nie wiem czy jesteś katolikiem, ale też uznajesz, że cała polska jest służalcza wobec kościoła katolickiego ? Bo klęknięć i pocałunków jest co niemiara. 

A jak na podstawie tego diagramu ? Zadra w sercach byłych niewolników jest chyba całkowicie zrozumiała i co warto powtórzyć: do całkiem niedawna czarni w USA wciąż byli obywatelami drugiej kategorii.

Edytowane przez Kirylow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kirylow napisał:

Choć możliwe oczywiście jak z każdą modą, że zaczęto wywierać niezdrową presję na takie gesty

dość możliwe! xD

i co do tematu murzynów i rasizmu:

 

PODAJMY RĘKĘ DLA MURZYNA!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kirylow napisał:

Grubo xD Jakiej służalczej ? I jakie domaganie się ? Klękali różni ludzie z poczucia przyzwoitości jako wyraz solidarności. Choć możliwe oczywiście jak z każdą modą, że zaczęto wywierać niezdrową presję na takie gesty, ale żeby widzieć w tym służalczość to.... Nie wiem czy jesteś katolikiem, ale też uznajesz, że cała polska jest służalcza wobec kościoła katolickiego ? Bo klęknięć i pocałunków jest co niemiara. 

No grubo grubo, filmików gdzie czarni zmuszają białych do klęczenia kopiąc ich i opluwając było wiele. Z wiadomych przyczyn teraz są nie do znalezienia na twitterze czy reddicie.

Jak ktoś chciał klękać - droga wolna, natomiast wymaganie tego presją werbalną czy przemocą jest kurestwem i nie ma na celu wyrównania sytuacji tylko jej odwrócenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

No grubo grubo, filmików gdzie czarni zmuszają białych do klęczenia kopiąc ich i opluwając było wiele. Z wiadomych przyczyn teraz są nie do znalezienia na twitterze czy reddicie.

Ale przyznaj uczciwie, czy to jest jakiś argument? Filmiki na internecie ? Widziałeś kiedyś jakiś filmik może jak biali biją czarnych ? No proszę Cię

Edytowane przez Kirylow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kirylow napisał:

Ale przyznaj uczciwie, czy to jest jakiś argument? Filmiki na internecie ? Widziałeś kiedyś jakiś filmik może jak biali biją czarnych ? No proszę Cię

Jest, protest z użyciem przemocy to nie protest. Niezależnie czy protestują biali, czarni, czerwoni, fioletowi, kobiety, mężczyźni, grubi, chudzi, dzieci czy starcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.