Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2022/23


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Tecu napisał:

Chyba, że jest inny kontekst.

No w ciągu ostatnich 8/9 miesiecy:

Toczył melanż w klubie przed game 3 vs GSW

Jego matka się kłóciła w galerii, zadzwoniła po niego, przyjechał z ziomkami i groził ochroniarzowi. 

Zaprosił jakieś dzieciaki lat 17/18 na granie w kosza u niego na chacie, jeden go prowokował, Ja go uderzył a potem pokazywał, ze ma bron w spodniach, chociaż tutaj matka dzieciaka jest znana z wymuszania odszkodowań.

W trakcie meczu z Pacers jego ziomki i Ja zaczęły się kłócić z zawodnikami Indiany, potem po meczu podobno celowali czerwonym laserem do trenerów Pacers (tutaj Ja nie bylo)

Adams zrobił spotkanie z zawodnikami, że powinni się lepiej prowadzić na wyjazdach, Ja zaraz po meczu poszedł na kluby gdzie powstało słynne nagranie z bronią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na straty wizerunkowe zarówno ligi jak  i zawodnika (tzn u funfli to pewnie zyskał na prestiżu, ale w  przypadku gracza chodzi mi o to, że trudniej będzie podpisać lukratywny kontrakt reklamowy, także Memphis lub inny klub przy nowym kontrakcie dwa razy bardziej zastanowi się czy dać JM maxa) zadziwia jak ta sprawa się toczy. Policja zdaje się już oznajmiła że zarzutów stawiać nie będzie, JM powinien złożyć konstruktywną samokrytykę i obiecać solenną poprawę, a klub mógł po 2 meczach zawieszenia przywrócić go do gry. JM rzuciły 40 pkt i sprawę, gdyby chciano, można wyciszać. Rozwój tej sprawy nie jest na rękę nikomu: lidze, klubowi, JM. A mimo wciąż trwa ( kolejne 4 mecze zawieszenia).

Moja ryzykowna hipoteza.

Przez ostatnie miesiące wyszło na światło dzienne kilka nieciekawych spraw: damski boxer z Charlotte, ekshibicjonista z Texasu, kolejny amator boxu z SF, antysemita na Brooklynie, niewyżyty samiec w Bostonie, a teraz afera lub ,,afera" z JM. Uważam, że część tych spraw mogło nie wyjść na światło dzienne. Oczywiście postepowanie wobec winnych powinno być stanowcze i szybkie, winni ukarani, a pokrzywdzeni otrzymać zadośćuczynienie. Ale komu zależało żeby wyciekł filmik z treningu GSW albo tak spartaczyć sprawę z Primo, tudzież zrobić operę mydlaną w sztabie Celtów. Te sprawy można było rozegrać w  lepszy sposób i przede wszystkim dyskretniej.

Do czego zmierzam?

Zbliża się termin podpisania nowej umowy zbiorowej. Są ponoć duże rozbieżności na linii gracze-liga. Może dojść do lock outu, a obie strony będą się wzajemnie obrzucać winą. Każda ze stron będzie chciała zdobyć przychylność i serca tzw ,,opini publicznej" i być uważana za ,,dobrą" stronę w sporze. Sądzę że kierownictwo związku zawodników nie jest głupie. W ostateczności mają sprytnych prawników, agentów i PRowców. Napewno zechcą wykorzystać taki mniej wiecej motyw:zawodnicy kochają koszykówkę, to gracze i tylko gracze ciężko tyrają ( niemal jak niewolnicy) , a burżuje ownerzy ( prawie plantatorzy) czerpią ogromne zyski z ich trudu i znoju. Dlatego dawajcie kasę. Ona nam się należy.

Co na to własciciele? Z uwagi na niedawne sukcesy polityki BLM są na straconych pozycjach. Mogą jedynie minimalizować straty. Jak? Tak jak u nas w polityce tzn spróbować nieco zohydzić konkurencję przez obrzucenie jej błotem typu: ,,patrzcie, oni nie są wcale tacy krysztaliczni". I tłumaczyć ze nie zasługują na  aż takie pieniądze.

Konkluzja.

Stąd grillowanie i rozdmuchiwanie ostatnio niektórych spraw. Nie wykluczam, że podobne zdarzenia miały miejsce także wcześniej, ale były umiejętnie, bez rozgłosu i kamer, polubownie sprawnie rozwiązywane. Ale wtedy było jeszcze daleko do nowej zbiorówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Reikai napisał:

Out do konca sezonu regularnego Memphis moga sie cieszyc, ze maja spory zapas nad playinami.

niby tak, ale wystarczy jakieś 3-7 by zrobiło się cieplutko, na pewno hca jest mocno zagrożone, a to dla drużyny tak c***owej na wyjazdach nie najlepsza perspektywa 

e: na 18 spotkań mają tylko 5 z drużynami nie walczącymi o nic

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karpik napisał:

A ja nie jestem zdziwiony. Liga od dawna ma politykę "stop patusom" i moim zdaniem dobrze na tym wszyscy wychodzą (liga wizerunkowo, a część graczy "z potencjałem na patusa" pewnie ze względu na możliwe konsekwencje rezygnuje z thug life). Dodatkowo nie wiem czy już trwają negocjacje ws. nowego kontraktu TV czy dopiero mają je zaczynać, ale podejrzewam, że gdyby po tym filmiku oraz jego okolicznościach, które zostały ujawnione, udawano, że nic się nie dzieje i Ja by se normalnie pykał na kacu jak do tej pory, to ktoś w ABC mógłby sobie pomyśleć, że skoro NBA nie robi nic z patusami, to my Wam już nie chcemy dać 8 mld/rok czy ile tam mówią, że będzie, a damy 7,5 oraz zróbcie coś z tymi murzynami co wymac***ą giwerami, bo następnym razem będzie jeszcze mniej. W NBA po prostu wiedzą, że każda przeginka, na którą pozwolą, może ich drogo kosztować. 

Dodatkowo Memphis jest miastem z jedną z największych przestępczości w USA, więc pozwalanie Morantowi na bycie "twarzą tamtejszej gangsterki" jest wątpliwe nie tylko wizerunkowo, ale trochę też etycznie. 

Ja się z Tobą zgadzam, trochę o coś innego mi chodziło, albo źle się wyraziłem, albo zostałem źle zrozumiany. Wydawało mi się, że czuć ironię 😉

Chodziło mi o zwrócenie uwagi na te dwa zestawy. Amerykanie lubujący się w broni, obnoszący się z nią,  i Amerykanie jednocześnie dający zawieszenie za migawkę z bronią osoby publicznej. 

Nie zrozum mnie źle, mnie bardziej gryzie to pierwsze, zwracam uwagę po prostu na ten paradoks. 

Zdaję sobie sprawę z tego, że taka osoba publiczna daje przykład, zły przykład dla młodzieży, która sięga po broń i później są straszne tragedie w szkołach, na ulicach gangsta itd. Ale jednocześnie nic się nie robi z tym by po prostu zmienić prawo i ograniczyć dostęp do broni.

Sprawy wizerunkowe - to też jest ciekawe jak odmienny jest wizerunek do którego dąży NBA, czyli grzecznych graczy (z czym się zgadzam, bo nie chcę oglądać, jak to nazwałeś, patusów, gangsta czy alkoholików) jak najdalej od broni, do tego jaki kult broń ma u większości Amerykanów, jak głęboko połączone jest całe gangsta, koszykówka dla raczej niższych warstw społecznych. Paradoksalnie to co może komuś wydawać się grą pod publiczkę, może wcale nie być grą pod publiczkę.

Morant, otoczony kumplesami, walący z gwinta jest głupi a nagrywający to i chwalący się tym jest dodatkowo żenujący. Jak widać, komuś to pewnie niestety imponuje.

Życzę mu jak najlepiej, niech rzuci tych kumplesów i przestanie być pozerem.

Zdrowia mu życzę i powodzenia w walce z alkoholizmem, bo to niestety straszna choroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy Morant ma w ogóle jakieś problemy poza byciem idiota.

Oswiadczenie/przeprosiny od razu były damage control, sugerowały ze Morant potrzebuje się uleczyć, kto wie czy tam zespół PR nie robi z tego problemu z alkoholem i mental health zasłaniając bycie po prostu kmiotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tecu napisał:

Chodziło mi o zwrócenie uwagi na te dwa zestawy. Amerykanie lubujący się w broni, obnoszący się z nią,  i Amerykanie jednocześnie dający zawieszenie za migawkę z bronią osoby publicznej. 

Nie zrozum mnie źle, mnie bardziej gryzie to pierwsze, zwracam uwagę po prostu na ten paradoks. 

jedno drugiego nie wyklucza. mnóstwo amerykanów lubi broń ale znacząco więcej raczej nie i nie chce mieć z nią nic wspólnego. jakoś nie widać żeby na mecze NBA przychodzili z rewolwerami u pasa, nawet w TX ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde tego się nie spodziewałem alee to też musi być dla nich taki mentalny potwarz że tych gangsterów czasem udawanych przepuszczają przez bramki niczym na lotnisku...

Ale jak widać ma to skuteczny wpływ na uch grę. Bo myślałem że totalnie dopadną a tutaj próbują mocno trzymać możliwość uzyskania tego 2 seedu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robaq napisał:

O kurde tego się nie spodziewałem alee to też musi być dla nich taki mentalny potwarz że tych gangsterów czasem udawanych przepuszczają przez bramki niczym na lotnisku...

Ale jak widać ma to skuteczny wpływ na uch grę. Bo myślałem że totalnie dopadną a tutaj próbują mocno trzymać możliwość uzyskania tego 2 seedu

 

To już trzeci sezon gdy Grizzlies wyglądają dobrze w meczach bez Moranta, bo lepszego back-up PG jak Tyus Jones ciężko znaleźć w tej lidze. On świetnie prowadzi grę, dziś znowu 10 asyst przy 0 stratach.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O k****, okrutne te foty. Powinni go zamknac do konca sezonu i wyslac na jakas porzadna terapie na pol roku, bo powrot w tym sezonie to duzy gnoj.

1 minutę temu, Kubbas napisał:

ale upodlenie

na prawde mozesz miec kazda typiare i latasz po takich norach zeby typiara ci twerkowala?

rly?

Patrzac na ten rozrzucony po podlodze hajs, to chyba chodzi o to poczucie wyzszosci, zajebistosci i bycie bossem w stylu ''ja rzucam hajs, a ty tancz dziwko''. W kazdym razie, gruby balagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubbas napisał:

ale upodlenie

na prawde mozesz miec kazda typiare i latasz po takich norach zeby typiara ci twerkowala?

rly?

pojebalo Cię? 

wyjmijcie kij z dupy koleś się bawi jak chce problem z tym że wychodzą te tematy na jaw a to jest lipa bo jak widać wszędzie banda jezuitów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.