Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 09/10


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

no niestey Geddo a tak z ciekawosci kogo bys mogl dac ? tylko szczerze :) na pm mozesz walic jak tutaj nie chcesz pisac. tak pozatym oferta na Howarda wisiala chyba ze 4 czy 5 dni a dostalem tylko 2 ( slownie DWIE !!!! ) oferty, nie wiem czy to kwestia jego kryzysu, czy nikt nie potrzebowal takiego C jak Dwight, ale generalnie byla bieda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Geddo oferty, to szczerze mówiąc patrząc na twój skład wątpię abyś miał złożyć lepszą ofertę od mojej dla kogoś kto ma w planach rebuilding, starszy o dwa lata od Josha Granger mnie na miejscu szoszona nie rzuciłby na kolana.

no i uwazasz, ze 2 lata roznicy miedzy nimi to przepasc? na starcie dyskryminuje grangera do robienia rebuildingu, bo jest juz za stary? jesli juz poruszasz josha i grangera, to roznica wieku miedzy nimi nie jest znaczaca. natomiast inaczej to bedzie wygladalo w fp. josh mial dobry poczatek i wiedzialem, ze predzej czy pozniej przestanie tak napierdalac. sam nawet Tobie to pisalem, gdy proponowales mi ten sam bodaj pakiet za K.Duranta. Hawks maja zbyt zbilansowany sklad, aby josh mogl tam krecic cyferki na poziomie 60fp. granger natomiast w Pacers jest liderem, wiec w jego przypadku granica 60fp jest calkiem realna. to tyle jesli chodzi o porownania josha i grangera.

 

no niestey Geddo a tak z ciekawosci kogo bys mogl dac ? tylko szczerze

nie widze powodu, aby teraz rozmyslac co moglbym Tobie za niego zaproponowac. prawda jest jednak taka, ze oferta nie bylaby gorsza od propozycji Panglossa. w efekcie zyskalbys na pewno, bo ide o zaklad, ze gdyby pangloss uslyszal, iz ktos inny zlozyl Tobie rownie ciekawa propozycje, to staralby sie dac cos tam jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i uwazasz, ze 2 lata roznicy miedzy nimi to przepasc? na starcie dyskryminuje grangera do robienia rebuildingu, bo jest juz za stary? jesli juz poruszasz josha i grangera, to roznica wieku miedzy nimi nie jest znaczaca. natomiast inaczej to bedzie wygladalo w fp. josh mial dobry poczatek i wiedzialem, ze predzej czy pozniej przestanie tak napierdalac. sam nawet Tobie to pisalem, gdy proponowales mi ten sam bodaj pakiet za K.Duranta. Hawks maja zbyt zbilansowany sklad, aby josh mogl tam krecic cyferki na poziomie 60fp. granger natomiast w Pacers jest liderem, wiec w jego przypadku granica 60fp jest calkiem realna. to tyle jesli chodzi o porownania josha i grangera.

 

Nigdzie nie napisałem że uważam że dwa lata to przepaść, napisałem że patrząc na Twój skład nie widzę równie atrakcyjnego pakietu dla kogoś kto robi rebuilding. A robiąc rebuilding ja osobiście zwracałbym uwagę na wiek i 25 lat Josha do 27 Grangera robiłoby MNIE różnicę bo ze składem szoszona na najbliższe 2 sezony walkę o podium raczej ma z głowy. Nie przekonuje mnie też że Josh nie jest liderem więc jest gorszy od Grangera lidera, bo patrząc na ich realne statsy widzę u Josha spore pole do postępu, w przypadku Grangera już niewielkie. A to gdzie grają każdego dnia w tych burzliwych czasach może się zmienić.

 

A niezależnie od Twojej oferty ja więcej bym nie dał, aż tak bardzo na Howardzie mi nie zależało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że uważam że dwa lata to przepaść, napisałem że patrząc na Twój skład nie widzę równie atrakcyjnego pakietu dla kogoś kto robi rebuilding.

w sumie to nie wiedzialem, ze mam w skladzie samych lesnych dziadkow, ktorzy nie nadaja sie na rebuilding ;). natomiast roznica dwoch lat, to zadna roznica moim zdaniem. w przeciagu jednego off-seasonu, mozna zbudowac ekipe ktora z miejsca bedzie walczyc o podium w kolejnym sezonie. oczywiscie nie bedzie to ekipa mloda, jaka Ty obecnie posiadasz. ale przeciez FBX to nie wyscig o jak najmlodsza ekipe, lecz walka w totalu. no i patrzac na mlodszego josha i starszego grangera, w pierwszej kolejnosci trzeba patrzec na ich osiagniecia. gdyz roznica wiekowa miedzy nimi jest niewielka. co do postepow Josha, to juz jak zaczynalismy cala zabawe w FBX kilka sezonow temu, to wiekszosc jak nie wszyscy twierdzili, ze w przypadku Josha to 'sky is the limit'. mam wrazenie, ze teraz wiekszosc z tego grona ma odmienne zdanie. napewno nie w sytuacji, gdy Josh bedzie w ekipie Hawks. ale jakos w najblizszym czasie nie zapowiada sie na jego zmiane. zreszta nie ma co tutaj spekulowac, kto zmieni otoczenia a kto nie. licza sie fakty.

 

A niezależnie od Twojej oferty ja więcej bym nie dał, aż tak bardzo na Howardzie mi nie zależało

uwazam jednak inaczej. przeciez oddales za niego podobno mlodych i znakomitych zawodnik. Josha, ktory w twoich oczach ma spory jeszcze potencjal rozwoju i Barganiego, ktory w przyszlym sezonie na 99% po odejsciu Bosha bedzie napierdzielal niby kosmiczne cyferki na poziomie Dirka. To sa przeciez twoje slowa, wiec cos mi tu nie gra. Jesli uwazasz, ze obaj beda tak rewelacyjnie grac, to czemu ich oddales za kolesia na ktorym Tobie niby jakos bardzo nie zalezalo? za kolesia ktory, co najwyzej bedzie prezentowal ten sam poziom w przyszlym sezonie, co Josh z potencjalem lub nowy Dirk z Raptors? uwazam, ze zdajesz sobie sprawe, iz w ich przypadku wcale nie musi byc tak kolorowo i wolales kogos pewniejszego. no a takim zawodnikiem jest na pewno Dwight. a slabszy sezon dwighta (choc wcale nie taki slaby), jest idealny do budowania ekipy na przyszly sezon, gdyz daje to nam wieksze pole manewru w salary. no i szoszon spokojnie z dwightem w przyszlym sezonie, mogl walczyc o TOP3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geddo oczywiście nie masz samych emerytów, ale patrząc a Twój roster i wiedząc jak cenisz swoich graczy po prostu sceptycznie podchodzę do tego że mając neta i wiedząc że Howard był na sprzedaż zatrząsłbyś rynkiem, że tak to ujmę. Odnośnie Josha to też jestem rozczarowany, bo pozyskując go półtora roku temu widziałem w nim gracza większego formatu, ale rozczarowanie że nie gra na miarę możliwości to jedno a chłodna obserwacja to drugie. Koleś będący w ofensywie 3 a ostatnio nawet 4 opcją w swoim teamie, mający od dawna na pieńku z własnym coachem robi mając bardzo przeciętne statystyki 55fp. A jestem go sobie w stanie wyobrazić i w Hawks robiącego kilka zbiórek więcej i zdobywającego kilka punktów więcej i wcale nie uznawałbym że wówczas doszedł do granic swoich możliwości. W innym systemie, ale to już zgadzam się gdybologia, wzorem Mariona na warunki fb byłby w stanie być w czubie z najlepszych ze średnią, o Dannym tego moim zdaniem powiedzieć się nie da. Granger jako lider grających w offense-friendly Pacers od dwóch lat, wyśróbował swoje statsy na tyle że ciężko mi sobie wyobrazić aby był bardziej rozwojowy niż Josh. O tym że Granger opuszcza też więcej meczy niż Josh już nawet nie wspominam.

 

Nie za bardzo rozumiem co Ci nie gra i czemu uważasz inaczej że nie dałbym szoszonowi nic więcej ponad ten pakiet który przyjął. Tak uważam że Bargnani za rok pyknie 50 fp i uważam że Josh ma potencjał na granie wielu sezonów na poziomie +55fp, możesz sobie kpić z tego, ale przyszłość pokaże kto miał rację, natomiast to że nie dałbym nawet Daye'a więcej za Howarda jest akurat nie moją opinią ale faktem i to czy ktokolwiek inny proponowałby mu coś innego tego by nie zmieniło (zresztą nie wiedziałem jakie inne oferty szoszon otrzymał po zareklamowaniu Howarda). Ja uważam że to co oddałem było bardzo dobrym pakietem i niezłą ceną za Howarda, moim (a i chyba szoszona) najlepszą dostępną na rynku, powiem więcej na odpowiedź szoszona czekałem z obojętnością, wcale bym się nie zmartwił gdyby ją odrzucił. Cieszy mnie że wszyscy uważacie że Howard ma "słaby" sezon i już za rok wróci do średniej odpowiadającej hype'owi wokół jego osoby, ale ja osobiście jestem generalnie sceptykiem, jak to powiedział Woody - prognozy są bardzo trudne, szczególnie w odniesieniu do przyszłości. Jeśli Howard wróci do średniej z ostatniego sezonu i będzie grał jak wczoraj (tyle że z Kings) to ten trejd jest dla mnie świetny, Jeśli nie rozwinie swojego ofensywnego arsenału i w silniejszych w obecnym składzie Magic niż przed rokiem nie będzie łapał 15 zbiórek na mecz, a Bargs będzie cykał +50 fp to zwyczajnie przepłaciłem. Podjąłem ryzyko i tyle, ale nie zgadzam się z opinią że kupiłem go tanio

 

Blake i Oden też mieli być sure thing, nobrainerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywanie Grangera z Joshem nie ma sensu, bo kazdy zawsze bedzie wychwalal tego kogo ma/mial w skladzie. dla mnie Granger jest na chwile obecna pewniejszy, bo spokojnie stac go na gre w okolicach 58 fp. Josha natomiast na okolice 51-52 fp. wiek tutaj nie gra, bo to tylko dwa lata. a i z kontuzjami roznica na sezon to jakies 4 mecze na korzysc Josha. czyli tez nie jest to jakas przepasc.

 

Podjąłem ryzyko i tyle, ale nie zgadzam się z opinią że kupiłem go tanio

moja opinia jest inna, gdyz ja nie widze w makaronie drugiego Dirka. nawet pod nieobecnosc Bosha w Raptors. no ale zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie. Dwighta cenie na +60, nawet w mocnych Magic. obecnie grajac podobno slabo robi 57 fp. czas pokaze kto zyskal a kto stracil. ja na miejscu szoszona jesli robilbym przebudowe to wymienialbym inne klocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kogo on miał sprzedac jak nie Howarda? Godziwej ceny za Billupsa pewnie by nie otrzymał.

 

Jego sytuacja jest taka sama jak moja. Ja sam chetnie bym sprzedał ekipom walczacym o cos Nasha czy Varejao, ale nawet 27-letnim (!) brazylijczykiem majacym nie tak wysokie salary, a robiacym w ostatnich meczach +40 fpg nikt nie jest zainteresowany...

Pomimo, ze 27 lat to ponoc najlepszy wiek dla koszykarza...

 

Wiec słowo "rebuilding" swoje, a praktyka swoje. Szoszon za Howarda nie otrzymał wcale tak mało, nawet jesli Bargs zadnym drugim Dirkiem nie zostanie...

Pytanie tylko co to mu dało, bo pick jakby nie patrzec pewnie wzrósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie:

 

Na liście transferowej mam Randy'ego Foye'a. Nie bede pisac jak wyglada jego obecna sytuacja, bo kazdy sprawe z Gilbertem zna. Oferty bede rozpatrywać do godziny 20. Dostalem dwa konkretne propsy, wiec naprawde jesli ktos jest nim zainteresowany to czasu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

DF 392 17548,5 44,77 ( -0,36 ) ( 32,32 )

Roger 373 16449,5 44,10 ( 0,00 ) ( 44,05 )

obi 376 14763 39,26 ( 0,13 ) ( 43,25 )

Mar 388 14896 38,39 ( -0,17 ) ( 32,59 )

GeDDo 359 13275,5 36,98 ( 0,32 ) ( 45,62 )

Z33 383 13727 35,84 ( -0,13 ) ( 30,28 )

Krzemyk 405 14431,5 35,63 ( -0,04 ) ( 34,58 )

Lu 388 13778 35,51 ( -0,01 ) ( 35,28 )

Maslon 405 14348 35,43 ( -0,10 ) ( 32,61 )

Wirakocza 338 11650,5 34,47 ( 0,19 ) ( 45,25 )

Waniec 377 12674,5 33,62 ( -0,06 ) ( 31,88 )

Przem_Pretor#21 343 11442,5 33,36 ( 0,28 ) ( 41,86 )

Dennis Rodman 402 13254 32,97 ( -0,02 ) ( 32,20 )

Buła 390 12815,5 32,86 ( 0,25 ) ( 40,23 )

PangLoss 362 11820,5 32,65 ( 0,03 ) ( 33,59 )

Bulek 377 12165,5 32,27 ( 0,22 ) ( 42,19 )

Crackersss 393 12615 32,10 ( 0,30 ) ( 55,50 )

Antek 382 11827 30,96 ( 0,11 ) ( 35,72 )

Szoszon 424 12607,5 29,73 ( 0,16 ) ( 35,08 )

ms9 334 9798 29,34 ( 0,17 ) ( 36,25 )

FBX#2 (ID# 159)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na miejscu szoszona jesli robilbym przebudowe to wymienialbym inne klocki.

no kogo ? o to chodzi, ze zanim w ogole przyszlo mi na mysl wymienic Howarda, to chyba 10 razy pisalem tu ze wszyscy do oddania, nie ma swietych krow ale z tego co pamietam to nikt nie napisal, sam tez pisalem do paru osob z propozycjami tradeow, ale nikt nie byl zainteresowany, wiec co mialem zrobic ? nawet za Howarda, jak pisalem dostalem tylko 2 oferty, wybralem lepsza, zreszta nie uwazam zebym zostal jakos straszliwie wydymany jak to oglosil swiatu wszechwiedzacy bula, Josh kreci dobre cyfry, imo byc moze bedzie robil jeszcze lepsze, do tego Bargnani ktorego moze za drugiego Dirka nie uwazam, ale po odejsciu Bosha tez bedzie krecil dobre cyfry, co moze byc lakomym kaskiem w offseason dla paru osob bo jego wartosc bedzie pewnie sporo mniejsza niz to co bedzie robil

 

aczkolwiek dalej wszyscy do wymiany, moze sa chetni na Josha, walic smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na miejscu szoszona jesli robilbym przebudowe to wymienialbym inne klocki.

no kogo ?

wystarczy troche pomyslec. twierdzisz, ze na innych graczy nie bylo chetnych. masz starego Billupsa i Millera. wiec jesli juz byles sklonny sprzedac Dwighta - najlepszego gracza swojej ekipy i jednego z najmlodszych - to trzeba bylo oddac go tylko w pakiecie z Billupsem i/lub Millerem. Ty natomiast postanowiles go sprzedac samego i nadal masz starego Billupsa i Millera, na ktorych latwo kupcow nie znajdziesz. wiec skoro sprzedales Dwighta a na innych graczy nie ma chetnych, to wychodzi na to, ze wlasnie skonczyles swoja przebudowe.

 

ja na twoim miejscu, w obecnej sytuacji (przed sprzedaniem dwighta), rozgladnalbym sie po skladach i sam zagdal do kilku osob, na szybkiego przychodzi mi do glowy Lu i Krzemyk, ktorzy chca powalczyc o jak najwyze miesjce. starajac sie oddac naprawde tanio starego Billupsa, Millera i innych ktorych chcesz szybko oddac. natomaist Dwighta zostawilbym sobie na off-season i wtedy, zaproponowalbym go Rogerowi albo DF'owi. no i biorac pod uwage, ze sporo beda mieli do zejscia uwazam, ze dostalbys lepszy pakiet. badz co badz, na Dwighta zawsze kupca bys znalazl. no i ja osobiscie jego sprzedawalbym na samym koncu, zapychajac sobie salary po pachy jedna duza wymiana z Rogerem albo DFem. a cos mi sie wydaje, ze wtedy takiego Dwighta braliby z pocalowaniem reki :). a szczerze watpie, aby tyle samo chcieli zaproponowac za slabszego josha czy markarona. no chyba, ze beda juz pod sciana i nie beda mieli innych opcji. albo bedzie bardzo im zalezalo, na joshu lub makaronie. no ale tego ja juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoszon, tutaj GeDDo ma rację. Po co sprzedawać Howarda teraz, jeżeli ja czy Roger latem bylibyśmy gotowi za niego słono zapłacić, a u mnie przecież ścierwa w składzie nie uświadczysz... Mogłeś poczekać, a i tak nie sądzę by Pangloss zwątpił.

 

A teraz nie kupię gościa o SC 65 fp, który robi 57 fp. Zły moment wybrałeś, chociaż Panglossa oferty nie oceniam źle.

 

PS. Dziś wystawiłem wszystkich, łącznie z leszczami i zapłaciłem za to słono.... Szlag mnie trafił jak zobaczyłem boxscore z meczu Hou - Min, mecz z trzema dogrywkami a Andersen ledwo, co wyszedł z zera. Cóż, dziś Deron i LBJ powinni nadrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )

DF 402 17977 44,72 ( -0,05 ) ( 42,85 )

Roger 382 16905 44,25 ( 0,15 ) ( 50,61 )

obi 388 15344,5 39,55 ( 0,28 ) ( 48,46 )

Mar 397 15247,5 38,41 ( 0,02 ) ( 39,06 )

GeDDo 372 13870,5 37,29 ( 0,31 ) ( 45,77 )

Z33 392 14036 35,81 ( -0,03 ) ( 34,33 )

Krzemyk 413 14731 35,67 ( 0,03 ) ( 37,44 )

Lu 398 14145,5 35,54 ( 0,03 ) ( 36,75 )

Maslon 416 14704 35,35 ( -0,08 ) ( 32,36 )

Wirakocza 347 11935 34,39 ( -0,07 ) ( 31,61 )

Waniec 388 13107,5 33,78 ( 0,16 ) ( 39,36 )

Przem_Pretor#21 353 11843,5 33,55 ( 0,19 ) ( 40,10 )

Dennis Rodman 413 13678,5 33,12 ( 0,15 ) ( 38,59 )

Buła 400 13213 33,03 ( 0,17 ) ( 39,75 )

PangLoss 370 12084,5 32,66 ( 0,01 ) ( 33,00 )

Bulek 385 12349,5 32,08 ( -0,19 ) ( 23,00 )

Crackersss 400 12828 32,07 ( -0,03 ) ( 30,43 )

Antek 392 12184,5 31,08 ( 0,12 ) ( 35,75 )

Szoszon 434 12969,5 29,88 ( 0,15 ) ( 36,20 )

ms9 343 10116 29,49 ( 0,16 ) ( 35,33 )

FBX#2 (ID# 159)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.