Skocz do zawartości

[FBX] Regulamin FBX


marcinek_

Rekomendowane odpowiedzi

REGULAMIN LIGI FBX#1

 

1. FBX#1 jest ligą ciągłą. Oznacza to, że zawodnicy będący w danym zespole będą w tym zespole w następnym sezonie chyba, że zostaną oddani lub zwolnieni.

 

2. Każdy zespół może mieć do 13 zawodników.

 

3. Pozycje zawodników: C,PF,F,SF,SG,G,PG,3xUtil co daje łącznie 10 aktywnych slotow. Na każdym slocie możemy rozegrac 82 spotkania, co daje łączna liczbe meczy równa 820.

 

4. Maksymalna ilość zespołów w lidze to 20.

 

5. Oficjalny start nowego sezonu następuje 48h po ostatnim wyborze w Rookie Draft.

 

6. Obowiązuje reguła "GM prowadzi zespół" co oznacza, że jeżeli ktoś przejmuje zespół to nazwa zespołu pozostaje.

6a. Nazwy zespołów sa takie jak w NBA.

6b. W przerwie miedzysezonowej istnieje możliwość zmiany nazwy, na jedna z wolnych nazw z dywizji w jakiej odpowiednia ekipa się znajduje.

6c. Jeden GM może prowadzic wiecej niz jeden zespół (NIE na raz) jesli odszedl z gry (oddal zespół) a po pewnym czasie do gry powraca.

6d. Zasady przyjmowania GM'ow do gry okreslaja komisarze.

6e. Zespoły podzielone są na konferencje i dywizje.

 

7. Salary Cap:

7a. Limit Salary Cap dla każdego teamu jest stały i wynosi 460fppg.

7b. Płace zawodnika określona jest na podstawie jego FPPG z poprzedniego roku.

7c. Jesli zawodnik wraca z emerytury lub po długiej kontuzji jego płaca jest określona na podstawie ostatniego sezonu w ktorym gral co najmniej 15 meczy, obniżona o 10% za kazdy rok przerwy w grze (czy sezon ponizej 15 meczy).

7d. Zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie mieli średnią poniżej 15fppg, w Salary Cap zespołów będą mieli wartość minimalną czyli 15fppg. Jest to minimum dla każdego zawodnika NBA.

7e. Salary dotyczy całego zespołu, czyli calej 13stki. Jeśli jedna z ekip ma w składzie mniejszą liczbę graczy, to do SC wlicza się 15fppg (patrz pkt 7d regulaminu) za każde wolne miejsce w rosterze.

7f. W czasie przerwy miedzysezonowej po aktualizacji wartości graczy, może nastąpić sytuacja przekroczenia przez zespół limitu salary cap. GM musi jednak ponownie zmniejszyć wartość SC do dozwolonego poziomu przed startem nowego sezonu.

7g. W przypadku niezmniejszenia SC przed startem nowego sezonu z zespółu jest usuwany zawodnik z najniższym wystarczającym salary, tak aby zespół znalazł sie poniżej limitu, przy równoczesnym doliczeniu 15,00fp za wolne miejsce w składzie.

7h. Jeśli drużyna po sezonie znajdzie sie powyżej limitu nie może wykonać żadnego ruchu zwiększającego przekroczony już limit. Wszystkie zmiany musza powodować obniżenie SC do dopuszczalnej wartości. Ograniczenie to przestaje obowiązywać po zmniejszeniu SC do dopuszczalnej wartości.

 

8. Wymiany/Zmiany graczy

8a. Każda z wymian jest zaakceptowana w momencie jej zatwierdzenia przez obie strony.

8b. Jeśli w wyniku zatrudnienia nowego FA salary zespołu przekroczy limit, zmiana ta jest automatycznie cofana.

8c. Dodatkowo w przypadku złamania pkt. 7b tego regulaminu na drużynę zostanie nałożona kara zablokowania rynku FA na okres 1 miesiąca. Przy czym, przez pierwsze 2 dni drużyna liczyć będzie 12 zawodników. Po tym okresie komisarz ligi dołączy do składu zawodnika wcześniej zwolnionego.

8d. Innych kar się nie przewiduje - założenie jest takie, że jest to liga gentelmenów. Jeśli ktoś gentelmenem nie jest, to wylatuje z gry i zostaje pozbawiony ewentualnego zwyciestwa.

8e. Aby wymiana została zaakceptowana oba zespoły po wymianie muszą zmieścić się w limicie SC.

8f. Z racji, iż liga jest ciągła "Waiver Priority" na początku kolejnego sezonu będzie identyczne jak na zakończenie poprzedniego sezonu.

 

9. System punktacji:

FGA -1 FGM 2,5 (40%)

FTA -1 FTM 1,5 (66%)

3PTM 1,5

REB 2

OREB 0,5

AST 3

STL 4

BLK 4

TO -3

TECH -1

EJCT -3

PTS 1

 

10. Rookie draft

10a. Co roku draft startowac będzie 1 wrzesnia.

10b. Odbywać się on będzie na forum e-basketu w dziale "Lig wirtualnych". Zostanie otwarty specjalny topic, który bedzie moderowany przez komisarzy ligi. Wg odpowiedniej kolejności, GM´owie będą wybierać zawodników do swojego teamu. Szerszy regulamin draftu znajdować się będzie w corocznym topicu draftu.

10c. Salary zawodników wybranych w drafcie jest z góry ustalone przez ligę i wygląda następująco:

#1-3 Salary w wysokosci 35fppg

#4-7 Salary w wysokosci 30fppg

#8-10 Salary w wysokosci 25fppg

#11-15 Salary w wysokosci 20fppg

#16-20 Salary w wysokosci 15fppg

Odnosi się to do rzeczywistego wyboru w NBA Rookie Draft.

10d. Kolejność draftu rookie:

Do wykorzystania jest 820 slotów. Każda drużyna, która ich nie wykorzysta ... będzie miała doliczaną do swojego końcowego totala wartość: liczba niewykorzystanych slotów * mnożnik 30fp. Będzie to nowa wartość totala w celu tylko i wyłącznie ustalenia kolejności draftu.

Następnie drużyny zostaną uszeregowane rosnąco wg. nowego totala, co w efekcie da kolejność draftu rookiech.

Przykład

 

11. Wielosezonowy systemu punktacji:

11a. W celu urozmaicenia zabawy, po każdym sezonie podliczana będzie jeszcze jedna punktacja. W wyniku ktorej uzyskamy porównanie ekip po kilkusezonowej grze.

11b. Biorąc pod uwagę Total Points po sezonie, każda drużyna otrzyma odpowiednio:

1. miejsce - 40 punktów

2. miejsce - 35 punktów

3. miejsce - 32 punktów

4. miejsce - 29 punktów

5. miejsce - 26 punktów

6. miejsce - 23 punktów

7. miejsce - 20 punktów

8. miejsce - 17 punktów

9. miejsce - 15 punktów

10. miejsce - 13 punktów

11. miejsce - 11 punktów

12. miejsce - 9 punktów

13. miejsce - 8 punktów

14. miejsce - 7 punktów

15. miejsce - 6 punktów

16. miejsce - 5 punktów

17. miejsce - 4 punktów

18. miejsce - 3 punktów

19. miejsce - 2 punktów

20. miejsce - 1 punktów

11c. Dodatkowo drużyny które dostały się do PO dodatkowo otrzymują:

za awans do PO - 8 punktów

za zwycięstwo w swojej dywizji - 4 punkty

11d. Premiowane również będą osiągnięcia indywidualnych zawodnikow w postaci nagród posezonowych:

MVP - 1 punkt

DPotY - 1 punkt

MIP - 1 punkt

RotY - 1 punkt

6MotY - 1 punkt

All NBA 1st - 2 punkty

All NBA 2nd & 3rd - 1 punkt

All NBA Defensive 1st & 2nd - 1 punkt

11e. Suma punktów każdej drużyny zdobyta w pkt. 11b, 11c, 11d, pozwoli na sklasyfikowanie wielosezonowe wszystkich drużyn.

 

12. Regulamin jest wiążący i każdy uczestnik ligi musi go przed rozpoczeciem gry zaakceptować. W razie nieścisłości lub przypadku, który nie jest określony w regulaminie, decydujacy głos w rozwiazaniu sprawy maja komisarze i prowadzący ligę.

12a. Pomysłodawca ligi jest Xamel.

12b. Odpowiedzialnym za podliczanie salary i ogólną pieczę w FBX#1 jest Marcinek.

 

13. Propozycje mające na celu urozmaicenie ligi FBX i pytania odnośnie regulaminu należy zgłaszać w topiku [FBX] propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Przydalby sie update wzgledem :

 

a) sytuacji zespolow bedacych over salary cap. Z tego co pamietam bylo glosowanie i padly jakies decyzje, bodajze a propo trade'owania miedzy graczmi bedacymi salary cap

 

B) picki, PICKI. Dla mnie bardzo wazna sprawa, gdyz w fbx3 wymieniano juz picki 2011, a w fbx2 Mar bodajze chcial/wymienil juz pick 2012, natmiast w "ekstraklasie" moj trade zostal tymczasowo zawieszony, ze wzgledu na to ze chcialem handlowac pickiem 2011. Aha no i bym dodal wlasnie sprawe protekcji, moze wzorem simbasketu zrobilibysmy protekcje, oczywiscie nie uznawac ja za koniecznosc, ale np zrobic dwa "rodzaje protekcji" np top 3 i top10 ?

 

Przydalaby sie jakas dyskusja nad pickami, i dokladna odpowiedz jak glosowalismy jeszcze na e-b a propo ludzi powyzej Salary Cap w lecie.

 

Dziekuje za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) głosowanie dotyczyło tego czy na okres letni znosimy zasadę salary cap - więc zespoły będące powyżej mogłyby powiększać swoje SC - wynik głosowania był taki że nie mogą więc powyższy regulamin jest jak najbardziej aktualny w tym względzie

 

B) jeśli chodzi o FBX#1 to reguły dotyczące wymieniania picków z przyszłych lat pozostaną takie jak są - nie wiem dlaczego w innych ligach pozwolono na takie wymiany, bo o ile pamiętam dopóki Geddo był komiszem FBX#2 też nie dało się wymieniać picków na 2 lata w przód.

 

jeśli chodzi o protekcje to ja się na to nie zgadzam bo tak mi wygodniej :P

Ale racjonalnie to nasz draft ma 20 picków a nie 60 więc nie widzę potrzeby takich komplikacji i dodawania top-x protected

druga sprawa to jak pokazała końcówka sezonu w FBX#1 możliwośc manipulacji pozycją w drafcie jest duża i co za tym idzie protekcje mogłby nie mieć sensu

 

Bardziej istotna dla mnie będzie w lecie dyskusja na temat kolejności draftu po tym co ostatnio działo się w "ekstraklasie"

 

regulamin zaktualizuje po zakończeniu sezonu - wtedy będę też miał nieco danych z e-b do odtworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi logiczny powod dla ktorego sklad z ostatniego dnia mialby nie decydowac o kolejnosci wyboru w drafcie zakladajac ze liczymy top8

za rok bedzie nowy kodeks hamurabiego i znow znajdzie sie madry ktory to ominie i co wtedy znowu bedziemy pisac nowe prawa ?

ludzie dajcie na luz, tak jest w NBA tak niech bedzie i tu, jeden zawodnik ligi nie zwojuje nikomu beznadziejny sklad z jednym fajnym zawodnikiem to nadal beznadziejny sklad tu jeden lepszy zawodnik ma mniejszy oddzwiek niz w NBA, zespolu ci nie udzwignie

jak dla mnie chce glosowac na ta zmiane

i uwazam ze powinno sie wspierac aktywniejszych i bardziej myslacych , jeden siedzi na dupie i nic nie robi ze skladem caly rok czemu ma byc wynagrodzony kosztem tego co kombinuje jask swoj sklad polepszyc

i to wszystko przez Kenyon Martina

ktory ma 32 lata jest po 2!!!! microfractures(dobrze pamietam jak cos pisales o Amare i tym jaka to lipa ze ma miec za pare lat kolejna operacje zwiazku z poprzednim microfracture ), teraz ma jumper knee(grozi mu 6 miesiecy przerwy, malo mozliwe ale zawsze) i jest tykajaca bomba, uwazam ze troche przesadzacie z medrkowaniem, szczegolnie w lidze gdzie Sean May ma salary 28

takjakby Marcinek nie chcesz by nikt nie probowal, nikt sie nie staral kazdy zawodnik byl niewyrzucalny i kazdy ciezki do wziecia

daj ludziom zyc, wysoki wybor nic nie znaczy, trzeba jeszcze dobrze wybrac - patrz Blake/Oden/Durant/Eke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ai, dlaczego twierdzisz że napisałem rzeczy których nie napisałem ?

 

nie wiesz nawet co chciałem napisać, podałeś jakieś argumenty które wydaje ci się że ja użyje, podałeś jakieś cele które chce osiągnąć i jeszcze je obalasz. napisałem tylko że trzeba coś zmienić, nie wiesz co, nie wiesz dlaczego, ale już piszesz wypracowanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) głosowanie dotyczyło tego czy na okres letni znosimy zasadę salary cap - więc zespoły będące powyżej mogłyby powiększać swoje SC - wynik głosowania był taki że nie mogą więc powyższy regulamin jest jak najbardziej aktualny w tym względzie

Halo! przecież to właśnie przeszło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to będzie przeszkadzało, skoro kolejny sezon będę schodził z SC i wcześniej nie miałem problemów (m.in. zdążyłem wypchnąć Cię poza podium)?

 

PS. Gwoli ścisłości, o ile pamiętam (a pamięć bywa zawodna), napisałem wówczas, że jest mi to obojętne, po czym żałowałem... Głosy rozkładały się mniej więcej po równo, więc była to sprawa dyskusyjna.

 

Co do obliczania miejsca w drafcie - nie dosyć, że w kolejnym systemie prawdopodobnie wyjdą nowe regulaminowe dziury, to jeszcze może się okazać generalnie gorszy. To, co jest teraz wygląda bez zarzutu, bo jeśli ktoś wyrzuci gracza zbyt dobrego kosztem zyskania w drafcie to tylko jego strata, a zysk innych, bo mogą go ściągnąć z FA. W ogóle narzekania GeDDo były komiczne, gdyż wiemy wszyscy jakie są drafty i jak łatwo się pomylić - czytaj: ryzykowanie wyrzucania klasowego zawodnika kosztem zyskania picku wyżej się nie opłaca*

 

Chyba, ze K-mart, Barnes, Krstić to prawdziwi kozacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz na to patrzę, to czemu miałem popierać ułatwienie, które mi nie było potrzebne?

 

PS. I wciąż nie jest.

Może dlatego, że to byłaby dobra zmiana, która mogłaby rozruszać rynek podczas offseasonu?

Przy kilku osobach powyżej salary jest dużo więcej możliwości wymian, a zazwyczaj powyżej salary są osoby aktywne to w niczym by ten przepis nie przeszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.