Skocz do zawartości

BeGM - FA 2022/23 - argumenty bez komentarzy


tangiers

Rekomendowane odpowiedzi

Luke Kennard

4 lata od rookie Season grał dla Hornets. Nie wymieniłem go, grał u mnie spore minuty, trochę legenda zespołu. 

2 lata temu dostał 40/4 Extension i je odrzucił bo w przyszłości dostanie więcej kasy.

1 rok temu wziął od Knicks minimum na rok bo w przyszłości dostanie więcej kasy. 

W tym roku dostał jakieś minima i najwyższy gwarantowany niewarunkowy hajs poza moim to... 8 milionów. Ja mu daje 3 razy tyle. 

@january ile lat kennard będzie brał roczne umowy za drobne bo w przyszłości zarobi albo czekał na gwiazdkę z nieba w kolejnych turach? Ja wiem za ile on gra w rl NBA ale wiem też jak tutaj kilka razy mógł już dostać większą kasę i nie ma chetnych. 

Serio, ile razy kennard ma odrzucać największy gwarantowany hajs od Hornets dla których grał 4 lata? 

Tyle się tu mówi o kulturze organizacji ale nawet bez tego kennard powinien mnie całować po rękach że w końcu zarobi a nie trzeci rok z rzędu odstawia jakieś dramy w stylu " Może za turę, a może za rok a może za dwa, dostanę więcej".

W 2025 wejdzie na rynek razem z nowa umowa telewizyjna. O minuty nie musi się u mnie martwić. W Charlotte czuje się jak w domu. Jak takich oczywistych wolnych agentów mam nie wygrywać to kogo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke Kennard

sytuacja wygladala tak.

liga wymusila na mnie transfer davisa z sobie wiadomych przyczyn. w sensie przyczyny sa wiadome. knicks sa za dobrzy wiec panuja dla nich double standards.

w konsekwencji tej niespodziewanej sytuacji davisa oddalem za najlepsza oferte i przyszli do mnie na pozycje kennarda poole i bridges.

nie chcialem blokowac kennarda. ejdnoczesnie thunder byli na maksa zdeterminowani na niego wiec dalem mu uczciwie szanse gdzie indziej.

a teraz dalem mu po prostu najlepsza oferte majac w pamieci, ze bylem abrdzo zadowolony z naszej wspolpracy i ze inni go odpowiednio nie doceniaja (slabe oferty).

rubio wrocil do cavs. kennard wroci do knicks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucks

Eric Gordon - S5 SF, 30+ minut, opcja gracza aby po sezonie kiedy się odbuduje mógł podpisać dłuższy wyższy kontrakt, gra obok Giannisa stworzy sporo okazjonalnym których będzie mógł wykorzystać swoje talentu

Kyle Anderson - super rezerwowy z minutami startera, connector i point forward w rezerwowych lineupach

Pat Connaughton - 3&D, w przypadku niepodpisania Erica gość grający 27-30 minut, pewna rola w drużynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że głosowanie pędzi, ja jestem na wyjeździe i jakaś szerszą argumentację mógłbym jutro skrobnąć. Niemniej, krótko o dwóch graczach ma których zależy mi najbardziej: 

1. John Wall 

Pomijając wszystko co już zostało napisane, chciałbym tylko zapewnić, że oprócz najlepszej opcji finansowej Wall ma u mnie też pewne S5 i spore minuty. Jeżeli jedynym argumentem Januarego przeciwko jest trade Hardena, o którym już wszystko zostało setki razy napisane to znaczy, że John Wall w Rockets to no brainer:) 

2. Evan Fournier

Tutaj prawdę mówiąc byłem przekonany, że jestem pewniakiem do zgarnięcia Francuza, ale dotychczasowe głosy tego nie pokazują:) 

Przypomnę tylko zatem, że jako jedyny złożyłem Evanowi ofertę - reszta to były kontry. Jako jedyny złożyłem mu ofert bez żadnych warunków - nie jest u mnie opcja nr 2,3 czy 5 jak u kolegów, a jedynym któremu zaoferowałem pełne bi-annual. Daję mu rolę 6th mana i  duże minuty. 

Co do finansów to już zależy od tego co kto uważa za lepsze dla gracza. Dla mnie, przy stosunkowo niewielkich różnicach w wartości umowy/rok zawsze oferta 1+1PO (czyli moja i NYK)  wygra z ofertami jednorocznymi (Atl) czy 1+1TO (Indiana). 

Dlatego zachęcam do głosowania na Fournier'a w Houston - starałem się udowodnić (być może nieudolnie), że to mnie zależy na nim najbardziej i na pewno krzywda mu się w Houston nie stanie. 

Co do pozostałych zawodników to jeszcze postaram się jutro krótko coś napisać, niemniej obiektywnie muszę przyznać że Harris, Monk i Reggie mają zdecydowanie lepsze opcje, moja oferta dla Beverley'a w ogóle nie została uwzględniona (też nie wiem czemu, ale pewnie gdzieś to jest napisane więc w wolnej chwili doczytam:) 

Zostają więc Lyles i Kyle, o których postaram się powalczyć choć mam świadomość, że może być ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los Angeles Clippers:

Dewayne Dedmon - zawodnik już dwa sezony u mnie. Warto pamiętać, że przygarnąłem go jak w rl nie miał klubu. Nie dostał lepszych ofert niż moja, więc nie ma o czym gadać, weteran zostaje w Clippers. 

Javonte Green - kolejny gracz, na którego popytu raczej nie było, a ja zainwestowałem w niego. Cenię jego energię z ławki. Na rynku lepszych ofert nie będzie, więc z pewnością powinien zostać w Clippers. 

PJ Washington - zaproponowałem mu pieniądze takie same/zbliżone do tych jakie w zeszłym roku w rl dostali, m.in. Robert Williams czy Wendel Carter Jr. Możecie sprawdzić, bo u nas też dostali od swoich zespołów takie umowy. Myślę, że to fair podejście. Z jedną uwagą. Biorąc pod uwagę salary, które trochę wzrosło, PJ dostał ode mnie opcję gracza w 4 roku (RobWill czy WCJ mają standardowe 4-letnie umowy), więc jak będzie chciał to ma możliwość rok wcześniej sprawdzić rynek.

Kevin Porter Jr. - ile razy ludzie pisali tutaj, że to cancer? Ja zdaję sobie sprawę, że chłopak ma gorącą głowę, swoje za uszami i ogólnie długa umowa dla niego w tym momencie to jakieś ryzyko. Ale jako GM wierzę w jego umiejętności i wierzę w jego rozwój, również, a może i przede wszystkim mentalny. Dostaje ode mnie całkiem fajną gotówkę, w dodatku kontrakt z opcją gracza na 4 rok. Patrząc przez pryzmat tego co się działo dotychczas w rl to myślę, że większość szukałaby jakiejś umowy z Team Option na końcu (o ile w ogóle wykazaliby chęć zainwestowania w chłopaka). Ja mimo wszystko daje mu korzystniejsze warunki, gwarantuje pełny hajs i dokładam PO, bo w niego wierzę. Warto też pamiętać, że to chłopak draftowany u nas przez Clippers. W rl Cavs szybko z niego zrezygnowali, ja mu zaufałem. 
 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers:

Wydaje mi się, że i tak nikt tego nie czyta 😀

Jalen McDaniels 

40.Jalen McDaniels

  • Pelicans: 6,000,000/1+1 PO
  • Timberwolves: min/1+1 PO
  • 76ers: min/1
  • Zawodnik odrzuca wszystkie oferty

Mogę się zgodzić, że oferta Pelicans jest może i lepsza od mojej,ale nie bardzo rozumiem głosowania na Wolves vs moja drużyna

Na plus od Wolves jest tylko PO w drugim roku.

Jalen jest młodym wciąż graczem, który powinien iść w górę a nie w dół - PO i tak na 99% odrzuci by przetestować za rok rynek. Ten 1% zostawiam na ewentualną kontuzję.

U mnie z kolei te same pieniądze w pierwszym roku plus:

- możliwość gry ze swoim bratem, co byłoby cenne dla nich obydwu i dla całej rodziny, więc pewnie rodzina też by go do tego namawiała a z pewnością brat.

- gra w aktualnych vice mistrzach NBA

- tylko ja mu złożyłem od razu ofertę, reszta w tym Wolves to papugi i jest u nich na samym końcu wyborów

- spore szanse na sporą rolę, pozycja PF w s5 nie jest rozstrzygnięta, miałby szanse powalczyć nawet o s5.

Wg mnie to zdecydowanie lepsza dla niego oferta niż Wolves, niestety większość nawet tego nie czyta lub nie kojarzy, że gra u mnie jego brat i patrzą bezrefleksyjnie tylko na PO, co dla takiego gracza ma marginalne znaczenie. Smutne.

Przemyślcie

@RonnieArtestics @kolader @Braveheart22 @Sylvinho. @ignazz @shevcu 

@tangiers @Reikai @człowiek...morza @bogans2 @karpik

 

Javale Mcgee - jako jedyny od razu na niego postawiłem, reszta to doczepki, których by nie było gdyby nie moja oferta. Ma szanse na spore minuty w zespole wicemistrza, w zespole, który od wielu lat gra o dużą stawkę. W zespole, który chyba nigdy nie dostał żadnego paycutu. Może nie zasługuję - może. Gra i nauka w jednej drużynie z Joelem jego back up i główny starter w przypadku jego nieobecności.

Joel, Klay, Maxey rekrutują.

 

Trey Lyles - chyba jako jedyny złożyłem mu ofertę od razu, reszta to doczepki, których by nie było gdyby nie moja oferta. Ma szanse na spore minuty w zespole wicemistrza, w zespole, który od wielu lat gra o dużą stawkę. W zespole, który chyba nigdy nie dostał żadnego paycutu. Może nie zasługuję - może tak być.

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jose Alvarado w rl nba podpisał 6,5/4 z czego dwa ostatnie lata to team option a najbliższy sezon to tylko 1,1 mln gwarantowane. 

Ode mnie dostaje 12/4 z czego tylko ostatni rok to team option. 

Jak mi ktoś logicznie wytłumaczy dlaczego w rl nba Alvarado podpisal dwa razy gorsza umowę niż to co tutaj mu zaoferowalem a wielu głosuje za odrzuceniem to będę wdzięczny. 

Wyciągam gościa z dupy po tym jak go wszyscy pomineli w drafcie, gram nim w trakcie sezonu żeby mógł się wykazać, daje mu znacznie lepsza umowę niż w rl nba, moja oferta jest jedyną która dostał ( oferta Mavs jest nieważna) a i tak ludzie głosują za odrzuceniem. Sorry ale wkurwia mnie takie podejście do głosowania. Nie widzę pół argumentu za odrzuceniem mojej umowy biorąc pod uwagę co Alvarado zrobił w rl nba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja powalczę o shameta bo widzę ze bartona raczej przebili :

* Landry był naszym zawodnikiem, grał duże minuty w play offs. ( zarzucano mi nawet ze za duże). Osiągnął z nami drugą rundę jako ważny gracz w hierarchii i rotacji. Teraz może pozostać z nami i również przewidujemy sporą rolę, choć niczego nie obiecujemy bo to trener decyduje na podstawie dyspozycji i formy a nie management. 
 

otrzymał od nas ofertę: 

2022/23

$5,401,000

 

Konkurencja, New York Knicks proponuje: 

2022/23 $4,105,000
2023/24 $4,310,250
Total

$8,415,250


*Indiana Proponuje mu wiec o 1,3 mln więcej w tym roku. Nie dostał dwuletniej oferty ode mnie, ale gdy założymy podwyżkę salary w przyszłym sezonie i to ze bedzie miał po sezonie 22/23 5 lat experience, to nawet jesli nie dostanie więcej niż minimum w przyszłym roku to nie bedzie stratny więcej niż 0,5mln dolarów. A przy dobrym sezonie zawsze znajdzie się chetny na coś więcej niż minimum, wiec wtedy wyjdzie mocno na plus.

*Shametowi nie grozi raczej żaden wylot z ligi za rok. Wiec powinien pozostać w Pacers. Bo jesli zagra dobry sezon to wyjdzie na plus a jesli zagra słabszy to nie powinien być super dużo stratny, bo veteran minimum gdzieś dostanie.  a Przy dobrym sezonie na pewno bedzie dalej w kręgu naszych zainteresowań. Przedstawiliśmy mu nasza wizje, chcemy na razie zachować miejsce na free agency 2023 po to by wzmacniac zespół i stać się contenderem w przyszłości. Shamet został poinformowany ze wiążemy z nim dalsze plany ale krotki kontrakt jest spowodowany chęcią zachowania flexibility i chęcią zmotywowania go do dalszych postępów. 

*Shamet biorac kontrakt od Pacers dostaje automatycznie no trade clause,
 

* Knicks udało się w to lato utrzymać swój skład i ustabilizować nieco, chwała im za to ale w przeszłości wiadomo jak z nimi było, no różnie ogolnie rzecz biorąc. co roku masa zmian i w trakcie sezonu 21/22 człowiek morza wymienił ponad 2/3 składu. Pamiętamy tez co stalo się np. z legendą klubu Carmelo (jak został wydymany przez GM Knicks). 
Landry powinien wiec wybrać spokojną posadę w Pacers gdzie nie musi się martwić o to czy poleci jako dodatek w jakiejś wymianie.


* Landry Shamet to typowy SG, awaryjnie może grac jako PG. Z typowych SG Pacers maja w tej chwili tylko vanVleeta, bo Holiday, Queen czy rookie Houstan to bardziej SF. Oczywiste jest wiec ze Shamet planowany jest u nas jako back-up SG na pełen etat. I tylko jakaś zapaść formy może mu to uniemożliwić. Jeśli chodzi o Pozycje PG to jako trzeci rozgrywający planowany jest młody Mac McClung który jest narazie sporą niewiadomą i jesli nie wypali to przy pauzującym Paulu ( na pewno jakieś mecze się zdarzą bo młodszy nie bedzie) pojawia się tez szansa na dodatkowe minuty jako PG.

 

*W knicks natomiast na pozycji SG jest spora konkurencja i Shamet bedzie grał raczej ogony. Na 99% znajdzie się tam Jordan Poole, jest już DiVicenzo, jest też Bouknight. Nie sadze żeby człowiek morza cenił Shameta bardziej niż DiVicenzo, bo Dontemu zaproponował 32 mln a Shametowi tylko 8 z hakiem. Za bouknighta w transferze tez dał sporo, wiec myślę że Shamet planowany jest jako benchwarmer, zapchajdziura i „emergency” guy a nie regularny gracz rotacji.
 

* dodatkowo Knicks to gorszy zespół w zeszłym sezonie i osobiście twierdze ze w tym sezonie również będą niżej od Pacers, a wiec nie dość ze mniej minut to jeszcze mniej bedzie wygrywał. 
 

wybor powinien być moim zdaniem oczywisty. Shamet zostaje w Pacers, dziękuje za uwagę. 

image.png

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drummond - Warriors jako jedyni dali mu oferte ture wczesniej i powinien byc juz w Warriors wedlug glosu ludu, tylko pani Krysia w ksiegowosci jest nowa i pomylila papierki, natomiast jako jedyni Warriors okazali mu zainteresowanie. Bedzie backupem u mnie lub dzielil minuty z Markiem Williamsem, w zaleznosci od progresu rookiego. Imo lepszy fit niz Bucks, gdzie beda sobie wchodzic pod nogi z Giannisem. To tez moze miec dla niego znaczenie, bo latwiej bedzie dobrze wypasc mu u mnie, niz nawet jako s5 w Bucks.

Bledsoe - wieksze siano z PO od Nets - brak argumentow.

Swider - jedyna ofeta moja, gwarantowany kontrakt z TO. 

Harrell - taka sama oferta moja jak i Sixers. Moja przewaga jest taka, ze Warriors maja GM, a Sixers niewiadomo w jakim kierunku pojda po odejsciu Tecu i co tam sie wydarzy. I u mnie i w Sixers bedzie backupem, z tym ze u mnie moze miec potencjalnie wiecej minut( Embiid absorbuje minuty, jest Brandon Clarke. U mnie sa dwie niewiadome, Looney(zdrowie), Mark Williams(rookie). Imo wieksza szansa na jakies minuty.

Pippen JR - taka sama oferta od Hornets, imo woli grac w PO teamie i uczyc sie od lepszych grajkow, niz dla tankera, gdzie dopiero co na wiele lat podpisano Alvarado oraz teraz dano oferte David Duke JR, poza tym Hornets maja jeden slot i tak chyba? Wiec zakladam, ze nie moga podpisac Pippena po podpisaniu Duka?

Days - kontrakt warunkowy przy niepodpisaniu Swidera, co sie nie wydarzy.

Damian Jones, Whiteside - Takie same oferty praktycznie od kilku teamow. Jw z Harrelem, u mnie maja niezle szanse na granie patrzac na historie kontuzji Looneya i niepewnosc rookiego, ale ogolnie nie zazdroszcze glosowania przy tych ofertach.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś od Kings:

Russell Westbrook - jeden z najlepszych FA 2023 bo RW0 to nie dopuszcza do siebie opcji nie wejścia za rok na FA. To PO od Bulls to mało śmieszny żart bo on spokojnie dostanie z 2 razy tyle na FA. Ma kasę zagwarantowana od Hornets a teraz potrzebuje warunków jak w Thunder by się odbudować. U mnie je ma. Rola alpha doga, zespół broniący wokół niego, Gobert za plecami który będzie niewelowal jego mankamenty w obronie. Tylko u mnie RW dostanie opcje najlepsza dla siebie. Bulls to potencjalna sytuacja jak w Lakers. Tam posiadania będą się zjadać same. I frustracja może być ogromna.

Gdyby jednak nie RW0 to jeden z panów: 

Drummond, Marvin Bagley III, Ibaka,  Biyombo, Jordan, Bradley - powinni przemyśleć role rocznego back upu Goberta. W szczególności Ibaka miałby u mnie dobrze. Kilka minut na c i pf, warunki zbliżone do tego co w realu w Bucks, tu chyba wszystko układa się pod fajna opcje, jeżeli RW0 miałby nie zawitać w Kings.

na koniec słów kilka:

Jordan  Clarkson - mój przyjacielu byłeś mi naprawdę bliski, to u mnie byłeś najlepszym rezerwowym i to w Kings miałeś warunki by grać w 2nd unit co chcesz i potrafiłeś najlepiej. Niestety zakładam ze nasze drogi w tym FA się rozejdą. Kings zostali postawieni pod ściana i nawet jakbyśmy chcieli nie możemy dać więcej niż minimum. Rozumiem ze ta oferta nie jest niczym extra, ale za rok może nasze drogi znowu się połączą. Jeżeli wybierzesz inny team to Wałcz o pierścień i cashuj swój sukces za rok na FA:) nie mówię    do widzenia a do zobaczenia Przyjacielu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago Bulls

Westbrook

1. Pierścień Mistrzowski. Russell już młodszy nie będzie i chciałby swoją piękną karierę przypieczętować posiadaniem pierścienia. Tegoroczni Bulls jak najbardziej oferują Russowi walkę o tytuł.

2. Rola w drużynie. Rywalem do miejsca w S5 jest Davion Mitchell. Przy odpowiedniej dyspozycji RW0 młody rozgrywający jest w stanie przyjąć rolę rezerwowego i uczyć się od bardziej doświadczonego kolegi. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że zdrowie Kawhi będzie oszczędzane i w takich przypadkach Westbrook zostaje drugą opcją w ataku.

3. Finanse. Oferujemy Russellowi najwyższy, co do dolara, jaki możemy kontrakt. Jest to zarówno wyraz szacunku dla gracza, jak i możliwość dania jak najwyższego PO w następnym sezonie. Jeżeli RW0 osiągnie wysoką formę, to PO odrzuci i podpiszę wyższą umowę, jeżeli jednak, odpukać, zdrowie nie dopisze, to jest to zabezpieczenie dla gracza.

 

Whiteside, Muscala, Ibaka, Gibson

Każdy z nich będzie bezpośrednim zmiennikiem Aytona i dostanie swoje minuty w contenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty za Knicks: co do bagleya i shameta

- złożyliśmy po prostu dla nich najlepsze oferty finansowo.
Bagley to przyznaje taki czysty ruch upside'owy. Od niego zależy czy wskoczy do rotacji przed Collinsa lub Holmesa. Z tego co patrzę jedyna ofertą konkurencyjną są Rockets, gdzie można powiedzieć konkurencja podobnej jakości.

- shamet:
a) proponuje mu role rezerwoego sg/sf, ktory powinien odnalezc sie idealnie w line-upach z simmonsem, czy dobrze podajacymi wysokimi. no ogolnie fitowo brakuje mi wlasnie takiego gracza, biegajacego po zaslonach snajpera, wiec to starannie przemyslany wybór.
b) wieksze siano. mozna rzucać mrzonkami, że za rok dostanie wiecej etc. ale to nie jest prawda. u nas realia są inne, co pokazuje aktualne lato. rok temu shamet grał za minimum. wiec e facto 8.5 mln za 2 lata to dla niego duza podwyzka, ktora powinien brac, jesli chce miec jakies oszczednosci w zyciu.
c)   ps. nie wiem co zrobilem Melo, wiec jesli taki argument na poczatku porusza Ronnie, to wiedz, ze ma mało argomentów rotfl. zrobilem mu to co knicks w realu - oddałem bo tego chciał. z kolei teraz zaproponowałem mu kontrakt pomimo ryzyka konca kariery.
po graniu w pacers jak widac po ofertach nic go dobrego nie spotkalo. i to jest decydujacy argument

Juan Toscano-anderson:
- wszyscy zaoferowali te same umowy. w knicks gral w zeszlym sezonie, był elementem rotacji druzyny owocnie konczacej sezon. widze dalej jego versality u mnie. pozwoli to na podobne line-upy do tych z simmonsem na parkiecie:
- specjalnie dla niego nie podpisuje na normalny kontrakt rookiego brauna.

trzeciej i czwartek opcji, tj. walkera jr i burksa nie ma sensu rozpisywac, bo to chyba oczywiste ze do mnie trafia.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucks:

Barton - rola w s5, pewne minuty, optymalne wykorzystanie jego talentów w okół Greka. PO ponieważ wiemy ze u nas się wypromuje i będzie mógł dostać długoterminowa umowę na dłuższy okres

Drummond - pewna rola na 20-25 minut w drużynie. Drumm grał już zarówno z Grekiem jak i Kleberem, także zna drużynę i zna swoją role. 
 

Fontecchio - 38% za trzy w karierze na sporym volumenie, tak, idealny fit do Greka. Pewne rotacyjne minuty które z czasem powinny tylko rosnąć. Jest już doświadczonym graczem także szybko w NBA powinien się odnaleźć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne przypomniec spolecznosci, ze Goran Dragic w zeszlym sezonie gral w BeGM Miami Heat. W zwiazku z tym licze, ze pozostanie w miescie, gdzie spedzil wiekszosc kariery i bedzie mogl wspolnie z Luka Doncica podniesc mistrzowski puchar ;) 

Edit: Jak kto szuka podobienstw z reala: Goran w trakcie swojego strajku wloskiego w poprzednim sezonie trenowal w Miami. Jak nie dostal oferty z Heat to poszedl do Duranta, ktory akurat tez jest w Miami. Wszystkie znaki na niebie…

Biyombo - dostal ode mnie dwuletni gwarantowany kontrakt powyzej minimum, przy starszym Horfordzie moze liczyc na jakies minuty. Moze grac rowniez obok Portisa. Natomiasy nie gwarantuje mu zadnych minut. Nie mam tego w zwyczaju. 
 

Gabe Vincent - najwyzszy kontrakt. Bedzie walczyl z Danielsem o minuty jako defensywny guard

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Orleans Hornets:

Chimezie Metu - Tu nie ma konkurencyjnej oferty, bo umowa Celtics 1+1 TO jest dużo gorsza od mojej. Para Metu - Sabonis będzie wielokrotnie testowana, bo to potencjalnie bardzo dobry fit pod Litwina, tak więc Metu może tu liczyć na regularne 20-25 minut gry z mocno otwartą furtką na rolę startera. No brainer z podpisem w Nowym Orleanie

Hassan Whiteside - Myślisz Hassan, mówisz CambyGOAT. Była gwiazda Miami Heat dostawała od mnie atencje idącą daleko po za ramy BeGM, co może potwierdzić, chociażby @ely3. Hassan ma już 33 lata, jest obecnie w RL NBA bez kontraktu, a mimo to dostał dwuletni kontrakt od dumy Nowego Orleanu, gdzie ceni się veteran presence. Także, jeśli GMowie nie chcą popełnić błędu jaki zrobili już przy głosowaniu player option Dwighta Howarda, którego pozbawili 3mln tak i tu wybór Hassana powinien być oczywistością.

Alec Burks - Burks już jest tylko warunkowy, ale warto pamiętać, że trzy sezony temu jego karierę na nogi postawiły na nogi dumne Pelikany. On tu często grał nawet pierwszą opcje, dostał nową radość z koszykówki po tylu kontuzjach, które zabiły jego karierę i w wywiadach wielokrotnie wspomina z największą estymą New Orleans Pelicans, a także GMa i sztab szkoleniowy, który dał mu ogromne zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers

1. Andre Drummond

- grał u mnie w zeszłym sezonie

- grał u mnie w finałach

- pokazał już w FA i u nas i w realu, że chce grać jako back up Joela

- pasuje do drużyny, może wywalczyć niezłe minuty

2. Montrezl Harrell

- w realu wybrał Phili

- planuję grać nim nie tylko na C, ale też na PF, więc minuty będą 

- szansa na minuty w contenderze, finaliście NBA

3. Kelly Olynyk

- rywalizacja będzie chyba na poziomie minimum, bo wyższe oferty się nie zrealizują

- pasuje do zespołu, ma szansę powalczyć o s5 w zespole wicemistrza NBA

- gra z lub za Joelem

4. Bismack Biyombo

- back up Joela, wspólne afrykańskie korzenie

- szansa na minuty w contenderze, finaliście NBA

5. Juan Toscano Anderson

- wielokrotnie byłem nim zainteresowany, nie dostał qo, może chcieć poszukać innego miejsca

- szansa na minuty w contenderze, finaliście NBA

- bardzo cenię sobie graczy jego typu, kochających ciężką robotę. Będzie mógł robić to co lubi.

 

Clarke extension

- wydraftowany przeze mnie

- wierzyłem w niego w trudnych chwilach

- otwiera się droga do większych minut

- dalszą ścieżka rozwoju w otoczeniu doświadczonych graczy, ale także w towarzystwie wielu młodych graczy w jego wieku.

- sukcesy są, więc ochota na kontynuację również powinna być

- Clarke wydaje się bardzo lojalnym graczem, ceniącym sobię stabilizacje

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carmelo do Hawks

Dość powiedzieć, że rok temu GM Knicks zapomniał o Carmelo przy rozpisywaniu rotacji, dopiero inni GMowie zmusili go do edycji posta. Wzgardzony, zapomniany Melo siedzi na lawce i wcina pączki. Jest profesjonalista, wiec dogral do konca sezonu, ale takich rzeczy sie nie zapomina. Już rok temu popełniliście błąd, skazując Melo na robienie za maskotke. Podczas tego FA CM już zaczyna narracje - "carmelo jest chu****, nie ma kontraktu w rl NBA, ale wspanialomyslny GM Knicks da mu kontrakt, niech ma dobre miejsce do oglądania z boku jak knicks wtapiaja kolejny sezon". No cóż, w Atlancie uważamy, że Melo bardzo przyda się do rotacji, Gallinari nam wypadł, fajnie byłoby mieć Anthonego na jego miejsce. Imo prędzej niż do Knicks poszedłby pewnie na emeryturę.

Carmelo do Hawks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder

Jordan Clarkson

Oferuje mu kluczowa role z lawki w silnej druzynie jako pg/sg 25min+. Po drugie moja oferta jest najlepsza pod wzgledem finansowym bo dostal w drugim roku PO. Nigdy nic nie wiadomo, jak zlapie kontuzje zawsze moze zostac w druzynie i kilka milionow przytuli. Takiego argumentu nikt nie moze lekcewazyc. Po trzecie bedzie mial okazje poloczyc sily ze swoim ziomkiem z czasow Lakers Juliusem Randle. Obaj zostali wybrani w dracie 2014 i grali razem przez 4 sezony. Dalej utrzymuja ze soba kontakt gdyz gratulowali sobie poprzez tweeter swoich nagrod w sezonie 2021 za MIP Randle i 6th man Clarkson. Mysle ze zagranie ze soba ponownie to super sprawa. Clarksonw w OKC:) a co do Lakers. Dwa razy do tej samej rzeki sie nie wchodzi

https://www.google.com/amp/s/clutchpoints.com/lakers-news-jordan-clarkson-julius-randle-exchange-heartfelt-posts-for-award-winning-seasons/amp/

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian Jones - pisałem o nim już w innym wątku, ale wolę tutaj to zrobić jeszcze raz, żeby nikt nie przeoczył. Walka o niego rozgrywa się chyba tylko między Mavs i Bucks.

W Mavs będzie trzecim wysokim w rotacji za Davisem i Zionem. W Bucks będzie...trzecim wysokim w rotacji za Giannisem i Kleberem. Zdrowie Davisa i Ziona jest już legendarne, Davis tylko 2 razy w karierze rozegrał w sezonie ponad 70 spotkań, w ostatnich dwóch latach opuścił połowę meczów, także tu luźno można zakładać ok. 20 meczów, gdzie Jones będzie starterem w mega stacked teamie, gdzie będzie miał okazję korzystać z gravity Younga i Ziona - Damian Jones jest świetnym finisherem (88% FG spod dziury w zeszłym sezonie!), także to nie jest tak, że taki gość nie będzie dostawać piłek, grzechem byłoby nie korzystać tutaj z jego umiejętności.

Generalnie moje zdanie jest takie:

Argumenty, które czytałem za Bucks:

- więcej minut i szans na pokazanie się. Nie mogę się z tym zgodzić. W Bucks i tak będzie trzecim wysokim i nie przeskoczy w rotacji Klebera, bo Jones nie jest graczem wyraźnie lepszym od Maxi, a Maxi jest znacząco lepszym fitem obok Giannisa ze względu na lepszy rzut. Dodatkowo zdrowie Ziona i Davisa zapewne otworzy mu drogę do sporych minut w trakcie sezonu podczas ich nieobecności. Jak dla mnie minuty i szanse na pokazanie się ma w obu zespołach na porównywalnym poziomie.

Moje argumenty:

- porównywalne minuty i szanse na pokazanie się co w Bucks (patrz wyżej);

- pewne PO i szansa na tytuł. To mu w Bucks nie grozi. Na dzień dzisiejszy Milwaukee to drużyna walcząca o play-in. Wyraźnie lepsze drużyny na wschodzie to Sixers, Heat, Magic, Pacers, Bulls i Raptors. Celtics, Nets, Cavs, Pistons i Knicks będą walczyć z Bucks o play-in (to oczywiście predykcje nie uwzględniające przyszłych kontuzji, więc nie bierzcie tego zerojedynkowo). Wystarczy jedna poważniejsza kontuzja Giannisa, powiedzmy na 15 gier i ta drużyna robi bez niego jakieś 3-12 i żegna się z postseason. W Mavs zrobiłem w zeszłym sezonie HCA na zachodzie dostając 0 meczów od Ziona oraz bodajże 12 od Davisa. Zakładam, że ten sezon będzie dla mnie szczęśliwszy pod względem zdrowia i będę walczył o 1st seed. W każdym razie to moja drużyna będzie częściej pokazywana w National TV oraz ma większe szanse na playoff run, więc Jones dając dobre 15-20 minut w takiej drużynie zostanie prędzej zauważony niż w bijących się o 1st round exit Bucks.

- skład mam już niemal dopięty. Ja na 99% nie zrobię w tym sezonie już żadnej zmiany w zespole - po IV turze będę miał zamknięty roster i będę dokładnie o $1 poniżej luxury tax. Także to co Jones zastanie na training camp, to będzie jego zespół przez ten sezon.

- w realu Jones podpisał z Lakers i zgodził się na rolę zmiennika Davisa. Ja mu oferuję dokładnie to samo, co wybrał w real.

- Damian Jones to wysoki grający sporo picków, lepiej je grać z Trae Youngiem i Jrue Holidayem aniżeli z Fultzem i Delonem Wrightem. Tu naprawdę nie ma porównania w tej kwestii.

Liczę na to, że te osoby, które zagłosowały na Bucks jeszcze raz przemyślą sprawę, bo moim zdaniem Jones w Mavs zastanie znacznie lepszą sytuację, stabilny zespół i walkę o tytuł, czyli coś, czego na dzień dzisiejszy Bucks nie są w stanie zapewnić. @kuba2419 @bogans2 @shevcu @Braveheart22 @Szulim

Kelly Olynyk - nie rozumiem dlaczego Kelly miałby wybrać oferty bycia trzecim wysokim w Sixers oraz Lakers (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w Lakers już grał, ale został stamtąd wyjebany) ponad bycie zmiennikiem Davisa (czyt. sporo gry nawet w S5 w trakcie sezonu). 

Oprócz oczywistych względów takich jak świetny fit - Olynyk rozciągałby grę Zionowi, to dodam jeszcze fakt, że właśnie podpisuje ze mną przyjaciel Olynyka - Cory Joseph.

olynyk-joseph.jpg

Olynyk to ten z #13, Joseph ten #2 - razem też od wielu lat grają w reprezentacji Kanady (ten siwy, to Ken Olynyk - ojciec Kelly'ego).

Także w przypadku Olynyka też uważam, że moja oferta wygląda najlepiej - walka o tytuł, rola stretch five oraz dodatkowy smaczek, czyli gra z przyjacielem.

@RonnieArtestics @shevcu @bogans2 @kuba2419 @LAF @tangiers @ignazz @Braveheart22 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miami Heat - J. Holiday

W realu poszedl do Luki i spolki. Spelniam ten warunek. W BeGM przez dlugie lata gral z Chris Paulem, ktory wlasnie do mnie przeszedl. Kolejny argument. Miami Heat walcza o mistrza, zajmuja 3 miejsce w konferencji. Czesc konkurencycjnych zespolow jest x meczow za play inami albo walczy o 8 seed. Tutaj ma szanse na pierscien i ladna wyplate latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.