Skocz do zawartości

San Antonio 50 Years Spurs 2022/23


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jack napisał:

Trudno pamiętać coś czego nie było. Za to pamiętam, że Szwedzi uważali go za Szweda. 

Nie dziwi mnie.

Ale nie wiem gdzie widzisz zbliżoną sytuację do Sochana - oboje rodzice Polacy, urodzony w Polsce, spędził pierwsze 5 lat w Polsce vs 1 rodzic Polak, 1 rodzic Amerykanin, urodzony w USA, pierwsze lata spędził w USA

 

Wiem, że lubisz się przypi*****ić na siłę i w sumie no - tendencja się zgadza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Nie dziwi mnie.

Ale nie wiem gdzie widzisz zbliżoną sytuację do Sochana - oboje rodzice Polacy, urodzony w Polsce, spędził pierwsze 5 lat w Polsce vs 1 rodzic Polak, 1 rodzic Amerykanin, urodzony w USA, pierwsze lata spędził w USA

 

Wiem, że lubisz się przypi*****ić na siłę i w sumie no - tendencja się zgadza

 

Nie było takiej dyskusji o Lampe 

Ja akurat pamiętam doskonale co tu pisaliśmy 

Jedynie byl szok, że poszedł tak nisko bo typowali go nawet na top5 (wiem jak to teraz brzmi)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Nie dziwi mnie.

Ale nie wiem gdzie widzisz zbliżoną sytuację do Sochana - oboje rodzice Polacy, urodzony w Polsce, spędził pierwsze 5 lat w Polsce vs 1 rodzic Polak, 1 rodzic Amerykanin, urodzony w USA, pierwsze lata spędził w USA

 

Wiem, że lubisz się przypi*****ić na siłę i w sumie no - tendencja się zgadza

 

Technicznie jeśli chodzi o obywatelstwo nie ma różnicy czy jedno czy oboje rodziców są Polakami. 

Jeśli chodzi o budowanie więzi z Polską to nie sądzę, by Lampe przez pierwsze 5 lat życia jakiekolwiek zbudował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Technicznie jeśli chodzi o obywatelstwo nie ma różnicy czy jedno czy oboje rodziców są Polakami. 

Ba, jeśli chodzi o obywatelstwo, to nikt nie musi być i można kupować sobie reprezentacje w różnych dysciplinach jak to robią Arabowie :)

1 minutę temu, jack napisał:

Jeśli chodzi o budowanie więzi z Polską to nie sądzę, by Lampe przez pierwsze 5 lat życia jakiekolwiek zbudował.

 

Taką, że polski to jego pierwszy, a nie drugi język chociażby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Ba, jeśli chodzi o obywatelstwo, to nikt nie musi być i można kupować sobie reprezentacje w różnych dysciplinach jak to robią Arabowie :)

Co w sprawie Sochana jest bez znaczenia

1 minutę temu, RappaR napisał:

Taką, że polski to jego pierwszy, a nie drugi język chociażby 

Sądząc po wypowiedziach Lampego można mieć wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Co w sprawie Sochana jest bez znaczenia

 

Jeśli uważasz za normalne, że ktoś, kto się urodził za granicą, spędził całe życie za granicą i mówi po angielsku jako pierwszy język, uważa się przede wszystkim za Polaka i że jest to jego narodowość, ja to uszanuję i kończę dyskusję.

Dla mnie to dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:
 

Jeśli uważasz za normalne, że ktoś, kto się urodził za granicą, spędził całe życie za granicą i mówi po angielsku jako pierwszy język, uważa się przede wszystkim za Polaka i że jest to jego narodowość, ja to uszanuję i kończę dyskusję.

Dla mnie to dziwne. 

Koleś sobie nie musiał nic kupować 

Więc dla mnie to nie jest farbowany lis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Jeśli uważasz za normalne, że ktoś, kto się urodził za granicą, spędził całe życie za granicą i mówi po angielsku jako pierwszy język, uważa się przede wszystkim za Polaka i że jest to jego narodowość, ja to uszanuję i kończę dyskusję.

Dla mnie to dziwne.

Przecież, żeby zostać Polakiem nie trzeba się urodzić w Polsce, nawet nie trzeba mieć jakichkolwiek polskich korzeni. 

Polskość Sochana to nie jest kwestia odczuć moich czy Twoich i nie ma pola do dyskusji bo twarde fakty są takie, że to Polak. 

A już rozważania na temat ile Polaka w Polaku, gdy sprowadzi się na poziom ile dany obywatel daje krajowi, to może się okazać, że Sochan wypada lepiej od statystycznego Polaka 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pepis21 napisał:

Weźcie się może do Slaughtera poprzypierdalajcie a Sochana zostawcie w spokoju.

No ale AJ nigdy nie powiedział nic w stylu, że czuje się czy jest Polakiem, więc o co chodzi? On tylko gra dla PL repry jak dziesiątki innych czarnoskórych graczy gra dla europejskich repr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steve napisał:

No ale AJ nigdy nie powiedział nic w stylu, że czuje się czy jest Polakiem, więc o co chodzi? On tylko gra dla PL repry jak dziesiątki innych czarnoskórych graczy gra dla europejskich repr.

Czyli lepszy jest koło, który "tylko gra" niż taki, który gra i utożsamia się z krajem pochodzenia? 

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, josephnba napisał:

Czyli lepszy jest koło, który "tylko gra" niż taki, który gra i utożsamia się z krajem pochodzenia? 

Ok

Kompletnie nie to miałem na myśli.

Chodziło mi o to, że z jakiej racji ktoś ma się czepiać do AJ? Za co i o co? @Pepis21

Co innego gdyby powiedział że jest Polakiem.

A dla mnie Sochan to Polak i tyle. Można nigdy nie być nawet w PL, a być Polakiem. Zaraz dojdziemy do tego, że Mickiewicz to nie był Polak tylko Litwin/Białorusin.

Adam Kowancki tez nie jest Polakiem?

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Czyli lepszy jest koło, który "tylko gra" niż taki, który gra i utożsamia się z krajem pochodzenia? 

Ok

Ja właśnie krytykuje zjawisko kupowania sobie repry i taki AJ nie powinien nigdy zagrać w polskiej kadrze 

Godzinę temu, danny napisał:

On sam się uważa za Szweda, a przynajmniej tak podaje w dokumentach jak jedzie do Ruskich.

comment_16481947874OFAz4aKJigSu6FNROmQQX,w400.jpg

To nie powinien nigdy być w polskiej kadrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.