Skocz do zawartości

Atlanta Hawks 2022/23


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kcp78 napisał:

kluczowe pytanie brzmi, 'na kim robia ten 'plusowy' rating'. co do zasady, 'lepsi' wychodza w s5, 'gorsi' daja 'lepszym' odpoczac. jak to tam u was wyglada? masz przekonanie, karpik, ze 'scruby' mogliby pociagnac hawks do zwyciestw? czy jeno dajesz upust frustracji? na moje, atlanta znajduje sie idealnie w miejscu, w ktorym wyniki przecinaja sie z potencjalem. to jest team na play in, i to jest ich absolutny max na dzis...

Jasne, że ten netrtg nie należy traktować dosłownie, bo rezerwowi grają głównie vs rezerwowi, sęk w tym, że Hawks to teraz jest zespół z Trae + 9 wyrobników. Każdy z nich ma zalety i wady, ale żaden z nich nie jest znacząco lepszy od swojego konkurenta na danej pozycji i nikt tu nie powinien mieć zagwarantowanych minut. Jednego dnia trafia Saddiq, innego Bogie czy Griffin. Czasem lepsze efekty daje pod koszem silny Capela, a innym razem szybszy Okongwu. Żeby było śmieszniej, to to samo S5 wyglądało bdb na początku sezonu, tylko wtedy Capela grał świetną obronę, a po grudniowej kontuzji już tego nie robi. McMillan nie miał w zwyczaju zwracać uwagi na to, kto jest w danym dniu w lepszej dyspozycji i teraz tą drogą podąża też Snyder. Były też mecze kiedy Hox wyglądali lepiej bez Younga i też nie miałbym nic przeciwko, żeby w takich okolicznościach Trae był sadzany w crunch time. 

I pewnie, że Atlanta jest przeciętna do bólu, ale przy lepszej robocie managementu (ogarnięcie dłuższej rotacji od początku sezonu) i trenerów oraz równiejszej formie zawodników dałoby się wejść do PO na spokojnie z 6. seedu i potem zebrać zasłużony oklep w pierwszej rundzie. Nie uważam, żeby takie Nixy czy Heat mieli znacząco lepszy roster, ale obecnie jest mniej bałaganu w tych organizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikai znam Twoją niechęć do Younga, ale wszystkie akcje na tym filmiku, może poza ostatnią, gdzie nie jestem pewien, to są faule. Podobne akcje są często puszczane jako non-calls, ale tutaj trzeba cały mecz obejrzeć, żeby zrozumieć kontekst, bo w drugą stronę też szły totalnie absurdalne gwizdki z truskawką na torcie, czyli nieodgwizdaniem oczywistego faulu na Beyu na pół sekundy przed końcem. Trae nie gra tak w każdym meczu, ale skoro sędziowanie było takie, jakie było, to się dostosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LAF napisał:

Trae ma jedna wadę. Jest street ball owcem

A po polsku? Bo ja nie wiem kim wg Ciebie jest Young

Trae miewa czasem takie mecze kiedy próbuje na siłę wymuszać faul. I wtedy to nie zawsze jest najlepsza opcja. I ma czasem opdalanie rzutów z kosmicznych odległości choć Stephenem Currym to on nie jest. Ale problemy Hawks są głębsze niż tylko to ,że Trae próbuje wymuszać faule nie patrząc czasem na kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

@Reikai znam Twoją niechęć do Younga, ale wszystkie akcje na tym filmiku, może poza ostatnią, gdzie nie jestem pewien, to są faule. Podobne akcje są często puszczane jako non-calls, ale tutaj trzeba cały mecz obejrzeć, żeby zrozumieć kontekst, bo w drugą stronę też szły totalnie absurdalne gwizdki z truskawką na torcie, czyli nieodgwizdaniem oczywistego faulu na Beyu na pół sekundy przed końcem. Trae nie gra tak w każdym meczu, ale skoro sędziowanie było takie, jakie było, to się dostosował.

Sędziowie na początku zeszłego sezonu przestali gwizdać te faule. Szkoda ze zmienili zdanie bo to na prawdę psuje flow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Sędziowie na początku zeszłego sezonu przestali gwizdać te faule. Szkoda ze zmienili zdanie bo to na prawdę psuje flow.

Nope, shooter jeśli sam nie szuka kontaktu to wciąż jest nietykalny. Liga zresztą przy okazji tamtej zmiany zrobiła filmik instruktażowy i nawet Trae jest tam jako przykład faulu, który należy zagwizdać.

https://streamable.com/yc1qg0

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Nope, shooter jeśli sam nie szuka kontaktu to wciąż jest nietykalny. Liga zresztą przy okazji tamtej zmiany zrobiła filmik instruktażowy i nawet Trae jest tam jako przykład faulu, który należy zagwizdać.

https://streamable.com/yc1qg0

A to trae nie szuka na tych filmikach kontaktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

A to trae nie szuka na tych filmikach kontaktu?

Young wie, że obrońca za nim biegnie i na niego wpadnie, gdy się zatrzyma, ale to wciąż jest w gestii obrońcy, żeby na niego nie wpaść. Trae szuka kontaktu, ale go nie inicjuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kcp78 napisał:

Jest tak samo, jak w ruchu drogowym. Wpadłeś na grajka przed tobą - > nie zachowałeś 'bezpiecznej odległości'. A, że hamowanie bywa nagłe, cóż...

No własnie nie bo akurat przepisy NBA mówią ,że takie nagle zatrzymanie to faul ofensywny. W ruchu drogowym też nie możesz nagle komuś wjechać w jego pas jazdy i się gwałtownie zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

No własnie nie bo akurat przepisy NBA mówią ,że takie nagle zatrzymanie to faul ofensywny. W ruchu drogowym też nie możesz nagle komuś wjechać w jego pas jazdy i się gwałtownie zatrzymać.

Nigdzie nie pisałem o 'wjeżdżaniu komuś w pas jazdy'... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kcp78 napisał:

Nigdzie nie pisałem o 'wjeżdżaniu komuś w pas jazdy'... 

Ale Trae poniekąd to robi  Ogólnie w NBA jest to faul ofensywny . I na początku roku to było gwizdane . Teraz sobie odpuszczono i bardzo rzadko. W listopadzie by Trae raczej dostał ofensa za niektóre zagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Ale Trae poniekąd to robi  Ogólnie w NBA jest to faul ofensywny . I na początku roku to było gwizdane . Teraz sobie odpuszczono i bardzo rzadko. W listopadzie by Trae raczej dostał ofensa za niektóre zagrania

Obejrzyj sobie oficjalne wytyczne NBA, które w skrócie są wyjaśnione na podlinkowanym przeze mnie filmiku, to przestaniesz gadać głupoty. Tam identyczna akcja Trae, jak te z meczu vs Wolves jest przedstawiona jako przykład faulu w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Obejrzyj sobie oficjalne wytyczne NBA, które w skrócie są wyjaśnione na podlinkowanym przeze mnie filmiku, to przestaniesz gadać głupoty. Tam identyczna akcja Trae, jak te z meczu vs Wolves jest przedstawiona jako przykład faulu w obronie.

Jakie głupoty. O ile w pierwszej tak o tyle w drugiej ewidetnie robi przeskok na druga nogę i się dopiero zatrzymuje . Czyli powinien być ofens lub non call. Ogólnie Trae nie wyskakuje prosto w górę tylko właśnie ma taki dziwny ten wyskok. Dla Ciebie bo lubisz Trae to będzie zawsze naturalny ruch ale dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie on się zatrzymuje a potem wyskakuje w górę a n filmiku to on był faulowany w moemncie zatrzymania. Tu często jest stop a potem wyskok czasem po prostu. Czasem krzywo w kierunku obrońcy.

Nie ma się zamiaru zabijać ale to wcale nie jest ta sama sytuacja jak pokazana na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ely3 napisał:

Jakie głupoty. O ile w pierwszej tak

Ano takie, że przed chwilą jeszcze twierdziłeś, że:

54 minuty temu, ely3 napisał:

Ogólnie w NBA jest to faul ofensywny

Ale fajnie, że potrafisz zmienić zdanie i dość pokrętnie i niechętnie, ale przyznać, że nie miałeś racji.

39 minut temu, ely3 napisał:

tyle w drugiej ewidetnie robi przeskok na druga nogę i się dopiero zatrzymuje. Czyli powinien być ofens lub non call

Wciąż nie ma przepisu, który mówi, że to jest nielegalne. On w tej akcji przecież jest ewidentnie uderzony od tyłu kolanem przez NAW. Jak to dla Ciebie jest non call to ja nie mam pytań, o ofensie tym bardziej nie ma mowy, bo Young nie wykonuje ruchu w stronę obrońcy.

42 minuty temu, ely3 napisał:

Dla Ciebie bo lubisz Trae to będzie zawsze naturalny ruch ale dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie on się zatrzymuje a potem wyskakuje w górę

To nie chodzi o to czy jest to naturalny ruch i czy ja go lubię czy nie, wiadomo, że Young chce w tej akcji wymusić faul. Przepisy są jednak takie, że zawodnik atakujący ma prawo wyskoczyć w górę w dowolnym momencie i jeśli nie wykonuje jednocześnie ruchu w stronę obrońcy, tylko obrońca w niego wpada, to jest to faul w obronie. 

Ja fanem takiej gry nie jestem i zgadzam się, że psuje flow całego meczu, ale tak jak wcześniej wspomniałem, ta kompilacja jest wyrwana z kontekstu, bo w tym meczu sędziowie po prostu tak gwizdali, phantom fauli na korzyść Wolves było też sporo, a Young jest jednym z najinteligentniejszych graczy w lidze, więc widząc sposób sędziowania dostosował swoją grę. W wielu meczach takie akcje są puszczane jako non calls i ja to rozumiem, z drugiej strony gdyby Finch każdą z tych akcji z filmiku challangował, to prawdopodobnie za każdym razem by przegrał, nie mam pewności tylko do ostatniej akcji, gdzie na powtórce niewiele widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, LAF napisał:

Zmarnować dobry mecz Capeli to tylko Trae umie. 
 

Ciekawe czy Snyder zrobił mu suszarkę po tej końcówce , ale pewnie nie bo już by go nie było a z tego co widzę to nadal jest trenerem HC. 
 

No maskara co ten Trae wyrabiał w meczu z Memphis. Szkoda tylko AJ. W innym zespole pewnie więcej by się rozwinął bo czego on może się nauczyć od Trae ? Jak walić trójki z połowy boiska ?

Czy Ty jesteś poważny? Young zrobił 28 pkt na 14 rzutach, trafił 3 na 5 za 3, reszta zespołu zrobiła mocne 4 na 26 za 3, a Ty masz pretensje do Younga, bo oddał 1 (powtarzam, JEDEN) rzut z logo? 

Dejounte Murray ostatni raz rzucał ze skutecznością powyżej 40% FG 3 tygodnie temu, przez ten okres, czyli 8 gier (bo 2 opuścił) ani razu nie wyszedł z 50% TS, generalnie chłopina gra jak ostatni kiep, co gorsza Hunter też jest w slumpie (28% za 3 w ostatnich 3 tygodniach) i starting five jest ogrywane regularnie przez każdego, bo tam nie ma obecnie żadnego spacingu. Nie przeszkadza to jednak Snyderowi za każdym jebanym razem kończyć mecz tym samym lineupem. Zaczyna to powoli wyglądać tak, że Hawks zastąpili McMillana jego białą wersją z groźniejszą miną.

Szkoda tak zajebistego meczu Capeli i Trae, jakby ktokolwiek inny dojechał, to pewnie byłoby inaczej, a tak to przynajmniej mamy dalej popis najbardziej przeciętnej drużyny w historii:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.