Skocz do zawartości

Atlanta Hawks 2022/23


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Hawks podobno poprosiła Jazz o zgodę na rozmowy ze Snyderem. Z jednej strony to zamordysta ale on jednak potrafi fantastycznie maksymalizowac potencjał ofensywny. Wielu graczy lubi z nim grać pod warunkiem ,że lubią 3 godzinne treninig. 

Snyder ma wady zwłaszcza w Po. Bo cięzko mu odejśc od schematu i za wolno reaguje w trakcie meczu na zmiane taktyki u rywali... Ale Hawks w RS powinni zaliczyć skok jakościowy . 

Dla AJ to byłaby dobra zmiania. To lepszy wybór niż Udoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snyder oficjalnie w Hox, sam nie wiem czy to dobry pomysł, czy zły. Snyder na pewno jest lepszy w X and Os od McMillana, będzie mniej mid range, a więcej trójek, lepsze ball movement, niestety podobnie jak Nate, ma problemy z reagowaniem w trakcie meczów. Najważniejsze pytanie jednak jest takie, czy kupi go szatnia? We will say what time will tell jak mawia klasyk.

Atlanta na pewno nie płacze po McMillanie, bo zagrała dwa dobre mecze, ten z Cavs w sumie jeden z najlepszych w całym sezonie. Z Nets wprawdzie roztrwonili prawie 20 pkt przewagi, ale brukliniarze w drugiej połowie trafiali prawie wszystko, a jednak Hox się pozbierali i wydawało się, że dowiozą na spokojnie wygraną. Potem jednak Nets odrobili w ostatniej minucie 8 pkt, zwłaszcza ta ostatnia trójka Cama była kuriozalna, bo Bogdanovic go odpuścił w rogu, żeby rotować i pomóc pod koszem, kiedy do końca meczu zostało 10 sekund, Nets mieli 4 sekundy na rzut, a Hox prowadzili 3 pkt. Dobrze, że Prunty już nie będzie musiał udawać HC, bo decyzja, żeby w ostatniej akcji w defensywie brał udział Bogie (najgorszy obrońca Hox w tym roku, gorszy od Trae), mogła kosztować Hawks mecz. Na szczęście potem wydarzyło się to:

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karpik napisał:

Snyder oficjalnie w Hox, sam nie wiem czy to dobry pomysł, czy zły

Dobry ale na pewno nie idealny.. Jazz przez lata tworzyło zadaniowców z niczego jak Ingles, Royce czy Niang. Facet dostosowuje taktykę by eksponować atuty ofensywne choć nie oszukujmy się jego atak jest w cholerę skomplikowany. On ma  800 stron ksiażki na zagrania. Trae będzie musiał zmienić co nie co style gry. Będzie jednak więcej zasłon, Ściniania. Patrząc na to kim dysponuje Hawks to zaczną grać lepiej choć na pewno byłoby lepiej jakby nadal mieli Huertera

Jego główny problem to Po kiedy rywal już wie jak oni będą grać bo brak jest zaskoczeń a Snyder rzadko lubi wprowadzić eksperyment w PO. Nie udało mu się nigdy dobrze stworzyc niskiej piątki. Ma swoje wady ale jeśli chodzi o tworzenie gry pnr, gry opartej na zasłonach to tu będzie miał idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Patrząc na to kim dysponuje Hawks to zaczną grać lepiej choć na pewno byłoby lepiej jakby nadal mieli Huertera

Tu się częściowo nie zgodzę, bo choć wiadomo, że Huerter jest spoko i lepiej go mieć niż nie mieć, to Atlanta go oddała, żeby nie płacić podatku, a teraz, po dodaniu Saddiqa i przy zdrowej rotacji, nie brakuje w Hox shooterów, a Atlanta jest jednocześnie poniżej tax line. Mam tylko nadzieję, że Snyder ograniczy nieco minuty Collinsa, on raczej zawsze stawiał na spacing, więc pewno będzie więcej Beya na 4, w ostatnich meczach przynosiło to dobry skutek, nie wiem jak będzie na dłuższą metę, bo w obronie czasem może być tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz mi się najlepiej podobało kiedy Snyder miał Hilla na rozegraniu i ten po wyjściu na zasłonie mógł decydować czy chce rzucać czy robić wjazd.Snyder woli jak każdy na obwodzie potrafi minąć kozłem i podać. Brakuje tu kogoś a la Ingles ( i to miałem na myśli z Huerterem) ale zasadniczo Trae wychodzący po zasłonie w systemi Snydera toi będzie niezły boost.

AJ tez powinien korzystać .Tak samo Bey. Collinsa w jego systemie widze średnio niestety.. Ale Collins w tym sezonie to jest zjazd w dół i chyba tylko @ignazz wierzy w niego

EDIT- Jazz postanowiło ,że nie będą żądać rekompensaty , który się zazwyczaj należy za rozmowy z trenerem na kontrakcie. 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LAF napisał:

Kompletnie nie rozumiem tego ruchu. O ile wybór dosyć sensowny bo lepszych nie było ( znaczy był jeden lepszy, ale pewnie obawa o czynniki poza sportowe) to czemu tak długo się wiązać ? Można by było wziąć do końca a jak już to 1 + 1 przy czym te pierwsze 1 to obecny. 

A jaki trener wg Ciebie weźmie coś takiego? Obecnie to minimum sa 3 letnie umowy dla debiutanta a dla kogoś z uznaną marka to 5. Jakby Snyder usłyszał 1 plus 1 to by ich wyśmiał i tak samo każdy debiutant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 09:28, LAF napisał:

żądam usunięcia Colinsa ze s5

 

2 godziny temu, LAF napisał:

żądam wywalenia Huntera ze s5

Nie mogę się doczekać hot takes z kolejnego meczu.

2 godziny temu, LAF napisał:

Bey fajny energized from the bench i ma zadatki aby być borderline All - Star. 

Nie ma takich zadatków dopóki broni na obwodzie tak, jak broni, czyli prawie wcale. Sporo trójek Heat to był efekt mizernego wysiłku Beya w contestowanie (ale trzeba uczciwie powiedzieć, że nie tylko jego).

2 godziny temu, LAF napisał:

Mnie zastanawia wyjebanie z rotacji AJ. O co kaman ? 

O to, że po przyjściu Beya, Hawks mają z ławki dwóch shooterów i Snyder woli dawać minuty JJJ, który miewa momenty dobrej obrony oraz potrafi być też przydatny w ataku. Wczoraj akurat się to nie sprawdziło, ale ogólnie Johnson zrobił całkiem spore postępy w trakcie sezonu i też zasługuje na minuty.

Generalnie ten drugi mecz z Heat, pomimo porażki mógł się nawet podobać. Widać, że Snyder chce angażować w budowę akcji więcej ludzi. Atak Hox nie wygląda już tak, że 3 graczy paczy jak Trae/DJ grajo picka z Capelo/Okongwu i czeka na ewentualny kick out. Jest więcej ruchu bez piłki i lepiej się to ogląda. No, ale jak się pozwala rywalom trafiać ponad połowę trójek, to nawet pomimo świetnej gry w ataku, trudno o wygraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ozzy110 napisał:

Prawda jest taka, że póki Collins nie wyleci z Atlanty to cały czas będzie brakować minut dla AJa szczególnie po tym przyjściu Beya

Nah, kompletnie inne role. Collins już niemal na pewno poleci w offseason, bo Hox nie będzie na niego stać, ale w jego miejsce przyjdzie pewnie inna, tańsza opcja na czwórce. Podobno jednak Bogie ma wyoptować i zostać FA, wątpię, żeby Atlanta jakoś mocno o niego walczyła. Wtedy otworzą się minuty dla Griffina. A nawet jeśli zostanie, to w Hawks rzadko się zdarza, że wszyscy są zdrowi, także AJ i tak swoje pogra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że chwilowo Atlanta nikogo nie obchodzi, bo są lepsze dramaty w lidze, ale Hox są w trakcie ważnego road tripu i po planowanym, tradycyjnym dwukrotnym oklepie w Miami tym razem wyrwali ważne W w DC i to pomimo kosmicznego Porzingisa.

Na szczęście zwłoki Johna Collinsa chwilowo ożyły i nawet trójki trafiał, coraz lepiej wygląda Jalen Johnson i kto wie, czy za rok on nie będzie starterem w Atlancie. W ostatnich tygodniach jeden z lepszych rolesów w Hawks, zawsze wnosi energię i hustle, ale czasem nie do końca wie co zrobić z piłką w ręku, a wtedy rzuca jakiegoś cepa w stronę kosza w nadziei, że wpadnie.

Do tego doszedł jeszcze jeden z lepszych meczy Younga ostatnio, który nie forsował niczego, ale pozostawał bardzo efektywny, no i przejął mecz w końcówce. Ale najlepsze zostawiam na koniec, bo jeśli to ktoś czyta, to chyba i tak nie uwierzy. Trae Young w ostatnich tygodniach nie jest ścierą w obronie, nie jest też lockdown defenderem, ale jest po prostu solidny i zasuwa mocno. Od początku lutego zalicza średnio prawie 2 stl/g, co samo w sobie nie jest wyznacznikiem dobrej defensywy, ale w połączeniu z eye testem jednak jest dowodem na zwiększony wysiłek Younga w obronie. Trae lepiej czyta grę w defensywie i te przechwyty są często wynikiem tego, że się lepiej ustawia i przewiduje podania. Hot takesy z reddita też to potwierdzają

image.png.64a6cb77c5d67b8b3a3ee1d18d5fbc38.png

image.png.4a3abe996a7c6f30eaac86a71f4e4778.png

Zobaczymy czy na dłuższą metę Young utrzyma takie zaangażowanie, nie jestem pewien, ta obecna poprawa to pewnie w dużej mierze wynik tego, że bodło go to, że nie wybrali go do ASG, no, ale jak ostatnio też go nie wybrali, to też się wkurzył, zwolnił trenera i doszedł do ECF. Tym razem pewnie tak nie będzie, ale Hawks od zwolnienia McMillana mają trzeci atak w lidze (próbka 7 meczów, w tym 3 vs top5 defensywa) i znów zaczynają wyglądać fajnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LAF napisał:

To kogo wywalasz z niej ? 

Ja nie jestem trenerem, żeby kogoś wywalać albo nie. Po prostu doceniam postęp Johnsona w tym sezonie i widzę taką opcję, że za plus/minus rok JJJ może być starterem, o ile będzie dalej tak ciężko pracował. 

1 godzinę temu, LAF napisał:

Ja uważam, że Hunter zagrał tragicznie drugie spotkanie z rzędu. Jeszcze w trakcie uda się ukryć go, ale na końcówkę to lepiej niech siedzi na ławie. 

No, Hunter to typowy roles, który powinien grać raz 30+ minut, a innym razem z 20. Problem w tym, że lepszego defensywnego winga Hawks nie majo.

1 godzinę temu, LAF napisał:

Albo bierze i chce wziąć na plakat obrońcę. Dwa razy tak było ostatnio. 

Te plakaty niestety nie zdarzają się zbyt często.

1 godzinę temu, LAF napisał:

Gdyby Capela był centrem a nie podróbą centra to było by jeszcze lepiej bo pare piłek nie złapał a były to dobre podania. 

Problem z Capelą jest taki, że mam wrażenie, że on długo dochodzi do siebie po urazach. Jak jest 100% zdrowy to jest zajebisty, ale jak nie jest, to się snuje po parkiecie. Cała jego gra jest oparta na fizyczności, więc jak coś mu dolega, to staje się cieniem samego siebie.

1 godzinę temu, LAF napisał:

Ja bym wpuszczał Murraya z ławki

 

W dniu 7.03.2023 o 10:03, LAF napisał:

żądam wywalenia Huntera ze s5

 

W dniu 5.03.2023 o 09:28, LAF napisał:

żądam usunięcia Colinsa ze s5

W tym tempie do końca tygodnia Hox będą mieli całkowicie nowe S5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Sezon Hawks w pigułce

Tu to żaden trener nie pomoze. To niestety nie jest ich sezon. Są poza formą a pewnie cięzkie treningi Snydera akurat w trakcie sezonu tez nie pomagają

Nie z tej strony parkietu te hajlajty, bo choć w crunch time często bolą oczy od tego co Hox grają, to oni jednak od kilku miesięcy mają topową ofensywę i generalnie atak nie jest problemem. Za to w obronie wygląda to źle, zwłaszcza to jak mało energii Atlanta wkłada w bronienie trójek. Tych treningów Snydera było raptem kilka, także przyczyn też bym upatrywał gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, karpik napisał:

Nie z tej strony parkietu te hajlajty, bo choć w crunch time często bolą oczy od tego co Hox grają, to oni jednak od kilku miesięcy mają topową ofensywę i generalnie atak nie jest problemem. Za to w obronie wygląda to źle

Ale przecież tu masz obie strony parkietu gdzie po jednej stronie Hawks próbuje próbuje a potem zapominają wrócic do obrony i w 3 sekundy tracą punkty. W ataku mają czesto takie momenty kiedy rzucają albo trochę bez sensu albo im nie wpada choć walczą po czym praktycznie w obronie tracą najprostsze punkty jak się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień był chyba najgorzej sędziowanym dniem w historii ligi, a najgorsi sędziowie byli chyba w Minny. Oczywiście kluczowa kwestia to ten nieodgwizdany faul na Saddiqu w ostatniej sekundzie, nawet sędziowie po meczu przyznali, że powinni to gwizdnąć, no, ale nie zrobili tego. Ale cały mecz był groteskowo sędziowany z mnóstwem fantomowych fauli, mam wrażenie, że więcej było korzystnych gwizdków dla Wolves, ale nie jakoś dużo więcej. Po prostu gwizdki były na koszmarnym poziomie niemal cały mecz. 

Snyder niestety powtarza te same błędy, które robił Nate i w sumie nie jest ważne kto w danym meczu gra dobrze, Snyder i tak wie jeszcze przed meczem jaki lineup będzie zamykać spotkanie. I oczywiście jest to S5, które po ASG ma net rating -6/100, za to ławka prowadzona przez Younga jest mocno na plusie. Najlepiej to widać w netrtg poszczególnych graczy

image.png.32a361fb80634b9d2fa46f46a994801c.png

Wszyscy rezerwowi na plusie, wszyscy starterzy poza Trae na grubym minusie. Mimo to Snyder popełnia błędy poprzednika i starterzy grają po ok. 30 mpg, a rezerwowi niecałe 20. Tak przegrany został mecz ze Spurs i tak samo ten z Wolves, bo dopóki nie wrócili starterzy w 4Q to Hawks mieli coś koło 10 pkt przewagi. Taki Bey w meczu z Wolves pięknie trafiał trójki, zrobił 16 pkt w 19 minut, ale oczywiście końcówkę oglądał z ławki, bo lepiej grać Collinsem czy Bogdanoviciem, który nie mógł się wstrzelić i oczywiście spudłował wide open three, które mogło zamknąć mecz.

Atlanta jest generalnie definicją przeciętności. Od ponad dwóch miesięcy ich bilans to albo .500 albo 1L lub 1W poniżej/powyżej i właśnie pobili rekord NBA w byciu najbardziej przeciętną ekipą w historii

Generalnie Hox muszą utrzymać ten 8 seed, bo to będzie pewnie oznaczało mecz w play-in z Nets. Inaczej będzie ciężko o PO, Raptors i Bulls wyglądają lepiej w ostatnim czasie.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowe pytanie brzmi, 'na kim robia ten 'plusowy' rating'. co do zasady, 'lepsi' wychodza w s5, 'gorsi' daja 'lepszym' odpoczac. jak to tam u was wyglada? masz przekonanie, karpik, ze 'scruby' mogliby pociagnac hawks do zwyciestw? czy jeno dajesz upust frustracji? na moje, atlanta znajduje sie idealnie w miejscu, w ktorym wyniki przecinaja sie z potencjalem. to jest team na play in, i to jest ich absolutny max na dzis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.