Skocz do zawartości

Same kontuzje


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec końców tak jak już pare razy rozmawialismy co sezon sa kontuzje 

Ja już w sumie wyklarowalem sobie opinie na ten temat po prostu koszykówka jest tak kontaktowa i intensywna że ciezko będzie cos z tym zrobic 

Zgadzam sie z Jeffersonem w pelni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowa?! Od kiedy? Kontaktowe to są sporty walki albo 'kopana'. W koszykówce znakomity procent kontuzji/urazów (a może i większość) to mechaniczne (przeciążeniowe) defekty, i żaden 'kontakt z przeciwnikiem' nie jest tu do niczego potrzebny... 

Hipoteza badawcza - jaka jest korelacja między częstym łapaniem kontuzji a c***owym (za mało lub - rzadziej - za dużo bądź zbyt intensywnie, gdy wracasz po rekonwalescencji) trenowaniem?... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak oglądam combine i porównuje to do tempa rozgrywanych meczów to wnioski same się układają w całość. Wzrosła intensywność gry wielokrotnie poprzez rozwój rzutowy każdego gracza z piątki na boisku. Mecz wyglada jakby 10 osób równocześnie byli na combine. 
Kiedys rozgrywajek miał czas na spokojne kozłowanie często gęsto tyłem do kosza w stylu Mark Jackson i cała ekipa stała aby kloc przemieścił się pod koszem. Trochę to trwało. Teraz w 5-6 sekundzie obrona w całości musi wracać bo każdy grozi rzutem. A rzuca każdy i kozluje każdy. A ze zbierać także potrafi każdy to akcja idzie szybko. Nie ma ani zwiechy aby Rodman dał piłkę Isiah. Ani czekania na Parisha zanim doczłapie.  Masowanie dwóch graczy pod koszem na kontakcie w latach 90 trochę starszym fanom nba którzy kochają epokę Jordana i super centrów zamydlila oczy ze było twardo. Tam było twardo raz na 20 sekund i dotyczyło to w każdej akcji 2 graczy. Tam przy stabilnych starciach w parterze łatwiej było o urazy raczej rak niż w obecnej koszykówce gdzie przy ciągłym ruchu więcej jest urazów nóg bo gracze lecą w górę. No i w dół. A ze rozgrywający dziś wyglada na PF z poprzedniej epoki to w ten dół idzie z impetem. To proste porównanie. 
 

kontakt jest ale bardziej dynamiczny i niejako z daleka. Kiedyś pociągi się ocierały w trumnie a teraz idą w górę i zderzenie następuje na drugim pietrze. I tylko przez chwile bo liga chroni graczy i gwiżdże każdy kontskt. Nie podobało mi się to kiedyś ale zrozumiałem ze inaczej nie da rady. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I choćby dlatego nie jestem fanem Play in 

Liga dobrze myśli rozważając zmniejszenie liczby spotkań 

82 mecze rs to jest kurde naprawdę mega obciążenie przy tak fizycznej i dynamicznej grze jaka stała się koszykówka 

Już przecież liga startuje 2 tygodnie wcześniej, ale może zmniejszenie liczby do 72 spotkań nie jest głupie 

W kopanej też zauważamy wzrost liczby spotkań i niestety większą liczbę kontuzji 

Organizmy ludzi po prostu zaczynają mówić dość na taką intensywność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

I choćby dlatego nie jestem fanem Play in 

Liga dobrze myśli rozważając zmniejszenie liczby spotkań 

82 mecze rs to jest kurde naprawdę mega obciążenie przy tak fizycznej i dynamicznej grze jaka stała się koszykówka 

Już przecież liga startuje 2 tygodnie wcześniej, ale może zmniejszenie liczby do 72 spotkań nie jest głupie 

W kopanej też zauważamy wzrost liczby spotkań i niestety większą liczbę kontuzji 

Organizmy ludzi po prostu zaczynają mówić dość na taką intensywność 

Nba żyje rekordami, ograniczenie 82 meczów jebie wszystko statystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Nba żyje rekordami, ograniczenie 82 meczów jebie wszystko statystycznie.

Z tym ciężko się nie zgodzić 

Pytanie tylko czy powiększająca się liczba kontuzji nie jest większym problemem wizerunkowo i w przeliczeniu na zainteresowanie niż jakiś rekordzik

Moim zdaniem lepiej byłoby zrobić reset na zakończenie 75lecia i pójść w jakość  niż modlić się żeby kolejne rundy PO miały superstarów na boisku zamiast na trybunach 

Jestem pewien że należę do zdecydowanej mniejszości

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że powinni zwiększyć ilość graczy w kadrze na sezon do 20-tu np a na mecz 14 zgłaszasz i problem się trochę zmniejsza. W takim przypadku tez więcej trzeba zawodników z innych lig podkraść. To są dobre rozwiązania ale w takiej siatkówce to już problem żeby na olimpiadę było 15 zawodnik i 2 libero np. Ja nie wiem to jest wina chyba  działaczy ze się z c***..  na glowy pozamieniali. Oczywiście dla niektórych trenerów w NBA to byłby problem bo nie ogarniają szerszej rotacji. Zreszta nawet przy 12 stu zawodnikach większa rotacja zmniejszyłaby ilość kontuzji

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może się okaże, że spoko, że 72 mecze i jest mniej kontuzji....

 

a być może się okaże, że nie i jest po staremu. Co wtedy? Powrót do 82 żeby się tabelki z rekordami zgadzały? dalsze zmniejszenie do 60?

ogólnie ciekawa kwestia, którą kilkakrotnie ostatnio mimochodem tu omawialiśmy - jak wpływ 'rozszerzenia pola gry' i zmuszenia graczy do obrony na promieniu 7.5 m  zamiast 4.5m + zwiększenie tempa + zniesienie zakazu strefy w obronie (help D, podwajanie) wpłynął na kontuzje. Gdzie kiedyś grano po 40+ minut, teraz max 35 + load management i i tak kontuzji jest sporo. 

Ale może poczekajmy rok-dwa po coVidzie, i zobaczmy co wtedy.

Opcja alternatywna - wydłużyć RS o, nie wiem, 2? 4? (wstaw sfojo szcześliwo liczbę) tygodnie. Te zespoły, które nie grają w PO mają mega krótki sezon (6 miesięcy, gdzie końcówka to często tank czy innego rodzaju wyjebka na wszystko), tak będą mieć dłuższy, a wszystkie  będą miały więcej odpoczynku między meczami.  Może back to back udało by się wtedy wyeliminować, nawet jeśli nie całkowicie, to w dużym stopniu.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marceli73 napisał:

A ja uważam że powinni zwiększyć ilość graczy w kadrze na sezon do 20-tu np a na mecz 14 zgłaszasz i problem się trochę zmniejsza. W takim przypadku tez więcej trzeba zawodników z innych lig podkraść. To są dobre rozwiązania ale w takiej siatkówce to już problem żeby na olimpiadę było 15 zawodnik i 2 libero np. Ja nie wiem to jest wina chyba  działaczy ze się z c***..  na glowy pozamieniali. Oczywiście dla niektórych trenerów w NBA to byłby problem bo nie ogarniają szerszej rotacji. Zreszta nawet przy 12 stu zawodnikach większa rotacja zmniejszyłaby ilość kontuzji

Pomysł w miarę ok ale 

Czy statystyczny kibic odpala NBA tv i płaci za to gruby hajs żeby oglądać kolesi, którzy nie mają statusu gwiazdy? 

Ile osób zapłaci żeby zamiast Jamesa oglądać Nunna, albo Poolea zamiast Curryego? 

NBA jest ligą gwiazd, elitą wśród lig a nie zbieraniną przypadkowych graczy 

Bulisz 1000$ na mecz finałowy żeby zobaczyć Tatuma, Curryego i Thompsona a nie Theisa, Smarta czy nawet mojego ulubieńca Williamsa 

@rw30 sezon jest już wydłużony ale może faktycznie rozciągnięcie go w czasie jeszcze bardziej dałoby efekt

Pytanie tylko co na to gracze. Banana boat i te sprawy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Reikai napisał:

Nba żyje rekordami, ograniczenie 82 meczów jebie wszystko statystycznie.

Racja. Im by to rozwaliło cały światopogląd. Znając ich zamiłowanie do tych liczb i porównań zawodników, także z różnych dekad. Choć jak na to spojrzeć rozsądnie, to zdrowsi zawodnicy mogliby mieć lepszy start do rekordów nawet przy krótszym sezonie, bo przynajmniej by więcej pograli zamiast się leczyć. Ale to wymaga... dogłębnej analizy statystycznej 😉 Na ile liczba spotkań by się przyczyniała do "większej przeżywalności" gwiazd na boisku 😀

 

Edytowane przez Szak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wydaje mi się, że pomimo iż pobicie Jabbara przy skróconym sezonie przez LeBrona byłoby większym wyczynem to jednak dopóki to się nie stanie to nie będzie kombinowania tak aby nie zaburzać tej 82 meczowej ciągłości przy rekordzie ergo w to lato zmian raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.