Skocz do zawartości

[beGM Playoff'22 East Conference Finals] #1 SIXERS (58-24) vs #2 MAGIC (58-24)


january

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Szerszy wachlarz przeciwników xD

Rozumiem ze Khem Birch czy Boucher to jacys spece od odcinania od piłki i w te 5 min nie dadzą nawet embiidowi złapać piłki i będą biegac za nim sprinty, czy w jakiś inny magiczny sposób bardziej zmęczy się wtedy baddziej Embiid ? 

Birch akurat bardzo dobrze krył Embiida w 1 rundzie. Boucher już niekoniecznie ( w sensie ze raczej w ogóle go nie krył). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Szerszy wachlarz przeciwników xD

Rozumiem ze Khem Birch czy Boucher to jacys spece od odcinania od piłki i w te 5 min nie dadzą nawet embiidowi złapać piłki i będą biegac za nim sprinty, czy w jakiś inny magiczny sposób bardziej zmęczy się wtedy baddziej Embiid ? 

Przecież grali przeciwko niemu w I rundzie playoffs - tu wystarczyło oglądać te mecze - nie wymaga to jakiejś głębszej filozofii Ronnie :)

Mamy tu wymęczony/kontuzjowany Embiid przeciwko któryś z tych graczy na 5-10min. maxa tego, co może dać - hustle plays w pełnym wydaniu i nie musi się przejmować ilością fauli. 

No a przykładowo z Boucherem i KATem równocześnie na boisku Embiid nie będzie miał wyboru i będzie musiał wyjść na obwód - ogólnie tu w tej serii jest naprawdę sporo ciekawych kombinacji jeżeli chodzi o ciekawe rotacje. 

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Birch akurat bardzo dobrze krył Embiida w 1 rundzie. Boucher już niekoniecznie ( w sensie ze raczej w ogóle go nie krył). 

Boucher sporo grał w tym sezonie jako small forward. Z nim na trójce, np Grantem Williamsem lub Gordonem czy nawet Tuckerem i KATem mam ciekawe wysokie ustawienie, które tez mogłoby być trudne do obrony. 

Tu jest sporo naprawdę fajnych ustawień - w obie strony, bo Covington daje Tecu też różne ciekawe opcje.

 

Jednak na samym końcu uważam, że czynnikiem decydującym będzie tu dyspozycja Joela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kuba2419 napisał:

Szacun za to że jesteście w stanie sobie wyobrazić jak KAT zatrzymuje top3 MVP race gracza nawet z kimś takim jak Grant Williams i nawet jak gra on z kontuzja👏

Ale co tu sobie wyobrazac? Nie oglądałeś embiida w 2 rundzie po? Jak z każdym meczem wyglądał coraz gorzej i gorzej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem ale za to KAT też jakoś nie błyszczał w meczach Wovles, może oprócz pierwszego to przeważnie był minusowym graczem. Ogólnie jakoś bardzo nie cenie KATa i może dlatego jej jestem w stanie wyobrazić sobie że dochodzi do finałów nawet z takimi graczami jak Lowry czy Mitchell a tym bardziej gdzie Lowry gra na 9.5pkt na mecz w finałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kuba2419 napisał:

Nie oglądałem ale za to KAT też jakoś nie błyszczał w meczach Wovles, może oprócz pierwszego to przeważnie był minusowym graczem. Ogólnie jakoś bardzo nie cenie KATa i może dlatego jej jestem w stanie wyobrazić sobie że dochodzi do finałów nawet z takimi graczami jak Lowry czy Mitchell a tym bardziej gdzie Lowry gra na 9.5pkt na mecz w finałach.

No to zobacz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

No to zobacz

 

KAT zalicza 6/18 w elemination gamę z Grizzlies więc takie pojedyncze mecze się znajdzie wszędzie. Nie mówię że Embiid zagra z kontuzją jak gracz kalibru MVP ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić że KAT gra na tyle skutecznie że zatrzymuje Embiida grającego na jednej nodze 😉 chociaż im dłużej trwa ta seria tym lepiej dla Orlando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Szerszy wachlarz przeciwników xD

Rozumiem ze Khem Birch czy Boucher to jacys spece od odcinania od piłki i w te 5 min nie dadzą nawet embiidowi złapać piłki i będą biegac za nim sprinty, czy w jakiś inny magiczny sposób bardziej zmęczy się wtedy baddziej Embiid ? 

Embid po przejściu Greka to nie oddycha już nawet rękawami tylko qrwa leży w namiocie tlenowym przez kolejne 2 tygodnie ;) 

Jak pisałem ze nie ma kto Greka bronić jak nie ma JE na boisku to nagle zestaw od Tecu dawał radę i SZEROKA rotacja to jakiś mega plus a jak Alonzo o tym wspomina to problem się zrobił nagle ? Jakoś mało konsekwencji ; ) 
 

Kontuzjowany Embid to w tej serii bardziej przeszkadza imo. 

37 minut temu, kuba2419 napisał:

Szacun za to że jesteście w stanie sobie wyobrazić jak KAT zatrzymuje top3 MVP race gracza nawet z kimś takim jak Grant Williams i nawet jak gra on z kontuzja👏

W regular season ! Brawooo! Tylko co się z Embiddem dzieje w PO ? Ile razy jeszcze musi dać dupy żeby kontuzje przestały być wymówka hmmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kuba2419 napisał:

KAT zalicza 6/18 w elemination gamę z Grizzlies więc takie pojedyncze mecze się znajdzie wszędzie. Nie mówię że Embiid zagra z kontuzją jak gracz kalibru MVP ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić że KAT gra na tyle skutecznie że zatrzymuje Embiida grającego na jednej nodze 😉 chociaż im dłużej trwa ta seria tym lepiej dla Orlando.

Nie o to chodzi. Przeczytałeś tytuł zamiast obejrzeć film. Zobacz skąd Embiid oddaje większość rzutów, szczególnie w 2 połowie. Jego skuteczność jest skutkiem tego że nie gra tak jak zwykle tylko odpala rzuty z dala od kosza z nieprzygotowanych pozycji. Przyczyną jest prosta - jest kontuzjowany. Embiid z sezonu regularnego to zupełnie inny zawodnik. Nie głosowałbym na magic, gdyby Embiid był zdrowy a @Alonzo nie rzucalby wtedy na niego townsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrząc na to w jaki sposób embiid grał + jak bardzo był zmęczony już po 1 rundzie PO + zaraz po nich został operowany na obu nadgarstkach

ja się tylko zastanawiam jak bardzo poturbowany wyszedłby po 7meczowej walce przeciwko drużynie Giannisa u nas w beGM ;) 

to nawet nie trzeba mieć dużej wyobraźni żeby mieć w głowie to ze mógłby w tej finałowej serii grać albo na pol gwizdka, albo w ogóle cześć serii by musiał opuścić - to akurat nie jest okaz zdrowia jak np KAT

i nie Tecu - to nie jest żaden zarzut do twojej argumentacji - po prostu dywaguje patrząc na rl NBA 

jak byłem fanem tego teamu w RS u nas, to jednak w PO wyglądają mi na lekko gorszych zdrowotnie niż Orlando

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuba2419 napisał:

KAT zalicza 6/18 w elemination gamę z Grizzlies więc takie pojedyncze mecze się znajdzie wszędzie. Nie mówię że Embiid zagra z kontuzją jak gracz kalibru MVP ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić że KAT gra na tyle skutecznie że zatrzymuje Embiida grającego na jednej nodze 😉 chociaż im dłużej trwa ta seria tym lepiej dla Orlando.

Tak jak Tobie Kuba napisali Szulim i Fluber powyżej.

Gdyby Embiid był zdrowy, to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

U nad KAT gra już 5 playoffs pod rząd. Oglądałem go szczególnie uważnie w rl przeciwko Memphis i uważam że nie to że grałby jak Jokic czy zdrowy Embiid - ale zagrałby ok. Od jakiegoś czasu zresztą przeciwko Embiidowi zaczął grać w regularze agresywniej - stąd taką taktykę przyjąłem na tą serię.

Rok temu KAT pokonał już u nas Embiida w II rundzie playoffs.

A tu Embiid po morderczej serii z Bucks ma grać kolejną 7meczową serię..

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alonzo napisał:

Po tym jak przeczytałem, że White grał  zdecydowanie lepiej od Lowrego wiedziałem już, że czytanie tego posta Tecu będzie doświadczeniem godnym peerelowskich podręczników do historii z przełomu lat 40/50 XXw..

White zagrał świetnie i nic bym nie powiedział, jeżeli Tecu by napisał, że zagrał na poziomie Lowrego - spoko, obronę miał naprawdę świetną jak cały system jaki stworzył Boston, ale w ataku od nich odstawał. Lowry przez swoje gadulstwo i boiskowy spryt ugrywa dużo małych rzeczy, których żadne statsy nie pokażą. Drtg mieli porównywalne - White 104, a Lowry 106. 

Serio? Alonzo zdecydowanie mnie rozczarowałeś w tej serii w dyskusji :(

Rzucasz tylko komunałami i gdybaniem co by było (oczywiście zawsze na Twoją korzyść). Zero konkretów, zero podpierania swoich teorii statystykami. Nic, zupełne zero.

Nie tak sobie wyobrażam dyskusję i wymienianie argumentów. U mnie one były, konkretne, twarde przedstawienie sprawy, u Ciebie tylko Twoje chciejstwo i komunały.

Teraz jeden jedyny raz w tej dyskusji dajesz jakiś stat, ale to tak jakbyś nic nie dał. DRTG zależy od zespołu w którym gra zawodnik a konkretniej z graczami jakimi przebywa na parkiecie. Im niższe tym oczywiście lepiej, więc i tak White wygrywa, ale ważniejsze jest jak wygląda drużyna z graczem x na parkiecie i jak go nie ma.

Lowry nie polepsza obrony Heat, jeżeli już to minimalnie

image.png.9d0658b577eefb497f8182517a846ab6.png

Do tego nie gra 2 mecze

White z kolei polepsza i tak świetną obronę Bostonu:

image.png.e66d3b64e83adb3abe3f44bd68011c2e.png

Nie gra jeden mecz

Lowry kryje graczy i pozwala im rzucać na podobnych procentach jak zwykle rzucają

image.thumb.png.6a050f05f5f9c88fa3ad6099e286b60a.png

White z kolei ogranicza overall gracza w taki sposób, że rzucają na procentach o przeszło 8 mniejszych a trójki ogranicza o prawie 11!

image.thumb.png.05640a61842acb2322a6633f1945669f.png

Tak by jeszcze bardziej to zobrazować - kryty przez Lowrego gracz, rzuca na 45,4% z gry, trójki na 36,4%

Z kolei gracz kryty przez White, rzuca na poziomie 38,4% !!! a trójki rzuca na poziomie 26,6%!!!

A ty rzucasz komunał, że Lowry jest lepszym defensorem i nie podpierasz to żadnymi danymi. Bo tak twierdzisz i to musi być prawda.

Zmartwię Cię, nie jest, co było do udowodnienia i to jest konkret.

W ofensywie jeśli chodzi o on/offy wyszli na remis.

Dodatkowo zmieniał często White Smart a Lowrego Gabe Vincent.

 

I niestety takich Twoich wstawek jest mnóstwo, Twoje twierdzenie, nie poparte niczym.

 

Tak statystycznie Irving był lepszy od Mitchella i w PO i w regular. Dodatkowo Mitchell grał z Dallas bez Doncica a Irving miał przeciw sobie super defensywę Bostonu.

Tak, statystycznie White jest dużo lepszy w tych PO od Lowrego. W przeciwieństwie od Ciebie, ja argumentuję i potwierdzam swoje tezy.

 

image.png

5 godzin temu, Alonzo napisał:

Rok temu KAT pokonał już u nas Embiida w II rundzie playoffs.

Tylko wtedy w realu KAT nie pokazał jaką jest miękką fają. Nie pokazał, bo nie awansował. Do tego Mitchell grał o 10 poziomów lepiej niż w tym PO i w tym sezonie. A Lowry nie grał, bo nie awansował, więc braliśmy go jak starego dobrego Lowrego, którym już nie jest.

Do tego mi przybył Klay, rozwinął się zdecydowanie Maxey, świetnie gra Clarke, zamieniłem gracza, przez którego przegrałem tą serię, czyli Simmonsa - na zdecydowanie lepiej dopasowanego do zespołu Irvinga.

Takie szczegóły, o których nie będziesz pisał.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szulim napisał:

Ja patrząc na to w jaki sposób embiid grał + jak bardzo był zmęczony już po 1 rundzie PO + zaraz po nich został operowany na obu nadgarstkach

ja się tylko zastanawiam jak bardzo poturbowany wyszedłby po 7meczowej walce przeciwko drużynie Giannisa u nas w beGM ;) 

to nawet nie trzeba mieć dużej wyobraźni żeby mieć w głowie to ze mógłby w tej finałowej serii grać albo na pol gwizdka, albo w ogóle cześć serii by musiał opuścić - to akurat nie jest okaz zdrowia jak np KAT

i nie Tecu - to nie jest żaden zarzut do twojej argumentacji - po prostu dywaguje patrząc na rl NBA 

jak byłem fanem tego teamu w RS u nas, to jednak w PO wyglądają mi na lekko gorszych zdrowotnie niż Orlando

A zastanawiasz się czy grałby Mitchell, kontuzjowany pod koniec serii z Dallas? Zagrał dramatycznie słabo, więc może to była jednak kontuzja?

Bierzesz pod uwagę jak dramatycznie słabo wyglądał KAT w elimination games, czyli play in i ostatni mecz w serii z Memphis? W play in uratował go Edwards i rolesi. Tu ma dramatycznie słabego Mitchella (20% za 3 i dużo słabsze procenty niż krytykowane procenty Joela)?

Bierzesz pod uwagę, że Joela kryje słaby w obronie KAT, który miał 4,2 faula na mecz (z play in 4,5) kryjąc Brandona Clarke a nie Joela? W realu Joela krył głównie Bam - jest różnica?

Bierzesz pod uwagę, że na innych pozycja wygrywam rywalizację?

Bierzesz pod uwagę, że mam dłuższą ławkę i więcej możliwości taktycznych?

Bierzesz pod uwagę jak świetną serię przeciw Townsowi zagrał Clarke, który był jednym z dwóch najlepszych graczy Memphis w tej serii (nie tylko ja tak twierdzę) i rzucał na 80% jak krył go KAT a staty per 36 miał prawie identyczne jak KAT na lepszym TS%?

Bierzesz pod uwagę jaką robotę w obronie odwala w tych PO White i jego rosnące procenty z gry?

Bierzesz pod uwagę jak świetnym graczem zwłaszcza w team defense jest zapomniany, bo nie gra w PO i na jakich procentach za 3 kończył sezon i , że zawsze w PO rzuca powyżej 40% za 3?

Bierzesz pod uwagę, że u przeciwnika ofensywa rozkłada się na słabego Mitchella i miękiego KATa i nie ma wsparcia, bo takim nie jest nietrafiający Lowry i 12 pts i 20% za 3 Aaron Gordon i brak wsparcia dla Mitchella jako ballhandlera zwłaszcza w meczach bez Kyle, ale z nim niewiele lepiej?

Bierzesz pod uwagę, że można odciąć Mitchella od piłki ( a mam do tego personel) i nie ma kto kozłować, kreować?

Bierzesz pod uwagę jak dramatycznie słabo rzucali zawodnicy Orlando za 3 w tych PO?

Bierzesz pod uwagę, że pierwsza runda to spacerek a nie ciężka i męcząca walka z Toronto a poźniej krycie Klebera i przez niego (a nie Bam) a teraz odpoczynek w obronie?

Bierzesz pod uwagę, że mam zdecydowanie lepszy i lepiej skonstruowany zespoł niż real Phila, większy arsenał graczy ofensywnych do wsparcia Joela (Irving, Klay, Maxey) oraz zdecydowanie większe wsparcie w defensywie (RoCo, Clarke, White, McDaniels) przez co nie musi harować w obronie jak w realu i brać najgorszego match upu pod koszem?

Bierzesz pod uwagę, że Alonzo argumentuje tylko komunałami, bez konkretów, omija niektóre tematy, albo pisze, że tak jest, bo tak jest? Nie ma konkretnych argumentów?

 

Czy tylko bierzesz pod uwagę poobijanego Joela 1 do 1 z reala i na tej podstawie wskazujesz zwyciężcę?

@Szulim nic osobistego, akurat się nawinąłeś, bo mam wrażenie, że nieważne co napiszę, nieważne jak dobrze będę argumentował to argument jest tylko 1 - Joel i jego kontuzja.

I mnie to smuci, bo po coś jednak jest dyskusja w serii a ja się w ramach ograniczonego czasu, pokazać Wam jak najgłębiej jak to wszystko wygląda. Na konkretach. A z drugiej strony jest tylko jedno hasło i zero konkretów :(

@ignazz

@LONGER01

@shevcu

@tangiers

@evitacre

@eMeS

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

Serio? Alonzo zdecydowanie mnie rozczarowałeś w tej serii w dyskusji :(

Rzucasz tylko komunałami i gdybaniem co by było (oczywiście zawsze na Twoją korzyść). Zero konkretów, zero podpierania swoich teorii statystykami. Nic, zupełne zero.

Nie tak sobie wyobrażam dyskusję i wymienianie argumentów. U mnie one były, konkretne, twarde przedstawienie sprawy, u Ciebie tylko Twoje chciejstwo i komunały.

Teraz jeden jedyny raz w tej dyskusji dajesz jakiś stat, ale to tak jakbyś nic nie dał. DRTG zależy od zespołu w którym gra zawodnik a konkretniej z graczami jakimi przebywa na parkiecie. Im niższe tym oczywiście lepiej, więc i tak White wygrywa, ale ważniejsze jest jak wygląda drużyna z graczem x na parkiecie i jak go nie ma.

Lowry nie polepsza obrony Heat, jeżeli już to minimalnie

 

Do tego nie gra 2 mecze

White z kolei polepsza i tak świetną obronę Bostonu:

 

Nie gra jeden mecz

Lowry kryje graczy i pozwala im rzucać na podobnych procentach jak zwykle rzucają

 

White z kolei ogranicza overall gracza w taki sposób, że rzucają na procentach o przeszło 8 mniejszych a trójki ogranicza o prawie 11!

 

Tak by jeszcze bardziej to zobrazować - kryty przez Lowrego gracz, rzuca na 45,4% z gry, trójki na 36,4%

Z kolei gracz kryty przez White, rzuca na poziomie 38,4% !!! a trójki rzuca na poziomie 26,6%!!!

A ty rzucasz komunał, że Lowry jest lepszym defensorem i nie podpierasz to żadnymi danymi. Bo tak twierdzisz i to musi być prawda.

Zmartwię Cię, nie jest, co było do udowodnienia i to jest konkret.

 

I niestety takich Twoich wstawek jest mnóstwo, Twoje twierdzenie, nie poparte niczym.

 

Tak statystycznie Irving był lepszy od Mitchella i w PO i w regular. Dodatkowo Mitchell grał z Dallas bez Doncica a Irving miał przeciw sobie super defensywę Bostonu.

Tak, statystycznie White jest dużo lepszy w tych PO od Lowrego. W przeciwieństwie od Ciebie, ja argumentuję i potwierdzam swoje tezy.

 

Doceniam Tecu analizy statystyczne, które robisz, ale są one kompletnie niemiarodajne jak są oderwane od sytuacji graczy i ich drużyn w rl.

ja już jestem tak zżyty ze swoimi graczami, że bazuję na eye test i ewaluacji ich gry :) 

Brak KATa w rl playoffs to był mój największy problem i w tych - można powiedzieć, że ponownie "debiutował". Jak na siebie uniósł ten ciężar całkiem nieźle i wstydu mi nie przyniósł. Kolejne sezony z Edwardsem zapowiadają się wreszcie na lepszy okres w jego karierze. Okazało się, że jak zbuduje się z nim konkretny system, to potrafi być nawet neutralnym obrońcą. Jego problemy w rl w serii z Grizzlies wynikały z frustracji faulami - ja w swoim teamie moge temu zaradzić dzięki odpowiednim graczom, których ściągnąłem specjalnie pod niego - to nie jest przypadek, że mam w Magic tych, a nie innych podkoszowych.

Mitchell - tu baaardzo liczyłem na rl Jazz w playoffs, ale tam skończyła się formuła i już sama mowa ciała Mitchella w tych playoffs pokazywała, że z tej mąki chleba nie będzie - dlatego tych Twoich porównań Mitchella do Irvinga itp nie biorę na poważnie - bez urazy Tecu :) ale wiem jak gra Mitchell i w tych playoffs to nie był on niestety.. Nie mam pretensji do nikogo, jak ktoś uzna, że Mitchell również tak grałby u mnie, ale to nie jest tak, że w jednych playoffs ogrywa się każdego obrońcę jak i kiedy się chce, a w innych gra się na takich fatalnych % i gwoli ścisłości - wiem, że to ładnie wygląda jak piszesz, że ograli go bez Doncicia Brunson i Dinwiddie, ale prawda jest taka, że w tej serii Jazz ograli się sami, bo w tej dyspozycji do której nas przyzwyczaili w poprzednich sezonach zrobiliby sweepa na Mavs. 

Lowry - statsy statsami, bo Lowry grał z kontuzją, ale dawał drużynie to co mógł/był w stanie. Wiek i kontuzja powodowały, że musiał się jakoś tam pewnie oszczędzać - nawet w którymś meczu zszedł do szatni wracając dopiero po jakimś czasie. Heat mieli problemy ze skutecznością za 3, a u mnie to akurat nie stanowiło problemu z KATem i Mitchellem - dlatego z uporem maniaka powtarzam, że jego gra wyglądałaby inaczej. Lowry miałby kogo kreować i pewnie część tych trójek, które w Heat oddawał na pałę zamieniłby u mnie w asysty do KATa, Mitchella, czy do kogoś na łuku lub wbiegającego po ścięciu pod kosz. 

Wiem, że White miał minimalnie lepszy Drtg :) - stats ten podałem na Twój text o tym, że był znacznie lepszy - jak to określiłeś :) Nie, nie był. Uwielbiam Derricka Whitea, ale nie był graczem lepszym od Lowrego. Nie musze wyszukiwać na siłę lepszych stats moich graczy - każdy wie, że rola Lowrego jest zupełnie inna niż Whitea. Zresztą w rl Miami statsy indywidualne graczy nie mają kompletnie żadnego znaczenia, bo tam priorytetem jest zwycięstwo drużyny. - prosty przykład z Jimmiem Butlerem i jego trójkami. Jestem spaczony rl Heat i po prostu inaczej na to patrzę ;) 

Dlatego te Twoje porównania to dla mnie taka trochę demagogia - podajesz statsy z serii lub z całych playoffs w zależności jak Tobie bardziej do teorii pasuje :) albo TS Embiida porównujesz do Mitchella i Lowrego ostrzeliwujących kosz za 3pkt. na siłę, a ignorujesz przy tym KATa - bo to by juz nie wyglądało tak fajnie :P 

Nie podawanie dokładnej rotacji również jest fajnym ogólnikiem, bo można napisać jaka to sie ma głębię, ale to mogło Tobie pomóc z Bucks, którzy mieli bardzo wąski skład, a zatem właściwie brak marginesu błędu. U mnie jest po kilku graczy na dowolna pozycję - dlatego ograniczyłem maxymalnie rotację ostawiając graczy, którzy mi najbardziej pasuja na teraz do gry z KATem i Mitchellem. 

Uważam, że w tej serii zadecydowaliby nasi liderzy - Embiid/Irving/Thompson z jednej strony KAT/Mitchell/Lowry z drugiej - głębie mamy porównywalna i jesteśmy w stanie wprowadzić sporo adjustments. Nawet zgodzę się, że masz najlepszego gracza z ławki ofensywnie - Maxeya, choć miałbys problem trzymać całą trójkę równocześnie na boisku Irving/Thompson/Maxey. 

Pytanie, czy nasi GMowie kupują tak kontuzjowanego Embiida i uznają, że nie tylko jego kontuzje się nie pogłębią, ale wręcz z biegiem 7meczowej serii przestaną mu doskwierać. Oglądałem serię Heat-76ers w rl i nie wyglądało to dobrze, ale u nas minęło juz od niej sporo czasu i możliwe, że część GMów mniej krytycznie na to patrzy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko @Tecu - nie biorę do siebie ;) 

jakby ogólnie ten finał mimo bardzo interesującej dyskusji jest lekko słaby - żaden z waszych liderów nie zagrał wybitnie, a wręcz zawodzili 

de facto idąc za tym powinny w finale być dwie inne drużyny 

aczkolwiek - biorę pod uwagę też zgranie zespołu i jego doświadczenie w PO beGM - bo jakby nie patrzeć, rozgrywamy tu osobne rozgrywki NBA więc zapewne suma wszystkich zawodników jest trochę lepsza niż same suche statystyki - i w tym akurat bardziej przekonuje mnie Alonzo 

u ciebie wszedł do zespołu Irving, którego niejasna sytuacja i tak dała dość dużo do myślenia, a jego etyka i zaangażowanie po raz kolejny (Cavs, Celts, Nets) bardziej pokazuje że jest pewnego rodzaju raczkiem niż nie ;( 

I nie zgadzam się akurat ze stwierdzeniem że Alonzo prowadzi słabą dyskusję, akurat wręcz przeciwnie - obaj robicie co możecie żeby poprzeć swoje argumenty z lepszym lub gorszym skutkiem, aczkolwiek całkiem nieźle się to czyta i za to was obu szanuję

w ogólnym rozrachunku biorę ORL do finału, bo bardziej obudowanie KAT i Mitchell mi się podoba niż Embiida u ciebie. I niestety u ciebie więcej jest znaków zapytania - przynajmniej dla mnie 

możesz wziąć to na karb oglądanych PO przeze mnie bo kupiłem LP i praktycznie każdy mecz widziałem w całości lub chociaż w all-possesion i nadal taki Lowry daje więcej niż White ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tecu napisał:

A zastanawiasz się czy grałby Mitchell, kontuzjowany pod koniec serii z Dallas? Z

Tam nie było żadnej poważnej kontuzji tylko naciągnięcie mięśnia w łydce z tego co kojarzę. Jakoś w g6 (tamto miało miejsce w końcówce g5) miał 23pkt. 8zb. 9as. Naprawdę Tecu zlituj się z tymi dezinformacjami.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze Irvinga mogło nie być, bo po g1 snuł się w pozostałych 3 po boisku jak cień, a on jak wiemy jest podatny na urazy..

Teraz, january napisał:

Oj polemizowałbym;) za dużo ku*wowałem na Lowryego w tych PO.

.. bo grał z kontuzją? 🤔

Stawił się na g6 i g7 i zagrał w nich ok - biorę spokojnie tą jego grę w tych dwóch meczach w serii z Tecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Doceniam Tecu analizy statystyczne, które robisz, ale są one kompletnie niemiarodajne jak są oderwane od sytuacji graczy i ich drużyn w rl.

I taka jest cała ta dyskusja. Jeżeli staty pokazują coś to wg @Alonzo się po prostu mylą, bo On wie lepiej :)

To może po prostu się mylisz, bo nie obrażając Ciebie, każdy może się mylić a zwłaszcza jak się jest tak zapatrzony w Swoją drużynę co sam przyznałeś.

5 minut temu, Alonzo napisał:

Lowry - statsy statsami, bo Lowry grał z kontuzją, ale dawał drużynie to co mógł/był w stanie. Wiek i kontuzja powodowały, że musiał się jakoś tam pewnie oszczędzać - nawet w którymś meczu zszedł do szatni wracając dopiero po jakimś czasie.

Mistrzostwo. Statsy miał Lowry słabsze, bo grał z kontuzją, ale przecież gra bardzo dobrze, bo to Lowry :)

6 minut temu, Alonzo napisał:

Heat mieli problemy ze skutecznością za 3, a u mnie to akurat nie stanowiło problemu z KATem i Mitchellem

Kolejne mistrzostwo :)

Mitchell rzucał za 3 w PO na poziomie 20,8% !!!! To jest gigantyczny problem.

8 minut temu, Alonzo napisał:

Mitchell - tu baaardzo liczyłem na rl Jazz w playoffs, ale tam skończyła się formuła i już sama mowa ciała Mitchella w tych playoffs pokazywała, że z tej mąki chleba nie będzie - dlatego tych Twoich porównań Mitchella do Irvinga itp nie biorę na poważnie - bez urazy Tecu :) 

Nie no, jasne, u Ciebie skończyła się formuła dlatego nie trafiał za 3 i doznał druzgocącej porażki z osłabionymi brakiem Doncica Dallas, a u Irvinga wcale nie skończyła się formuła i nie przegrał z Finalistą i świetną defensywą Bostonu i będąc statystycznie lepszy niż Mitchell.

@Alonzo nie zauważasz tego? Manipulacje, jednostronność, chciejstwo, zapatrzenie w swoją drużynę i tłumaczenie, że u Ciebie będzie zawsze lepiej? Nigdy gorzej?

12 minut temu, Alonzo napisał:

Jego problemy w rl w serii z Grizzlies wynikały z frustracji faulami

Ale w sensie, że teraz sędziów angażujemy, czy ktoś inny te faule popełniał? Dwa elimination games i zagrał bardzo, bardzo słabo. Ale to oczywiście innych wina. Jak zawsze.

 

14 minut temu, Alonzo napisał:

Wiem, że White miał minimalnie lepszy Drtg :) - stats ten podałem na Twój text o tym, że był znacznie lepszy - jak to określiłeś :) Nie, nie był. Uwielbiam Derricka Whitea, ale nie był graczem lepszym od Lowrego. Nie musze wyszukiwać na siłę lepszych stats moich graczy - każdy wie, że rola Lowrego jest zupełnie inna niż Whitea. Zresztą w rl Miami statsy indywidualne graczy nie mają kompletnie żadnego znaczenia, bo tam priorytetem jest zwycięstwo drużyny.

DRTG nie ma większego znaczenia, nie czytasz nawet co odpowiadam, dalej jedziesz alonzyzmem.

Nie był, bo tak twierdzisz. Staty kłamią, wiesz lepiej. Wszystko wiesz lepiej.

Jeżeli staty się nie liczą a tylko zwycięstwo to mam dla Ciebie złą wiadomość. Przegrali w tej serii :)

16 minut temu, Alonzo napisał:

Dlatego te Twoje porównania to dla mnie taka trochę demagogia - podajesz statsy z serii lub z całych playoffs w zależności jak Tobie bardziej do teorii pasuje :) albo TS Embiida porównujesz do Mitchella i Lowrego ostrzeliwujących kosz za 3pkt. na siłę, a ignorujesz przy tym KATa - bo to by juz nie wyglądało tak fajnie :P 

Tu akurat kłamiesz po prostu. Podawałem też KATa, dokładnie wszystko pokazałem, dałem szeroką, konkretną analizę statystyczną. Ale i tak wiesz lepiej, nawet nie czytając tego co ja piszę.

A rzut to rzut, nieważne kto go oddaje, ważna jest ilość i skuteczność. A porównywałem dokładnie wszystkich.

19 minut temu, Alonzo napisał:

Jestem spaczony rl Heat i po prostu inaczej na to patrzę ;) 

No właśnie. Widzisz trafiony rzut, mimo, że jest niecelny. Widzisz skuteczną obronę, mimo, że właśnie straciłeś punkty.

Dobre podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonzyzmy.. - ładnie :) 

Rozumiem, że to ten moment, gdzie będziemy po raz 100 pisać to samo.. Wyjaśniłem dlaczego tak oceniam statsy Mitchella - naprawdę to nie ma znaczenia Tecu, że Mitchell miał 20% za 3 w serii z Mavs jeżeli nie dociera do Ciebie informacja, że nie biorę tych playoffs Mitchella 1:1. Czemu u mnie miałby się zachowywać tak jak w rl Jazz? - przecież rok temu był w Finale Konferencji, ma obok siebie jednego z najlepszych ofensywnie podkoszowych, a PJ Tucker jest chyba lepszym wzmocnieniem niz Nickeil Alexander-Walker.

LeBrona w tych playoffs też nie ma i chyba nikt nie planuje brać tego 1:1 - wiemy mniej więcej jak gra LeBron..

Wiemy też, że Mitchell nie gra na 20% za 3 i na 30 % z gry.. 

Połowę z tych rzeczy w poście powyżej albo nie zrozumiałeś o czym piszę, albo dalej idziesz w zaparte.. - piszę jak moi gracze graliby razem - bo ogólnie o to chodzi, żeby wyobrazić sobie grę takich drużyn jakie my stworzyliśmy. Nie byłoby tyle pałowania za 3 Lowrego i Mitchella, bo jak center Tobie robi miejsce pod koszem, to zwyczajnie z tego korzystasz. Jak juz tak bardzo zależy Tobie na odwzorowaniu rl to drużyna Lowrego, PJ Tuckera, Martina i Hasema pokonała drużynę Embiida i Maxeya - i to tez jest fakt. Heat nie potrzebowali do tego nawet Lowrego, bo wystarczyli Max Struś i Gabe Vincent.

Gabe Vincent rzucał nawet na 18% - miał 4 trafione trójki na 22 rzuty.

Heat sobie mogli nawet wprowadzać do rotacji w playoffs Victora Oladipo, który trafił 6 trójek na 22 grając na 27% 

.. a Ty tu próbujesz z Mitchella i Lowrego nie wiem kogo robić.. Oglądałeś ta serie Heat- 76ers? 

Kilku GMów u nas bardzo słusznie zakończyło ja w 6 meczach zwycięstwem 4-2 Orlando, bo tak naprawdę pewnie tak by się to skończyło. 

2 sezony temu przepchnąłeś w playoffs 7ers z Klayem z urwaną jedną noga i LaVinem, a teraz masz szansę ze zmumifikowanym Embiidem i Kyrie Irvingiem - mam nadzieję, że ten alonzysm się Tobie podoba :P  

I nie wiem nic lepiej - pisze tylko Tecu jak widzę swoją drużynę. :) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Alonzo napisał:

Wyjaśniłem dlaczego tak oceniam statsy Mitchella - naprawdę wisi mi to Tecu, że Mitchell miał 20% za 3 w serii z Mavs jeżeli nie dociera do Ciebie informacja, że nie biorę tych playoffs Mitchella 1:1. 

Ok, ale moich graczy bierzesz 1:1, bo tak Ci pasuje. Rozumiem.

28 minut temu, Alonzo napisał:

Wiemy też, że Mitchell nie gra na 20za 3 i na 30 % z gry.. 

Te PO pokazało coś innego. Regular też słaby, ale ok, wiemy :)

28 minut temu, Alonzo napisał:

Lowrego, PJ Tuckera, Martina i Hasema pokonała drużynę Embiida i Maxeya - i to tez jest fakt

No tak, bo Butler i Bam nie grali w tej serii. A zamiast tego Haslem. No fakt nie z tej ziemi.

A drużyna White wygrała z drużyną Lowrego, Tuckera, Martina i Haslema. Ten fakt nie ma znaczenia.

A drużyna Clarke wygrała z drużyną KATa. Ten fakt nie ma znaczenia, bo Tobie nie pasuje.

Nie żeby takie fakty miały jakiekolwiek znaczenie, po prostu mnie to śmieszy.

28 minut temu, Alonzo napisał:

.. a Ty tu próbujesz z Mitchella i Lowrego nie wiem kogo robić..

Nie próbuję. Konkretne twarde dane to robią. Po Twojej stronie jest tylko, że Ty tak twierdzisz :)

28 minut temu, Alonzo napisał:

2 sezony temu przepchnąłeś w playoffs 7ers z Klayem z urwaną jedną noga i LaVinem, a teraz masz szansę ze zmumifikowanym Embiidem i Kyrie Irvingiem

No to już faktycznie niepewnie się czujesz jak wyciągasz takie rzeczy pod publikę. I jakie słownictwo!

Rozczaruję Cię. To ludzie o tym decydują, szanuj ich trochę. A z urwaną nogą to slogan, który jest nieprawdziwy. Klay uszkodził nogę po PO i to inną niż ta, którą wcześniej kontuzjował. I nic wtedy o tym nie wiedzieliśmy. Łatwo być mądrym po szkodzie.

28 minut temu, Alonzo napisał:

bo ogólnie o to chodzi, żeby wyobrazić sobie grę takich drużyn jakie my stworzyliśmy.

Nie, chodzi o to, żeby innych sobie nie wyobrażać a wyobrazić sobie tylko wielkie Magic.

 

Tak wyobrażam sobie Twoją drużynę.

Dwóch liderów ofensywnych z których jeden zagrał bardzo słabo w tej serii i nie potrafił wykorzystać faktu, że poobijany był Joel. Drugi w kluczowych momentach się popłakał, bo zagrał bardzo słaby decydujący mecz, wyfaulował się głupio i patrzył co zrobi ten pierwszy a ten pierwszy siepał 3ki i trafiał co 5tą i nie podawał do swojego centra. Obydwa grali strasznie słabo w obronie. Znikąd nie było wsparcia, bo żaden inny gracz nie rzucił więcej niż 10 pkt, oprócz Aarona Gordona pkt 12cie na słabej skuteczności. Część grała na nie swojej pozycji, bo tak zdecydował ich GM. Guard weteran czasami grał, czasami nie grał a jak grał to słabo trafiał i też mało punktował a obrona jego legendarna była już przeszłością, bo może mózg chciał, ale nogi już były za wolne. Z krzesełka rezerwowych podnosił się czasami ociężale weteran i krzyczał coś, ale nic to nie dawało.

Tak wyobrażam sobie Twoją drużynę.

Żródła z których brałem inspiracje i fakty:

- aktualne PO

Żródła z których Ty bierzesz inspiracje

- własne fantazje i zaślepiona miłość do drużyny

O faktach nawet nie dyskutujesz, bo kłamią gdyż nie zgadzają się z Twoimi wyobrażeniami.

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.