Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lorak napisał(a):

trochę off top, ale na wykopie był ostatnio ciekawy wpis odnośnie pracy w budowlance: https://wykop.pl/wpis/75347003/dla-wszystkich-co-radza-isc-pracowac-na-fizola-kla

serio potraktowałeś poważnie ten wpis Gregoriusa? xDDDDD (i to abstrahując od tego linku gdzie jest mocno przekoloryzowane -> dla mnie do dziś najfajniejszą robotą* była praca na budowie w ramach londyńskich saksów z 15 lat temu, ale tam fajne rzeczy robiłem + angole są tak leniwi że się świetnie dogadywaliśmy xD)

 

* ale wiadomo że inne jest podejście jak wiesz że coś będziesz robił 3 miechy a inne jak robisz coś na czas 'nieokreślony' :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał(a):

trochę off top, ale na wykopie był ostatnio ciekawy wpis odnośnie pracy w budowlance: https://wykop.pl/wpis/75347003/dla-wszystkich-co-radza-isc-pracowac-na-fizola-kla

żeby był mniejszy off top to (zgadzając się z tym co wkleiłeś. ) ja nic nie mówiłem czy wybierają słusznie. Ale jednak sami się decydują i chcą wcześniej zarabiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Przecież to wyparcie w czystej postaci. To nie ja jestem winien niepowodzeń sercowych, to wszystkie kobiety jako płeć są winne :)

Ja nawet nie uważam, że to kobiety są winne dyskryminacji obecnie. 

Ale zabawne, że stwierdzenie że mężczyźni umierają 10 razy częściej w wypadkach w pracy jest uznawane za objaw nienawiści do kobiet 

6 minut temu, lorak napisał(a):

trochę off top, ale na wykopie był ostatnio ciekawy wpis odnośnie pracy w budowlance: https://wykop.pl/wpis/75347003/dla-wszystkich-co-radza-isc-pracowac-na-fizola-kla

Oczywistym jest to że to paskudna robota i się idzie do niej, kiedy nie ma alternatywy. Nie dość że ciężka, to bardzo szkodliwa fizycznie w dłuższej perspektywie. 

Prace umysłowe historycznie zawsze były w uprzywilejowanej pozycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Ja nawet nie uważam, że to kobiety są winne dyskryminacji obecnie. 

Ale zabawne, że stwierdzenie że mężczyźni umierają 10 razy częściej w wypadkach w pracy jest uznawane za objaw nienawiści do kobiet 

Oczywistym jest to że to paskudna robota i się idzie do niej, kiedy nie ma alternatywy. Nie dość że ciężka, to bardzo szkodliwa fizycznie w dłuższej perspektywie. 

Prace umysłowe historycznie zawsze były w uprzywilejowanej pozycji 

Czy fakt, że mężczyźni zarabiają ~15-20%  więcej jest równie śmieszny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał(a):

żeby był mniejszy off top to (zgadzając się z tym co wkleiłeś. ) ja nic nie mówiłem czy wybierają słusznie. Ale jednak sami się decydują i chcą wcześniej zarabiać. 

a laski się decydują żeby iść na socjologię czy inną psychologię

po czym, dzięki akcjom afirmacyjnym prowadzonym w wielu firmach, mają easy-mode wejście do branży IT czego nie mają typy którzy wybrali budowlankę 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Ja nawet nie uważam, że to kobiety są winne dyskryminacji obecnie. 

Ale zabawne, że stwierdzenie że mężczyźni umierają 10 razy częściej w wypadkach w pracy jest uznawane za objaw nienawiści do kobiet 

Oczywistym jest to że to paskudna robota i się idzie do niej, kiedy nie ma alternatywy. Nie dość że ciężka, to bardzo szkodliwa fizycznie w dłuższej perspektywie. 

Prace umysłowe historycznie zawsze były w uprzywilejowanej pozycji 

Gdybyś raczył odpowiedzieć to sam na swoje tezy byś dostał odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Czy fakt, że mężczyźni zarabiają ~15-20%  więcej jest równie śmieszny?

a różnicę tę głównie śrubuje sektor prywatny, więc jak widać decyduje o tym rynek

i serio Antypisior teraz robi o to wyrzuty socjalistycznemu Pisiorowi? xDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

serio potraktowałeś poważnie ten wpis Gregoriusa? xDDDDD

serio ; ]

a co do przekoloryzowania, to jak napisałeś - perspektywa jest inna, gdy się poświęca na to tylko 2-3 miesiące (moje wrażenia z saksów są identyczne z twoimi), a inna gdy to twoje całe życie. nie wierzę, aby ktokolwiek wolał taką fizyczną pracę niż spokój w biurze (czy tym bardziej HO ;]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

a różnicę tę głównie śrubuje sektor prywatny, więc jak widać decyduje o tym rynek

i serio Antypisior teraz robi o to wyrzuty socjalistycznemu Pisiorowi? xDDD

Jest to jawna nierówność społeczna, prawda?

Dziwne , że jak rappar napisał o śmiertelności w pracy, to nie zająknąłeś się sektorze prywatnym.

I przestań uprawiać kibolstwo polityczne. Pisior - nie pisior. Światopoglądy nie sprowadzają się do trzech liter.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

a różnicę tę głównie śrubuje sektor prywatny, więc jak widać decyduje o tym rynek

i serio Antypisior teraz robi o to wyrzuty socjalistycznemu Pisiorowi? xDDD

Nie mieszaj polityki bo nie wyjedziemy z Zaspy do dnia kobiet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

a laski się decydują żeby iść na socjologię czy inną psychologię

po czym, dzięki akcjom afirmacyjnym prowadzonym w wielu firmach, mają easy-mode wejście do branży IT czego nie mają typy którzy wybrali budowlankę 🙃

ile znasz kobiet po socjologi lub psychologi w IT?  Zresztą typy które wybrały budowlankę nie mają studiów co w IT (przynajmniej bycie na tych studiach) jest wymagane.  A laski w zależności od predyspozycji wybierają polonistyki/filologie/socjologie/pielęgniarstwo i wiele innych. Zresztą chciałbym żeby ktoś wskazał jeden przepis w Polsce który powoduje ze kobieta ma łatwiej dostać się na studia niż mężczyzna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Czy fakt, że mężczyźni zarabiają ~15-20%  więcej jest równie śmieszny?

Dlatego popieram by wprowadzić parytety w każdej dziedzinie, na każdym stanowisku, a także zrównać normy i godziny pracy, wyrówna to zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał(a):

ile znasz kobiet po socjologi lub psychologi w IT?  Zresztą typy które wybrały budowlankę nie mają studiów co w IT (przynajmniej bycie na tych studiach) jest wymagane.  A laski w zależności od predyspozycji wybierają polonistyki/filologie/socjologie/pielęgniarstwo i wiele innych. Zresztą chciałbym żeby ktoś wskazał jeden przepis w Polsce który powoduje ze kobieta ma łatwiej dostać się na studia niż mężczyzna. 

Daj przepis, który powoduje że mężczyzna zarabia więcej od kobiety!!!11

Teraz, ignazz napisał(a):

Kto tak uważa? 

Ty

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał(a):

Zresztą typy które wybrały budowlankę nie mają studiów co w IT (przynajmniej bycie na tych studiach) jest wymagane.  

a to ciekawe bo mój pierwszy przełożony w IT (dziś dyrektor IT w dość sporej firmie afaik) nie miał ani skończonych studiów ani statusu studenta xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał(a):

W którym miejscu?

Ja nawet nie dyskutowałem o tej śmiertelności. 

A o wyciąganiu wniosków końcowych i ich wyartykułowaniu to już zupełnie?

A ja o tym dyskutuje. Nie uważam kobiet za gorsze, uważam że dyskryminacja płciowa sprawia, że mężczyźni są zmuszeni wykonywać cięższe, bardziej szkodliwe zdrowotnie zawody.

Osobiscie bym chciał by śmiertelność w miejscu pracy wynosiła 0, ale nie podoba mi się także, że 90% przypadków dotyczy tylko jednej plcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Jest to jawna nierówność społeczna, prawda?

jest masa nierówności społecznych związanych z płcią...  część na korzyść kobiet, część na korzyść mężczyzn....i TO JEST DOBRE (bo płcie nie są 'równe')

Rappar chce PEŁNEJ RÓWNOŚCI a Wy go najeżdżacie z perspektywy 'równościowej' i jest to imho mocno zabawne (bo o ile sam też się z nim nie zgadzam to Wy go atakujecie totalnie z dupy strony)  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.