Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, RappaR napisał(a):

Czyli potepiasz feministki dążace do parytetów?

Pytanie nie do mnie ale : nie popieram żadnych parytetów ale rozumiem skąd się biorą. Gdyby była faktycznie równa szansa dla wszystkich( spełniających kryteria) nie były zupełnie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, julekstep napisał(a):

Yup - IT jest zdominowane przez typow....i od lat w roznych firmach tworzy sie akcje afirmacyjne dla kobiet ktore baaaaardzo ulatwiaja im wejscie

To prawda. I okazuję się że świetnie się w IT odnajdują i smutne że trzeba takich akcji żeby mogły się dostać do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Czarni są gorzej wykształceni od białych 

Czarni częściej trafiają do więzienia od białych 

Czarni pracują w bardziej fizycznych zawodach od białych 

 

Każdą z tych rzeczy uważa się (słusznie) za przejaw dyskryminacji. Jednak kiedy zamieniamy mężczyzn na czarnych, nagle każda z tych rzeczy świadczy o uprzywilejowanej pozycji 

 

Pokazałeś tylko, że jesteś prymitywem. 

 

Ja piszę o kobietach o ty wyskakujesz z czymś zupełnie innym. Aż tak jesteś ograniczony, że żyjesz w tej swojej bańce bycia dyskryminowanym, że nie potrafisz się odnieść do konkretnej tezy.

Tylko zapytam wprost kto miał lepiej syn króla, czy jego córka, syn chłopa czy jego córka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał(a):

Pytanie nie do mnie ale : nie popieram żadnych parytetów ale rozumiem skąd się biorą. Gdyby była faktycznie równa szansa dla wszystkich( spełniających kryteria) nie były zupełnie potrzebne.

I właśnie dane statystyczne pokazują, że równości nie ma

Gdyby mężczyźni mieli możliwość wykonywania mniej obciążających ficzynie i zdrowotnie prac, to by ich nie wykonywali. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał(a):

Czyli kiedy była przewaga mężczyzn, to było niesprawiedliwie, kiedy jest przewaga kobiet jest to sprawiedliwie? 

Wyjaśnisz mi skąd się to bierze? 

60% prac umysłowych wykonują kobiety mimo stanowienia mniejszej liczby pracujących. Mężczyźni dominują w najcięższych fizycznie i najbardziej szkodliwych dla zdrowia zawodach 

Dalej jest przewaga mężczyzn ale że się zmniejsza to niektórzy nie mogą się z tym pogodzić. 

To tak jak z ubożeniem francuskiego społeczeństwa, które protestuje mimo, że żyje w lepszych warunkach niż polskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

To dlaczego próbujesz ją normalizować?

Próbuje Cie zatrzymać i zmusić do refleksji.

Jeżeli stonowane wypowiedzi nie są w stanie wywołać jakiejkolwiek reakcji poza wkrecaniem się w swoje to może właśnie chamska odzywka Cię otrzeźwi. Come on głupi nie jesteś (moze naiwny) weź głęboki oddech przejdź sie winda na tam np 99 pietro i spowrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Gdyby mężczyźni mieli możliwość wykonywania mniej obciążających ficzynie i zdrowotnie prac, to by ich nie wykonywali. 

Wyczytałeś to w statystykach czy może masz doświadczenie w pracy fizycznej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

Dalej jest przewaga mężczyzn ale że się zmniejsza to niektórzy nie mogą się z tym pogodzić. 

To tak jak z ubożeniem francuskiego społeczeństwa, które protestuje mimo, że żyje w lepszych warunkach niż polskie. 

A gdzie niby jest przewaga mężczyzn? 

: na koniec 2021 r. wśród ogółu Polek szkoły wyższe ukończyło prawie 27 proc., zaś wśród ogółu Polaków - 19 proc. 

1 minutę temu, agresywnychomik napisał(a):

Próbuje Cie zatrzymać i zmusić do refleksji.

Jeżeli stonowane wypowiedzi nie są w stanie wywołać jakiejkolwiek reakcji poza wkrecaniem się w swoje to może właśnie chamska odzywka Cię otrzeźwi. Come on głupi nie jesteś (moze naiwny) weź głęboki oddech przejdź sie winda na tam np 99 pietro i spowrotem. 

Nie jestem już w Kuala Lumpur. 

Moje wypowiedzi cały czas są stonowane? 

1 minutę temu, jack napisał(a):

Wyczytałeś to w statystykach czy może masz doświadczenie w pracy fizycznej? 

Większe niż Ty w byciu kobietą, ale bazujemy chyba na statystykach, a nie na osobistych odczuciach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Gdyby mężczyźni mieli możliwość wykonywania mniej obciążających ficzynie i zdrowotnie prac, to by ich nie wykonywali. 

ile znasz kobiet które chciały by pracować w budowlance , a ile meżczyzn? Ja znam sporo mężczyzn którzy z własnego wyboru chcieli pracować w budowlance i mają z tego bardzo dobre pieniądze. % to też pochodna wyborów i preferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

ile znasz kobiet które chciały by pracować w budowlance , a ile meżczyzn? Ja znam sporo mężczyzn którzy z własnego wyboru chcieli pracować w budowlance i mają z tego bardzo dobre pieniądze. % to też pochodna wyborów i preferencji. 

A mieli opcje pracy w innych zawodach za równie dobre pieniądze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

A gdzie niby jest przewaga mężczyzn? 

: na koniec 2021 r. wśród ogółu Polek szkoły wyższe ukończyło prawie 27 proc., zaś wśród ogółu Polaków - 19 proc. 

Co niby ma udowadniać ta statystyka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

Co niby ma udowadniać ta statystyka? 

Że kobiety są uprzywilejowane i mają znacznie łatwiejszy dostęp do edukacji. 

Albo że kobiety są znacznie inteligentniejsze od mężczyzn. 

Jedno z dwojga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Że kobiety są uprzywilejowane i mają znacznie łatwiejszy dostęp do edukacji. 

Albo że kobiety są znacznie inteligentniejsze od mężczyzn. 

Jedno z dwojga

Uważasz, że faceci są głupsi i przez to dyskryminowani? 

Jeśli chodzi o edukację wyższą to kobiety na pewno nie mają większego dostępu niż mężczyźni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

Uważasz, że faceci są głupsi i przez to dyskryminowani? 

Jeśli chodzi o edukację wyższą to kobiety na pewno nie mają większego dostępu niż mężczyźni. 

Uważam, że obie płcie są równie inteligentne, a po prostu prawne i społeczne uwarunkowania stawiają kobiety w uprzywilejowanej sytuacji w dostępie do edukacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RappaR napisał(a):

Czyli kiedy była przewaga mężczyzn, to było niesprawiedliwie, kiedy jest przewaga kobiet jest to sprawiedliwie? 

Wyjaśnisz mi skąd się to bierze? 

60% prac umysłowych wykonują kobiety mimo stanowienia mniejszej liczby pracujących. Mężczyźni dominują w najcięższych fizycznie i najbardziej szkodliwych dla zdrowia zawodach 

Sam podajesz statystyki sobie przeczące, bo skoro twierdzisz, że kobiety są lepiej wykształcone, to chyba logiczne, że będą więcej prac umyslowych wykonywały.

A co do lekkich prac, to ja nie widzę wielu mężczyzn chcących pracować w przedszkolach, w szkołach przynajmniej za moich czasów, czy też pracować jako sprzątacze, czy powiedzmy w pieczarkarniach. Za to do budowlanych robót jakoś dużo chętniej idą.

Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.