Skocz do zawartości

Magic 2009/10 - po mistrzostwo?


spabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Defensywnie Dwight bija na głowę w tej chwili wszystkich wysokich. O tym może chociazby świadczyć fakt, że Magic mają dobrą obronę mimo posiadania takich kolków defensywnych w s5 jak Carter, Nelson czy Lewis.

 

A co do ofensywy to na chwile obecną lepsi są:

-Nene(bo w sumie center ;) )

-Kaman

-Bargniani (;))

-Duncan

-Lopez

-Bogut

-Jefferson

 

I przede wszystkim piszę to ze względu na to, że DH w meczu przeciw średnim defensywom wygląda na boga ataku a przeciw lepszym potrafi kończyć mecz(i to czesto) z 6-7 punktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinsanity powraca w najwazniejszym momencie sezonu. Wiedzialem ze sie podniesie. W koncu jego bieg zaczyna wygladac jak bieg, buzia skupiona, dunki 360 na luzie na rozgrzewce, Bass w rotacji. Rozpoczynamy marsz po mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trochę odnośnie defensywy Dwighta: http://nbaplaybook.com/2010/03/06/the-v ... cked-shot/

 

So why was Mr. Huizinga’s paper called From “…Dwight Howard to Tim Duncan?” Well as he explained, through a series of charts, Tim Duncan has had the best season in history when it came down to value/block with 1.12, meaning he saved 1.12 points with every block and Dwight Howard ended up with the worst season in terms of value/block with with .53 (both came during the 2008 season).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Nene(bo w sumie center ;) )

-Kaman

-Bargniani (;))

-Duncan

-Lopez

-Bogut

-Jefferson

uzasadnienie ?

Jeffersona podałem z galopu a to przecież typowy PF. No ale każdy(Jeff, B, Kaman)[przyznaję, że Lopeza dałem niesprawiedliwie dla Dwighta] są bardzo dobrzy na low poście. Kaman to true odlschool i z kazdym rokiem coś dodaje do swojego repertuaru zagrań. A więc mają low post, mają jumperka, całkiem nieźle grają picki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz ze sa bardziej skilled czy sa lepsi ofensywnie ? moze i sa bardziej skilled, ale ogolnie to Dwight ich miazdzy w ataku, sam fakt ze potrafi zdobywac tak wiele pktow na tak wysokiej skutecznosci nie potrzebujac wiele touches czyni z niego bardzo pozytecznego gracza w ataku. jego offensive rebounding i FTA wymuszaja na obronie przeciwnika wiele presji nie mowiac juz o samych dunkach. poza tym jego post moves sa underrated. nie jest polished w ataku jak Hakeem czy chocby Karl Malone, ale ma pare ruchow i nie widze zadnej przewagi byle Kamana nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mimo wszystko Dwight nie przekonuje, nawet zgadzając się z tym co mówisz. Dlaczego? A dlatego, że w regular Dwight baaaardzo wiele razy jest pierwszą opcją robi 20+, 30+. Jednak gdy gra przeciw elitarnym defensorom(albo inaczej- takim których nie przesunie) np. Shaq, Perk, Bynum z Gasolem to się strasznie gubi i może być tak, że nie jest nawet piąta opcją. Taki brak ciągłości to wg mnie krzywda dla drużyny. Szczególnie w PO kiedy polega się na liderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mimo wszystko Dwight nie przekonuje, nawet zgadzając się z tym co mówisz. Dlaczego? A dlatego, że w regular Dwight baaaardzo wiele razy jest pierwszą opcją robi 20+, 30+. Jednak gdy gra przeciw elitarnym defensorom(albo inaczej- takim których nie przesunie) np. Shaq, Perk, Bynum z Gasolem to się strasznie gubi i może być tak, że nie jest nawet piąta opcją. Taki brak ciągłości to wg mnie krzywda dla drużyny. Szczególnie w PO kiedy polega się na liderze.

to mimo wszystko dalej nie wiem dlaczego bierzesz Ala Jeffersona, Kamana, Lopeza czy innych pionkow przed Dwightem skoro oni nie tylko nie poradza sobie jako 1 opcja przeciwko elitarnym defensywom, ale nawet przeciwko tym slabym. tacy Nets mieli najgorszy atak ever jak ostatnio sprawdzalem (-15 ponizej sr ligowej bodajze).

 

overall w ataku tylko Duncan i Gasol moga sie w ogole rownac z Dwightem w ataku. chyba ze mowisz o samych skillach, wtedy bedzie tego znacznie wiecej, ale nie wiem po co w ogole to wspominac skoro atletyzm jest nieodlaczna czescia koszykowki. Gasol jest gorszym scorerem i off rebounderem ale nadrabia to passingiem/stratami. Duncan to wciaz jednak jest niedoscigniony, ma wszystko na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marcowy bilans: 12-2

Średnio na mecz: 105.6 ppg

Średnia punktowa 14 przeciwników Magii: 92.5 ppg

Skuteczność rzutowa: 48.6%

Skuteczność obrony: 43.6%

Skuteczność rzutów za 3: 40.1%

Dwight Howard: 18.6 pkt, 13.3 reb, 2.4 blk, 2.3 ast

 

Moze jednak po mistrzostwo?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma jeszcze odpowiedniego tematu to też wrzucę tutaj.

 

http://howardthedunk.com/2010/04/08/mik ... the-magic/

 

O ile jestem zdecydowanym przeciwnikiem powrotu Me-Maca to Millera z chęcią powitałbym w naszych szeregach zwłaszcza gdyby nie udało się zatrzymać kogoś z dwójki barnes/redick.

To tylko rumor.....i to wyszedl od kolesia a nie on zarzadu....a jezeli chodzi to mysle ze mozna by sie zastanowic , widzialem go tylko z 5-6 razy w tym sezonie ( w tym 4 w meczach z Magic) , jego gra wyglada niezle , w ostatnim meczu 6 in a row pozniej chyba 3 miss , niezle atakuje tablice, w obronie taki sobie ( jak cale wizz , wiec mozna jego indywidualenie zle ocenic)

Mysle ze Barnesa podpisza , chociaz On chce umowy juz kilkuletniej z nowymi warunkami. Redick predzej oposci nasz zespol i tutal tylko i wylacznie moze chodzic o kase.... bo sam, przyznaje ze chce zostac , ale Magic maja zapchane salary . Ju kilkanascie ekip pytalo o niego w przeciagu sezonu min: Boston, Chicago , PTB .

Czytalem o zainteresowaniu Blake'em ze strony Magic i wlasnie tu mysle ze beda najwieksze wzmocnienia w nadchodzacym sezonie

- Nelson jest niezwykle kontuziogenny co wydatnie sie przczynia do zastopowania jego rozwoju

- J-Will gra niezle ale juz teraz wiecej jak 20 minut na mecz nie pogra z racji wieku

- kontrakt z A.Johnsonem po tym sezonie sie konczy i nie zostanie przedluzony.

 

Pozdro

P.S PH1 mam nadzieje ze sie nie zdenerwujesz jak odpowiem tu.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że już prędzej JJ podpiszą niż Barnsa. Barnsowi cos sie w głowie poprzewracało. Cała sympatia do niego jaką miałem po spotkaniu z LAL już znikła. On gada dziennikarzom że SVG mu nie ufa, że chce teraz duży kontrakt pewnie conajmniej jak Pietrus. Jak ma być trutniem to niech lepiej spada na drzewo.

 

A Miller hmmm sam nie wiem dobry strzelec pasowałby do systemu rzucaj za 3 ale nie lepiej zainwestować w jakiegoś młodego? Mamy VC, Lewisa którzy już swoje lata mają troche świerzości za 2-3 lata by się przydało. Szkoda tego Lee bo on byłby dobry na parę lat.

 

Bardziej żałowałbym gdyby odszedł JJ niż Barnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.