Skocz do zawartości

Remont


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.02.2022 o 17:56, dannygd napisał:

Zacznijmy od tego, że ten wykres nie dotyczy naszego rynku, tylko centrów największych miast - metodologia to opisuje. Po drugie - problemem nie są ceny w ścisłym centrum, gdzie głównie jest biznes, usługi, handel i docelowo mieszkają tam bogaci, a pozostały rynek. Po trzecie - faktycznie Warszawa na tym tle nie jest przewartościowana, choć problemem tego indeksu jest przyjmowanie wynagrodzeń w danego terenu - a wiemy, że centrum Wa-wy to pod tym względem naprawdę ma bdb stosunek zarobków do cen.

Pamiętajmy, że nasz rynek nigdy nie osiągnie przewartościowań w rodzaju Paryża, Londynu , Monachium czy Frankfurtu, tak samo jak analitycy nie będą decydować o tym jaki rynek będzie - tylko inwestorzy. Inwestor patrzy przede wszystkim na to jak może zarobić na nieruchomości - czytajmy, koszt zakupu, do kosztu najmu i przewidywanego wzrostu wartości przy odsprzedaży - minus stopa dyskonta (czyli koszt pieniądza w czasie - nie mylimy z inflacją). Bądźmy realistami - my nigdy nie dogonimy największych rynków świata, a przykłady krajów w EU pokazują, że trudno jest "dogonić" Francję czy Niemcy albo Benelux bez kompletnie nie przewidywalnego zdarzenia. Po wejściu do EU Grecja, Hiszpania czy Portugalia nie przekroczyły pewnego progu i raczej powinniśmy w kontekście nieruchomości do tych krajów się porównywać. Z kolei w małych krajach nawet stolice potrafią być tańsze niż Gdańsk czy Kraków w Polsce...

Co ciekawe w tym filmiku przytaczają wielkie wzrosty w Rydze czy Tallinie, tylko tam rynek był niedowartościowany i ceny w tych stolicach są niższe niż np. Gdańsku ;)

Zerknijcie sobie na ceny nieruchomości, ceny najmy i potencjał zarobku -  szczególnie w miastach Hiszpanii, Włoch czy Portugalii.

5Viv4DP.jpg 

 

dopiero zajrzalem - niezle. przynajmniej wiadomo czemu nieruchomosci na poludniu sa takie tanie -> 1k euro netto na miesiac ~3k euro/m2 yikes i to jeszcze "dziupla" a nie dom.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

ojebali Cię jak dziecko w sądzie 

A co jest tak niesamowicie drogie?

Szczerze - bo jak patrzę to jednak no normalnie płacę, kilka rzeczy w zasadzie dość tanio. 

9 minut temu, fluber napisał:

Albo u mnie są inne ceny albo serio kupowales jakieś mega premium rzeczy. 

Normalne rzeczy, żadna tam lux premium. Sensowne drzwi to między 2,5k a 3k, ja dałem 3,5k za trochę lepsze, ale nie wiem czy to jest aż takie mega premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

 

Normalne rzeczy, żadna tam lux premium. Sensowne drzwi to między 2,5k a 3k, ja dałem 3,5k za trochę lepsze, ale nie wiem czy to jest aż takie mega premium

Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie 11 okien na kilku kondygnacjach w chałupie, trzyszybowe, ten dziwny współczynnik bodaj 0,9 i zapłaciłem 10 tysięcy z montażem. Ile możesz mieć okien w 70 metrowym mieszkaniu, że wydałeś 15 tysięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie 11 okien na kilku kondygnacjach w chałupie, trzyszybowe, ten dziwny współczynnik bodaj 0,9 i zapłaciłem 10 tysięcy z montażem. Ile możesz mieć okien w 70 metrowym mieszkaniu, że wydałeś 15 tysięcy?

8 plus balkon. Ceny ostro poszły w górę to raz, dwa wziąłem sobie potrójne szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Ja w zeszłym roku wymieniałem u siebie 11 okien na kilku kondygnacjach w chałupie, trzyszybowe, ten dziwny współczynnik bodaj 0,9 i zapłaciłem 10 tysięcy z montażem. Ile możesz mieć okien w 70 metrowym mieszkaniu, że wydałeś 15 tysięcy?

5 minut temu, RappaR napisał:

8 plus balkon. Ceny ostro poszły w górę to raz, dwa wziąłem sobie potrójne szyby. 

No właśnie, potrójne szyby :) Potrójnych szyb jest kilkanaście wersji w kilkunastu cenach w 10-ch konfiguracji.

9 minut temu, fluber napisał:

 ten dziwny współczynnik bodaj 0,9 

A ten dziwny współczynnik dla zestawu szybowego, dla całego okna? :) 

 

Poza tym 25 % energii ucieka/przenika jako promieniowanie elektromagnetyczne. Przez okno, ścianę itd Nie zatrzyma go zestaw 3 szybowy bez powłoki.

Szyby są antywłamaniowe, okna do wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej i tak można jeszcze 20 wierszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:

Ale ładne były :) 

Następnym razem daj mi znać, 10% dla mnie, Tobie zostanie w kieszeni >15, a koleżanka z architektury weźmie 10 i dołoży zupę z dowozem :) 

Wiesz jaka jest cena w fabrykach mebli w stosunku do sklepu - 40 % i możesz kręcić nosem.

 

Będziesz też wiedział który współczynnik jest od czego, jak zredukować koszty ogrzewania o 30%, chłodzenia o 50 i takie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Następnym razem daj mi znać, 10% dla mnie, Tobie zostanie w kieszeni >15, a koleżanka z architektury weźmie 10 i dołoży zupę z dowozem :) 

Wiesz jaka jest cena w fabrykach mebli w stosunku do sklepu - 40 % i możesz kręcić nosem.

 

Będziesz też wiedział który współczynnik jest od czego, jak zredukować koszty ogrzewania o 30%, chłodzenia o 50 i takie inne.

Meble biorę u stolarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RappaR napisał:

Meble biorę u stolarza

A statykę liczy Ci stolarz, czy robi na oko? Wbrew pozorom to ważna kwestia, bo meble robione docelówką mają tendencję do paczenia, odkształcania itd. :) 

Drewno sezonowane, suszone komorowo, czy dostałeś konglomerat wiórkowy z niewiadomą okleiną? Gramatura wykładzin, jaki  oplot?

 

Nie oczekuję odpowiedzi, chodzi raczej o to, że jak ja idę do lekarza rodzinnego, to u każdej baby po 45 roku życia stoję bez spodni nawet jak mi bada migdałki.

Taka marna aluzja.

 

R mamach wymiany, doradź mi jak strawić rezonans magnetyczny kręgów szyjnych. 

Za pierwszym razem jak wjechałem w wąską rurkę, to wymiękłem po 15 min. Jakieś leki. Podobno ma trwać ze 35 min bez ruchu.

Muszę to zbadać, wódki nie piję (nie wiem czy można :) ), klaustrofobii nie miałem, a to g...o mnie przerosło o 2 głowy.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś ciekawiło, tutaj część wydatków

PRODUKT

NR FAKTURY

WARTOŚĆ BRUTTO

bateria wannowo-prysznicowa

550/03/2022

                    2 018,90   

płytki na podłogę 45m2

ff/sg/00690/22

                    6 005,76   

płytki do łazienki

FA/39/2022/G, FA/45/2022/G
FA/42/2022/G, FAKOR/3/2022/DETG

                    5 252,26   

zaliczka na panele

F/GLED/2022/03/FZAL/00128

                        600,00   

Panele podłogowe

 

 

listwy przypodłogowe, sufitowe,
karnisze

f/0015/04/22

                    3 237,92   

Lampy przedpokój

 

 

lampy salon

 

 

lampy kuchnia i sypialnia

 

 

zaliczka na drzwi

 

                    3 500,00   

 

 

 

 

Wydatki razem

                  20 614,84   

 

Wpłaty

                  23 500,00   

 

Różnica

              2 885,16   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

przesyłam wycenę w/g załącznika
- meble kuchenne lakier mat - 21.200
- szafa obok kuchni lakier + płyta drewno - 7.800
- szafy przedpokój - 6.700
- siedzisko - 640
- komoda - 1.350
- szafa + otwarty regał drerwnopodobny- 2.850
- łazienka szafka wys. 110 lakier - 1350
Pozdrawiam
 
 
 

Oferta na remont mieszkania:
1. Zabezpieczenie okien, drzwi = 400,00 zł
2. Demontaż mebli – kuchnia, pokoje, boazeria = 1 700,00 zł
3. Wyburzenie ścianki – kuchnia, łazienka, skucie kafelek – podłoga = 3 500,00 zł
4. Postawienie ścianki – łazienka, wykończenie = 800,00 zł
5. Wykonanie inst. elektrycznej ok. 45 pkt. ( bez osprzętu) = 5 500,00 zł
6. Montaż rozdzielni, zabezpieczenia, osprzętu elektrycznego, lamp = 1 700,00 zł
7. Montaż sufitu podwieszanego – korytarz, łazienka = 3 000,00 zł
8. Wylanie wylewki samopoziomującej = 4 000,00 zł
9. Wyskrobanie ścian, sufitów z farby = 1 400,00 zł
10. Wykonanie gładzi gipsowej 280 m kw = 9 800,00 zł
11. Wymiana grzejników + osprzętu, 4 szt. = 3 200,00 zł
12. Montaż paneli – pokoje = 1 500,00 zł
13. Panele, listwy, pianka = ?
14. Kafelkowanie podłogi – kuchnia, korytarz, kleje, fuga 40 m kw = 4 500,00 zł
15. Kafelki = ?
16. Przeróbka wod.-kan. - kuchnia = 700,00 zł
17. Demontaż starych futryn, montaż nowych – 2 szt. (bez drzwi) = 800,00 ZŁ
18. Zakup drzwi, klamek ok. = 2400,00 zł
19. Drzwi wejściowe – demontaż, montaż nowych ok. = 2 500,00 zł
20. Malowanie ścian, sufitów 280 m kw = 4 000,00 zł
21. Emulsja gruntująca biała, kolor = 2 500,00 zł
22. Zabudowa pionu c.o. = 1 200,00 zł
23. Łazienka - = 12 100,00 zł
- Inst. wod.-kan. - 2 000,00 zł Razem: 67 200,00 zł + VAT
- zestaw wc + montaż – 1 300,00 zł
- mata elektryczna – 700,00 zł
- przygotowanie ścian do kafelkowania – 1 000,00 zł
- obudowa wanny – 800,00 zł
- kafelkowanie - 4 000,00 zł
- klej, fuga – 600,00 zł
- folia w płynie – 500,00 zł
- biały montaż – 800,00 zł

- malowanie – 400,00 zł
Do zakupu – kafelki, osprzęt elektryczny, urządzenia do łazienki
Prace dodatkowe będą wyceniane na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 godzin temu, rw30 napisał:

kupuję łóżko akurat.... zobaczcie nazwy tych łóżek

 

https://tartak-meble.com.pl/kategoria-produktu/lozka/160x200/

 

 

:P :P :P 

Bierz Russa, z nim masz +10  do penetracji i możliwe że dużo triple trouble :D

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.