Skocz do zawartości

Toronto Raptors 21/22


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Po sezonie w Tampa do zapomnienia dla wszystkich, z ktorego jedyne co wyszlo to #4 draftu i moze trejd Lowrego [czy lepiej by wyszlo przy trade deadline?] mamy nowe rozdanie...

Na szybko jak wyglada sytuacja ze skladem:
PG VanVleet / Dragic / Flynn
SG Trent / Dragic / Svi
SF OG / Barnes / Banton
PF Siakam[inj] / Barnes / Banton
C Boucher / Achiuwa / Birch

Kluczowe pytania na sezon to:
1) tankowanie czy walka?
Na 1 rzut oka wygladaja jak mocny kandydat do sprzedania weteranow by zaczac przebudowe, ale z drugiej maja na tyle talentu by powalczyc o play-in i GM raczej nie lubi tankowania. Wg mnie to jedna z trudniejszych do przewidzenia druzyn w tym sezonie.
2) czy dokonali dobrego wyboru na SG?
Postawili na Trenta co uwzgledniajac jego dotychczasowe poczynania w lidze wydaje sie kontrowersyjne. Ukryty diament czy kamien weglowy?
3) #4 draftu - pudlo czy trafienie?
Barnes zaczal bardziej obiecujaco od Suggsa, ale wiadomo, ze to za wczesnie na jakies wnioski... trwa zbieranie danych!
4) kto jest centrem przyszlosci i dlaczego trener nienawidzi Bouchera?

Zwlaszcza ten ostatni punkt mnie intryguje bo bez sledzenia druzyny nie ogarniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ,że starują Achiuwą to dla mnie oni tankują. Dragic z ławki bo wolą rozwijąc młodych . Oni na razie bazują na atletyźmie. Dużo kontr. Dużo walki biegania skakania do każdej zbiórki. Ale też dostają ogrom bloków bo to w większości indywidualne akcje. Jest dużo fajnego talentu ale na razie to nie tworzy zespołu, Barnes zaczął bardzo dobrze ale czekam na powrót Siakama. Na razie to raczej to wygląda na tank 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiLQ napisał:

dlaczego trener nienawidzi Bouchera?

Trener widzi jego braki w defensywie, coś tam z work ethic też było średnio (ileż to sezonów on nabiera masy mięśniowej i siły? Przecież ona ), gość ma 28 lat - 3 offseason czekamy na "prawdziwy" breakout. Do tego kontuzje, obecnie bez kondycji i tak w kółko... Nurse po prostu mówi, że on ciągle gra raz lepiej raz gorzej, obecnie głownie gorzej i co gorsza, jak rzut nie siedzi to nie pomaga ekipie w innych aspektach. Efekt jest taki, że mając być może największy talent i szanse - przegrywa minuty z rookie Barnesem, Birchem czy Achiuwą. niemniej wiadomo, że po kontuzji itd.. itd... Sam jestem ciekawy jak bedzie walczył o minuty - szczególnie jak wróci Siakam, bo Barnes wygląda kozacko i super pasuje do gry z OG i Siakamem na C do small ball

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra obejrzałem sobie mecz z Wizards. Toronto bez Barnesa, bez Dragica  iwciąż bez Siakama. W s5 wychodzą takie tuzy światowej koszykówki jak Michalczuk czy Skarbek

Dziś duże minuty dostał Banton a Raptors cały mecz mieli pod kontrolą... Trent Jr jest  w świetnej formie rzutowej. Nawet Ukrainiec dziś był lepszy od Dinwidle. Z jednej strony OG czy FVV są w super formie ale tak naprawdę cała ofensywa Raptors jest super poukładana i to nie ma znaczenia kto tam wybiega. Był Barnes to dziś Michalczuk robił swoje. Atakował kosz i zbierał piłki, podobnie Birch czy Achiuwa ale ogólnie to dla mnie wciąz to fenomen jak ci gracze praktycznie z końca rotacj itakich tuzów jak Pistons czy Magic mogą wychodzić w s5 czołowej ekipy Wschodu. Raptors wprawdzie dobrze broni i tu akurat mają jako taki potencjał ale oni z totalnym szrotem właśnie pokonali Knicks w Madison , Wizards w ich hali

5 zwycięstw z rzędu a teraz weekend najpierw z Cavs gdzie Raptors naprawdę brakuje centymetrów by bronic takiego Allena czy /mobleya ( dziś Gafford miał momenty ,że przeskakiwał Achiuwe z łatwością) a potem Nets gdzie OG będzie pewnie cały mecz na Durancie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie ten team jest bardzo ciekawy, bo:

 

vanvleet - undrafted 

siakam - #23 

boucher - undrafted 

birch - undrafted

achiuwa - #20

anunoby - #23 

Trent jr #37

Dragic - #45

banton - #46

svi - #47

flynn - #29

no i teraz jedynie maja Barnesa z topu draftu 2021. 


porównajcie to sobie teraz z tym jak budują się sixers czy celtics, Kings. To jest przepaść. Raptors maja na koncie tez wypromowanie takich graczy jak Delon Wright czy Norman Powell, ten pierwszy to miał na pewno najlepszy okres swojej kariery w raptors, a ten drugi to tez gracz z drugiej rundy draftu pozyskany z Bucks tanim kosztem i rozwinęli go pięknie. Raptors to top jesli chodzi o scouting i rozwój graczy, jak Utah Jazz czy Denver Nuggets. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniunktura na koszykówkę w Toronto jest niesamowita. Z samych graczy urodzonych w Toronto i przedmieściach możnaby zrobić legit zespół. Średnia wieku +- 24 lata.

PG- Jamal Murray / Cory Joseph / Dalano Banton

SG- Shai Gilgeous Alexander / Nickeil Alexander Walker /Josh Primo

SF- RJ Barrett / Dillon Brooks / Oshae Brissett

PF- Andrew Wiggins / Tristan Thompson

C- Kelly Olynyk / Dwight Powell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne jak to Raptors skopali. Cały mecz pod kontrolą. może obrona czasem dość słaba ale mieli więcej energii niż Cavs. Zbierali piłki choć im cm brakowało ( Barnes chyba w jednej akcji 4 razy mimo ,że miał Allena pod koszem)Ale w końcówce postanowili iść w same trójki z czego tylko raz FVV trafił nad Osmanem. Cavs w końcówce na rozegraniu grali Rubio i Garlandem i to się sprawdzało. Cavs doszło na 1 pkt. Raptors pudłuje kolejną trójkę a Cavs utraciło rozum bo nagle Sexton postanowił rozgrywać. Najpierw trafił sobie w stopę ale uratował ich FVV bo nie wiem po co rzucił się po piłke ,która wychodziła na aut bo moim zdaniem to byłaby strata Cavs. Potem Sexton wpakował się pod kosz pomiędzy 4 graczy Raptors i tylko cudem jej nie stracił. Na końcu Garland wjechał. Trochę przypadkowy faul i porażka stała sie faktem.

Raptors w tym meczu mieli kilka świetnych momentów . Dwa fajne bloki stojącego w tym samym rogu . Raz Birch raz OG. Ale jakby grali swoje penetracje plus kick outy to by pewnie wygrali a tak to w końcówce poszli w trójki , które im przestały wpadać

Trochę też mieli pecha bo ta trójka Allena w ostatniej sekundzie akcji o tablice to raczej coś co się nie powtórzy już w tym sezonie. W takich meczach jednak widać brak rasowego centra... Oby ten Siakam wrócił za tydzień to Raptors moga powalczyć o PO a tak to jednak często będą mieć problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hala Raptors  niesamowicie żyje meczem. Jak oglądałem dziś mecz Pelicans to miałem wrażenie ,że więcej kibiców jest na meczach Anwilu . Niesamowite pustki. A takie Raptors choć też dołuje ma pełną halę. Raptors dziś byli jacyś bezbarwni. Thunder chciało mocniej, walczyło o bezpańskie piłki a Raptors wyglądało jakby chcieli to przegrać . Po czym w połowie 4 kwarty chyba od stanu 100-88 nagle przyspieszyli. Zaczęli trafiać trójkę za trójką z czego te Trenta Jr były mega trudne. Siakam wbijał się w tłum pod kosz by dobić piłkę. Raptors byli na fali. Do tego dobrze bronili zmuszają Thunder do serii błędów

Aż było żal ,że ten rzut Champagnie był spóżniony choć w pierwszje chwili wydawał się prawidłowy i hala eksplodowała..

Ogólnie Raptors mają za dużo talentu na tankowanie ale jednak to robią. Ta drużyna mocno dołuje . Zaskakująco mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, ozzy110 napisał:

Mnie ciekawi co tam u ludzi, którzy mówili że Powell > Trent Jr. 

Zdrówko dopisuje?

Mnie to bawią zawsze takie "chojrackie" komentarze długo po czasie.... ;) Przecież tam chodziło (jeśli dobrze pamiętam) w dyskusji o to, że bardziej na tu i teraz, w defensywie i w kontekście kontraktu. Pisanie po roku jak akurat GTJ zagrał najlepszą serię meczy w swojej karierze jako przykładu na "lepszość" z tamtej dyskusji jest totalnie z czapy.

Poza tym w zeszłym sezonie Powell na przełomie lutego i marca w TOR miał.... też podobną serię, kiedy w 7 meczach notował średnie: 28/3/3/1,3 i 4,3 3p na % 56/46/85...  Tam jeden mecz mu nie wszedł z CHA. (dla porównania Trent w 5 meczach: 32/3/1,4/1,8 6,2 3p % 50/51/75 - więc to z grubsza PORÓWNYWALNY POZIOM tylko w 5 meczach - jak dodasz 2 mecze to wyjdzie 27/2,4/1,3/1,6 i słabsze % ;)) W taki sposób to można prawie zawsze znaleźć split który pokaże "lepszość" jednego gracza nad drugim.

Oczywiście w niczym nie umniejsza to wyczynowi GTJ (oraz niedocenianym Raptors) i jego postępom zarówno w ofensywie jak i w defensywie.

5 godzin temu, Pozioma napisał:

Jeśli Raptors wejdą zdrowi do PO, a, że wejdą to ja nie mam cienia wątpliwości, to z tak grającą pierwszą piątką mogą być zagrożeniem dla każdego.

Ja to czekam, aż (czy?) zatrybi dwójka Barnes - Siakam, bo na razie ten pierwszy trochę traci przy drugim (i na odwrót), obaj lej wyglądają z Achiuwą i nie wiem czy "blokowanie" rozwoju Scottiego będzie celem TOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dannygd napisał:

Ja to czekam, aż (czy?) zatrybi dwójka Barnes - Siakam, bo na razie ten pierwszy trochę traci przy drugim (i na odwrót), obaj lej wyglądają z Achiuwą i nie wiem czy "blokowanie" rozwoju Scottiego będzie celem TOR

Jedynym problemem Raptors jest ich ławka, zdecydowanie najgorsza w lidze. Jeden zawodnik im wypadnie i skończy się rumakowanie. Nie wiem czy był w historii ligi taki przypadek żeby zawodnicy z jednego zespołu zajmowali pierwsze trzy miejsca pod względem mpg. Thibs z dawnych lat to nic w porównaniu z tym jak Nurse eksploatuje S5. Pozbycie się spadających kontraktów Dragica i Bouchera za obwodowych graczy to powinien być teraz priorytet dla Ujiriego.

VanVleet to pewniak do ASG a może i Siakam się tam znajdzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.