Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2021/22


Vice-kontorezerwowe

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, iglo13 napisał:

Po początku meczu z Raptors myślałem ze znowu będzie wpierdziel i beka, ale towarzystwo sie ogarnęło. KP nawet coś tam porobił w obronie. Mavs stracili swój flow w ataku. Jakoś tak pod wodzą Kidda jeszcze nie wiem czego sie można spodziewać

Bo Raptors to zespół bazujący na atletyżmie ale który pod koszem ma straszną biedę... I dlatego dostawali wczoraj tyle bloków od centrów Bostonu a i dziś KP mógł sobie dać radę... No I raptors w tej drugiej połowie wyglądali jakby im prąd odcięło. Do tego HCO w wykonaniu Raptors na początku tego sezonu jest koszmarne... Więc postawienie strefy przez Mavs prawie zawsze zatrzymywało ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

 No I raptors w tej drugiej połowie wyglądali jakby im prąd odcięło. Do tego HCO w wykonaniu Raptors na początku tego sezonu jest koszmarne... Więc postawienie strefy przez Mavs prawie zawsze zatrzymywało ich

tak, było widać ze Raptors grają b2b, strasznie osłabli w 2 połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy można już pisać petycje by zwolnić Kidda.... Dramatycznie wygląda Dallas. Obrona jest słaba ale atak równie tragiczny.

Dziś w nocy byli wyraźnie słabsi od Pelicans.. PRaktycznie nie mają kim bronić. Luka gra coraz gorzej w obronie. W ataku ciężko zrozumieć co oni chca grać. Tam brak choćby jednego sensownego ustawienia... Luka gra chyba swój najgorszy sezon w tej lidze.. .To jest dramat. Dziś Pelicans praktycznie odpuszczali  DFS i Powella i nie miało to znaczenia. Bo raz ,że pudłowali a dwa ,że nawet Kidd nie potrafił ustawić gry by ci stawiali zasłony. Nie ma żadnej obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas musi zrobić ruch i to szybko. Dziś to co wyrabiali w 3 i 4 kwarcie to już był dramat. Porzingis mający ogromną przewagę wzrostu zamiast atakować kosz czy ścinac jak robił w pierwszej połowie to stoi jak kołek na mid range i albo rzuca trójki ( pudłuje) albo long 2 ( pudłuje). Obrona Nets mogła się spokojnie ustawiać.... Nie wiem co to był za pomysł by grać KP w drugiej połowie w ten sposób. Do tego MAvs pudłują na potęgę. Bullock Frank N czy nawet  Hardaway z Luką byli fatalni za 3. Większość pozycji była czysta a i tak pudłowali.. Mavs byli 3/22 za 3 w drugiej połowie. Rzucali dużo, nie atakowali kosz. Tam muszą szybko poszukać kogoś kto potrafi rzucać

Sabonis byłby u nich jak znalazł. Może spróbować wyciągnąc FVV z Raptors bo ci chyba przyjęli kurs na tank..

KP w pierwszej połowie był bardzo dobry. DFS przez cały mecz ale cała reszta grała po prostu źle z Luką włącznie który odkąd coś tam ma z kolanem gra słabo a poza nim to skład Mavs jest tragiczny... Czas dać Słoweńcowi w końcu jakiś graczy sensownych bo nawet Davis w Pelicans miał lepsze wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Przemus napisał:

Tylko za kogo:) 

wybory. Brunson , który lepiej wygląda w statystykach niż tak naprawdę jest koszykarzem. Dorzucić Powella czy Hardawaya to wyrówniania umowy . Kilka opcji jest - nawet po Lillarda mogą strzelić. Na dłuższą mete Luka nie może grać z takim szrotem. 

Zdrowy KP to gracz ok 50-60 miejsca w lidze ale ,że zdrowy nie jest to jest to gracz na poziomie takiego Bojana tj ok 75-80 miejsca. Może jeszcze Hardaway to gracz , który by zahaczał o bycie w TOp100 a reszta jest jeszcze niżej. Żaden gracz TOP 10. Ba żaden gracza TOP15 nie jest tak źle obudowany. 

Mavs muszą robić ruchy już bo inaczej z takim Kiddem to oni się nawet w PO nie znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile Doncic będzie leciał na reputacji złotego dziecka-przyszłego alltimera, a kiedy zacznie być powszechnie krytykowany za brak progresu, brak profesonalizmu (>260lbs na starcie campu via MacMahon) i infantylne zachowanie wobec sędziów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BMF napisał:

Ciekawe ile Doncic będzie leciał na reputacji złotego dziecka-przyszłego alltimera, a kiedy zacznie być powszechnie krytykowany za brak progresu, brak profesonalizmu (>260lbs na starcie campu via MacMahon) i infantylne zachowanie wobec sędziów. 

Luka ten sezon ma rozczarowujący ale raz ,że naprawdę źle wygląda od momentu kontuzji kolana a dwa ,że ma fatalne wsparcie. PRzecież ten skład Mavs jest beznadziejny

Połamany Porzingis to jedyny gracz z TOP100 ligi na ten moment

To co mi się nie podoba u Luki to rzeczywiście to wieczne biadolenie i bieganie do sędziów i brak postępów w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał:

Luka ten sezon ma rozczarowujący ale raz ,że naprawdę źle wygląda od momentu kontuzji kolana a dwa ,że ma fatalne wsparcie. PRzecież ten skład Mavs jest beznadziejny

Mavs mają, owszem, przeciętny roster, ale Doncic z lebronowo-kareemowej trajektorii early wymiatacza zatrzymał się w miejscu i został mu z rok żeby spotkać się ze swoim hypem. Ja osobiście myślałem, że Luka podtrzyma moje zainteresowanie NBA, pod względem nie tylko poziomu, co charakterystyki gry jako zawodnik, a ciężko się to ogląda od jakiegoś czasu. Wiadomo, zacznie grać lepiej, ale to chyba mocno niezdrowa sytuacja gdy wokół Ciebie panuje konsensus, że jesteś i będziesz wymiataczem, więc może zmiana narracji zrobi mu dobrze, idk.

To, jaką organizacją jest Dallas i jakie ma tam szanse na zbudowanie mistrzowskiego teamu, to oczywiście inna sprawa (Dirk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmf ma chyba troszkę rację - gość rzuca trójki z odchylenia albo stepbacki z 10metrow regularnie, a nie umie ogarnąć ft na więcej niż 70%. To jest fenomen dla mnie, ze taki shooter rzuca osobiste jak Westbrook, a wiec jest to chyba red flag w kontekście jego etyki pracy. Gra już tez trzeci rok full time z piłka i jako Lider, a nie potrafi ograniczyć strat. I one nie wynikają z jakiegoś braku umiejętności ale bardziej z jego nonszalanckiego stylu gry. 
 

jak ma być goatem to musi nad wadami popracować - bo są one zbyt łatwe do wyeksponowania przez mocny zespół. 

Taki Jokic w tym samym wieku i z tym samym  experience nie był jeszcze chyba nawet allstarem, ale to gość który przeszedł drogę z bycia grubaskiem z drugiej rundy draftu, który fajnie podaje, do najlepszego gracza ligi i z roku na rok widać było kolejno: poprawę siły i rzutu, później poprawę kondycji i jeszcze raz rzutu, poprawę wagi i sylwetki, teraz w tym sezonie np. poprawił się na pickach w obronie i jeszcze bardziej dominuje zbiórkę. Ergo widać ze Jokic co roku wyciąga sam wnioski ze swojej gry i pracuje nad tym nad czym musi - a Doncic wlasciwie nic nie poprawił, ciagle bazuje na jednym : jest za duży i silny na swoja pozycje, i ma przy tymsuper kontrole nad piłką, wiec może robić sobie te swoje wjazdy na kosz w slowmotion i nie da się tego zastopować, ale odkad trafił do NBA ani nie jest szybszy, ani bardziej skoczny i dynamiczny, ani nie poprawił podstawowej kwestii jak rzuty osobiste.  

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie mam pojęcia czasem o czym myśli Kidd. Mavs dziś w 3 i 4 kwarcie zagrali dobra obronę a duo Porzingis- Brunson raz za razem trafiało. I Dallas odrobiło straty i nawet wyszło na te 2-4 pkt przewagi. Porzingis gra ostatnio naprawdę dobrze. Dziś trafiał trójki zbierał. Brunson był trudny do zatrzymania na wjazdach.Mavs prowadzą 2 pkt na 27 sekund do końca.

I pomysł Kidda na tę akcje jest........ Wszyscy stoją w miejscu. Brunson kozłuje sobie 14 sekund w meijscu. Potem rusza ale podaje do KP i on ma 2 sekundy czasu jest podwajany . Jest tyłem do kosza więc musi rzucać jakieś long 2 robiąc obrót i rzucając w biegu

Naprawdę ???? Kings nie mieli za bardzo kim bronić Porzingisa i zamiast podać mu na izolacje by mógł sobie zagrać na wprost kosza to tworzy coś takiego???

Już w święta z Jazz ta gra wyglądała chaotycznie. Ale dziś to było chyba najdziwniejsze ostatnie posiadanie w meczu jakie widziałem. Jeśli jego planem było po prostu zmarnować pełne 24  sekundy to naprawdę lepiej by sobie odpuścił trenowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że Kidd powinen sobie podać rękę z Waltonem, bo on podobnie wymyślał akcje w ostatnich sekundach - Kings przegrywaja na 20 sekund do końca 1 pkt z Tunder, z czego Fox na 15 sekund kozłuje przy linii środkowej, a potem upada i traci piłkę.

Dallas w tym seoznie nie zachwyca, i już pierwszy mecz z Kingsami mogli przegrać, ale trójka Doncica z połowy boiska, chyba odebrala zawodnikom Kings werwe i nadzieje, na dogonienie Dallas. No ale z Drugiej strony obecnie Mavs bardzo mocno przetrzebieni przez covid - czyli to co tydzien temu dot. Kingsów, zobaczymy jak jutrzejszy mecz, ale myślę, że Kingsi ( jesli zaden z zawodników Mavs nie wróci) mogą także wygrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.