Skocz do zawartości

Washington Wizards 21/22


ttr

Rekomendowane odpowiedzi

No i jak ich oceniać? Traktować jako tier Bulls, którzy powinni wmieszać się między Celtics, Hawks, Knicks i walczyć o seedy 5-8? Chyba niee. To raczej jest sytuacja, w której skończyli poprzedni sezon czyli tier Pacers, Hornets i walka o play-in.

Na papierze ta wymiana polepsza trochę ich fatalną obronę bo dużo daje Ci KCP, Kuzma swoje też pobroni bo akurat to jedyny element, który był u niego stały i regularny w zeszłym sezonie. Jest Aaron Holiday i Hachimura, którzy mają duży potencjał po tej stronie parkietu, ale masz też takich gości jak Harrell, Thomas Bryant czy Bertans..

Wywalili betona Brooksa i wzięli asystenta z Nuggets, który nigdy nie był HCO. Nie wiadomo jakim trenerem jest Wes Unseld, ale feedback od fanów Denver ma dobry.

S5 to pewnie będzie Dinwiddie, Beal, KCP, Rui/Kuzma, Gafford/Bryant. 

Dla mnie osobiście to jest najtrudniejsza do ocenienia ekipa w lidze bo nie wiadomo jak będzie wyglądać Spencer po kontuzji, ile cierpliwości ma w sobie Beal, czy Kuzma wreszcie zagra dobry równy sezon, jak rozwinie się Rui, czy Neto jest wstanie grać tak jak końcówkę 20/21 i 15 innych "jeśli".

 

btw jest tu jakiś fan Wizards :D ? Jakby nie było to były klub naszej legendy - polskiego głupa młota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dinwiddie Kuzma 👀

Fajnie wyglądają Wizards, dużo daje Neto co jest dla mnie zaskoczeniem. Harrell tradycyjnie jebany na pnr i dziwne, że tyle nim grał w końcówce. Bez tego pewnie byłby win bez OT. Nadal dużo problemów w obronie, ale jak wrócą kontuzjowani będzie z czego lepić.

Beal powinien być zadowolony. Bertans się ogarnął, nowi wyglądają dobrze, wreszcie trener wyciągający wnioski i potrafiący w adj. Oni będą fun2watch w tym roku i trza ich traktować jako PO ekipę.

2-0. Wizards won the trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ttr napisał:

Fajnie wyglądają Wizards, dużo daje Neto co jest dla mnie zaskoczeniem

Neto to dobry rozgrywający. Dobrze broni i ma dobry rzut za 3.. Tu nie będzie szaleństw po 15-20 pkt raczej po 5-6 ale prawie zawsze jest na plusie bo dużo widzi, dobrze broni.. Od czasów Jazz go lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw humorystyczny Benny Hill w wykonaniu Wizards

Potem trochę mniej wesoło bo kontuzja Gafforda wyglądała poważnie. Nie mógł za bardzo chodzić.. A on od zeszłego sezonu wygląda bardzo dobrze. Coś Wizards mają pecha do tych młodych centrów. Oby wrócił jak najszybciej

Wiadomo ,że Unseld ma łatwiej bo praktycznie wymieniono mu skład i to na lepszych graczy. Wizards wymianę z Lakers wygrali i to jak na razie o kilka długości. Harell swój najlepszy kosz od nie pamiętam kiedy. Spencer wchodzi w buty lidera. Dziś wygrali w Bostonie choć Beal grał słabo. Spencer miał kilka takich trójek na koniec 3 kwaryy i pod koniec meczu ,że aż było to nierealne. Aaron czy Neto dobrze prowadze grę ławki. Trochę mało wnosi Avdija i trochę więcej oczekiwałem po Kispercie ,ze to będą tacy zadaniowcy z dobrą trójką. Trochę tu jest pracy przed trenerami

Ogólnie to pewnie magia walki o nowy kontrakt ale Harell wyrasta na jednego z faworytów do nagrody rezerwowego roku i nawet się w obronie stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-1

B2b z Hawks, którzy też byli b2b i spokojny W bez Dinwiddiego, Gafforda. Beal 27pts i najlepszy mecz w sezonie. Harrell 25pts, znowu szalał w pomalowanym, po 21 od Kuzmy i KCP. Dobrze się ich ogląda bo jest i dzielenie się piłką, są i momenty dobrej obrony. Fani Wizards zachwyceni pracą Unselda no i potwierdzają się doniesienia ligowe, że facet ogarnia.

Nie spodziewałem się, że aż tak dobrze zaczną sezon, myślałem, że kliknie to z czasem. Tylu gości w jednym miejscu, którzy mają coś do udowodnienia w sumie na czele z trenerem bo to jego pierwsza samodzielna robota, świetne chemistry i jest przepis na niespodziankę(?). Są dobrzy, a mogą być lepsi bo motywacji im nie zabraknie.

Śmiało, zapraszam do wskoczenia na bandwagon Wizards w tym sezonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Wizards nie zasłużyli na zwycięstwo. To nie był dobry mecz w wykonaniu Bostonu. Pudłowali za 3 niesamowicie . Oni chyba pod koniec 4 kwarty mieli 8% skuteczności. Do tego sędziowie zmienili decyzje z faulu na blok dla Wizards ( to chyba był Avdija) a to była taka decyzja 50/50... Jak już Tatum im pomógł gubiąc piłkę na 17 sekund do końca to oni nie potrafili wyprowadzić piłki i podarowali Bostonowi jeszcze jedna szansę..

Wizards wygrało ale w tym meczu popełniali mnóstwo błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Tym razem Wizards nie zasłużyli na zwycięstwo. To nie był dobry mecz w wykonaniu Bostonu. Pudłowali za 3 niesamowicie . Oni chyba pod koniec 4 kwarty mieli 8% skuteczności. Do tego sędziowie zmienili decyzje z faulu na blok dla Wizards ( to chyba był Avdija) a to była taka decyzja 50/50... Jak już Tatum im pomógł gubiąc piłkę na 17 sekund do końca to oni nie potrafili wyprowadzić piłki i podarowali Bostonowi jeszcze jedna szansę..

Wizards wygrało ale w tym meczu popełniali mnóstwo błędów

Bo Beal i Dinwiddie za bardzo poszli w ISO w ostatnich minutach 4Q i wypuścili praktycznie wygrany mecz. W OT też praktycznie 0 dzielenia się piłką i hero posiadania tej dwójki + Kuzmy.

Ogólnie to te 2 dogrywki się strasznie oglądało. Błąd za błędem z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wizards run the east. 

Dziś zaskoczyli robiąc comeback z upierdliwymi Cavs. Off night Beal'a i Spencera, ale Harrell i szczególnie Kuzma zrobili robotę. 4 trójki w ostatnich 4 minutach, 2 w samej końcówce dające prowadzenie + do tego dobra obrona. Ach ta Lebronowa presja ;] 

Fajnie się ich ogląda bo widać, że chemia jest na wysokim poziomie i kto tam nie dostanie minut to coś wnosi do gry. 

 

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sumie to jednak ten Kuzma w tym sezonie zaskakuje ... Dziś z Detroit w 4 kwarcie a zwłaszcza dogrywce był najlepszym graczem Wizards i trafił rzut na wygraną. Ale Wizards ogólnie jest w lekkim kryzysie. W końcówce meczu grali jakby im odcieło prąd i pozwolili by Pistons odrobiło chyba 15 pkt w ostatnie 6 minut gry. Ogólnie Wizards ostatnio grają średniawo albo ja nie trafiam na dobre ich mecze.. Ogólnie ani Kuzma ani Beal ani Dinwidlle nie grają efektywnie. Wizards jeśli chcą się utrzymać w TOP 6 to zdecydowanie musza dostawać więcej od Beala a nie taką pasywną grę jak dziś. On dziś nawet jak miał pozycję to nie rzucał za 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk oglądałem w nocy to myślałem ,że mi się to przewidziało ale na powtórkach okazało się,że oczy mnie nie zawiodły

Jest stan 68-65. Mecz na styk. KCP ścina z boku .......i efekt sami zobaczcie. Od tego momentu Jazz odjechało.. Ogólnie w meczu był widoczny brak Kuzmy bo Jazz na początku grało na ciężkich nogach a Wizards nie umieli odskoczyć. W pierwszej połowie poza Gobertem i Mitchellem to reszta miała ogromny problem z ruszaniem się.

Ale Wizards ogólnie ma kryzys. Beal był dobrze broniony ale KCP w tej chwili nie trafi sam na sam z koszem. Dinwidlle wygląda jakby go dopadła zmęczenie po kontuzji ACL bo rusza się gorzej niż na początku sezonu i jego efektywność jest żadna. W pierwszej połowie Wizards w ogóle byli w grze bo świetny mecz z ławki dał Neto. I standardowo Gafford.

W drugiej połowie jednak Jazz zmieniło krycie na Neto i przestał trafiać i od razu mecz sie urwał. Wizards ostatnio wygląda tak jak zakładano przed sezonem. Może z wyjątkiem Kuzmy który akurat wygląda bardzo dobrze w tym sezonie. Wydaje mi się ,że jesli Beal wróci do swojej normalnej efektywności to Wizards nie spadną poniżej play-in ale na dzień dzisiejszy nie widzę by się utrzymali w TOP6 na Wschodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ttr@Braveheart22 i nie wiem kto tam jeszcze jest fanem Wizards

Obejrzałem sobie po meczu z Jazz jeszcze 3 mecze z Wizards i trochę wcześniej oglądałem i tak naszło mnie kilka konkluzji

1 - ACL to jednak nie przelewki. Dinwidlle realnie wygląda teraz jak wrak. Myślałem ,ze to obrona Jazz ale on na początku sezonu jeszcze jakoś wyglądał teraz praktycznie nie wnosi nic a wręcz jest kulą u nogi  gorszą niż najgorsza wersja Westbrooka.

2 - Beal gra fatalny sezon. Nie chce przedłużyć z Wizards .Czeka na lato... Nie wiem czy nie wymieniałbym Beala póki ma jeszcze jakąś wartość .. Wiadomo Beal to jest gwiazda ale ma chyba największą obsuwę formy w całej NBA nie licząc Lillarda.

3 - Avdija rozwija sie na bardzo dobrego obrońcę. Podoba mi się jak broni 1 na 1. Jak się przesuwa w obronie. Jak rotuje i zamyka kozłującego.

4 - Szkoda tej kontuzji Bryanta. Z nim w s5 i Gaffordem z ławki Wizards mieli by bardzo dobra obronę. Z KCP, Avdiją. Dobrze radzącym sobie Kuzmą

Nie są łatwe decyzje bo Wizards zaczęło sezon bardzo dobrze. Teraz schodzą na ziemie ale tak naprawdę poza Harellem to główną obsuwę zaliczają ich liderzy Spencer i Bradley. Nie wiem czy bym handlował Bealem ale z drugiej strony Wizards będą zakładnikami bo Beal zażąda supermaxa albo odejdzie gdzies za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ely3 napisał:

@ttr@Braveheart22 i nie wiem kto tam jeszcze jest fanem Wizards

Obejrzałem sobie po meczu z Jazz jeszcze 3 mecze z Wizards i trochę wcześniej oglądałem i tak naszło mnie kilka konkluzji

1 - ACL to jednak nie przelewki. Dinwidlle realnie wygląda teraz jak wrak. Myślałem ,ze to obrona Jazz ale on na początku sezonu jeszcze jakoś wyglądał teraz praktycznie nie wnosi nic a wręcz jest kulą u nogi  gorszą niż najgorsza wersja Westbrooka.

2 - Beal gra fatalny sezon. Nie chce przedłużyć z Wizards .Czeka na lato... Nie wiem czy nie wymieniałbym Beala póki ma jeszcze jakąś wartość .. Wiadomo Beal to jest gwiazda ale ma chyba największą obsuwę formy w całej NBA nie licząc Lillarda.

3 - Avdija rozwija sie na bardzo dobrego obrońcę. Podoba mi się jak broni 1 na 1. Jak się przesuwa w obronie. Jak rotuje i zamyka kozłującego.

4 - Szkoda tej kontuzji Bryanta. Z nim w s5 i Gaffordem z ławki Wizards mieli by bardzo dobra obronę. Z KCP, Avdiją. Dobrze radzącym sobie Kuzmą

Nie są łatwe decyzje bo Wizards zaczęło sezon bardzo dobrze. Teraz schodzą na ziemie ale tak naprawdę poza Harellem to główną obsuwę zaliczają ich liderzy Spencer i Bradley. Nie wiem czy bym handlował Bealem ale z drugiej strony Wizards będą zakładnikami bo Beal zażąda supermaxa albo odejdzie gdzies za darmo.

Ja nie kibicuje Wizz ale avdiji więc chcąc nie chcąc ich oglądam. Co mnie martwi w avdiji to pasywność w ataku i słaby rozwój jeśli chodzi o rzut. Inna rzecz że chłopak powinien mieć piłkę w ręce a póki co to próbują s niego 3&d zrobić 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

W ataku się nie rozwija ale też w Wizards dostaje mało piłek by coś kreować. Nawet Neto nie podaje mu piłek.

No właśnie o tym pisałem - koleś ma potencjał w ataku a oddaje często po 4 rzuty przez 25 min. Nie wiem o co Wizz chodzi, zamiast go rozwijać to grę prowadzą jakieś kasztany bez przyszłosci w lidze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ely3 napisał:

@ttr@Braveheart22 i nie wiem kto tam jeszcze jest fanem Wizards

Obejrzałem sobie po meczu z Jazz jeszcze 3 mecze z Wizards i trochę wcześniej oglądałem i tak naszło mnie kilka konkluzji

1 - ACL to jednak nie przelewki. Dinwidlle realnie wygląda teraz jak wrak. Myślałem ,ze to obrona Jazz ale on na początku sezonu jeszcze jakoś wyglądał teraz praktycznie nie wnosi nic a wręcz jest kulą u nogi  gorszą niż najgorsza wersja Westbrooka.

2 - Beal gra fatalny sezon. Nie chce przedłużyć z Wizards .Czeka na lato... Nie wiem czy nie wymieniałbym Beala póki ma jeszcze jakąś wartość .. Wiadomo Beal to jest gwiazda ale ma chyba największą obsuwę formy w całej NBA nie licząc Lillarda.

3 - Avdija rozwija sie na bardzo dobrego obrońcę. Podoba mi się jak broni 1 na 1. Jak się przesuwa w obronie. Jak rotuje i zamyka kozłującego.

4 - Szkoda tej kontuzji Bryanta. Z nim w s5 i Gaffordem z ławki Wizards mieli by bardzo dobra obronę. Z KCP, Avdiją. Dobrze radzącym sobie Kuzmą

Nie są łatwe decyzje bo Wizards zaczęło sezon bardzo dobrze. Teraz schodzą na ziemie ale tak naprawdę poza Harellem to główną obsuwę zaliczają ich liderzy Spencer i Bradley. Nie wiem czy bym handlował Bealem ale z drugiej strony Wizards będą zakładnikami bo Beal zażąda supermaxa albo odejdzie gdzies za darmo.

Fanem nie jestem, ale lubię ich.

No słusznie prawisz. Zjazd Wizards jest spowodowany między innymi ISO graniem Beala i Spencera gdzie na początku w ataku więcej dzielili się piłką, bylo egzekwowanie zagrywek i fajnie to wyglądało. Reszta składu z grubsza gra swoje, to liderzy zawodzą. Posypała się też ich obrona. Beal ogólnie jest irytujący bo szkodzi drużynie swoim forsowaniem i podejściem "this is my team". Ze Spurs bodajże tak to wyglądało czym przegrał mecz.

Tej fajnej chemii z początku też już nie widać.

Kuzma "wygrał" mecz z Pistons i wypadł z powodu covid protocols. Teraz mają ogólnie ciężki terminarz do końca roku więc takie 3-7 to będzie chyba sukces.

I tak jeszcze co do Avdijy to imo ludzie przesadzają z hajpowaniem go. Materiał na bardzo dobrego obrońcę tak, ale bez przesady. Jeszcze nie jest na tej półce.

Też czekam na powrót Bryanta i Hachimury co wzmocni rotacje i obronę. Z Gaffordem jest ten problem, że gra dobrze, ale szybko wpada w foule trouble..

https://www.nbcsports.com/washington/wizards/hughes-wizards-could-use-rui-hachimura-and-thomas-bryant-sooner-later

Wg tego na początku nowego roku można się ich spodziewać na parkiecie.

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jednorożec w Wizards i nikt nawet nie skomentuje. Chyba, sami w Waszyngtonie są tym faktem zaskoczeni. Wyglądało na to, że Dallas napisało emaila do wszystkich drużyn z zapytaniem co nam dacie za Porzingis + 2rundowy pick. Część drużyn nie odpisała, ale w Washyngtonie są dobrze wychowani, w końcu nie ładnie nie odpisywać. No i napisali im kogo nie potrzebują: Dinwiddie (którego niedawno podpisali, ale jakieś kwasy, sprzeczki, chyba się nie dokona zaaklimatyzował w drużynie) + Bertans (który chyba musi iść do okulisty po soczewki. Jeśli nie pójdzie, to jego długi, tłusty kontrakt będzie mocno doskwierał). No i wysłali tego emaila, nawet finansowo się to zgrało i.... nawet nie pomyśleli, po co im ten Porzingis? No bo po co, czy on wogóle jest zdrowy? Napisali tylko kto im nie potrzebny,  a Ci z Dallas im odesłali po 30 sekundach "Mamy deal". Do tej pory jeszcze nie wyszli z fazy "Co tu się właśnie odje***o 

Edytowane przez DamianOItalianO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.