Skocz do zawartości

Zachód & Wschód 2009/2010


travisc

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tylu...

 

Samym srodkiem Lakers wgniota spurs?

 

Od kiedy kibicuje Spurs (1989) nie pamietam aby spurs byli wgniatani srodkiem ( gwarantowala to obecnosc Robinsona a potem/i Duncana)

 

Gasol I Odom mieli do niedawna latki miekkich faj gdy okolicznosci ( slabsze ekipy w ktorych grali) byly inne

 

Nie zgodze się że sa miekkie faje teraz ale z drugiej strony jacys z Bynumem wlacznie charakteru dominacji i wdeptywaczy nie maja wiec nie tu rodzi się wasza przewaga....

 

Spurs przegrywali z tego co pamietam:

Brakowalo madrego rozgrywajacego (Rod Strickland,Maxiell, Floyd)

Brakowalo zdrowia i atletycznosci a szczegolnie sily w nogach ( pokazala to seria z Mavs) dziś mamy 2-3 nowych co to zmieniaja

 

Smiejesz się z Blaira 6'6 z lapami na 6'9 lidera NCAA w zbiorkach ofensywnych i 3 najlepszego NCAA sezonu?

Jako Rookas nie ma szans zatrzymac mega doswiadczonego Gasola ( bedzie to robil Dice i TD) on ma być minimalizatorem przewag Odoma i lapy i warunki ma do tego idealne... Niech siegnie pare pilek w ataku czego zawsze brakowalo Spurs i mamy upgrade!

 

Przeciez spurs mieli jeden z najslabszych wskaznikow zbiorek ofensywnych, krucho było i pod wlasnym koszem, a najslabiej jest z przechwytami

 

Na pewno nie przez mozliwosc przejscia przez C przeciwnika

 

Brakowalo nam szalenstwa ale tu Parker Manu i Mason daja tego aż nadto, prawdziwym problemem jest co wskazales zmiana skladu i odejscie od filozofii stopera niskich na parkiecie!!!

 

Odejscie BB mieuchronne spowodowalo albo rozgladaniem się za nastepca (Ime) albo szukania innej ofensywnej drogi...

 

Padlo na to drugie....

Cala dekade spurs przyzwyczaili do dobrej D ale i ograniczonej ofensywy (Bowen i ten jego wachlarz ofensywny choc i tak pogatszy niż Oberto)

 

Po prostu licze na to że obrona zespolowa spurs zrobi swoje mimo gorszych wykonawcow a komfort grania w ataku bedzie niesamowicie wiekszy ( przeciez wielokrotnie na parkiecie było 2 zawodnikow o rzucaniu nie majacych bladego pojecia) a efekty byly niezle.......

Kolejny optymizm to fakt czy czasem w osobie Jeffersona nie znalezlismy nowego LIDERA? Pozwalajac moze i sposcic ManuG że skladu (ja bym tego nie chcial)

Spojrz na sklad chociazby Memphis z 6 wysokimi? Moze taki Marc Gasol w spurs?i to W mniejszym trejdzie ?

Za Manu po zaleczeniu kontuzji mozna brac wiecej nawet....

 

I tu sedno sprawy... Zgranie i przyjacielskie raczej budowanie skladu troche przeszkadza w handlowaniu pionkami ale ruch z Oberto czy BB pokazuje idzie NOWE!!!

 

Niedoceniasz zasieg ramion Blaira i jego nosa do zbiorek, ruch z Masonem Jr ogloszono rok temu najbardziej dopasowanym do potrzeb ruchem z FA i oby tak było teraz z Dicem i Jeffersonem...

 

Licze na rozwoj Hilla lub jeszcze jeden ruch z wysokim.......

 

Za minimum masz jeszcze cala mase fajnych grajkow wiec moze dalej warto handlowac 1 za 3 slabszych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tylu...

 

Samym srodkiem Lakers wgniota spurs?

 

Od kiedy kibicuje Spurs (1989) nie pamietam aby spurs byli wgniatani srodkiem ( gwarantowala to obecnosc Robinsona a potem/i Duncana)

 

Gasol I Odom mieli do niedawna latki miekkich faj gdy okolicznosci ( slabsze ekipy w ktorych grali) byly inne

 

Nie zgodze się że sa miekkie faje teraz ale z drugiej strony jacys z Bynumem wlacznie charakteru dominacji i wdeptywaczy nie maja wiec nie tu rodzi się wasza przewaga....

 

Spurs przegrywali z tego co pamietam:

Brakowalo madrego rozgrywajacego (Rod Strickland,Maxiell, Floyd)

Brakowalo zdrowia i atletycznosci a szczegolnie sily w nogach ( pokazala to seria z Mavs) dziś mamy 2-3 nowych co to zmieniaja

 

Smiejesz się z Blaira 6'6 z lapami na 6'9 lidera NCAA w zbiorkach ofensywnych i 3 najlepszego NCAA sezonu?

Jako Rookas nie ma szans zatrzymac mega doswiadczonego Gasola ( bedzie to robil Dice i TD) on ma być minimalizatorem przewag Odoma i lapy i warunki ma do tego idealne... Niech siegnie pare pilek w ataku czego zawsze brakowalo Spurs i mamy upgrade!

 

Przeciez spurs mieli jeden z najslabszych wskaznikow zbiorek ofensywnych, krucho było i pod wlasnym koszem, a najslabiej jest z przechwytami

 

Na pewno nie przez mozliwosc przejscia przez C przeciwnika

 

Brakowalo nam szalenstwa ale tu Parker Manu i Mason daja tego aż nadto, prawdziwym problemem jest co wskazales zmiana skladu i odejscie od filozofii stopera niskich na parkiecie!!!

 

Odejscie BB mieuchronne spowodowalo albo rozgladaniem się za nastepca (Ime) albo szukania innej ofensywnej drogi...

 

Padlo na to drugie....

Cala dekade spurs przyzwyczaili do dobrej D ale i ograniczonej ofensywy (Bowen i ten jego wachlarz ofensywny choc i tak pogatszy niż Oberto)

 

Po prostu licze na to że obrona zespolowa spurs zrobi swoje mimo gorszych wykonawcow a komfort grania w ataku bedzie niesamowicie wiekszy ( przeciez wielokrotnie na parkiecie było 2 zawodnikow o rzucaniu nie majacych bladego pojecia) a efekty byly niezle.......

Kolejny optymizm to fakt czy czasem w osobie Jeffersona nie znalezlismy nowego LIDERA? Pozwalajac moze i sposcic ManuG że skladu (ja bym tego nie chcial)

Spojrz na sklad chociazby Memphis z 6 wysokimi? Moze taki Marc Gasol w spurs?i to W mniejszym trejdzie ?

Za Manu po zaleczeniu kontuzji mozna brac wiecej nawet....

 

I tu sedno sprawy... Zgranie i przyjacielskie raczej budowanie skladu troche przeszkadza w handlowaniu pionkami ale ruch z Oberto czy BB pokazuje idzie NOWE!!!

 

Niedoceniasz zasieg ramion Blaira i jego nosa do zbiorek, ruch z Masonem Jr ogloszono rok temu najbardziej dopasowanym do potrzeb ruchem z FA i oby tak było teraz z Dicem i Jeffersonem...

 

Licze na rozwoj Hilla lub jeszcze jeden ruch z wysokim.......

 

Za minimum masz jeszcze cala mase fajnych grajkow wiec moze dalej warto handlowac 1 za 3 slabszych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie samym, ale środek jako główna broń vs Spurs. W serii z Suns nie mieliśmy nawet 10% aktualnych możliwości w pomalowanym, a dzięki dobrej grze właśnie przez środek dawaliśmy radę. Nie wiem czy wgniotą Spurs w parkiet czy tylko ich porządnie rozjadą ;) ale uważam, że przy tak obsadzonym frontcourcie jak teraz to jest największa słabość Spurs i kto jak kto, ale Lakers będą umieli to wykorzystać.

 

Jeśli chodzi o Blaira, to ja bym się tak nie zapędzał, bo koleś jeszcze nic nie pokazał na parkietach NBA. Jedyne co o nim na pewno wiadomo, to to, że zdrowie nie odstaje od reszty składu ;]

a matchupem nie jest dobrym ani na Gasola, ani na Odoma, bo od Gasola jest sporo niższy (13-15 cm), a od Odoma ciezszy (35 funtów przy 3-4 calach mniej, więc bardzo dużo), więc za Lamarem nie nadąży. Do tego taki niski nie będzie żadnym zagrożeniem dla wjeżdżających niskich. Dla nas luxus :)

Także ja bym się prędzej spodziewał szybszej gry z R-Jey'em na PF przeciwko Odomowi.

 

A co do Obrony zespołowej to na pewno Spurs nadal będą groźni, ale powtarzam - straciliście oba swoje atuty (dobry permiter defender + dobry shot blocking pod koszem), wiec nie spodziewam się, żeby było aż tak ciężko. Obroną tego nie wygracie.

 

Podsumowując Spurs w takim składzie są mocną ekipą i prawdopodobnie nawet spotkamy się z wami w WCF, ale wielkich obaw przed tą serią nie mam.

Co innego przy ew. transferach. Jak rzeczywiście dacie radę spylić Manu za dobrego permiter defensora + brakującego 3ciego wysokiego do rotacji (Blair/Ratliff to są materiały na 4tego dopiero) to wtedy zaczniecie być poważnie groźni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się zastanawialem nad kwestia LA vs Spurs plus porownanie z Celts i tak wydumalem

 

Od paru lat mimo oczywistych slabosci wiekowych spurs IMO byl to glowny przeciwnik Lakers w przekroju calej dekady

 

Patrzac nawet na ostatnie mecze i wyrwane zwyciestwa sas nad lakers ( wiem nie aż tak sporo) wiedzialem dokladnie czego brakuje ostrogom

 

I w czwerwcu Pop z wlacicielami spotkal się i w paru krotkich zolnierskich slowach zapytal quo vadis?

 

Dostal poparcie ryzyka i zawalenia salary nawet kosztem problemu przedluzenia Manu ( co patrzac na calosc jako organizacje nie wydaje mi się zbytnio aby Manu odszedl) a ruchy kadrowe Jeff Dice ( plus fart z Blairem) byly podyktowane jednym. Dopasowac się do Lakers i moc z nimi wygrac.

 

Z pozycji fana SAS dawno nie widzialem tak kompletnego i uzupelniajacego się skladu duzo lepszego niż ekipy 2003 i 2005 choc starszego w postaci Manu i TD to duzo elastyczniejszego (Dice Jeff) plus rozwoj Parkera Hilla i trafionego wyjatkowo Masona

 

Patrzac okiem fana lakers nic zlego się nie dzieje...jestesmy mocni mamy mocny sklad z 3 wysokimi i KB jako liderem...

 

Patrzac okiem fana SAS widze to tak....

Mamy najmocniejszy sklad poza rokiem 1999 gdzie nalozyly się 2 osobowosci ligi TD i Dave Robinson ktore nie znalazly odpowiedzi u innych ekip...

Para Gasol Bynum ma do tamtej pary bardzo bardzo daleko stad widze swiatelko w tunelu..

 

Nie twierdze że sas sa mocniejsi niż lakers ( nie ma takich) ale że moga z nimi wygrac serie np. Rewelacyjna gra Jeffersona przy rownoczesnych slaboscoach PG lakers

 

Tyle

 

Boston fajnie poukladal swoje klocki ale ma swoje problemy na glowie ( Cavs i Magic) wiec nie ma co bic piany sas vs celts dopóki nie zobaczymy wszystkich ekip

 

Biorac pod uwage fakt że mamy 5 ekip mega mocnych robi to nam ponad 20 mega swietnych widowisk...

 

A wyliczanka KG Sheed Perk i Baby na prawde na tym etapie rozgrywek malo mnie interesuje........

 

Jako fan spurs dostalem co chcialem nawet o tym nie marzac.....

 

Prawda brakuje stopera obwodowego wiec licze że Ime lub BB wroca do Alamo

 

Wtedy mamy komplet ( poza dalej brakujacym centrem jako przeciwwaga lakers brakujacego PG)

 

Ok?

 

 

Ignazz

 

 

Napisałeś sporo, ale generalnie niewiele z tego wynika. Twój argument to najlepszy skład Spurs od 99 roku (tutaj też bym dyskutował, bo Spurs 03 i 05 byli lepiej zbilansowani), nie wiedzieć czemu stawiasz sobie znak równości między brakującym centrem a pg Lakers. Pytanie jakie to ma przełożenie na obecną sytuację? Możesz sobie porównywać każdą pozycję z osobna, ale wartości empirycznej to za wielkiej nie ma, jeśli np. wziąć pod uwagę, że playmakerem Lakers jest przede wszystkim Bryant, a rola Fishera w tej kwestii ogranicza się przeważnie do pierwszego podania.

 

 

Rzecz w tym, że powinieneś raczej spojrzeć, jakie konkretnie słabości Lakers jako drużyny wiążą się z ich obstawą na pg? Czego brakuje tej piątce, co mogłoby wykorzystać San Antonio? Nie ukrywam, że chciałbym porządnego rozgrywającego, ale prawda jest taka, że w ostatnich latach jedynie Celtom udało się wykorzystać fakt, że jedynym kreatorem w LA jest Kobe. Spurs nie mają do tego ludzi.

 

 

Z drugiej strony nie zakryjesz wszystkich słabości mądrym trenerem. Nie mam wątpliwości, że Spurs będą dobrze bronić, ale realia są takie, że nie mają wystarczająco dobrych graczy, żeby powstrzymać atak Lakers. A na pewno mają ich mniej niż Boston. Przynajmniej tak to wygląda na teraz. Posiadanie tylko jednego shotblockera w drużynie wiąże się z dość poważnymi konsekwencjami, bo kiedy Tim będzie odpoczywał, Spurs nie mają kim bronić kosza, a w play-off Lakers w tym czasie będą prawdopodobnie mieć na parkiecie jednocześnie Odoma, kogoś z dwójki Bynum/Gasol oraz Artesta lub Bryanta. Tego ostatniego też nie ma za bardzo kto spowolnić, o Bowenie czy Udoce możesz zapomnieć - wystarczy sobie przypomnieć co Kobe z nimi zrobił przed rokiem. Bruce to już nie jest wyzwanie dla KB.

 

 

Ja nie staram się przekonać Ciebie, że Spurs są bez szans i na pewno zostaną zmieceni. Twierdzę jedynie, że w składzie nadal mają dość poważne luki, które w moim odczuciu stawiają ich za plecami głównych faworytów (dla mnie w tym momencie Lakers, Celtics i Magic, w takiej kolejności). Co będzie w sezonie, zobaczymy, rok temu olbrzymi wpływ na układ sił miały kontuzje, do trade deadline może się jeszcze sporo zmienić. Ja bym w każdym razie na miejscu Spurs nadal rozglądał się za wzmocnieniami. Para Duncan-Robinson to była ściana w obronie, ale teraz mamy 2009 rok, a słynącym do tej pory z obrony Ostrogom brakuje właśnie defensywnego talentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamiast plusow dyskutujemy o minusach spurs to prosze

 

Robimy zalozenie Tylko ze Fisher znow rok starszy juz raczej za duzo nie pokaze Brown (jak dla mnie) nie wniesie zbyt duzo do gry w ataku (jak na reszte skladu) I slabosci lakers a sile wiec widze tak:

 

Zainwestowanie w Artesta ktory z kazdym rokiem napakowany coraz bardziej przesuwal sie z SG poprzez SF do parametrow hmmm PF? Zaowocuje zwolnieniem gry w ataku

 

Ron Traci kosztem sily na szybkosci I to nie bedzie styl gry jaki prezentowal Ariza!

 

Brak PG zaowocuje slabszym przejsciem z obrony do ataku, wolniejsza gra ( to nie wada w sumie ;-). ) A jezeli zgodzimy sie na zdanie o marginalizacji Fisha to uwazam ze Lakers traca kolejny atut ( porownujac najlepszych z najlepszych)

 

Kolejnym problemem tym razem w obronie jest fakt gry z ekipami grajacymi wysokimi daleko od kosza (Dirk, Sheed KG Rashard wyciagajacy Gasola Odoma) a niskimi grajacymi blisko kosza (Rondo Kidd) gdzie moze sie zdarzyc ze wasz PG w odwroconej obronie nie zdola zebrac pilki)

 

Kolejny wazny element na PO:

 

Rzut za 3 ( KB MVP owszem owszem ale nie widze tu jakis przewag Lakers nad czolowka ligii najwyzej strate)

Po prostu w tym elemencie porownujac czolowke rzut zza luku macie na nizszym poziomie

 

W grze pozycyjnej Lakers prezentuja sie wysmienicia choc tu schematy moze lamac I zebsuc Ron Ron swoimi nieodpowiedzialnymi wybrykami I to jedyna dobra wiadomosc dla przeciwnikow bo sklad podkoszowy macie I silny I szybki I finezyjny....

 

Spurs nie maja sily

Magic finezji

A celts I cavs szybkosci pod koszem aby sie wam dluzej opierac wiec moga tylko probowac to neutralizowac

 

A zostaje jeszcze problem Kobasa na ktorego zadko mozna znalezc odpowiedz...

 

Jedni szukaja stopera a inni ( spurs) postawili na 3 gwiazdorow jako przeciwwaga

 

Zobaczymy.....

 

Do konca sie nie moge zdecydowac czy opchnac Manu czy nie...

 

Ja bym go trzymal I podpisal extension wykorzystujac kontuzje jako zanizenie jego ceny w salary ( moze 8 zamiast 11 baniek za rok?)

 

Z drugiej strony jak w lidze sa takie handle jak QRich za Blounta lub dobry gracz za 2 runde draftu to moze warto zrobic jeszcze jeden upgrade?

 

Clipers Memphis Minny Rakiety?

Plus ekipy chcace spadajacych kontraktow bo Manu spada.....

 

Danp widziales Q Richa w NYK czy on nie nadawal sie swego czasu jako plaster?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Ignazz w sumie ciezko go okreslic. Na przykladzie meczow z Cavs, przed meczami podniecano sie Q-Richem, zatrzyma Bronka itd. Po czym Bronek sieknal 45 pkt a Knicks jakims cudem wygrali (rzadki dosyc przypadek) i wszyscy byli wniebowzieci. Wiadomo ze Knicks nie prezentowali przez sezony gdy Richardson u nich gral ani obrony zespolowej, ani shoot blockingu, wiec i pomocy chlopak nie mial. To tak jak kiedys o Starksie mowiono Jordon stopper po czym MJ robil z niego swoja dziwke mimo ze Starks wyczynial cuda i lapal sie najprzerozniejszych sposobow by zatrzymac MJ. (i nie nie porownuje obrony Starksa do Q-Richa bo to byloby swietokradztwo).

Chcialbym zobaczyc Q-Richa bez tego cyrku wokol, w duzo lepszym zespole, jak bedzie sobie radzil w defensywie. Pozbyl sie chyba juz na dobre problemow osobistych (a mial tego sporo), miejmy nadzieje ze schudnie bo jednak waga z Knicks nie sluzyla jego obronie i przede wszystkim szybkosci, no i w koncu chyba to wielokrotne zmienianie klubow w to lato nie odbije sie na jego psychice? Z tych wszystkich smiesznych klubikow ktore zaliczyl w to lato trafil do dobrej ekipy z super starem, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat qricha zachaczyl juz nawet o forum lakers.

nie wiem ale jak dla mnie przeceniacie ego typa. szczegolnie ty ignazz. kibice lakers narzekali ostro na sashe w tym sezonie. jechali po nim jak po burej...... no wiecie. i co sie okazuje? okazuje sie, ze sasha mial lepsze cyferki i % od qricha. no to ja dziekuje, jezeli on na papierze wyglada gorzej od sashy o faktycznie rzeba bylo go odeslac po raz 4 w te wakacje. nie jest juz mlody, ma nadwage. moze nie tyle nadwage co bula jest. imo nie jest w stanie pomoc nikomu od lakers po clipps. no chyba, ze jako ten 9-10 w skladzie.

 

nie przekonuje mnie nawet jego srednia zbiorek. w knicks poza lee nikit i ak nie zbiera, wiec ko mial o robic jak nie qrich?

 

defensywa qricha? nie rozsmieszajcie nie. 61kb, lbj 50prawie TD. wade 40 kilka. o wszystko na knicksach, z qrichem. wszystko w tym temacie.

 

to troche tak jak antwane(tak pisalo sie jego imie?:D) walker. porzeba niesamowitego zbiegu okolicznosci, by ten gosc zdobyl tytul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy słysze q-rich kojarzy mi sie tylko jedno- brak jakiegokolwiek IQ na parkiecie!

i tyle w tym temacie

 

odpowiednio ustawiony, ograniczony do jednej roli moze być uzyteczny, bo rzut to on faktycznie ma, choc i tu troche musi popracowac nad motoryką, zeby te pozycje były pewniejsze

ale o reszcie mi nie wspominajcie, bo mało sie śniadaniem nie zachłysnąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie dziwią słowa ignazza. Q-Rich przyszedł by być tym 9-10 w rotacji, szczególnie gdy Cook wpadnie w foul trouble. Wartościowy może być również jego kontrakt (przed deadline). Nie jest to zawodnik do pierwszej piątki. Co prawda zrzucił kilka kg ale jego niezbyt zdrowe plecy uniemożliwiają mu krycie asów rywali. 29 lat, contract year... powinien się starać, pytanie tylko czy dostanie minuty aby coś zaprezentować. Na pewno jest to upgrade względem Marka 'The Three Point Man' Blounta ale nie oczekujmy od niego bycia differencemakerem.

 

BTW Jego skuteczność w karierze - poniżej 40%... gorsza niż 'we talkin about practice' :?

 

Edit:

 

bb2 Wade 55 ale wtedy Hughes i Chandler się nim zajmowali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz troche dziwne teorie bb2, jak mozesz oceniac czyjas defensywe gdy pozostala 4 na parkiecie gra bez obrony? Battier, Artest, jakikolwiek inny obronca grajac samemu defensywe w NYK dopuscilby do 50pkt LBJ czy ponad 40 Wade'a, zreszta jak VeGi napisal nie Q-Rich wtedy pilnowal Wade'a.

Piszesz tez ze tylko Lee zbieral w NYK, chyba nie widziales zadnego meczu NYK albo 5 na krzyz. Q-Rich zbieral lepiej w LAC i Suns niz robil to w Knicks, wiec cos twoja teoria sie tu nie sprawdza.

I nie wcale nie twierdze ze Richardson jest defensywnym stoperem i Miami wlasnie zalatwili sobie bron na LBJ i innych wypasow, trzeba jednak pisac rzeczy troche dokladniej analizujac temat, a nie rzucisz haslo wszystko w temcia i masz problem z bani, otoz to nie wszystko w temacie. Otyly Q-rich ma jaja, i na pewno charakter do grania na wysokim poziomie, ten trejd to na pewno plus dla Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danp, ale jaja do gry w tej lidze ma wielu. nawet sasha ma, skoro w niej gra. tymbardziej ma sasha, bo jakim cudzem taki gosc gra w tej lidze?! to dopiero trzeba miec jaja!

tak ja wiem, ze qrich jest kozakiem. ma charkterek i na parkiecie nie odpuszcza. i tu sie zgadzam. owszem widywalem go w clipps, widywalem go w suns. w knicks faktycznie widzialem go kilka razy na krzyz, to dzieki temu najwieksze wrazenie wsrod knickerbockersow zrobil na mnie... gallinari, bo malo ich widzialem. ale nie zmienia to faktu, ze w tym momencie

qrich prawie rowna sie sasha.

i wiem, ze nie kryl kb i lebrona, ze jesli juz to trwalo to sekundy, ale to tymbardziej pokazuje, ze nawet w tak slabej defensywnie ekipie jak knicks, on byl dopiero ktorymsam z kolei przeznaczonym do krycia. dlatego w defensywie zadnej ekipie nie pomoze.

w ataku tez duzo nie da z takimi cyferkami.przypominam gorszymi od sashy.

po poscie ignazza moznaby odniesc wrazenie, ze to jakis diffrence maker a tak nie jest.

dla takich zespolow jak minny,okc, miec go a nie miec to zadna roznica. lepiej ogrywac mlodych podobnie. podobnie moze byc z heat?. co innego gdzby byl 9,10 czy 11 w celtics czy cavs. wtedz moze zrobic roznice ale nie za taka kase.

 

swoja droga budowa qrich przypomina mi troche szubarge. ale nie zmienia to faktu, ze tak budowa ciala na ej pozycji nie ulatwia mu grania. bo zawsze lepiej poradzi sobie chlop budowy raya allena czy hamiltona.

 

jezeli 4krotnie w wakacje zmieniasz miejsce grania to jest z toba cos nie tak, i gm'owie o tym wiedza. i w heat on teraz ma dobre warunki do tego by sie odrodzic. ale potrzeba u niego sezonu na miare contract year by owic o wzmocnieniu. u raczje chodzi o kase. i w przypadki heat juz lepiej miec qricha niz blounta. wieksze prawdopodobienstwo ego, ze sie przyda. ale u cudow nie bedzie.

 

nie wiem czemu ale qricha zaliczam do pewnej grupy zawodnikow, ktorzy nigdy nie poradzili sobie w nba badz nie poradza. marbury,po czesci ai, darius miles, zach, edek, telfair. to fajna utalentowana grupka ale niestety zawsze sprawy pozaboiskowe przeszkadzaly ty graczom w odniesieniu sukcesu. niestey po tym co widzialem w wykonaniu qricha, m.in. w programie dokumentalnym espn na tema mlodych clipps, jego owczesnym podejsciu do pracy, cos ala d.miles, moge spokojnie zaliczyc go do tej grupy i nie meic wyrzutow sumienia.

 

niestety,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przesadzilem z opisem czy inaczej mnie zrozumieliscie

 

QR jest graczem jakich wielu w lidze ale na 10-11 pozycje w rotacji sie nie zgadzam

 

liczylem na jego dobra gre jakby dac mu sporo minut i w Minny by to dostal bo konkurencji na swojej pozycji nie mial prawie wcale i bylby starterem

 

w NY chyba mialem masakrycznego farta ze na zywo zobaczylem ze 2 niezle mecze wlasnie w jego wykonaniu ale wtedy i Zach zagral fajowo :lol:

 

dla Miami zbawca nie jest ale za darmo dostali gracza o uznanym w sumie nazwisku (znanym?)

tam z lawy moze zagrac fajne wstawki a przypomina mi JJ z Hawks stad skojarzenie w Minny ktorzy majac braki na sG SF oddali go za gracza ktorego zwolnia czyli za darmo.....

 

funkcjonalnie wyglada to na podobny ruch spurs ktorzy zwolnili by Dice'a bo ......... nie maja Centra

mozna oszczedzac ale moze warto spojrzec na rooster

 

na SG i SF zostaje im Brewer ( calosezonowa kontuzja a raportu o pelnym zdrowiu nie widzialem)

i Damien Wilkins !!!!! fajni starterzy? i to obaj??? no chyba ze rookas shooter zaskoczy....ale to 3 nabytek z draftu Ellington

a przydatnosc w D mizerna.......

:lol:

bo nie wierze ze zagraja Songalia lub Cardinalem na SF....

 

chodzilo mi raczej o SZOK oddania niz MEGA WYPAS pozyskania przez Heat

 

ok?

 

na sile na SG moglby moze zagrac Rubbio ale 1 jest daleki od NBA a po 2 jego zaleta jest pozycja PG

jest tu jeszcze Flynn i Atkins czyli PG

i w sumie fajny duet podkoszowy Al love

czyli po co Blount (salary) gdzie jest jeszcze Hollins

typowego SF brak jakiegokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako wielkii fan unc, sledzacy ich 2 mecze na sezon, (z reguly @duke, i final FF:P)

moge spokojnie napisac, ze gdybym byl coachem twolves wolalbym postawic na wayne'a, z ktorego cos moze byc niz na qricha.wayne przy dobrych wiatrach moze sie rozwinac w cos pomiedzy hamiltonem a jakas gorsza klasyczna dwojka. juz w tej chwili jest przygotowany na granie w nba i imo sobie poradzi.

 

rozumiem ignazz twoje oburzenie ale nie tacy goscie byli juz nawet nie spuszczani ile oddawani w wymianach. a to, ze pozbywaja sie go jak goroacego ziemniaka oznacza, ze moze jest cos o czym my w ogole nie wiemy. a heat sie na niego rzucili, bo po co im blount jak moga miec tanszego owbodowego do rozciagania gry dwyane'a. przy okazji jego kumpla. tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do zakończenia offseasonu i zmian w składzie choc wypadałoby poczekac na ostatnie podpisy to wydaje sie ze AI zaakceptuje dzis w nocy 1-roczna umowe z Memphis (zachód) jak i Sessions podpisze 4 letnia oferte z Minny

sa to kolejne wzmocnienia ekip zachodu kosztem wschodu (Pistons i Bucks)

 

w zwiazku ze sezon dopiero w listopadzie i do niego cała masa czasu ( umili nam Eurobasket czekanie na NBA) warto odswieżyc te nasze Święte Wojny West vs East

 

jezeli Sessions pójdzie za darmo z Bucks to właśnie ta ekipa poza Kings sięgneła dna i bedzie mocnym kandydatem do loterii, dodatkowo ( choc wracają Redd i Bogut których mi żal bo zobaczcie kto im pozostał ) ekipa bez opcji nr3 4 5 i ławki ma payroll na 67.000000 gdzie Gadziuric z prawie 7 bankiami ma byc 3 opcja?

przykład marnowania fajnego trzonu zespołu w imie czyszczenia które i tak nie wyczyściło w sumie nic patrząc na NYK czy Nets ( których młodziutki skład coraz bardziej mi przypada do gustu - Brook L., Lee, Simmons Yi i Harris to fajna paczka i gniazdko dla sciagniecia w salary spadajace z 56.000.000 do 17.000.000 gwarantowanych na razie a z tanim przedłuzeniem w sumie ( drugie kontrakty rookasów) Yi Lee Lopeza

no takiego komfortu jak nets ale i Knicks nie ma zadna ekipa zachodu poza Oklahoma Thunders

 

i tu rodzi sie pytanie Nets vs OKH jak sobie te ekipy poradza w nowej dekadzie? łatwiej ma oczywiście ekipa z NY ( media) ale talentu z Durantem na czele ma wiecej Thunders...

 

oj ta liga moze byc jeszcze ciekawsza, choć niewykluczone że talenty z Oklahomy zostana rozkradzione jak to juz bywało z innymi

 

spod noza wydaje sie ze uciekli Wizzards i Clipers, w dobrym kierunku maja szanse pójść Memphis wspomniani Thunders i mający fatalny sezon Raptors ( wzmocnieni w offseason), do poczekalni raczej wrócą Nets i NYK ostrzący sobie apetyty na lato 2010, niewykluczone że obnizą loty Suns, Pacers(?) i Rakiety (Yao?)

nie wiem natomiast jak wypadna Minny ( z Sessionsem? i zdrowymi Brewerem i Alem) i Pistons z Gordonem

nie należy zapominać o uczestnikach ostatnich PO gdzie systematycznie poprawiaja swoja grę Bulls 76ers Hawks PTB a wzmocnili się Mavs Magic Lakers Spurs Celts Cavs..

obstawiam że Thunders i raptors najbardziej poprawia swoje notowania

ma przyzwoitym poziomie powinni zagrac NOH i nugets

 

to sie tak spytam: jak jest tak kolorowo to kto za przeproszeniem "przyjmie" wpierdol?

Kings GSW Bucks NYK Minny i Nets? przecież i w tych ekipach są nieżli gracze ( Redd plus Bogut, Harris Lee Lopez, dodatkowo wzmocnieni wysokimi ciekawymi pickami #4-11?)

 

"to ja sie pytam" KTO PRZYJMIE STRZAŁ jak wzmocnili sie starzy wyjadacze Celts Magic Spurs Lakers Cavs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisielczy humor raczej...

 

Przeciez to nie ich wina ze zalapali kontuzje I ze podczas rehab rozsprzedano reszte skladu....

 

Fajnie grac w takiej ekipie...

 

Odpuszczajac Sessionsa pokaza co sa warci.....

 

Quiz, kogo omamia mamona I podpisza w nastepnych latach?

 

Bo prowadza w mojej prywatnej kategorii " zrobimy z ciebie smiecia" graczu NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.