Skocz do zawartości

>>>>> [ beGM Play-In '21 II runda West ]: #8 KINGS (41-31) – #9 SUNS (28-44) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Kto wg Ciebie wygrywa ten mecz?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wg. Ciebie wygrywa ten mecz?

    • Wygrywają Sacramento Kings
    • Wygrywają Phoenix Suns
    • Nie mogę oddać głosu bo reprezentuję jedną z drużyn, ale inaczej nie zobaczę wyników jak nie zagłosuję.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
1 godzinę temu, shevcu napisał:

Ode mnie opis pojawi się jutro także niech wszyscy głosujący przed wo się wstrzymają ;)

Nie mają innego wyjścia bo do czasu pojawienia się opisu wywaliłem ankietę.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zwykle krótko, nie wiem czy potem będę miał czas/chęć na polemikę. Powodzenia schevcu!

Myślę, że to dość wyrównane starcie, choć przez grę na własnym parkiecie pewnie lekkim faworytem jest Sacramento. Nie ma co ukrywać, to Kings mają w tej serii najlepszego zawodnika na parkiecie, bo Gobert jest po wielkim sezonie. Moją szansą na awans jest jednak to, że później to raczej ja mam przewagę, i to mimo rookasów na PG w rotacji. Bogdanović po kontuzji wrócił i grał wielki trymestr (a z tego co Eld pisał to Play-In u nas to właśnie kontynuacja tego Trymestru), Harris ma za sobą świetny sezon generalnie kolejny. Na statystyki z Playoffs nie chcę się powoływać, bo to chyba byłoby nie "fair".

Również mam zawodników, którzy w tych Playoffs po prostu grają i to na wysokim poziomie, choć tu znów jest kontra Gobertem, ale jak ktoś ma głosować TYLKO dlatego, że nie wyobraża sobie Playoffs bez Rudego, to może ich też nie wyobrażać sobie bez Harrisa czy Bogdana ;)

Uwazam, że firepower jest po mojej stronie, w dodatku tak jak w poprzedniej serii z Pelicans warto przypomnieć (statystyki poniżej) o tym, że generalnie mam naprawdę okej spacing i to również taki od podkoszowych, więc może przynajmniej w niektórych posiadaniach tego Goberta uda się choć trochę odciągnąć od kosza.

Bilans jaki zrobiliśmy w RS w dużej mierze wynikał z urazów, ale oprócz Spencera to jesteśmy zdrowi na Play-In i myślę, że w tym składzie personalnym nie mamy się czego wstydzić. Zabijał się o awans nie będę, bo jestem w stanie sobie wyobrazić w tym meczu zwycięstwo obu drużyn, zależy pewnie od tego jak ktoś rozumie koszykówkę i co jest dla niego istotniejsze. Shevcu ma lepsze D i największą indywidualność, ja mam raczej szerszą i lepszą drużynę, zwłaszcza po ofensywnej stronie parkietu.

Rotacja na mecz z Kings, jak widać zwiększone minuty liderów i brak Sekou w tak istotnym meczu. No ale te duże minuty liderów w tak istotnym spotkaniu raczej nie powinny być kontrowersją, zwłaszcza że gdy trzeba to Rivers w Denver potrafi biegać po 40 minut za Lillardem.

Biorąc pod uwagę, że ofensywnie u shevcu obawiać się można w praktyce tylko eksplozji Clarksona to te minuty Thybulle'a są na Jordanie przede wszystkim. Mattise jest zawodnikiem wybitnym w defensywie i na pewno może mu poutrudniać sporo, zwłaszcza że w tym sezonie Clarkson broniony przez Thybulle radził sobie następująco:

4/9 z gry (44%), 1/6 za 3 (16%) + 2 straty przy 1 asyście, Thybulle dał mu też dwa bloki.

W poprzednim sezonie było to:

2/8 z gry (25%) przy 2 asystach (0 strat), w tym 3 bloki.

Dlatego też jeśli będzie trzeba to Mattise może pewnie pograć trochę więcej niż tu jest rozpisane, od tego jak w opisach w RS pisałem jest przede wszystkim trener, a wszystkich takich założeń co do minuty IMO przewidzieć się nie da, dlatego to raczej założenie.

PG: Jerome 18 / Maledon 12 / Bogdanović 18
SG: Bogdanović 22 / Bane 24 / Thybulle 2
SF: Barnes 18 / Harris 8 / Thybulle 22
PF: Harris 32 / Barnes 16
😄 JJJ 26 / Green 22

Generalnie mamy bardzo fajny spacing (i to nawet mimo Thybulle'a w rotacji), jeszcze raz przywołam statystyki z 3 Trymestru moich zawodników, który pojawiają się w tym meczu w rotacji:

Ty Jerome [11.7 PKT – 3.8 AST – 2.5 REB – 42% za 3 przy 5.1 3PA]
Theo Maledon [11.6 PKT – 3.7 AST – 2.9 REB – 26% za 3 przy 5.2 3PA]
Bogdan Bogdanović [21.8 PKT – 4.2 AST – 4.0 REB – 48% za 3 przy 9.5 3PA (!)]
Matisse Thybulle [4.2 PKT – 1.0 AST – 2.0 REB – 27% za 3 przy 2.2 3PA]
Desmond Bane [8.5 PKT – 2.3 AST – 3.0 REB – 39% za 3 przy 4.2 3PA]
Tobias Harris [17.3 PKT – 3.4 AST – 5.4 REB – 36% za 3 przy 2.7 3PA]
Harrison Barnes [18.2 PKT – 3.0 AST – 6.4 REB – 46% za 3 przy 5.5 3PA]
JaMychal Green [7.5 PKT – 1.0 AST - 4.0 REB – 38% za 3 przy 3.2 3PA]
Jaren Jackson JR [14.4 PKT – 1.1 AST – 5.6 REB – 28% za 3 przy 5.5 3PA]

Zostawiam Was jeszcze z krótkim pokazem video o Matisse Thybulle i jego defensywie. Materiał autorstwa KOCa z The Ringer.

Niech wygra lepszy, tyle ode mnie. Czy będzie coś więcej to nie wiem, może, ale nie obiecuje. Jak kogoś przekonałem to dziękuję za głosy, jak kogoś bardziej przekona shevcu to powodzenia Kings w Playoffs.

(tak, w ósmej sekundzie jest już przechwyt na Clarksonie!)

11 godzin temu, Eld napisał:

Nie mają innego wyjścia bo do czasu pojawienia się opisu wywaliłem ankietę.

Cieszy mnie to, bo wydaje mi sie ze juz widzialem ankiete i głos @ignazz na Kings, gdy jeszcze nikt się nie wypowiedział, smutne to bylo :(

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lucas napisał:

Cieszy mnie to, bo wydaje mi sie ze juz widzialem ankiete i głos @ignazz na Kings, gdy jeszcze nikt się nie wypowiedział, smutne to bylo :(

Cieszę się, że się cieszysz i, że mogłem poprawić Ci nastrój. Niektórzy za bardzo się pośpieszyli.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko ode mnie:

Rotacja:

PG -  Schroder (38), Rubio (10)

SG - Milton (10)/Clarkson (38)

 SF- Harris (38), Morris (5)/Milton(5)

 PF - Morris (35), Bazley (13)

 C - Gobert (38), Young (10)

Gameplan:

Co do zasady gramy standardowo 4-1 w ataku. Nie będę wklejał statów, które były wrzucone w ramach niedawnych opisów, ogólnie wszyscy obok Goberta za 3 rzucają na przyzwoitym poziomie (Schroeder, Milton, Clarkson to były okolice 35 % a Morris z Harrisem jechali na poziomie 47%). Ograniczam rotację jak tylko się da, plus minuty największe gramy w ustawieniu Schroeder - Clarkson - Harris - Morris - Gobert grając standardową grę z Suns. Względem OKC tu mam duży plus bo PG i C to najsłabsze opcje i gra w Suns opiera się na trio Bogdan – Hariis – Barnes.

Nie będę onanizował się jak zajebisty w obronie jest Gobert. No bo jest, ale Gobert w ataku to tez nie jest kołek a po drugiej stronie brakuje klasowego centra, co robi Rudy gdy brakuje klasowego centra po drugiej stronie, masakruje rywali pod koszem (tutaj wklejam staty z rywalizacji z Memphis – pozdrawiam JJJ który kompletnie nie radzi sobie na C):

Gobert – 17,4 pkt (77,8 % skuteczności), 13 zb., 3.2 blk.!!!!!

Fajnie, że MT coś tam ograniczył Clarksona w jednym meczu, no ale Clarkson w PO robił już: 18,6 pkt/ 3.2 zb./1.4 ast.

Jakby nie patrzeć mam duet 6th man i DPTOY, którzy uzupełniają się po dwóch stronach parkietu. Indolencja strzelecka na PG ze strony Suns i przewaga pod koszem pozwalają podwajać trio Bogdan, Harris i Barnes.

Zwróciłbym uwagę, jeszcze na fakt grania Harrisem na SF co jest tragicznym pomysłem i wypalił prosto w twarz 76ers jeszcze całkiem niedawno.

Przewagi Kings:

 - DPOTY - Gobert - czyli obrona pomalowanego i rim protection wspomagane Morrisem i Youngiem no i ogólne masakrowanie strefy podkoszowej Suns

 - Forma Clarksona w PO, który gra jeszcze lepiej niż w sezonie regularnym

 - Cały mój skład jest zdrowy i dobrze zgrany (jedna z najdłużej grających ze sobą ekip) – w kontrze do szpitala i pomysłu z JJJ/Greenem na C to powrót do tego co gramy od dwóch sezonów powinien działać na plus,

 - zdrowie - nie kojarzę, aby Kings mieli jakieś problemy zdrowotne

 - zgranie - tu zdecydowana przewaga po stronie Kings

 - Schroder, Clarkson, którzy potrafią się spiąc i zagrac jeden dobry mecz, do tego forma za 3% Harrisa i Morirsa

Przewagi Suns:

 - Trio Bogdan-Harris-Barnes jako strzlecy na pewno sa lepsi niż moi trzej najlepsi strzlecy (a na pewno mogą być odebrani jako bardziej pewnie)

 - skuteczność rzutów za trzy poszczególnych graczy,

 

Podsumowując, o ile w starciu z OKC stawiałem, że większych szans nie mam, to tutaj nie widzę, porażki. Moi gracze sa na maxa zmobilizowani, bezwzględna przewaga na PG i C po mojej stronie. Pomoc na Bogdanie, Harrisie i Barnesie. Granie tego co gramy przez cały sezon, zdrowie wszystkich kluczowych graczy, to powinno finalnie zadziałać na moją korzyść.

 

Powodzenia @Lucas no i niech dalej idzie lepszy, @Eld dawaj ankietę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucas napisał:

Tak. 

Może potem się odniose coś do opisu Kings, ale nie jestem pewny.

Myślę że istotne jest to, że z @shevcupokazujemy iż można rywalizować z klasą bez gównoburzy ;)

Masz racje. Ja chętnie bym się zamienił z tobą albo shevcem przeciwnikami, ale nie dlatego ze hornets to lepszy team niż Kings cz Suns oczywiście :) wiem ze dałem się wciągnąć w szambo ale jakbym ignorował shitstorm pewnie bym tak czy siak nic w tym nie zyskał  bo fluber wie doskonale jak zdobyć władze nad głosującym :)

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shevcu napisał:

Względem OKC tu mam duży plus bo PG i C to najsłabsze opcje i gra w Suns opiera się na trio Bogdan – Hariis – Barnes.

Postanowiłem odnieść się do paru zdań. Może komuś to pomoże w podjęciu decyzji. Co do PG to połowę czasu spędza tam właśnie Bogdan, bo Bane jest bardzo dobrym rolesem z trójką, a Jerome/Maledon w swoich minutach powinni dać sporo energii i jak pokazuje choćby Markus Howard w Denver Nuggets (który przed grą w Playoffs miał gorszą pozycję w lidze niż ta dwójka) to takie minuty mogą być użyteczne i na lepszym poziomie. Co do C to w tym matchupie mi to nie przeszkadza, bo kluczowe jest to jak moi zawodnicy na C rzucają za 3.

3 godziny temu, shevcu napisał:

No bo jest, ale Gobert w ataku to tez nie jest kołek a po drugiej stronie brakuje klasowego centra, co robi Rudy gdy brakuje klasowego centra po drugiej stronie, masakruje rywali pod koszem (tutaj wklejam staty z rywalizacji z Memphis – pozdrawiam JJJ który kompletnie nie radzi sobie na C):

Moim zdaniem w takiej rywalizacji trzeba coś "oddać" i ja właśnie te Gobertowe punkty oddaję, nie wiem też co mają średnie przeciwko Memphis w tym sezonie skoro Jaren przeciwko Gobertowi nie rozegrał nawet minuty w tym roku? [TU ROBIĘ EDIT I BOLDUJĘ, BO CHODZIŁO OCZYWIŚCIE O RS, SKORO PO U NAS JESZCZE SIĘ NIE ROZEGRAŁY - w Playoffs jest 10/15, ale jak pisałem te u nas się jeszcze nie rozegrały i takie % średnie w tym sezonie ma Gobert i tak] Także podajesz średnie przeciwko Jonasowi czy komuś kto tam biegał akurat na C. W dotychczasowej karierze (jak już mamy przywoływać granie Goberta przeciwko Jarenowi) Gobert jest 7/14 z gry, daje to 50%, poniżej jego średniej z kariery (64%) dość wyraźnie.

Tylko ja jestem w stanie zaakceptować i właśnie oddać i więcej punktów Goberta niż jego średnie, kluczowe jest ograniczenie Clarksona przez Thybulle'a na dużym wymiarze minut, Bane to też niezły obrońca systemowy. Gdy Thybulle spędza tyle minut na Clarksonie to naprawdę biedna jest ofensywa Kings, bo najlepszy kreator w tym zespole gra 10 minut (Rubio).

 

3 godziny temu, shevcu napisał:

Fajnie, że MT coś tam ograniczył Clarksona w jednym meczu, no ale Clarkson w PO robił już: 18,6 pkt/ 3.2 zb./1.4 ast.

 

To nie był jeden mecz, to próbki z ich kariery z obu sezonów, żeby właśnie nie były tłumaczone jednym dniem gorszym/lepszym któregoś z nich. Oczywiście to małe próbki, bo zwykle takie są, gdy mamy młodego zawodnika i jeszcze nie grają w tej samej konferencji. Nie wiem też co osiągnięcia Clarksona z PO mają do tej serii, skoro u nas PO nie są jeszcze rozgrywane? Rozumiałbym podawanie jeszcze konsekwentnie u każdego z graczy co w Playoffs grali takich statów, a tak dajesz jednego Clarksona, a przy Schroderze, któremu i średnie i % spadły już nie ;) 

 

3 godziny temu, shevcu napisał:

Zwróciłbym uwagę, jeszcze na fakt grania Harrisem na SF co jest tragicznym pomysłem i wypalił prosto w twarz 76ers jeszcze całkiem niedawno.

 

Harris tylko 8 minut spędza na SF, gdzie pomijając już kwestię umowności pozycji nie powinien być problemem przy dobrym spacingu, zwłaszcza że w Philly przez "rozmiar" Simmonsa ciężko też te pozycje tak jednoznacznie traktować. 

 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOPISEK

Jestem też ciekawy skąd ten Gobert ma w sumie dostawać piłki skoro Rubio gra tak ograniczone minuty?

Asysty w tym sezonie do Goberta w Utah:

Conley - 88, Ingles 77, Mitchell - 41, Clarkson 33

Clarkson nie jest ani wybitnym kreatorem (2.5 asysty na mecz w sezonie, 3.4 w 3T, 1.4 w przywoływanych przez shevcu Playoffs), a Gobert chyba nie będzie grał post upów jako podstawowej formy aktywności w ofensywie?

Jest Schroder, ale jego podstawową aktywnością w ofensywie nie było obsługiwanie rollujących centrów. Najwięcej asyst ma do Kuzmy, dopiero potem Davis, a o symbolicznie jedną asystę więcej ma do KCP niż do Treza.

Z zawodnika, dzięki któremu ta ofensywa "na Goberta" byłaby efektywna Kings praktycznie zrezygnowali. Rubio w ostatnim sezonie w Utah miał 95 asyst do Goberta, drugim najczęściej obsługiwanym przez niego zawodnikiem był Favors. No ale ten hiszpański kreator dostał w tym matchupie raptem 10 minut.

Także Gobert pewnie zdobędzie więcej punktów niż zdobywa średnio (założmy), załóżmy nawet życzeniowo, że zachowa swoją wysoką efektywność, ale i tak ofensywnie tego meczu nie przejmie. Przez to, że moi centrzy raczej mają grę rozciągać to i defensywnie Gobert nie będzie miał aż takiego impaktu jak może mieć przeciwko drużynom, gdzie centrzy odgrywają większe role w budowie ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

bo fluber wie doskonale jak zdobyć władze nad głosującym :)

No przecież. Tylko dzięki władzy nad glosujacymi zawdzięczam porażkę LeBrona z tyreke evansem, odrzucenie Extension przez Kuźma po odrzuceniu team option na minimum żeby dostać 2 miliony rocznie więcej na dłuższym kontrakcie w Chicago, odrzucenie 40 milionów przez kennarda, odrzucenie Extension przez Warrena i to jest przecież powszechną opinia że tylko dzięki temu że jestem ulubionym gm-em wszystkich pozostałych uczestników zdobywam tu seryjnie mistrzostwa. 

Sorry @shevcu i @Lucas za offtop ale skoro tak mnie lubicie to na pewno nie będziecie się gniewać;) 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.