Skocz do zawartości

Przyszłość Gortata


Quester

Rekomendowane odpowiedzi

Były spekulacje, że idealnie pasowałby do Spurs.

Były plotki o zainteresowaniu Knicks.

Nagle okazało sie, że GM Rockets przyjeżdża do domu Gortata i zakłada dla niego skrzynke pocztową, a fani robią mu photoshopy z laskami

Dołączona grafika

 

A na końcu wyskoczyli Mavs z MLE i Marcin zdecydował sie grać u nich.

 

Najpewniej dojdzie do swoistej wymiany - Gortat za Bassa. Korzystna dla obu stron. Magic potrzebowali zbierającego true PFa mając C zapełnioną najlepszym na swojej pozycji. Mavs potrzebowali solidnego defensywnego i zbierającego centra mając PF zapełnioną jednym z najlepszych.

 

Dla Gortata to nie jest tak dobry klub jak Spurs z Jeffersonem, ale i tak jest to drużyna z aspiracjami na nawet coś więcej niż I runda PO. Szkoda, że SAS się nim tak nie zainteresowali. Ale przynajmniej jestem przekonany, że Gortat będzie grał w s5 - sam Cuban powiedział, iż twierdzi, że powinien być zawodnikiem pierwszej piątki. Na dodatek w Houston Marcin byłby w s5 na 100%, a jednak wybrał Mavs - po części zapewne ze względu na odejście Artesta.

 

Orlando jakby wyrównali, to nie byłoby tak tragicznie, bo wątpie, czy chcieliby płacić 11 mln (z tax) za gościa na 10 minut w meczu. Wątpie, czy miałby być starting PF, ale na pewno kimś więcej niż ostatnio. Ale lepiej niech zostanie w Dallas.

 

Duet: Polak i Niemiec pod koszem - yeah!!

 

PS: e-basket [']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszy wybór dla Marcina. Nie jestem miłośnikiem Mavs, ale bądź co bądź ta ekipa jakieś ambicje ma, a i do s5 powinien się załapać. Teraz to Mavs kibicuje na zachodzie jeśli idzie o udział w finale konferencji :D

 

Ponadto dużo nauczył się od Howarda, teraz powinen od Dirka i cholera wie co z niego wyjdzie bo Gortat to pojętny uczeń jest :D

 

Pożyjemy, zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Gortata świetny wybór, świetna kasa, nie liczyłem w sumie, że ktoś mu da pełne mle na 5 lat :>

Ja Mavs nigdy nie lubiłem, jedna z mniej lubianych ekip, no, ale cóż trzeba będzie się przyzwyczaić do serialu pt mecze Mavs na C+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas lubi europejczykow, tu stawiaja na takich graczy i daja im mozliwosc rozwojowe. W Houston nie byloby nic pewnego, bo tak naprawde nikt nie wie co bedzie z Yao - czy straci sezon, czy juz zakonczy kariere, a moze wrocilby jeszcze w 09/10. Gortat by gral w pierwszej piatce, a jakby wrocil chinczyk to co ? moze i by go przesuneli na PF, ale i tak jest tutaj zbyt duzo znakow zapytania. Zupelnie inna sprawa ma sie z Dallas. Tutaj ma pierwsza piatke i jest to druzyna biegaczy, a Gortat jest najlepiej biegajacym centrem w NBA. Idalnie sie wpasuje w ich system gry. Do tego Eric Dampier ma juz swoje lata, jest wolny i musi miec ograniczone minuty. Jezeli Kidd zostanie, a zostanie, to mozemy sie spodziewac nowego Gortata. Przy takiem rozgrywajku jego statsy ida automatycznie do gory. W orlando w finalach podawal mu tylko Nelson i tylko on probowal z nim cos grac, dla innch sluzyl jako koles od stawiania zaslony i biegania po zbiorki. Przed Marcinem swietlana przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pojscie Gortata do Mavs to bardzo dobre rozwiazanie, dostanie swoje mam nadzieje niemale minuty, pod koszem bedzie gral z Nowitzkim, ktory poduczy go troche jumpera, jest dobry trener, dostaje tez to na czym najbardziej mu zalezy - szanse rozwoju i to za niemala kase :)

 

swoja droga tez ciekawe, ze duet podkoszowy Dallas bedzie stanowil Polak i Niemiec :D

 

i jeszcze jedna sprawa, mianowicie czytalem ze Mavs sa w stanie/chca dac Gortatowi $5mln, i w tym wypadku Magic nie beda w stanie wyrownac. Prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Gortat w Mavs bardzo pasuje z kilku wzgledów. Po pierwsze bedzie on podstawowym rebounderem zarowno w obronie jak i pewnie w ataku. Bedzie centralna postacia solidnej defensywy. Bardzo wazna kwestia jest rowniez fakt, czy w Dallas zostanie Jason Kidd. Jesli tak to na pewno produktywność Gortata w atku wzrosnie. Szczegolnie przez to ze Kidd to chyb najlepszy "napedzacz kontr" w calej lidze. I gortat o ktorym juz przedmowcy napisali ze jest naprawde szybki, ze wzgledu na obecnosc Kidda moze miec sporo latwych punktów zarowno w ataku pozycyjnym, jak i szczegolnie w kontrach!

 

Mavs tez sie pewnie cieszą, bo w przypadku kiedy slabo grał/ miał kłopoty z faulami Dampier to front Mavs był bardzo nietypowy, czyli Nowitzki/ Bass. Gdzie czesto ten drugi gral jko center, ze wzgledu na sposob gry Niemca. A teraz problemu nie bedzie , bo jak nie Gortat to Dampier to na pewno material na solidnego zmiennika do drugih kwart i przelomu 3 i 4.

 

Podsumowujac: ten deal pomiedzy Gortatem, a Mavs powinien byc korzystny dla obydwu stron. Mavs dostana pasujacego do koncepcji, wysokiego centra, ktory uzupelni brki w obronie Nowika (i pozwoli mu sie jeszce bardziej rozwinac w ataku). Natomiast Marcin dostanie full pakiet, czyli: kasę + minuty+ wazna rolę w mocnym(!) zespole dzikiego zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna sprawa, mianowicie czytalem ze Mavs sa w stanie/chca dac Gortatowi $5mln, i w tym wypadku Magic nie beda w stanie wyrownac. Prawda to ?

ponoć dają mu całe MLE. Magic na pewno nie wyrównają, bo nie opłaca sie im dawac 11 mln z podatkiem za rezerwowego centra.

 

Co do Kidda, to ponoć Cuban oferuje mu coś koło 9mln, a Knicks MLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowcami. jezeli Gortat bedzie tak szalal ze zbiorkami i dolozy te 10-12pkt gdy zastępowal Howarda to k**** beda go nosic na rekach. wtedy te 5mln to bedzie smiech.. no i ogolnie patrzac na to jakie mozliwosci atletyczne posiada Marcin to cholera kariera przed nim jest zajebista..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoszon dobre pytanie. co innego zagrac 5 spotkan po 40 minut w sezonie a co innego byc starterem od g1 do g82. i tu jest duze wyzwanie dla naszego rodaka. najwiekszy problm to nie bedzie fizycznosc czy kondyzja. tutaj gortat powinien to bez problemu wytrzymac (nawet majac w planach dojscie z polska do finalu me we wrzesniu).

 

pytanie tylko, czy bedzie w stanie utrzymac sie bez foul trouble dluzej. on jest wciaz mlody. do tego potrzeba ogrania. nie ma wysokiego w tej lidze, ktory by przychodzil i z miejsca nie mil problmow z faulami. reg oden, howard poczatkowo, andrew bynum.

 

zobaczymy jak marcin sobie z tym poradzi. 3mam za niego ostro kciuki ale mam wrazenie, ze ten sezon czesto bedzie siedzial przez ft. co nie zmienia faktu, ze dallas to najlepsze miejsce na kontynuowanie koszykarskiej kariery dla gortata. przy nowitzkim rozwinie swoja gre w ataku, szczegolnie na poldystansie. szkolenie centrow w grze podkoszowej w dallas raczej jest slabe ale moze siegna po jakiegos lepszego nauczyciela. z 2 strony gortat przez 2 lata nauki pobral juz wystarczajaco duzo nauki przy howardzie i ewingu.

 

nie nalezy jednak zapominac, ze gortat wciaz musi duzo pracowac. nawet wiecej niz do tej pory. w finalach kilkakrotnie gasol czy odom wykorzystywali jego obecnosc i zdobyali punkty. wynikaly one z braku doswiadczenia glownie. miejmy jednak nadzieje, ze w przyszlym sezonie pod tym wzgledem bedziemy mieli do czynienia prawdziwym skokiem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-10 to będzie dobrze. Nie wiemy, ile minut dostanie Polak. Miejsce w S5 wcale nie determinuje, że tych minut będzie aż tak wiele. Może być dużo dla zmiennika. Nie zapominajmy, w jakim tempie Gortat łapie faule. Pograć kilka minut, gdzie można absolutnie dać maksa to jedno, a być starterem, to zupełnie inna zabawa. Nie gra się przeciwko rezerwom rywala, trzeba umiejętnie rozłożyć siły i pilnować przewinień. Ja tam uważam, że wielu sobie zbyt optymistycznie podchodzi :wink: Ale chciałbym się mylić, bo jakaś trampolina dla koszykówki w Polsce by się przydała. Ale jak nie ten sezon, to będą następne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że też dużo zależy od coacha, czy ten da mu jakąś większą rolę w ataku, czy będzie wymagał od niego aby angażował się głównie w obronie. Dla mnie Gortat to trochę niewiadoma w ataku bo faktycznie, jest dobrym finisherem, ale czy wykreuje coś sobie sam? W Magic nie miał praktycznie okazji do tego, tutaj Kidd może mu otwierać wiele easy points. We'll see.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Howard do Gortata: Wynoś się!"

interia.pl

 

"Hej, wynoś się stąd! Ty już nie chcesz grać dla Magic." - krzyczał z uśmiechem na twarzy Howard. Gortat słysząc jego żart, odpowiedział... "Pięć lat za 34 miliony dolarów."

ehhh... zwariować można z takimi mediami

 

edit:

 

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=26_hg.jpg

 

podpis pod zdjęciem.. bezcenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.