Skocz do zawartości

[2033] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, SlaKB napisał:

Nom, tylko że przed campami był słabszy od Currego, campy od nas nie zależą, a wersja wyjściowa Currego była dużo mocniejsza od AI i w tym jest problem :)

ma to sens że 4ty pick draftu jest przed campami słabszy od 1szego -> prawda? :) 

a ta różnica to raptem 18 potencjału (Iverek przed campami to był taki trochę lepszy Rose przed campami)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SlaKB napisał:

Nie w sytuacji gdy wiemy co wyrosło z 4 picku. Poza tym nie rozumiem dlaczego linią Twojej obrony jest Iverson, on nie ma nic do rzeczy. To, że rookie robi 28-9 to jest przesada i tyle.

Zrobiłem 2 simki (all computer control, stan bieżący)

Staty Curry'ego z obecnym skillsetem

image.png.d26732160e663fcbfcbfff2898c3fe53.png

Staty Curry'ego ze skillsetem rookie Iverka:

image.png.5f74ff10eba9fd56ece99b80bebc0d55.png

 

jakieś pytania jeszcze?

 

sorry ale jesteś ostatnią osobą, która powinna się oburzać o to że ktoś ma PG, który na wejściu jest potworem :) (Sylvinho dostał 1szy pick, dobrze wybrał + miał farta z campami? good for him)

 

I to pisanie że 'Przecież Iverek miał 24 ppg heloł!' pomijając to że wtedy był DRUGĄ opcją przy Beasleyu któy w 2023 robił 30.4 ppg jest równie wesołe xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

Zrobiłem 2 simki (all computer control, stan bieżący)

Staty Curry'ego z obecnym skillsetem

image.png.d26732160e663fcbfcbfff2898c3fe53.png

Staty Curry'ego ze skillsetem rookie Iverka:

image.png.5f74ff10eba9fd56ece99b80bebc0d55.png

 

jakieś pytania jeszcze?

 

sorry ale jesteś ostatnią osobą, która powinna się oburzać o to że ktoś ma PG, który na wejściu jest potworem :) (Sylvinho dostał 1szy pick, dobrze wybrał + miał farta z campami? good for him)

 

I to pisanie że 'Przecież Iverek miał 24 ppg heloł!' pomijając to że wtedy był DRUGĄ opcją przy Beasleyu któy w 2023 robił 30.4 ppg jest równie wesołe xD

Powtarzam - co ma do tej dyskusji AI? Kompletnie nic, chodzi mi tylko o to, że rookie robiący 28-9 to jest przesada i powinniśmy nie dopuszczać do takich sytuacji. To, że Iverson czy LeBron byli potworami w rookie year to fakt i były to błędy tworzących draft (LeBrona ja tworzyłem :)), a Curry jest Twoim błędem i takie są fakty. Dodatkowo Steph nalapie jeszcze masę punktów potencjału i taki Iverson będzie mógł się schować.  

I ja się nie oburzam, po prostu takie sytuacje nie powinny występować, a to że rosną nowi contenderzy na wschodzie (Celtics, Raptors) to dobrze, przyda się trochę świeżości w tej skonstanialej od lat czołówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SlaKB napisał:

Powtarzam - co ma do tej dyskusji AI? Kompletnie nic, chodzi mi tylko o to, że rookie robiący 28-9 to jest przesada i powinniśmy nie dopuszczać do takich sytuacji. To, że Iverson czy LeBron byli potworami w rookie year to fakt i były to błędy tworzących draft (LeBrona ja tworzyłem :)), a Curry jest Twoim błędem i takie są fakty. Dodatkowo Steph nalapie jeszcze masę punktów potencjału i taki Iverson będzie mógł się schować.  

I ja się nie oburzam, po prostu takie sytuacje nie powinny występować, a to że rosną nowi contenderzy na wschodzie (Celtics, Raptors) to dobrze, przyda się trochę świeżości w tej skonstanialej od lat czołówce :)

no ale nie rozumiem - czyli trzeba robić w drafcie samych kasztanów żeby żaden z topu nie miał tych 10-20% szans żeby przy odpowiednich campach być świetnym na wejściu?

Harden miał podobne papiery na bycie superstarem (cały czas ma to tylko 1 campy) - ale po meh campach będzie ot 20 ppg scorerem w bieda teamie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SlaKB napisał:

Nie kasztanów, ale przy dodatkowych punktach potencjału nie może być takich potworów na wejściu, przypominam że Curry po tym sezonie znowu może mieć okolice 100 w potencjale :)

punkty potencjału równoważą to że teraz drafty są z jednej klasy + to że ogólnie daję mnie potencjału grajkom na wejściu (przecież kiedyś to była norma że połowa draftu miała 90+ w potencjale)

generalnie siła graczy maleje -> a że będą się trafiać potwory (niektóre przepoczwarzone szybciej niż inne) -> to chyba normalne?

przykładowy KD miał lepsze skille na wejściu niż Steph -> wszyscy wiemy jak to się potoczyło :)

więc powtarzam -> kombinacja: jedynka draftu + dobry wybór + świetne campy dająca potwora jest imho czymś ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SlaKB napisał:

Curry jest na kursie na zdecydowanie najlepszego gracza w historii, jeszcze jeden dobry camp i nie będzie co zbierać. 

no tak sobie poczytałem temat z FA 2023 i o Iverku pisano per 'bug' (w sumie identyczny tekst że nie będzie co zbierać też się chyba pojawił xD) + pamiętam płacze Xamela o O'Neala (to się akurat sprawdziło) więc try harder :)

no generalnie zdarza się że raz na kilka sezonów trafi się w simce prawdziwy potwór - imho ma to sens (gdzie z drugiej strony częściej zdarza się że gracze, którzy zapowiadali się na potworów jednak nie osiągnęli pełni potencjału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

no tak sobie poczytałem temat z FA 2023 i o Iverku pisano per 'bug' (w sumie identyczny tekst że nie będzie co zbierać też się chyba pojawił xD) + pamiętam płacze Xamela o O'Neala (to się akurat sprawdziło) więc try harder :)

no generalnie zdarza się że raz na kilka sezonów trafi się w simce prawdziwy potwór - imho ma to sens (gdzie z drugiej strony częściej zdarza się że gracze, którzy zapowiadali się na potworów jednak nie osiągnęli pełni potencjału)

Imo nie ma sensu, Curry po tym sezonie z tymi skillami będzie miał 100 potencjału, to chore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlaKB napisał:

Imo nie ma sensu, Curry po tym sezonie z tymi skillami będzie miał 100 potencjału, to chore. 

robię drafty od 3 czy 4 sezonów (nie pamiętam czy robiłem już ten z Rondo)

do tej pory żaden gracz robiony przeze mnie nie zagrał w ASG

proponuję wrócić do dyskusji 'julek robi za mocne drafty' kiedy to ulegnie zmianie :) (co ciekawe GMowie tankujący jeszcze nie tak dawno prowadzili dyskusję pt 'julek robi za słabe drafty' ❤️)

5 minut temu, SlaKB napisał:

Imo nie ma sensu, Curry po tym sezonie z tymi skillami będzie miał 100 potencjału, to chore. 

raczej 98

czyli o 3 więcej od Iverka na tym samym etapie (który miał jednak więcej overalla i jak widzieliśmy na miejscu dzisiejszego Curry'ego robiłby 32+ ppg :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlaKB napisał:

Nie mówię, że robisz za mocne drafty tylko że zrobiłeś za mocnego Currego. Jak będzie miał takie normalne campy (nie rewelacyjne) to będzie na poziomie obecnego Iversona mając 80 potencjału 🤷‍♂️

Obecny Iverson to gracz sporo słabszy niż Iverson jakieś 3 lata temu (kiedy zaczęło mu spadać) jbc :)

Na jakieś 10 próbnych simek Curry chyba ze 2 razy osiągnął MVP - level, uznałem to za wynik zadowalający -> pojedynczych campów nie da się przewidzieć (powtarzam taki KD był mocniejszym graczem w momencie draftu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matiwrona napisał:

A jak próbne simki Julek jakies wyniki możesz opublikować @julekstep

Magic najczęściej mistrzem :P 

i nadspodziewanie dobrze grają Magic 2.0 (czyli Mavs) - to mi się w oczy mocno rzuciło

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julekstep napisał:

Magic najczęściej mistrzem :P 

i nadspodziewanie dobrze grają Magic 2.0 (czyli Mavs) - to mi się w oczy mocno rzuciło

U mnie 4 x Sixers, 3 x Magic, 2 x Pistons, 1 x Mavs 

W RS dobrze też radzą sobie Wizz, i tak jak pisze Julek, zachód zazwyczaj wygrywają Mavs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.