Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Londyn cierpi na to co polskie miasta przez pogode i zadrzewienie/zakrzaczenie, tzn szaroburosc i ogolnie depresyjny klimat. Plus brazowa rzeka. Przez to nigdy nie bedzie to cute miasto jak te w lepszych rejonach, ale ogolnie jest w miare spoko i dla turysty i dla mieszkanca - duzo rzeczy, spoko vibe, dobra architektura.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ledwo co wróciłem z urlopu a już wymyśliłem sobie że mam ochotę jechać w góry do domku chociaż na te dwie noce i wymyśliłem że będzie to Słowacja.

Najlepiej w spokojnym, klimatycznym miejscu blisko Tatr Wysokich ale niekoniecznie, po prostu w sercu gór żeby połazić na łonie przyrody. Może ktoś z Was coś polecić? 

Ewentualnie Czechy blisko granicy albo Polska byle było mało ludzi, góry i natura pls :) 

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Ja bym poleciał do Czarnogóry, bilety śmiesznie tanie

Ostatnio jakoś mam ochotę na wizyty u sąsiadów południowych a myślę już o bałtyckich i chciałbym Białoruś cholera... :) 

I'm weird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sewer napisał(a):

Ostatnio jakoś mam ochotę na wizyty u sąsiadów południowych a myślę już o bałtyckich i chciałbym Białoruś cholera... :) 

I'm weird.

bialorus -  teraz podobno mozna bez wizy samochodem do minska dojechac .  w grodnie bylem , nawet ciekawe doswiadczenie  , taki kapitalizm w wersji beta  mocno sterowany , jak to mowia miejscowi  choojowo ale stabilnie . jesli masz ochote na cos jeszcze dziwniejszego to mozesz doleciec do kiszyniowa jakims lowcostem  a potem ruszyc do naddniestrza . pomniki stalina i podobne sprawy :))) bylem w naddniestrzu swoim samochodem haha.   spedzilem tam prawie tydzien . celnicy mocno wypytywali czemu tak dlugo. wspomnienia raczej pozytywne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ignazz napisał(a):

Nie do końca. Ja bym Moskwa StPetersburg i kolej syberyjską zrobił 

właśnie jeden polski youtuber wrzuca odcinki z podróży po rosji. ciekawie to sobie porównać z obrazem orkowego świata lansowanego w mediach, czy nawet tu na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lorak napisał(a):

właśnie jeden polski youtuber wrzuca odcinki z podróży po rosji. ciekawie to sobie porównać z obrazem orkowego świata lansowanego w mediach, czy nawet tu na forum.

 

ziomuś, byłem w Bangladeszu Dacce i dałbym radę zrobić podobny film ( oczywiście jakbym miał umiejętność jak ten typ ) ale same państwo to rozpierdol i to gruby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał(a):

właśnie jeden polski youtuber wrzuca odcinki z podróży po rosji. ciekawie to sobie porównać z obrazem orkowego świata lansowanego w mediach, czy nawet tu na forum.

Chyba najlepszy hotel jaki byłem, to w Gruzji. Naprawdę epicki, ciężko to przebić.

Teraz już to się zmieniło trochę, ale jak byłem z 5 lat temu, to z połowa samochodów jechała z dziurami z podłodze. Znaczy zmieniło w poziomie w samochodów, w poziomie budynków to dalej upadek ZSRR+30 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie @lorak wygrzebałeś. Miasta robią na pewno wrażenie a rzeczywista sytuacja zaszokuje niejednego eksperta „telewizyjnego”. Co do samego filmu to strasznie nieciekawie przedstawił miasto bo 10% zmarnował na dyskusje o komarach drugie tyle o chrapaniu a deszcz sprawił że odpuścił resztę filmu. Nieoczekiwalem zaangażowania i wiedzy na poziomie wczesnego Cejrowskiego ale ( z filmu tak wynika) gość ma na liczniku sporo świata to nie widzę ani konceptu ani fachowości. Kolejne 30% to przejścia ulicami wzdłuż samochodów a reszta to restauracje ;) 

ale komentarz społeczny i uwaga co do kupowania biletów pomocna. 
 

no i wyzywanie od buraków w komentarzach (pomiędzy widzami) klasyka gatunku. 
 

cóż temat świetny, cel podróży bajeczny tylko warsztat „zwiedzania” taki sobie. 

Tam jest tyle top miejsc w skali świata a nie pokazał ani jednego no poza metrem. 

@julekstep jakbyś opisał charakterologicznie tego gościa bo ty akurat potrafisz trafnie użyć tych nazw generacyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał(a):

ziomuś, byłem w Bangladeszu Dacce i dałbym radę zrobić podobny film ( oczywiście jakbym miał umiejętność jak ten typ ) ale same państwo to rozpierdol i to gruby :)

koleś pewnie też ma filmy z bangladeszu czy indii, zobacz, porównaj ze swoimi doświadczeniami i pogadamy ; ] znaczy, na pewno do takich youtuberów też należy podchodzić sceptycznie, ale moim zdaniem więcej mówią o rzeczywistym świecie niż media począwszy od TV, przez reddit a na wykopie skończywszy.

@ignazz jak najbardziej się z tobą zgadzam co do oceny warsztatu zwiedzenia i dlatego też tego kolesia zwykle nie oglądam, ale jak wyskoczyła mi miniaturka z rosją, to nie mogłem się oprzeć ; ) i patrząc po wyświetleniach to nie tylko ja, bo ta seria robi mu robotę na kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lorak napisał(a):

 ] znaczy, na pewno do takich youtuberów też należy podchodzić sceptycznie, ale moim zdaniem więcej mówią o rzeczywistym świecie niż media począwszy od TV, przez reddit a na wykopie skończywszy.

No na pewno, to materiał ocieplający wizerunek tego pojebanego kraju. Ciekawe gdzie by koleś skończył podróż jakby pokazał takie miejsca i sytuacje, które pokazują inne oblicze wspaniałego imperium ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie  zjechalem ukraine cala , bylem w malych miejscowoscia tych wiekszych i najwiekszych , nie jest to trzeci swiat , biorac pod uwage ze rosja i ukraina to zblizone swiaty ale rosja jest zdecydowanie bogatsza to jakiegos wielkiego hardkoru bym sie u kacapow  nie spodziewal , moze w tej azjatyckiej czesci jest bardziej zabawnie . 

btw. mysle powaznie o tripie swoim szrotem do rosji , mongolii i chin hahaha . 

 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał(a):

No na pewno, to materiał ocieplający wizerunek tego pojebanego kraju. Ciekawe gdzie by koleś skończył podróż jakby pokazał takie miejsca i sytuacje, które pokazują inne oblicze wspaniałego imperium ? 

Kiedyś była taka seria Obieżyświat a tam niezapomniany brzydal Ian Wright. To było coś w okolicy 2 tytułu spurs czyli dawno ale sam program o Rosji to był fantastyczny kontent. I facet zamiast pielęgnować zawadiacko wasa i opowiadając ile pompek robił wszedł w ludzi z Rosji lepiej niż nasz rodak przebijający piątki przy chicken. 
 

Owy Ian pokazał Moskwę StPet i okolice Murmańska. Pił z fejkowym Leninem nieudolnie podrywał mimo 1,44cm wzrostu tamtejsze piękności i wziął udział w zawodach pływania w przeręblu. Nie pieprzył się w tańcu. Komentarz jak pił herbatę i opisując Rosję ludzi do uczucia jakie wtedy czuł to wzorcowe opisanie tamtej sytuacji 

 

GLOBETREKKER 

tu jest ten brzydal którego lubię tak samo jak Megan z resztą  

 

Może ktoś znajdzie odcinek o Rosji? Ja jakoś nie widzę 

Seria Lonely Planet 

https://www.amazon.com/Globe-Trekker-Russia-Ian-Wright/dp/B0007GP7WS
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ignazz napisał(a):

Kiedyś była taka seria Obieżyświat a tam niezapomniany brzydal Ian Wright. To było coś w okolicy 2 tytułu spurs czyli dawno ale sam program o Rosji to był fantastyczny kontent. I facet zamiast pielęgnować zawadiacko wasa i opowiadając ile pompek robił wszedł w ludzi z Rosji lepiej niż nasz rodak przebijający piątki przy chicken. 
 

Owy Ian pokazał Moskwę StPet i okolice Murmańska. Pił z fejkowym Leninem nieudolnie podrywał mimo 1,44cm wzrostu tamtejsze piękności i wziął udział w zawodach pływania w przeręblu. Nie pieprzył się w tańcu. Komentarz jak pił herbatę i opisując Rosję ludzi do uczucia jakie wtedy czuł to wzorcowe opisanie tamtej sytuacji 

 

GLOBETREKKER 

tu jest ten brzydal którego lubię tak samo jak Megan z resztą  

 

Może ktoś znajdzie odcinek o Rosji? Ja jakoś nie widzę 

Seria Lonely Planet 

https://www.amazon.com/Globe-Trekker-Russia-Ian-Wright/dp/B0007GP7WS
 

pls

jeśli chodzi o materiały podróżnicze w tym klimacie to tylko ten kanał:

 

zajebiste combo wybierania totalnie pojebanych destynacji z bohaterem, który wymaksował charyzmę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2024 o 07:26, lorak napisał(a):

właśnie jeden polski youtuber wrzuca odcinki z podróży po rosji. ciekawie to sobie porównać z obrazem orkowego świata lansowanego w mediach, czy nawet tu na forum.

 

Polo oglądam od dawna, spoko kanał a te odcinki ostatnie z Rosji mega ciekawe.

Wiadomo Moskwa i Petersburg to nie cały kraj i na prowincji jest bieda i zacofanie zazwyczaj, napisałem nawet taki komentarz i Piotrek odpisał że spokojnie będzie też prowincja.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.