Skocz do zawartości

Coronavirus Shit 2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Kubbas napisał:

ja stoje po jego stronie, tzn bardziej Wigginsa, tzn tych co nie chca sie po prostu szczepic bo nie musza, czemu ma ich ktos zmuszac?

może dlatego, że są pracownikami elitarnej organizacji, której to organizacji dojście tam gdzie jest (czyli osiągnięcia pozycji elitarnej organizacji sportowej w skali świata) zajęło dziesiątki lat i organizacja ta chce zminimalizować

a) ryzyko zachrowań na CoVid 

b) ryzyko, że sponsorzy, z których świetna większość, czy się to komuś podoba czy nie, są pro-vaccine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

może dlatego, że są pracownikami elitarnej organizacji, której to organizacji dojście tam gdzie jest (czyli osiągnięcia pozycji elitarnej organizacji sportowej w skali świata) zajęło dziesiątki lat i organizacja ta chce zminimalizować

a) ryzyko zachrowań na CoVid 

b) ryzyko, że sponsorzy, z których świetna większość, czy się to komuś podoba czy nie, są pro-vaccine

spoko, ale podpisujac kontrakt z ta organizacja podpisywal ze bedzie dla nich gral w koszykowke a nie bedzie mial przez nich wyznaczane jak ma sie leczyc na co ma sie szczepic, jak ma sie ze soba obchodzic nie wiem w kwestiach higieny czy bedzie zmienial gacie raz na tydzien, czy bedzie nosil soczewki kontaktowe do gry w kosza, czy bedzie sie szczepil przeciwko grypie or whateva

a) skoro 95 procent graczy zaoptowalo za szczepieniem sie to chyba sa chronieni przed covidem right?

b) spoko ze sponsorzy sa pro vaccine ale Kyrie podpisujac kontrakt zgadzal sie zeby grac w kosza a nie robic to co sponsorzy chca zeby robil, jesli jest gotowy odbijac pilke i rzucac do kosza to nie widze tu zadnego problemu jak wszyscy dookola sie zaszczepili

ja gralem w kosza w ostatnim tygodniu z 25 roznymi osobami 4 razy w tygodniu niektorzy sa zaszczepieni, niektorzy nie i na ta wlasnie ewentualnosc ja jestem zaszczepiony

tak samo moze mnie zarazic ziomek z ktorym gram i jest zaszczepiony bo moze nadal nosic wirusa i rozprzestrzeniac i tak samo moze mnie zarazic Kyrie z ktorym gram i nie jest zaszczepiony

glupio ze musze bronic tego dzbana, ale nie powinno sie ludzi zmuszczac do takich rzeczy, gosc podpisal kontrakt zeby grac w kosza a nie sluchac wytycznych organizacji w sprawach JEGO ZDROWIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Kyriem to jest dobry przykład na to jak ludzie lubią sobie absolutyzować niektóre 'wartości' i gubić szerszy kontekst. Irving wykonuje jeden z najbardziej prestiżowych zawodów na świecie w jednej z najbardziej prestiżowych korporacji na świecie, a żeby to kontynuować zdarzyło się, że ma podjąć działania w przytłaczającej opinii ekspertów/naukowców korzystne dla siebie/zdrowia publicznego. 

Oczywiście można odwoływać się do tej nadrzędnej 'wolności', że nie powinien być zmuszany do podejmowania takich działań, skoro ich nie chce, ale problem polega na tym, że żaden pracownik/pracodawca nie żyje w idealnym świecie wspaniałej harmonii. Dla przykładu, Kyriemu Irvingowi zdarzyło się nie przyjść do pracy, bo miał imprezę i potrzebował trochę wolnego, zdarzyło się mu też wymusić wymianę pod groźbą poddania się season-ending operacji kolana. Czy to fair, że Kyrie wymusił na Cavs wymianę, która w long runie ich zaorała, skoro ,,podpisał kontrakt żeby grać w kosza''? Czy to fair wobec organizacji, że agent Irvinga mówi, że zakończy karierę jak zostanie wymieniony, obniżając swoje trade value (realnie ograniczając prawo organizacji do dysponowania jego umową zapisane w kontrakcie/CBA)? No, nie jest fair, ale tak to działa, że nie żyjemy w idealnym świecie, a Kyrie wielokrotnie grał tylko na swój rachunek. I to samo robią NBA i jej organizacje w tym momencie (i tu postawię kropkę, bo nie mam ochoty dyskutować o szczepieniach jako takich jakby co).

Więc w idealnym świecie można by było pewnie takie rejtanowanie bronić, ale realnie ten case u Irvinga jest summa summarum cholernie słaby, co się ulało delikatnie nawet Durantowi (czyli jego ziomkowi). Ale oczywiście nie mam problemów z tym, jeżeli Irving będzie konsekwetny ze swoimi ,,przekonaniami', ma prawo zrobić co zechce, tylko jeżeli ktoś podejmuje decyzje wyrywające się racjonalizmowi, to czasem na tym może mocno stracić (np. połowę zarobków i szacunek teammate'ów). 

 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kubbas napisał:

spoko, ale podpisujac kontrakt z ta organizacja podpisywal ze bedzie dla nich gral w koszykowke a nie bedzie mial przez nich wyznaczane jak ma sie leczyc na co ma sie szczepic, jak ma sie ze soba obchodzic nie wiem w kwestiach higieny czy bedzie zmienial gacie raz na tydzien, czy bedzie nosil soczewki kontaktowe do gry w kosza, czy bedzie sie szczepil przeciwko grypie or whateva

Ale wiesz ,że w USA praktycznie wszystkie linie lotnicze i automotive ogłosiło ,że kto nie zaszczepiony ten wylatuje z pracy i  większość się zasczepiła... To normalna praktyka w USA i nawet NBa jest łagodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubbas napisał:

spoko, ale podpisujac kontrakt z ta organizacja podpisywal ze bedzie dla nich gral w koszykowke a nie bedzie mial przez nich wyznaczane jak ma sie leczyc na co ma sie szczepic, jak ma sie ze soba obchodzic nie wiem w kwestiach higieny czy bedzie zmienial gacie raz na tydzien, czy bedzie nosil soczewki kontaktowe do gry w kosza, czy bedzie sie szczepil przeciwko grypie or whateva

a) skoro 95 procent graczy zaoptowalo za szczepieniem sie to chyba sa chronieni przed covidem right?

b) spoko ze sponsorzy sa pro vaccine ale Kyrie podpisujac kontrakt zgadzal sie zeby grac w kosza a nie robic to co sponsorzy chca zeby robil, jesli jest gotowy odbijac pilke i rzucac do kosza to nie widze tu zadnego problemu jak wszyscy dookola sie zaszczepili

ja gralem w kosza w ostatnim tygodniu z 25 roznymi osobami 4 razy w tygodniu niektorzy sa zaszczepieni, niektorzy nie i na ta wlasnie ewentualnosc ja jestem zaszczepiony

tak samo moze mnie zarazic ziomek z ktorym gram i jest zaszczepiony bo moze nadal nosic wirusa i rozprzestrzeniac i tak samo moze mnie zarazic Kyrie z ktorym gram i nie jest zaszczepiony

glupio ze musze bronic tego dzbana, ale nie powinno sie ludzi zmuszczac do takich rzeczy, gosc podpisal kontrakt zeby grac w kosza a nie sluchac wytycznych organizacji w sprawach JEGO ZDROWIA

Jeśli myślisz, że nie ma zapisów pt. 

Zarabiasz 100 mln $ ale nie grasz w piłkę nożna po pijaku, nie jeżdzisz Paryż Dakar , nie wspinasz sie zimąw Himalaje. 

Dokładnie są takie zapisy.  Z tego co pamiętam piłkarze z topu maja zakaz uprawania sportów zimowych. A po tym jak Tomba rozwalił się na motocyklu, wielu sportowcow zakazali jazdy na motocyklach. 

Co do szczepienia na covid - to tak jakby nagle uznal koszykarz, ze jak zerwie wiązadła to będzie u doktora Jerzego Zięby się leczył naparem z czerwonej herbaty. 

Za chwile napiszesz " ale on w kontrakcie za 100 mln zgodził się nie wspinać w Himalaje zimą" ok , ale nie jestes w stanie wszystkiego uregulować - po prostu nie jesteś bo są sytuacje, przy obecnie zmieniajacych się swiecie, których nie przewidzisz. A mniemam,ze jest tak zapis, że kwestie zdrowotne beda przeprowadzane przez organizacje itp.

To nie są kontrakty tlyko za granie w kosza, ale ogólnie za milion różnych kwestii dotyczących reprezentowania organizacji.  Np. za reprezentowanie organizacji w kraju, który wpuszcza tylko osoby zaszczepione p-ko covid. 

I co teraz jak nie możesz wykonywać swoich obowizków ? w Polsce zostaniesz zwolniony. Albo nie dostaniesz wynagrodzenia. Przeciez im powiedziano - nie gracie, nie zarabiacie hajsu  to już głosy oburzenia. To jest twój wybór, że nie możesz wykonywać pracy. Bo szczepienie jest dobrowolne, nie ma przymusu. Ale też nie wymagaj hajsów, albo kontraktu.

Jeśłi nagle okazałoby sie, że w NBA nie mogą grać gracze bez szczepienia i wszyscy poleca, to szybciutko by zmienili zdanie. Gdyby okazało się, że nawet przyjmie ich taka Hiszpania, Włochy, Turcja, ale nie za 40 mln za sezon tylko z 8mln

Ale masz rację także za granie w kosza, za granie w kosza, w Kutnie, w Nowym Sadzie, Walencji,  Kapsztadzie, Nowym Yorku, Sacramento, Puerto Rico.

Możesz grać i nawet z 1500 różnymi osobam, jeśli nikt ci za to nie płaci i nie masz ludzi, którzy chcą zebyś był zdrowy bo masz grać to rób sobie jak chcesz. 

Ale w kwestii konsumenta kupujesz nba pass za 200 $ bo chcesz ogladac zdrowego Wigginsa, Lebrona, Simmonsa w 82 spotkaniach,  a nie Czarka Trybańskiego, Łukasza Koszarka i Hedo Turkoglu. 

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Ale wiesz ,że w USA praktycznie wszystkie linie lotnicze i automotive ogłosiło ,że kto nie zaszczepiony ten wylatuje z pracy i  większość się zasczepiła... To normalna praktyka w USA i nawet NBa jest łagodna

no to bardzo zla praktyka ktorej tak jak i tej w nba nie popieram, sa rozne rozwiazania mozna kazac tym nie zaszczepionym sie czesciej po prostu testowac or whateva ale nie zmuszac do czegos co jest ich decyzja

@BMF co to w ogole za argument elitarna organizacja? To co przez to ma nie miec swoich praw?

a to ze Kyrie sie zachowywal jak nie powinien to jest na to odpowiedni conduct i mogli go karac za nie przychodzenie na mecze, treningi, to w ogole nie ma nic do tematu o ktorym mowimy tak samo to z tym tradem, tez nie musieli go trejdowac mogli go wyslac jak Spurs Kawhia najdalej jak mogli.

3 godziny temu, Robaq napisał:

Jeśli myślisz, że nie ma zapisów pt. 

Zarabiasz 100 mln $ ale nie grasz w piłkę nożna po pijaku, nie jeżdzisz Paryż Dakar , nie wspinasz sie zimąw Himalaje. 

Dokładnie są takie zapisy.  Z tego co pamiętam piłkarze z topu maja zakaz uprawania sportów zimowych. A po tym jak Tomba rozwalił się na motocyklu, wielu sportowcow zakazali jazdy na motocyklach. 

Co do szczepienia na covid - to tak jakby nagle uznal koszykarz, ze jak zerwie wiązadła to będzie u doktora Jerzego Zięby się leczył naparem z czerwonej herbaty. 

Za chwile napiszesz " ale on w kontrakcie za 100 mln zgodził się nie wspinać w Himalaje zimą" ok , ale nie jestes w stanie wszystkiego uregulować - po prostu nie jesteś bo są sytuacje, przy obecnie zmieniajacych się swiecie, których nie przewidzisz. A mniemam,ze jest tak zapis, że kwestie zdrowotne beda przeprowadzane przez organizacje itp.

To nie są kontrakty tlyko za granie w kosza, ale ogólnie za milion różnych kwestii dotyczących reprezentowania organizacji.  Np. za reprezentowanie organizacji w kraju, który wpuszcza tylko osoby zaszczepione p-ko covid. 

I co teraz jak nie możesz wykonywać swoich obowizków ? w Polsce zostaniesz zwolniony. Albo nie dostaniesz wynagrodzenia. Przeciez im powiedziano - nie gracie, nie zarabiacie hajsu  to już głosy oburzenia. To jest twój wybór, że nie możesz wykonywać pracy. Bo szczepienie jest dobrowolne, nie ma przymusu. Ale też nie wymagaj hajsów, albo kontraktu.

Jeśłi nagle okazałoby sie, że w NBA nie mogą grać gracze bez szczepienia i wszyscy poleca, to szybciutko by zmienili zdanie. Gdyby okazało się, że nawet przyjmie ich taka Hiszpania, Włochy, Turcja, ale nie za 40 mln za sezon tylko z 8mln

Ale masz rację także za granie w kosza, za granie w kosza, w Kutnie, w Nowym Sadzie, Walencji,  Kapsztadzie, Nowym Yorku, Sacramento, Puerto Rico.

Możesz grać i nawet z 1500 różnymi osobam, jeśli nikt ci za to nie płaci i nie masz ludzi, którzy chcą zebyś był zdrowy bo masz grać to rób sobie jak chcesz. 

Ale w kwestii konsumenta kupujesz nba pass za 200 $ bo chcesz ogladac zdrowego Wigginsa, Lebrona, Simmonsa w 82 spotkaniach,  a nie Czarka Trybańskiego, Łukasza Koszarka i Hedo Turkoglu. 

Skad wnioski ze myslalem ze nie ma takich zapisow? pewnie ze sa i kazdy o tym wie, dlatego Bynum gral w kregle i rozjebal kolano a nie jezdzil na nartach i co to ma w ogole do tematu zdrowotnego i szczepienia ?

przyklad z wiezadlami kompletnie nie trafiony bo to jest przyklad ktory ogranicza bball ability a z tego co wiem to ze Kyrie sie nie zaszczepi nie oznacza ze bedzie gorzej gral

jesli kontrakt bylby tak skonstruowany jak tutaj sugerujesz - co widac po tym co sie dzieje ze nie jest to Kyrie byl by obligowany zeby sie zaszczepic a nigdzie nie ma takiego zapisu bo nie jest, juz dawno byloby to gdzies powiedziane.

Kyrie moze wykonywac swoje obowiazki i nie jest dla nikogo zagrozeniem.

podajesz jakis przyklad ze w Polsce by mnie zwolnili jakbym sie nie zaszczepil (przypominam jestem zaszczepiony) ale jakby mi ktos probowal na mnie to wymusic, odrazu ide do sadu

kwestia konsumenta spoko, ale Kyrie podpisywal kontrakt x lat temu i nigdzie sie nie zgadzal na takie cos, jak bedzie extension spoko, liga bedzie nakladala takie cos z gory przy podpisywaniu kontraktu spoko

teraz zalozmy ze Kyrie ma racje (to by bylo smieszne) i za 2-3 lata wszyscy po szczepionce zaczynaja padac jak muchy a on nie chcial tego zrobic zajebiscie by bylo zmusic goscia ktory byl madrzejszy do wszystkich do takiego czegos no nie?

 

Cytat

Kyrie Irving has been listed as ineligible to play on Friday's home game of the Brooklyn Nets against the Milwaukee Bucks.

Irving has not received the COVID-19 vaccine and an ordinance in New York City does not allow unvaccinated players on either the Nets or New York Knicks to participate.

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robaq napisał:

Gdyby okazało się, że nawet przyjmie ich taka Hiszpania, Włochy, Turcja, ale nie za 40 mln za sezon tylko z 8mln

wszystko inne popieram ale tu bym się zawahał ile byłoby róznicy w zarobku 8mln € gwiazdy w Europie czyli pewnie netto + inne bonusy vs 40mln $ w USA to pewnie w niektórych stanach róznica byłaby nie aż taka duża jak się wydaje

 

4 godziny temu, ely3 napisał:

To normalna praktyka w USA i nawet NBa jest łagodna

dokładnie, w końcu to USA i ich wolnorynkowe zasady :D przy Covid jak knajpy zamykali to wypłacili tygodniówkę i nara, nikt się nie przejmował jakimiś tarczami i takimi bzdetami. a do tego zapłać se jeszcze za wizytę w szpitalu jak się zarazisz ogromne pieniądze. dziwię się w ogóle że w ogóle ten temat w NBA nie został rozwiazany karnie przed wakacjami kiedy szczepionki były już dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie o to chodzi nie zgadzał się bo ty pragniesz wszystko unormować, a pisze tak się nie da. 

Tak się po prostu nie da. Nie jestes w stanie przewidziec wszysktiego naprzód. Podpisująć kontrakt w 2018 nie mogłeś przewidzieć konieczności obowiązkowych szczepień  - zalecanych przez lekarzy. Dzisiaj jest duża szansa, ze taki punkt się znajdzie w kontraktch. Ale jeśli chciałbyś zapisać wszystko czyli

"Zakazuje siegry w piłke po spożyciu małego piwa o pojemności 0,33...

zakazuje się jazdy rowerem przy obecności alkoholu w organizmie 0,2,

zakazuje się przebywania w górach przy temperaturze -4 st. C"

Niestety nie wyglada tak prawo kontraktowe - prawo umów. 

Co do ball ability to oczywiście mamy rzesze naukowców, lekarzy, diagnostów itp., że "ostre" przejście covidu może mieć wpływ na organizm, długotrwałe środki  - kondycyjne, pamięciowe itp. Jeden po dwóch zerwanych więzadłach odrodzi się i wróci do normalnego poziomu, inny będzie musiał przejść na emeryture, a trzeci będzie cieniem samego siebie. 

Ale tego nie wiesz, jak zachowa się organizm koszykarza, sportowca, "antyaltelty" na zerwanie więzadła, na przejscie covidu - i chodzi o to, że albo to zmniejszasz to ryzyko, które w przyszłosci moze mieć wpływ na wykonywanie przez ciebie zawodu, albo tego nie zmniejszasz.

Nie Kyrie nie może wykonywac swoich obowiązkow w konkretnych miejscach na ziemi. 

Jesteś kierowcą  masz kategorie A i B w PL. Jesteś kierowcą zawodowym. Masz jechac tirem powiedzmy do MOngolii - musisz miec miedzynarodowe prawo jazdy. Nie ma. Czyli nie mozesz wykonywac swojego zawodu tam gdzie chce ciebie wysłać pracodawca, wiec albo sobie zrobisz to miedzynarodowe prawo jazdy, albo zostaniesz zwolniony. Bo twojemu pracodawcy nie chodzi o to, żebyś samochodem poruszal się pomiedzy Kutnem a Wlocławkiem, tylko dymał na II część globy i rozwiózł maseczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem ze napiszesz o przejsciu covidu, rownie dobrze moze przejsc ciezko po szczepionce wszyscy wiedza juz ze to jest bardzo losowe

nie da sie przewidziec wszystkiego pewnie, ale nie mozna tez kogos zmuszac do takich rzeczy, proste 

Kawhi tez nie chcial sie leczyc tak jak Spurs chcieli i nie musial, kontrakt nie zostal rozwiazany

w Clippers tak samo

chlopie ty porownujesz posiadanie prawa jazdy do szczepionki na covid? czy ja dobrze czytam?xddd

https://www.good.is/sports/nba-contract-trampolines

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubbas napisał:

wiedzialem ze napiszesz o przejsciu covidu, rownie dobrze moze przejsc ciezko po szczepionce wszyscy wiedza juz ze to jest bardzo losowe

nie da sie przewidziec wszystkiego pewnie, ale nie mozna tez kogos zmuszac do takich rzeczy, proste 

Kawhi tez nie chcial sie leczyc tak jak Spurs chcieli i nie musial, kontrakt nie zostal rozwiazany

w Clippers tak samo

chlopie ty porownujesz posiadanie prawa jazdy do szczepionki na covid? czy ja dobrze czytam?xddd

https://www.good.is/sports/nba-contract-trampolines

No a ty piszesz o padaniu jak mucha po dwoch latach.  czyli foliarskie teksty.

I o tym padaniu jak muchy zazwyczaj nawijaja osoby + 70, którym statycztycznie naprawde niewiele zostało - jak przykro to brzmi.

Ja ci właśnie porównuje per analogium - ze przez brak szczepienia nie mozesz wykonywac swoje pracy tak jak zostalo to wskazane w twoim kontrakcie.

 Jeśli tego nie pojmujesz to trudno, bo własnie starałem sie rozrysować to na podstawie braku odpowiednich kwalifikacji. Bo obecnie odpowiednią kwalifikacja do wykonywania tegoż zawodu bez problemów jest szczepienie. Co zabawne, każdy stan ma inną politykę szczepionkową,  więc nawet nie musimy mówić o jakichs akcjach promocyjnych na swiecie, tylko proste granie w kosza.

Nikt nikogo nie zmusza, szczepisz się grasz i zarabiasz, nie szczepisz się nie grasz i nie zarabiasz. Czyli nie mozesz wykonywac swojego zawodu, który był podstawa zawarcia umowy  i mówimy ci ciao

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubbas napisał:

wiedzialem ze napiszesz o przejsciu covidu, rownie dobrze moze przejsc ciezko po szczepionce wszyscy wiedza juz ze to jest bardzo losowe

Ty porównujesz powikładnie po szczepionce do tego co się ma po Covidzie? Po szczepieniu zgony można liczyć na palcach jednej ręki. Po Covidzie niektórzy cały sezon dochodzili do siebie. Różnie to jest ale NBA patrzy ile meczów mieli odwołanych z powodu Covidu . Ile potem trzeba było dogrywac. Ile stracili pieniędzy z tego powodu więc to jest proste. My Ciebie zatrudniamy. Brak szczepionki sprawia ,że możesz trafić do szpitala , my będziemy mieć straty finansowe więc sorki Twój wybór ale i Twoje konsekwencje

15 minut temu, Kubbas napisał:

ale nie mozna tez kogos zmuszac do takich rzeczy, proste

W USA można inne prawo. W Kanadzie tez poniekąd można.

Mało tego jak polecisz na wycieczkę i na lotnisku znajda u Ciebie wirus to albo siedzisz na 14dniowej kwarantannie za która sam płacisz albo wracasz do kraju i siedzisz na kwarantannie i nikt ci nie odda kasy za wycieczkę. Zmuszać cię nie zmusza ale konsekwencje finansowe już ponosisz. Tu tez nikt nie zmusza tylko pokazuje jakie sa konsekwencje Twojego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ely3 napisał:

Ty porównujesz powikładnie po szczepionce do tego co się ma po Covidzie? Po szczepieniu zgony można liczyć na palcach jednej ręki. Po Covidzie niektórzy cały sezon dochodzili do siebie. Różnie to jest ale NBA patrzy ile meczów mieli odwołanych z powodu Covidu . Ile potem trzeba było dogrywac. Ile stracili pieniędzy z tego powodu więc to jest proste. My Ciebie zatrudniamy. Brak szczepionki sprawia ,że możesz trafić do szpitala , my będziemy mieć straty finansowe więc sorki Twój wybór ale i Twoje konsekwencje

W USA można inne prawo. W Kanadzie tez poniekąd można.

Mało tego jak polecisz na wycieczkę i na lotnisku znajda u Ciebie wirus to albo siedzisz na 14dniowej kwarantannie za która sam płacisz albo wracasz do kraju i siedzisz na kwarantannie i nikt ci nie odda kasy za wycieczkę. Zmuszać cię nie zmusza ale konsekwencje finansowe już ponosisz. Tu tez nikt nie zmusza tylko pokazuje jakie sa konsekwencje Twojego wyboru

no i to ze mozna tak robic nie sprawia ze to jest ok, nie powinno tak byc i tyle, Kyrie ma tutaj racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kubbas napisał:

no i to ze mozna tak robic nie sprawia ze to jest ok, nie powinno tak byc i tyle, Kyrie ma tutaj racje

W normalnej firmie jak ktoś sabotuje zyski firmy w ten sposób albo na przykład obniża zaufanie bo jeździ na spotkania z kluczowymi klientami bez maseczki to masz prawo go zwolnić. I żaden sąd pracy tego nie podważy. Więc skoro Irving działa na szkodę NBA bo ryzykuje ,że mecze będą odwołane to decyzja ligi jest zrozumiała. Mało tego to miasta wprowadziły zasadę nie jesteś zaszczepiony nie wejdziesz na mecz jako kibic. Oraz zabronili wejścia tez zawodnikom bo każdy jest równy. A NBA uznała tę decyzję i uznała że zawodnik w takim meczu nie może wystąpić z własnej winy a nie winy klubu więc jako tako nie będzie miał za to płacone. To wybór Irvinga ,że nie chce podążać za wdrożonym prawem

Dura lex sed lex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

W normalnej firmie jak ktoś sabotuje zyski firmy w ten sposób albo na przykład obniża zaufanie bo jeździ na spotkania z kluczowymi klientami bez maseczki to masz prawo go zwolnić. I żaden sąd pracy tego nie podważy. Więc skoro Irving działa na szkodę NBA bo ryzykuje ,że mecze będą odwołane to decyzja ligi jest zrozumiała. Mało tego to miasta wprowadziły zasadę nie jesteś zaszczepiony nie wejdziesz na mecz jako kibic. Oraz zabronili wejścia tez zawodnikom bo każdy jest równy. A NBA uznała tę decyzję i uznała że zawodnik w takim meczu nie może wystąpić z własnej winy a nie winy klubu więc jako tako nie będzie miał za to płacone. To wybór Irvinga ,że nie chce podążać za wdrożonym prawem

Dura lex sed lex

co nadal nie zmienia faktu ze tak byc nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
BREAKING: Celtics Jaylen Brown, vaccinated, has tested positive for Covid-19; he is asymptomatic & is in quarantine.
Kyrie Irving has been cleared to practice in Brooklyn by NYC officials, as the Training Facility is a private building, but he still can not play in Barclays Center until vaccinated.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.