Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2020/2021


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wątek poświęcony w całości Lidze Roto Keeper #1 - sezon 2020/2021.
(mamy regulamin niezależny do ligi #2 która wprowadza własne ustawienia)
Dla większej przejrzystości wszystkie ustawienia ligowe będą zamieszczone w pierwszym poście.
 
Regulamin Ligi Roto Keeper: 
1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.
2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów
3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online. Dotyczy to również nowych graczy, którzy dołączają do gry w miejsce rezygnujących graczy.
4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.
5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników.
6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$
8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.
9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.
10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 1$, tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 201$, 3 miejsce 202$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 219$. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.
11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 100$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 115$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.
12. Wartość zawodników nie będących keeperami ustalana jest na podstawie corocznej aukcji draftowej. Zawodnicy którzy nie zostali wydraftowani lub zostali wyrzuceni i stali się FA, a potem zostali pobrani na zasadach FA mają wartość 0$. Zawodnicy którzy zostali pobrani na zasadach waiver przyjmują wartość wylicytowaną w trakcie "waiverowania" (przykład: zawodnik został wyrzucony z teamu i stał się waiverem, w drafcie aukcyjnym miał wartość 22$, w trakcie licytacji w ciemno podczas okresu "waiverowania" najwyższa zaproponowana kwota wyniosła 12$, więc jeżeli GM chce go zostawić jako keepera to jego wartość przed kolejnym sezonem wyniesie 12$+4$=16$).
13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo (tj. dla pełnego sezonu łącznie 658 slotów = (5SLOTÓW+3UTL)*82+2, dla niepełnego np. (5+3)*72+2=578 itd.). W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.
15. Jeżeli w klasyfikacji na zakończenie sezonu dwie lub więcej drużyn ma tyle samo punktów roto wtedy o ostatecznym miejscu w naszej końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. Gdyby ta liczba była taka sama to wtedy decyduje liczba zdobytych drugich miejsc itp itd aż do rozstrzygnięcia. 
16. Jeśli GM w trakcie sezonu pobiera z waiverów za pomocą budżetu FAAB zawodnika, którego chwilę wcześniej wyrzucił ze składu,  to podstawą do wyliczenia ceny zawodnika w sezonie kolejnym nie będzie wysokość bidu FAAB, tylko w zależności od przypadku:
       - cena zawodnika jako keepera na początku sezonu,
       - cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu

       - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy
Powyższe założenia cenowe obowiązują zawodników również pozyskanych w wyniku wymian oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA (tzn. np. został wydraftowany za 10$, ale po zrzuceniu nikt go nie wylicytował i został potem pobrany jako FA). 
17. Wymiany wykraczające poza standardową ocenę ich wartości i standardowe veto (tzw. potencjalny keeper za gwiazdę lub zawodnika o znacznie przekraczającej wartości, można dokonywać tylko w okresie od NBA tradeline do ostatniego dnia (ligowy Trade Deadline). W tym czasie dalej obowiązuje prawo veta, jednakże wszyscy managerowie są proszeni o ocenę wg podejścia potencjał keepera wobec bieżącej wartości drugiego gracza.

18. W sprawach związanych z wprowadzeniem zmian regulaminowych lub innych dotyczących Ligi przeprowadzane będą głosowania/ankiety.
Prawo do zgłoszenia konieczności przeprowadzenia ankiety posiada każdy z GMów co może zrobić na forum w wątku ligowym zgłaszając zauważony problem regulaminowy lub propozycje jakichś zmian. Jeżeli taki wniosek poprze w trakcie dyskusji na forum dodatkowo 3 innych GMów, uznaje się, iż zachodzi konieczność przeprowadzenia  ankiety. Przed założeniem ankiety jej treść należy skonsultować na forum lub z komiszem, przy czym ankieta może zawierać jedynie dwie opcje do wyboru. Po założeniu ankiety komisz lub zakładający ankietę powiadomi za pomocą PMów każdego z GMów.
Każdy GM ma prawo oddać głos,  ankietę uznaje się za wiążącą jeżeli za jedną opcją zagłosuje co najmniej 11 GMów, lub zwykłą większością głosów jeżeli weźmie w niej udział co najmniej 15 GMów, a minął okres głosowania. W przypadku wyników remisowych uznaje się  ankietę za niewiążącą.
 

19. Ankiety można przeprowadzać przez cały sezon regularny NBA i playoffy oraz dodatkowo w okresie od 01.09 do 30.09 każdego roku (okres ten może ulec zmianie w przypadku znacznie odbiegających terminów rozpoczęcia i zakończenia nowego sezonu, np. tak. jak to miało miejsce w przypadku COVID-19), przy czym przyjmuje się iż ankieta musi się w tych okresach lub maksymalnie na 14 dnie przed draftem, zakończyć. Minimalny czas trwania  ankiety - 14 dni.

Sprawdźcie też budżety i wartości keeperów!

1. @bulls2006/Krzysztof - Chicago Bulls 216$
2. @szczottie/Mack - Brooklyn Nets 200$
3. @Marwat/Marcin - Toronto Raptors 209$
4. @chyzio - Boston Celtics 213$
5. @jordan20/Jakub Sprawka- Atlanta Hawks 205$
6. @bulek - Indiana Pacers 204$
7. @Mazi_24 - New York Knicks 200$
8. @Jackoso - Detroit Pistons 200$
9. @Mikowal83 - Charlotte Hornets 201$
10. @Araggorn - Orlando Magic 207$

11. @Pachuco - Houston Rockets 200$
12. @Tocheck - Oklahoma City Thunder 219$
13. @thompkins - San Antonio Spurs 218$
14. @wilson44 - Golden State Warriors 203$
15. @dannygd - Minnesota Timberwolves 202$
16. @L.TM/Tomi - Phoenix Suns 214$
17. @DrunX - Dallas Mavericks 215$
18. @Knotai - Los Angeles Lakers 200$
19. @evitacre/pk - New Orleans Pelicans 206$
20. @Stryder - Utah Jazz 200$

Na czerwono rezygnacje, na zielono Ci co potwierdzili, jak macie kontakt z chłopakami co nie potwierdzili - odezwijcie się do nich.

link do ligi: https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/36497 

link do ankiety dotyczącej daty draftu: https://doodle.com/poll/72srg2uan2b7vm68 

Draft: wstępnie 16.12 godz. 21.00

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do draftu to już pozaznaczałem dostępne terminy.

jesli chodzi o mnie to uważam ze draft najlepiej byłoby rozegrać tak gdzieś 7 dni przed startem sezonu czyli ok 15 grudnia (żeby był czas na korekty w składzie w formie wymian i pobrań z FA/Waivers jeszcze przed startem sezonu) a najpózniej 18 grudnia...ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty regulaminu dostosowane do sezonu zostaną później, tak żeby na przyszłość pasowały już do tego typu sytuacji. Jak zauważyliście inne punkty do zmiany - piszcie proszę, również z propozycją zapisu. Tu nie ma dyktatury, każdy dobry pomysł mile widziany! :)

Co do kwot to w tym tygodniu ceny ustawię, wybaczcie, ale mam w cholerę roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dannygd napisał:

13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo tj. łącznie 658 slotów = 5*82+3*82+2. W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.

Ad. 13 Obecny zapis zamieniłbym na:

"13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo (tj. dla pełnego sezonu łącznie 658 slotów = (5SLOTÓW+3UTL)*82+2, dla niepełnego np. (5+3)*72+2=578 itd.). W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$."

Pozostaje pytanie czy chcecie coś z tym 10 zmienić na ten sezon?

Ad. 14 Wprawdzie 5z gier z 658 slotów  to 7,6%, a 50 z 578 to 8,65% i można by ten zapis zmienić, jednak mając na uwadze jak dużo kwarantanno-absencji może się pojawić, ja bym go nie zmieniał, a każdy przypadek przekroczenia tej kwoty w tym sezonie traktowałbym indywidualnie. 

"14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony."

21 godzin temu, dannygd napisał:

18. W sprawach związanych z wprowadzeniem zmian regulaminowych lub innych dotyczących Ligi przeprowadzane będą głosowania/ankiety.

"18. W sprawach związanych z wprowadzeniem zmian regulaminowych lub innych dotyczących Ligi przeprowadzane będą głosowania/ankiety.
Prawo do zgłoszenia konieczności przeprowadzenia ankiety posiada każdy z GMów co może zrobić na forum w wątku ligowym zgłaszając zauważony problem regulaminowy lub propozycje jakichś zmian. Jeżeli taki wniosek poprze w trakcie dyskusji na forum dodatkowo 3 innych GMów, uznaje się, iż zachodzi konieczność przeprowadzenia  ankiety. Przed założeniem ankiety jej treść należy skonsultować na forum lub z komiszem, przy czym ankieta może zawierać jedynie dwie opcje do wyboru. Po założeniu ankiety komisz lub zakładający ankietę powiadomi za pomocą PMów każdego z GMów.
Każdy GM ma prawo oddać głos,  ankietę uznaje się za wiążącą jeżeli za jedną opcją zagłosuje co najmniej 11 GMów, lub zwykłą większością głosów jeżeli weźmie w niej udział co najmniej 15 GMów, a minął okres głosowania. W przypadku wyników remisowych uznaje się  ankietę za niewiążącą."
"19. Ankiety można przeprowadzać przez cały sezon regularny NBA i playoffy oraz dodatkowo w okresie od 01.09 do 30.09 każdego roku (okres ten może ulec zmianie w przypadku znacznie odbiegających terminów rozpoczęcia i zakończenia nowego sezonu, np. tak. jak to miało miejsce w przypadku COVID-19), przy czym przyjmuje się iż ankieta musi się w tych okresach lub maksymalnie na 14 dnie przed draftem, zakończyć. Minimalny czas trwania  ankiety - 14 dni."

Jak coś jeszcze widzicie, dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Araggorn napisał:

Co do regulaminu - to są tam przewidziane 82 spotkania na slot. A jak wiemy sezon jest skrócony. Coś z tym robimy?

Po drugie... pytanie nooba - jak mam poznać ceny za jakie mogę zatrzymać moich graczy? :D i gdzie to zrobić?

https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/36497/lastseason

poprawcie mnie jesli sie myle,ale tu patrzymy na druga kolumne ,,player  salary`` i do tego dodajemy 4$ ub 10%  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jordan20 nie poprawie Cie bo sie nie mylisz :P

Poza tym że jeśli dany gracz był pobrany z waivers za jakąś wyższą kwotę to do tej kwoty za którą został pobrany dodaje sie 4$ lub 10% a tego w tej kolumnie na tej stronie nie zobaczysz.

No i jesli ktoś został pobrany z waivers za mniej niż 6$ (np. 3$) to i tak będzie miał liczone salary za 10$.

Teraz niech mnie ktos poprawi jeśli się myle ;) :P

Jeśli chodzi o głosowanie w kalendarzu na termin draftu to krystalizuje się (zagłosowało 9 GMów) że wchodzi w gre 13, 14,15,16 grudnia.

W tej sytuacji ja byłbym najbardziej za 15 lub 16 grudnia.

Zobaczymy jak to będzie wygladac jak zagłosuje druga połowa GMów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwa lista (nie twierdzę, że to co załączyłeś jest złe, ale czasem tam się błędy pojawiają) to nasz draft, ktory jest tutaj: 

https://basketball.fantasysports.yahoo.com/2019/nba/1946/draftresults?drafttab=picks

jeśli pobrałeś kogoś z W to liczy się ta cena, nieważne co było na drafcie, z jednym wyjątkiem: nie dotyczy to sytuacji, kiedy Ty sam kogoś zrzuciłeś i "bez pośredników" (czytaj, ktoś pobrał, zrzucił itd.) pobrałeś taniej, wtedy liczy się cena z draftu.

do tego dodajesz 10%, min. 4$, ale cena nie może byc niższa niż 10$. 

Dziś wrzucę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dannygd napisał:

Słuchajcie w yahoo wpisałem ceny, zaznaczam, że to kwoty z draftu lub W, bo byc może nie zauważyłem sprawdzić każdego gracza czy nie był pobrany na FA.

Tych co nie zagłosowali jeszcze na doodle w kwestii draftu, to prosze zróbicie to, żeby nam choc faworyt wyszedł ;)

w moim składzie jest błąd.

Mitchell poowinien  kosztowac w tym sezonie 18$ a nie 14$

Co do terminu draftu to zagłosowało juz 14 GMów i faworytami są 9,13,15,16 grudnia gdzie uważam że 15 lub 16 grudnia byłby najlepszy

3 godziny temu, Stryder napisał:

Jak jeszcze macie miejsce to mogę wziąć Utah

Śmiało :) nie krępuj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do terminu draftu to zagłosowało juz 14 GMów i faworytami są 9,13,15,16 grudnia gdzie uważam że 15 lub 16 grudnia byłby najlepszy"

Zależy jeszcze jak to ostatecznie wyjdzie ale na 99% 15/12 będe miał draft w lidze roto II West wiec tutaj będe wolał 13 lub 16 grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w związku z brakiem odzewu @Lew (od stycznia nie był na forum) i @24kobe8 (jemu wyslałem jeszcze PW, bo na forum sie pojawiał ostatnio), uznaje, że koledzy nie dołączą do naszej ligi.  Tym samym wg kolejności zgłoszeń @Stryder przejmuje ekipę Utah, a @Mazi_24 Wizards! Witamy!

Wszystkich nowych kolegów, ale i tych co nie zagłosowali, proszę o wejście na ankietę doodle i oddanie głosu (wciąż 5 osób nie zagłosowało).

https://doodle.com/poll/72srg2uan2b7vm68 

W dniu 28.11.2020 o 18:08, Mikowal83 napisał:

na 99% 15/12 będe miał draft w lidze roto II West

17 godzin temu, evitacre napisał:

@up - u mnie podobnie, w II pewnie 15/12

A jak Wy głosowaliście za 15.12? To odhaczcie głosy z 15.12 i 16.12 stanie się faworytem, z opcja 9.12 lub 13.12. 

Nowym graczom przypominam o zapoznaniu się z Regulaminem, a w razie niejasności - pytajcie mnie lub tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.