Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2020/2021


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Zagadka nie jest trudna bo tradycyjnie są to Aldridge i DeRozan. Akurat samego meczu nie widziałem ale dla Spurs dobrze by było jakby to był ostatni rok tych dwóch zawodników

Dobry przykład ile czasami warte są te statystyki. Obaj zagrali dobre/bardzo dobre zawody i ciągnęli atak, zwłaszcza gdy trzeba było rzucić punkty.

Jestem ciekaw jak długo będziemy w stanie grać na takiej intensywności, zaangazowaniu i przywiązaniu do detali, bo bardzo obiecująco wyglądał ten pierwszy mecz. Jeżeli to się utrzyma dłużej i wróci White to może być z nas prawdziwy wrzód na tyłku dla rywali. Na lepsze ekipy to oczywiście nie wystarczy, ale przynajmniej oczy nie będą boleć od oglądania jak w poprzednich dwóch sezonach. 

Grunt, że odcięliśmy pępowinę od dwóch szkodników (Forbes i Belinelli). Kyle Anderson jest cholernie irytujący i cieszę się, że gra teraz w Memphis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.espn.com/nba/story/_/id/30573261/what-happens-14-year-old-superfan-writes-favorite-nba-wnba-stars-bubble - ciekawy artykuł o dzieciaku, który wysłał w tym roku do bańki listy z prośbami o autografy zawodników/trenerów NBA. Niektórzy mają pretensję do Popovicha o jego wywiady i zachowanie, ale przy schowanych kamerach jako jedyny odpisał i odesłał list ze swoimi radami dla dzieciaka.

Bentley had concluded his note by asking Popovich if he had any tips about becoming a coach or front-office NBA person, and if he could have the coach's autograph. Popovich had responded by writing in the white spaces, squeezing in three thoughts:

  • "To Bentley, make education and honesty your priorities and you will be happy and at peace. Gregg Popovich"

  • "Keep a strong work ethic. Be humble and empathetic."

  • "A sense of humor is mandatory! All the best. Me again. Coach Pop"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie oglądałem San Antonio ale od kiedy ten Murray jest tak kiepski w obronie. Myślałem ,że to all-D poziom a on po prostu poza obroną na piłce i czasem przechwytywaniu piłki w koźle to broni źle. W ataku nie potrafił trafić sam na sam z koszem i to chyba 2 albo 3 krotnie. Bardzo źle gra po obu stronach parkietu

Już wiem czemu Walker ma tak fatalne on/off . On broni najgorzej w całym Spurs . Dziś kilkukrotnie tak gubił swojego gracza na obwodzie ,że dzięki niemu Jazz praktycznie w każdej akcji oddawało rzut za 3 z czystej pozycji. W ataku ciężko powiedzieć by coś było jego znakiem firmowym ( no może kontry). Ujemny gracz po obu stronach..

Podoba mi się za K.Johnson. Ma rzut. ma dobre minięcie. Dobrze kończy pod obręczą. San Antonio powinno mieć dużo radości z niego...

No i na koniec Spurs rzucało 19 razy za 3 a Jazz trafiło 21 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ely3 napisał:

Podoba mi się za K.Johnson. Ma rzut. ma dobre minięcie. Dobrze kończy pod obręczą. San Antonio powinno mieć dużo radości z niego.

No już w bańce pokazał się z dobrej strony, kolejny diamencik Popa. Trochę Kawhiego mi przypomina z lepszym atakiem (rozegranie i rzut) i ciut gorsza obroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dannygd napisał:

No już w bańce pokazał się z dobrej strony, kolejny diamencik Popa. Trochę Kawhiego mi przypomina z lepszym atakiem (rozegranie i rzut) i ciut gorsza obroną.

Co ważne rośnie jego rola w zespole. 

A to nie takie oczywiste w rotacjach i hierarchizacji innych zespołów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

Trochę Kawhiego mi przypomina z lepszym atakiem (rozegranie i rzut) i ciut gorsza obroną.

Wybacz danny ale takie porówania zawsze mnie rozwalają. Przecież Ty napisałeś że to właściwie lepszy Kawhi. Wczesny Leonard to był poziom TOP 10 obrońców ligi plus duży potencjał ofensywny . Keldon może cyferkami wygląda nieźle ale dla mnie to potencjał na kogoś kto będzie 3 opcją w zespole a nie TOP 3 ligi

 

Update -- Podobno White znowu sobie uszkodził ten sam duży palec u stopy, który miał reperowany wcześnie, I jeszcze trochę potrwa zanim wróci do Spurs

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bummer: Spurs announced Derrick White has suffered a non-displaced fracture of the proximal phalanx of his left second toe. Injury occurred after White fell at the 3:33 mark in 2Q on Jan. 1. Spurs medical staff & Dr. Martin O’Malley have confirmed fracture is a new injury.
 

szczescie w nieszczęściu to inny uraz niż ten operowany i podobny do tego co ma Onyeka Okongwu 

kosteczka nad haluxem

upierdliwe bo boli jak cholera. 
4-8 tygodni przerwy 

Poproszę tank 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej huśtawki jak w tym roku to jeszcze nie widziałem. Spurs które było bezradne z Jazz i trochę mniej ale też słabe z Lakers teraz wychodzą i dominują większosć meczu nad Clippers. Wprawdzie w 3 kwarcie Beverley ( nie lubię go ale doceniam jak wiele energii on wkłada w mecz kiedy drużynie nie idzie) praktycznei sam zmontował powrót. Clippers zaczęło dochodzic ale najpierw odpalił LMA a potem niewiarygodnie zaczął grać P.Mills , który ostatnio był fatalny . On trafiał trójki bez względu na to czy musiał w HCO je sobie wypracować czy w kontrze dostał w 3 sekundzie akcji. Trafiał z obrońca na sobie przed sobą za sobą. Do tego Vasell ,który był słaby wcześniej nagle zaczął bardzo dobrze grać. I nawet to ,że Pop postanowił nie grać LMA w 4 kwarcie ( chyba ,że on ma limit minut od lekarza) za to postanowł grać Rozanem , który był tego dnia V kolumną nie sprawiło ,że Spurs przegrali. Sam nie wiem czy oni to chcieli wygrać czy nie ale dziś im się udało ( trochę im pomógł Bev w tej końcówce bo popychał przy zbiórce bezsensownie)

Kilka uwag - Pop wygląda obecnie niczym stary Jańcio Wodnik udający szega gangu z MadMaxa na drodze gniewu.... Chyba już czas na emeryturke

Walker kontynuuje bycie słabym graczem albo ja nie ma szczęścia. W obronie słaby w ataku czasem coś mu wyjdzie ale zazwyczaj ma słabe akcje.  Murray to jest mieszanka. Ta strata na końcu meczu była kuriozalna ale wcześniej potrafił na zmianę dobrze bronić by za chwilę na przykład zrobić niedolot przy floaterze. Ten sezon jest nieprzewidywalny choć San Antonio raczej będzie częściej przegrywać niż wygrywać bo ich atak jest naprawdę archaiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieprzony ten sezon. 
 

pare dni temu czytam raport ze ze spurs raczej nie zagrają LBJ i Davis. 
mowie. Ok. Odpuszczę oglądanie bo po co. 
rano sprawdzam wynik i rzeczywiście spurs wygrali czyli gwiazdy nie grały. Patrzę niżej. Ooo. Jednak grały. 
 

Pare dni później Minny. Tak sobie kombinuje ze szkoda bez KATa oglądać mecz średnich obecnie ekip. 
 

rano sprawdzam wynik i rzeczywiście spurs wygrali czyli gwiazda nie grała. Patrzę niżej. Ooo. Jednak KAT grał 

 

w nocy budzę się spóźniony wiec sprawdzam wynik. Spurs przegrali. Myśle zaspany. KAT musiał pocisnąć bo dzień wcześniej był może zardzewiały ale teraz pokazał klasę. 
patrze niżej. Ooo. Jednak nie grał. 
 

random. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

@ignazz

Widocznie DeRoza jest ważniejszy dla Spurs niż gwiazdy dla innych. Pojechał do ciężko chorego ojca i Spurs nie miało szans z Sota

@ely3 masz sporo racji.. ogólnie mało się o nim pisze w kontekście tego sezonu a dwie rzeczy mogą zaskoczyć każdego 

 

#1 DeMar ma rozpoznawalną markę jeżeli chodzi i produkcje jako scorer  bo robi 21,2/5,6 ale ale ma opinię gracza od wykańczania akcji nisko efektywnymi long2 jumperkami tymczasem w dalszym ciągu rośnie jego rola jako PODSTAWOWEGO dystrybutora ofensywy bo; - obecnie ma 7 ( słownie: siedem) asyst na mecz -  potężne przebicie rekordu kariery

#2 druga rzecz która rzuca się w oczy to ten mityczny brak rzutu za trzy tymczasem po cichu DdR mimo oczywiście niskiego volume (oddaje nadal tylko 2,6 rzutu na mecz- rekordowo w karierze to nie jest bo miał jeden sezon ponad 3 rzuty) trafiając  już rekordowo ponad 39%3. Oczywiście to tylko jedno trafienie na mecz...ale postęp znaczący w procentach jest  (vs 28% w karierze).

 

DeMar jest po prostu w tych 9 meczach doskonały po tej atakowanej stronie a nic o nim się nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

DeMar jest po prostu w tych 9 meczach doskonały po tej atakowanej stronie a nic o nim się nie pisze

z Jazz wyglądał kiepsko w ataku a co do pozostałych meczów to za dużo Spurs nie oglądam. Ze skrótów się nie wypowiem bo tam pokazują tylko udane akcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

z Jazz wyglądał kiepsko w ataku a co do pozostałych meczów to za dużo Spurs nie oglądam. Ze skrótów się nie wypowiem bo tam pokazują tylko udane akcje

spurs z Jazz całe było fatalne ale w pozostałych spotkaniach DDR wyglądał zawsze jako jeden z 2-3 najlepszych graczy na parkiecie

ogólnie pisząc że w mediach to on bardzo bardzo niedoceniany

1 minutę temu, The Game 85 napisał:

Jako ciekawostkę mogę dodać fakt, że Spurs w pełnym składzie ( oczywiście bez White'a) są 5-1 natomiast gdy wypadli Aldrigde lub DeRozan przegrali wszystkie 4 mecze.

dlatego chciałem aby dali spokojnie odejść LMA i z mocnym tankiem rozwijali młodzież

DmR gra tak, że mu zaraz sowite extension sypną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.