Skocz do zawartości

beGM - Zmiana systemu finansowego


january

Zmiana systemu finansowego - propozycje  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik finansowy uzależniony od ilości W-L i brakujących W do awansu do PO (w własnych konferencjach) dla wszystkich ekip z miejsc 17-30. Przykład: Ekipa A wchodzi do PO z West z 8 miejsca z bilansem 36-36. Ekipa B jest 9 w konferencji z bilansem 34-38 - dostaje 108% SC. Ekipa C jest 12 w konferencji z bilansem 28-44 - dostaje 102%SC. Ekipa X wchodzi do PO z East z bilansem 40-32, Ekipa Y jest 9 w konferencji z bilansem 35-37 - dostaje 105%SC. Ekipa Z jest 10 w konferencji z bilansem 29-42 - nie dostaje nic (100% SC). Ekipy, które nie dostają nic (brakło im więcej niż 10W do awansu do PO) niezmiennie nie mogą zarabiać na swoich wydatkach (poza cash transactions).

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.
  2. 2. Czy wprowadzić system "mikołowski" Koladera uwzględniający w obliczeniach ilość wygranych spotkań w przegranych seriach w PO. 1R PO : 120-123% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4) 2R PO: 130-133% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4), ConfFinals: 140-143% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4), NBA Finals 150-153 %SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4) Mistrz: 163%.

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.
  3. 3. Czy wprowadzać jakiekolwiek ulgi dla ligi (dodatkowe zyski) wyłącznie na sezon 20/21. Najprostsza możliwa. SC jest ustalone na 109,1 mln i od niego oczywiście będziemy liczyli umowy. Niemniej projected było 115 mln, więc po prostu wskaźnikiem w bilansie finansowym będzie 100%SC= 115 mln, zamiast 100%SC = 109,1mln.

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

3. Czy wprowadzać jakiekolwiek ulgi dla ligi (dodatkowe zyski) wyłącznie na sezon 20/21. Najprostsza możliwa. SC jest ustalone na 109,1 mln i od niego oczywiście będziemy liczyli umowy. Niemniej projected było 115 mln, więc po prostu wskaźnikiem w bilansie finansowym będzie 100%SC= 115 mln, zamiast 100%SC = 109,1mln.

  •  

rozumiem, ze z tym wiaze sie takze podzyzszenie progu podatkowego i hardcapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Nie do końca jestem pewien o co Ci chodzi, ale jeśli o to o czym myślę, to nie.

no masz prog podatkowy bodajze na poziomie 132 mln i ulega on podwyzszeniu.

 

 

widze zmiany gloryfikuja najslabszych.

sami socjalisci tutaj?

proponuje o dodanie do ankiety propozycji dodatku finansowego za graczy w all-star game badz all-nba teams. 

5 mln od gracza

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Luxury tax to próg od którego wchodzisz w podatek i on oczywiście nie ulega zmianie.

projected luxury tax tez bylo na innym poziomie

no ale pan ma d'angelo na niskim kontrakcie dzieki glosom ignazza, to mu pasuje jak ejst xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę jeszcze jeden plus zagłosowania na TAK w pkt 1 i 2 poza tymi które wymieniłem wcześniej. Bezczelna rozsprzedaż składu i tankowanie = zero profitów. Wejście tych dwóch punktów na stałe może sprawić, że nasza liga stanie się bardziej zacięta i np wspomniane 9W straty do playoffów to może mieć i 14 drużyna w confie za co dostanie 1% SC.

Lobbinguje mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero nadrobiłem zaległości w tym temacie. 

Mam pytania co do 3ciego punktu:

The salary cap and luxury tax will be set at $109.140 million and $132.627 million, respectively -- the same as they were for the 2019-20 season. However, teams' tax payments will be reduced in proportion to any decreases in Basketball Related Income (BRI).

Czyli w realu są sprzed roku a u nas w ramach covidowej pomocy byłoby salary na poziomie prognozowanym a luxury już nie na prognozowanym a na 132? Czy coś źle zrozumiałem? 

Czyli my odwrotnie do realu, podnosimy salary a luxury już nie, mimo, że realna NBA pomaga w ramach covidu tak payerom? 

Drugie pytanie - jak podniesienie tymczasowe salary i odejście od realnej NBA ma się do zarobków graczy maxowych, którzy w tym roku podpisują maxa. Liczy się od 115 czy od 109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

@Tecu Salary cap i luxury tax się nie zmieniają u nas.

Pod głosowanie jest jedynie wskaźnik obliczeniowy do zysków w "bilans finansowym". Aktualnie wynosiłby on: 100% = 109,14 mln, a propozycja zmiany jest taka, by wynosił on: 100% = 115 mln.

Dziękuję. Teraz rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat

Dla mnie dokładanie ciagle kolejnych bonusów i zysku extra w momencie gdzie kurczą się zyski ligi to trochę impulsywne działanie. Rozumiem ze mając obietnice ze każdy coś zyska to fajny populizm bo nic to nas w sumie nie kosztuje ale będę tym sceptycznym. Za szybko to się dzieje ale u nas wolniej te zmiany powinnismy wprowadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 15:50, january napisał:

Brzydkie sugestie. Jak dotąd na poprzedniej zmianie skorzystały słabe i słabo zarządzane kluby, a stracili m. in. Lakers.

Ale właśnie przez takie zjebane posty ja ten już napisałem - ja podałem propozycje, a nakłaniać kogokolwiek do czegokolwiek nie mam zamiaru, jak będzie głosowanie każdy ma równy głos i koniec tematu z mojej strony. Ja się bez problemów dostosuję do każdej możliwości. Jak będzie z innymi nie wiem, ale jak będą płacze potem, że nie ma kasy to trudno.

 

30 minut temu, january napisał:

Niejasne przepisy z tym kiedy się oficjalnie kończy sezon, to mi się średnio spieszy skoro może to negatywnie wpłynąć na moje posunięcia (nagle przepadnie mi możliwość oddania cash jeszcze w sezonie 19/20).

Raz napisane tak, raz tak. Wolę się nie spieszyć:)

A,  że wybierający po mnie GM nie jest obecny na forum, to w ogóle mam czyste sumienie :P 

Długo nie trzeba było czekać Jasiu co jest ważne w tej grze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

No i co ma to co wrzuciłeś do czegokolwiek?

To ze celowo zapowiedziałes blokadę. I zaatakowałeś niejasne zapisy dla swoich interesów. 

Tego się zawsze obawiam 

Gdy wrzucasz propozycje zmian AD hoc 

Jesteś zbyt precyzyjny aby się potem tłumaczyć ze coś było niejasne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Sorry Ignazz, ale pieprzysz znowu głupoty. Nie cytuj mnie, nie oznaczaj, bo mi szkoda miejsca w powiadomieniach na Twoje pseudoteorie.

 

57 minut temu, january napisał:

Principe i tak jeszcze nie ma na forum, a jeden GM z którym dopinam cash transactions jeszcze w sezonie 19/20 (don karpiozo chce to zamknąć o północy dziś jak się skończy draft) zszedł z forum.

Więc jeszcze nie wybieram:)

Jasne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz ale ja też nie rozumiem.

January napisal, że przepisy datowe ustalone przez radę, w której go teraz nie ma, są mało precyzyjne, więc żeby nie stracić dealu to wstrzymuje draft.

A Ty to podciagasz pod kombinowanie przez Januarego przy ustalaniu przepisów znanych dla każdego, gdzie w tych zmianach mamy konkretnie napisane co, jak i dla kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.