Skocz do zawartości

All-Defensive Teams i DPotY


Lucc

Rekomendowane odpowiedzi

Miedzy innymi tym, że KB w tamtym okresie "miał coś" do udowodnienia co mu jak zapewne nie pamiętasz wielokrotnie zarzucano i co w późniejszym okresie doprowadziło do rozpadu duetu

Pomógł mu też zapewne Reggie Miller, Rose, który jeszcze wtedy chciał coś znaczyc w D no i oczywiście bardzo dobrze zorganizowana D zespołowa, której atuty Ci przedstawiłem wyżej.

No ale przecież to wiesz bo widziałes te mecze

 

Choć faktycznie nie był to tak oczywisty argument jak te wyśmiewane przez Ciebie "Jordan rules" i przecenianie przez nas (tych, którzy oglądali mecze w 90tych) twarde granie z tamtej epoki.

Ja sie tylko zastanawiam nad jednym- dlaczego do dzis nikt, absolutnie nikt nie jest w stanie wskazac bardziej wyniszczajacej, brutalnej i agresywnej ekipy niz Pistons? To co robił BB to był pikus w porównaniu z chodzeniem po głowie Rodmana, rzucaniem o parkiet czy po prostu taranowaniem gnającego Jordana, mało tego śmiem twierdzić ze nawet NYK swego czasu grali brutalniej i agresywniej

A ty mi tu dajesz wcześnij jako przykład Stevensona, który w porównaniu z tym co robili bad boys głaskał Jamesa

Albo dajesz mi przykład Celts i SAS, swietnych zespołów w D, ale grających mało brutalny basket i oganiczonych praktycznie do minimum w kontakcie z graczem ataku. A wszystko po to, żeby mecz był bardziej widowiskowy. Temu tez zaprzeczysz?

 

Na szczęście już za klika tyg bedziemy moli zobaczyć tę piekielną D Jamesa na Fisherze czy Arizie albo na Farmarze i D Bryanta na Jamesie i wtedy pogadamy

 

Ja tutaj skończyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Battierem sytuacja jest bardzo analogiczna jak z Bowenem. I tez Kily z tego co pamiętam bagatelizowałes jego grę swego czasu, aż w Finałach i całych PO zresztą nie zniszczył niektórych marzeń o MVP dla LBJa ;).

A jakie Bowen miał staty? Lepiej ich nie wspominać, a to był zdecydowanie najlepszy stoper ostatnich 5-6lat na pozycji 1-3. Nie ważne LeBron, Kobe, Billups czy inny T-Mac

Przeciez do dziś głośno sie mówi jakim sk*******wem jest, że ktos tej klasy nie ma nawet jednego tytułu DPOTY na koncie!!! Mało tego czasami nawet nominacji na first team zabrakło :?)

z pozycji 1-3? czasem nawet 4 jak krył Novickiego grajacego na PF :)

 

ciekawy jestem jak sie Bowena zapamieta... jako tego dirthy - złego czy solidnego defensora? brak stosownych DPOTY niestety w końcowym rozrachunku za x tam lat sprawia że bedzie graczem zapomnianym niestety

wcale bym się tak w ograniczaniu nominacji Kg i TD nie wysilał bo na nich oparł sie cały system obronny ekip czego o LBJ nie mozna powiedzieć, owszem mocno podciągnął swoja obronę ale nie przesadzałbym w zadna stronę, ot Superstar z niesamowitymi warunkami i niezłą obroną

a Battier pokazał swoja wartość w D choć chciałbym aby w ataku zrobił taki postęp jak LBJ w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A obrona zespołowa Spurs w finałach 2007 nie jest sytuacją analogiczną do obrony na KB. Każdy wie, że nie może pozwolić partnerom Bryanta, z Gasolem na czele, na tyle, ile ówczesnym partnerom Jamesa. To, z czym on się spotkał w PO przeciwko najlepszym defensywnie rywalom w ostatnich latach, czyli Spurs i Celtics, to ukierunkowana przeciwko konkretnemu graczowi absolutnie niespotykana defensywa w skali całej historii tej ligi.

mimo ze krytykujesz filar obrony SAS to piszesz to w taki sposób że mi bardzo miło sie to czyta!

dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A obrona zespołowa Spurs w finałach 2007 nie jest sytuacją analogiczną do obrony na KB. Każdy wie, że nie może pozwolić partnerom Bryanta, z Gasolem na czele, na tyle, ile ówczesnym partnerom Jamesa. To, z czym on się spotkał w PO przeciwko najlepszym defensywnie rywalom w ostatnich latach, czyli Spurs i Celtics, to ukierunkowana przeciwko konkretnemu graczowi absolutnie niespotykana defensywa w skali całej historii tej ligi.

:lol: a ja tego kwiatka nie zauważyłem wcześniej

 

stary James gra w PO w czasach kiedy hand checking jest zabronione, Pistons to już nie byli ci sami Pistons po roku 2004 i finalach z Lakers kiedy ostatni raz taki rodzaj obrony był dozwolony i z powodzeniem stosowany przeciwko Bryantowi bo to przeciwko niemu ukierunkowali wtedy oni swoją defensywę kryjąc Shaqa jednym graczem, co było dość widoczne wtedy jak również Larry Brown się z tym wcale nie krył. Nie mówiąc już nawet o tym z jakimi rodzajami obrona miał w swoich najlepszych latach Shaq do czynienia i z czym musiał sobie radzić.

 

Dalej w przeszłość to nawet już nie ma sensu sięgać jak Tobie się wydaje, że to z czym musiał walczyć James to jakiś niespotykany rodzaj defensywy to nic Cię nie przekona, zresztą naprawdę z całym szacunkiem dla Ciebie Kily jak ktoś uważa Lebrona za lepszego defensora od Battiera i tu jak dopiero teraz zauważyłem walnąłeś kolejną perełkę to o defensywie nie ma co dalej dyskutować bo no wybacz, ale nie jest to coś na czym się za dobrze znasz, albo Lebron tak wpływa na Twoją zdolność do oceny sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, LBJ i Battier to dwie zupełnie inne półki jeśli chodzi o D. Bloki w trybuny i skuteczności 'spawającego w szatni KB' w ogóle mnie nie przekonują. Sposób bronienia Shane jest absolutnie kosmiczny, niemalże perfekcyjny jak na dzisiejsze przepisy. Szkoda, że tacy zawodnicy jak Howard czy Camby dostali DPOTY za same statsy... żeby chociaż umieli blokować face to face tak jak to robił Zo... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, LBJ i Battier to dwie zupełnie inne półki jeśli chodzi o D. Bloki w trybuny i skuteczności 'spawającego w szatni KB' w ogóle mnie nie przekonują. Sposób bronienia Shane jest absolutnie kosmiczny, niemalże perfekcyjny jak na dzisiejsze przepisy. Szkoda, że tacy zawodnicy jak Howard czy Camby dostali DPOTY za same statsy... żeby chociaż umieli blokować face to face tak jak to robił Zo... :wink:

jesli jeszcze przed seria z lakers ktos watpil w to kto jest najlepszym opbronca ligi, teraz nie powinien miec absolutnie zadnych watpliwosci. defense battiera jest po prostu kosmiczny. pomijajac juz te oczywistosci jak praca nog, antycypacja itd. to to jego bronienie z reka w ogldeglosci 5cm od twarzy :shock: sick!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kily jakoś ucichłes ;)

 

tak a propos tej obrony Jamesa to chciałbym powiedzieć "a nie mówiłem"

I znowu mam nie jedna, dwie akcje, czy pojedynczy mecz, a kolejna SERIĘ jako dowód, że z Jamesa taki stopper pokroju (ba nawet lepszy) Battiera jak z Shaqa raper

Kurde fajnie jest mieć rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.