Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, KeepItDirty napisał:

Jak dalej Dennis będzie walił takie straty to Play In co wydawało się nierealne, będzie faktem. Broniłem go i chwaliłem na początku sezonu, ale to co najwyżej rezerwowy na 10-15 minut z ławki. Zero rzutu, jego wynik w sezonie 19-20 za trzy był abberacja. Nie. Jeśli ktoś ma im zwalić PO to kandydat nr jeden na ten moment.

Sa aspekty w grze Schroedera, gdzie faktycznie daje ciala, ale to juz przechylanie za bardzo w druga strone. Ma swoje wady, ale tez to nie jest tak ze bedzie ciagle przy pilce jak wroci Lebron czy nawet THT. Nie zapominajmy ze dzis zagral ponad 40 min z musu. Niektore straty glupie - prawda, ale probka tez duzo wieksza niz normalnie (nie chodzi o same minuty, ale o to, ze byl praktycznie jedynym co mial caly czas gre prowadzic). A Schroder, majacy niewatpliwie swoje plusy i pewna uzytecznosc, nie jest w pierwszej kolejnosci kreatorem jak Lebron czy jego poprzednik Rondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na minus przede wszystkim to, że Vogel pomimo dobrego meczu Gasola z Raptors już w pierwszym meczu po powrocie Drummonda odstawił Marca na boczny tor. Liczyłem, że jednak sprawdzi te lineupy, w których MH mógłby pograć z Hiszpanem na czwórce (sam chyba o tym mówił), a tu taka przykra niespodzianka.

Gdzieś widziałem informacje, że Schroeder po meczu narzekał na jakiś uraz, co może troszkę tłumaczyć tę jego indolencję rzutową. Faktem jest jednak, że jak obserwuje się go od początku sezonu to można odnieść wrażenie, że bywa jak na rozgrywającego bardzo niechlujny w rozegraniu i te +20 mln za sezon, których żąda nijak mają się do tego co prezentuje. Będzie z nim spora zagwozdka latem, bo jednak, jeślibyśmy z niego zrezygnowali, to chyba i tak nie będziemy w stanie nikogo innego podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Geronimo napisał:

Dla mnie na minus przede wszystkim to, że Vogel pomimo dobrego meczu Gasola z Raptors już w pierwszym meczu po powrocie Drummonda odstawił Marca na boczny tor. Liczyłem, że jednak sprawdzi te lineupy, w których MH mógłby pograć z Hiszpanem na czwórce (sam chyba o tym mówił), a tu taka przykra niespodzianka.

Nie wiem czy to bylo akurat powodem(to moje domysly), ale byla wypowiedz czy material o Vogelu(juz nie pamietam), gdzie mowil/bylo mowione, ze nie lubi za szerokiej rotacji i na kazdy mecz ma swoj plan/wizje i jesli do tejze gracz nie pasuje, to nie bedzie mu dawal nawet paru minut itd. 
 

Nie wiem czy to byl ten powod akurat dzis, ale w sumie Gasol nie bylby najlepszy, wyborem i Drummond dobrze sobie radzil i taki Bam byl troche ponizej swoich srednich sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Geronimo napisał:

Dla mnie na minus przede wszystkim to, że Vogel pomimo dobrego meczu Gasola z Raptors już w pierwszym meczu po powrocie Drummonda odstawił Marca na boczny tor. Liczyłem, że jednak sprawdzi te lineupy, w których MH mógłby pograć z Hiszpanem na czwórce (sam chyba o tym mówił), a tu taka przykra niespodzianka.

Gdzieś widziałem informacje, że Schroeder po meczu narzekał na jakiś uraz, co może troszkę tłumaczyć tę jego indolencję rzutową. Faktem jest jednak, że jak obserwuje się go od początku sezonu to można odnieść wrażenie, że bywa jak na rozgrywającego bardzo niechlujny w rozegraniu i te +20 mln za sezon, których żąda nijak mają się do tego co prezentuje. Będzie z nim spora zagwozdka latem, bo jednak, jeślibyśmy z niego zrezygnowali, to chyba i tak nie będziemy w stanie nikogo innego podpisać.

Również liczyłem na próby wystawiania Harrella i Gasola jednocześnie, jednak grające niskim składem Miami było kiepskim matchupem dla Marca, a Vogel gdzieś wspominał, że da szansę takiej konfiguracji, więc może się doczekamy.

Co do Schroedera, to przede wszystkim miejmy na uwadze, że on nie został tutaj sprowadzony, by prowadzić grę drużyny. Jako secondary playmaker/trzecia opcja w pierwszej piątce radził sobie całkiem w porządku i z tego powinno się go rozliczać. Wiadomo, że jako główna jedyna jest kiepski. Jeśli chodzi o jego wymagania finansowe, to tutaj z kolei najwięcej zależy od tego, czy Jeanie będzie skłonna płacić podatek i w jakiej wysokości. Rozmowy z Toronto pokazały, że Lakers wcale nie są jakoś przywiązani do Dennisa, a i KCP nie jest nie do ruszenia, mimo że należy do rodziny Klutch, więc z dość wydawałoby się przewidywalnego biegu wydarzeń zrobiło się całkiem sporo potencjalnych scenariuszy na offseason. Ciekawie może być np. jeśli Drummond byłby skłonny zostać za MLE, bo wtedy Lakers mogą stanąć przed wyborem Schroeder vs. Andre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jendras napisał:

Również liczyłem na próby wystawiania Harrella i Gasola jednocześnie, jednak grające niskim składem Miami było kiepskim matchupem dla Marca, a Vogel gdzieś wspominał, że da szansę takiej konfiguracji, więc może się doczekamy.

Co do Schroedera, to przede wszystkim miejmy na uwadze, że on nie został tutaj sprowadzony, by prowadzić grę drużyny. Jako secondary playmaker/trzecia opcja w pierwszej piątce radził sobie całkiem w porządku i z tego powinno się go rozliczać. Wiadomo, że jako główna jedyna jest kiepski. Jeśli chodzi o jego wymagania finansowe, to tutaj z kolei najwięcej zależy od tego, czy Jeanie będzie skłonna płacić podatek i w jakiej wysokości. Rozmowy z Toronto pokazały, że Lakers wcale nie są jakoś przywiązani do Dennisa, a i KCP nie jest nie do ruszenia, mimo że należy do rodziny Klutch, więc z dość wydawałoby się przewidywalnego biegu wydarzeń zrobiło się całkiem sporo potencjalnych scenariuszy na offseason. Ciekawie może być np. jeśli Drummond byłby skłonny zostać za MLE, bo wtedy Lakers mogą stanąć przed wyborem Schroeder vs. Andre.

Trochę oczywistość, ale wiele zależy od tego jaki wynik będzie w tym sezonie i czy Lakers uda się wygrać z czasem I to wszystko pozgrywac jak wrócą LJ i AD. Jeśli nie będzie tytułu, to wg mnie decydujące będzie dla ich ruchow gdzie odpadna, z kim, w jaki sposób, jakie dziury zostaną wyeksponowane na jakim etapie itd.(niezależnie od tego jednak sądzę,że w przypadku porażki nietykalni będą tylko LJ I AD) A w tym pojebanym sezonie moze sie zdarzyc wszystko.

I tutaj to może być jak piszesz Schroeder vs Andre, a może być ta dwójka vs np DDR czy Lowry- ten pierwszy prędzej ze względu na uczucia względem Lakers I zadania finansowe tego drugiego. Mało prawdopodobne, ale że liga widziała nie tak pojebane rzeczy to wspomne, ale zakładając że Lakers znowu dochodzą dalej niż Clippers, którzy znowu się osmieszaja w PO, to może KL zechce na drugą stronę LA pójść. Wątpię ale wykluczyć nic nie można.

To wbrew pozorom może być bardzo ciekawe lato. Nie ma aż tylu wielkich nazwisk jak się zapowiadało, ale załóżmy że np. tytuł idzie do Nets wygrywajacych w dominujacym stylu. Wtedy zapewne możemy spodziewać się przynajmniej checi budowy BIG 3 u niektórych.

Nie wiem czy przy takim obrocie spraw tacy zatwardziale wierni swoim barwom panowie (jesli mieliby ambicje na ring oczywiscie)jak Dame, Beal czy Giannis nie zechcieliby sie jednak ruszyć, bo wówczas jasne by bylo że sami u siebie nie ugraja nic. Wtedy mimo ewentualnej porażki takie destynacje jak LAL z AD I Bronem chętnym zejść na drugi plan I karmić pozostałych dwóch superstarow pilkami stają się bardzo atrakcyjne. I powiedzmy sobie szczerze  - salary Lakers też by szczyscili jakby trzeba było i Schroeder może na s'n t by się dało pchnac. Tam Rob na pewno już baniuje rozne scenariusze.

Jeśli jednak Lakers obronią tytuł, lub wygra go Nuggets, Sixers czy inne Bucks, to już sytuacja sie zmienia dość mocno. Big 3 nie wypala w Nets i idzie mocny sygnał, że szybka i krótka droga niekoniecznie się opłaca. Wtedy w przypadku Lakers opcja threepeatu staje się niesamowicie atrakcyjna dla wielu wolnych agentów I wcale nie zdziwiłby mnie jakiś mega opłacalny scenariusz jak pozostawienie lub s'n t Schroedera w pakiecie za konkret, pozostawienie Drumma nawet jeszcze na rok za grosze I jakiś DDR za MLE czy minimum (albo MLE podzielone na ich obu). 

Rozpiętość jest duża I to tylko luźne przykłady(bo zmiennych jest od groma, nawet sama kwestia podatku i ewentualną wysokość MLE), ale to może być bardzo ciekawe lato i bardzo mocno sprzezone z tym kto i jak wygra ten sezon.

 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nba2midnight napisał:

Mało prawdopodobne, ale że liga widziała nie tak pojebane rzeczy to wspomne, ale zakładając że Lakers znowu dochodzą dalej niż Clippers, którzy znowu się osmieszaja w PO, to może KL zechce na drugą stronę LA pójść. Wątpię ale wykluczyć nic nie można.

tenor.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karpik napisał:

tenor.gif

Ja zakładam to jako mało prawdopodobny, wątpliwe scenariusz, ale jednak wszystko może się zdarzyć.

Ty jednak rozumiem masz szklaną kulę I wiesz ze na pewno tak nie bedzie. Ok. Jesli jednak(co malo mozliwe) tak by sie stalo to ciekawe jaki mem znajdziesz na swoj wlasny wpis.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nba2midnight napisał:

Ja zakładam to jako mało prawdopodobny, wątpliwe scenariusz, ale jednak wszystko może się zdarzyć.

Ty jednak rozumiem masz szklaną kulę I wiesz ze na pewno tak nie bedzie. Ok. Jesli jednak(co malo mozliwe) tak by sie stalo to ciekawe jaki mem znajdziesz na swoj wlasny wpis.

Nie, no wiadomo, że wszystko się może zdarzyć, to podstawa, też lubię tę scenę z Chłopaki nie płaczą.

No, ale jak niby mieliby podpisać Lakers tego kałaja? On może się nie zgodzić grać za MLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, karpik napisał:

Nie, no wiadomo, że wszystko się może zdarzyć, to podstawa, też lubię tę scenę z Chłopaki nie płaczą.

No, ale jak niby mieliby podpisać Lakers tego kałaja? On może się nie zgodzić grać za MLE.

Może (bardzo mało prawdopodone) zgodzić się na mniej niż max na np. rok. Tyle po oczyszczeniu salary w odpowiedniej kolejności mogliby mu Lakers dac. Zresztą tu nawet o Kalaja nie chodzi. Sednem tej wypowiedzi bylo to, ze w to lato, wbrew pozorom, przy pewnych mozliwosciach zakonczenia sezonu mozemy byc swiadkami wiekszej ilosci ruchow(w rhm niespodziewanych) niz sie zaklada, bo np dominujaca wygrana Nets moze wymusic nowa rzeczywistość i np. konieczność budowy nowych BIG3.

Sam KL zas - Już teraz nie pamiętam liczb dokładnie, może pamiętasz to mnie popraw. Kawhi sam mówił, że Lakers byli na bliskim drugim miejscu do jego podpisania, ale ostatecznie poszedl do Clippers. Ponoc tez bylo tak, że jak drugiego stara by mu nie sciagneli, to poszedłby do Lakers. A wtedy co pamiętam Lakers też Maxa nie mogli mu dac.

Zresztą Lakers zostawiaja sobie dość duża elastyczność w kontraktach I są raczej na krótki termin, a te co podpisali na dłużej są akurat takiej wysokości, żeby z dwóch-trzech takich można było to pchnac za konkret gracza. Wątpię żeby znowu czekali I liczyli na KL, dlatego jest to bardzo mało możliwe(sądzę że z Clippers podpisze jednak). Niemniej, jeśli by się tak zdarzyło ze jest kolejny mierny wynik Clippers w PO, Kawhi ma dosc, ale chce zostac blisko domu i sam idzie do Lakers widząc, że np inaczej BIG 3 się pchnac nie da (akurat Clippers ma dużo bardziej zjebane salary w sensie c***owosci kontraktów niż Lakers, a więc mniejsza możliwość zmian przez trejdy) I chce grać dla Lakers, to po prostu trudno mi uwierzyć, że Rob że LJ I AD tak o go po prostu spuszcza na drzewo i nie zaczną kombinować jak to wszystko poczyscic, żeby dac KL jak nie Maxa, to jak najbliżej niego (A w przypadku braku tytułu Lakers, jak pisałem, zapewne tylko AD I LJ byliby nietykalni).

Bardzo mało prawdopodobny scenariusz, ale nie niemożliwy. Zresztą tu nawet w miejsce Leonarda wstaw innego gracza - np zakladajac bardzo malo mozliwy scnariusz, ze Chris Paul jednak odstepuje od oststniego roku kontraktu. No ale jakby jakims cudem sie stalo to watpie, ze LJ by tak to przepuscil. Bo nie dosc ze superstar to i prywatnie przyjaciel.

I możesz się śmiać z takich scenariuszy itd. ale poważny GM w poważnej organizacji oprócz przygotowywania opcji na najbardziej realne wyjścia, na pewno przygotowuje też jakiś plan działania na wyjątkowe okazje, gdy sprzyjają gwiazdy. Choćby po to żeby wtedy moc wyprzedzić konkurencję I działa szybko. A jak się czyta o Pelince I słucha ludzi co z nim pracowali, to facet ma plany A, B, C itd. Dlatego też tego bym nie wykluczam całkowicie, obojętnie na jakim stopień możliwości to oceniamy.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, nba2midnight napisał:

Może (bardzo mało prawdopodone) zgodzić się na mniej niż max na np. rok. Tyle po oczyszczeniu salary w odpowiedniej kolejności mogliby mu Lakers dac

Aha, mniej niż max, czyli ile? Bo jeśli założymy, że LeBron i Davis zostają, a Lakers wymieniają resztę za cap space, to powinni mieć na oko 20-22 mln do wydania. Myślisz, że Kawhi tyle starczy? Czy trzeba będzie jednak pomyśleć o sign-and-trade za LeBrona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Aha, mniej niż max, czyli ile? Bo jeśli założymy, że LeBron i Davis zostają, a Lakers wymieniają resztę za cap space, to powinni mieć na oko 20-22 mln do wydania. Myślisz, że Kawhi tyle starczy? Czy trzeba będzie jednak pomyśleć o sign-and-trade za LeBrona?

Nie wiem ile mu starczy czy nie starczy. Nie siedzę w jego głowie i co tam będzie za jakiś czas. Jak powiedziałem- sensem było to, że jeśli np Nets przejada się po lidze w dominujący sposób I np takich Lakers z najlepszym duo gładko pykna, to bedzie to jasny sygnal dla ligi, ze ... kurde nawet najlepsze duo jest duzo za takim BIG 3 wiec trzeba dzialac. I wtedy ci wszyscy ktorzy odpadli wczesniej zobacza, ze skoro nie dali rade szczebel nizej, to juz sie robi powaznie I jak się chce coś jeszcze w tej lidze ugrać, to trzeba łączyć siły. A to może do najróżniejszych kombinacji doprowadzić.

A wtedy już jakie motywacje się załącza u niektórych to nie mam pojęcia. Jedni mogą uznać, że ważniejsze jest legacy I pierścienie I chca coś wygrac(sam Hardena przecież też mógł wziąć 50 baniek za rok Rockets I odrzucił, bo uznał że woli dużo, choc mniej, kasy ale z pierscieniem. Garnett też swego czasu mnóstwo poświęceń robił dla pierścionka. Różni ludzie mają różne motywacje), a inni moga uznac ze jednak wola kase itd.

Do której grupy wejdzie Kawhi(teraz kumam że czepiamy się jego I gadamy o nim, ignorując resztę wypowiedzi, żeby na siłę na jednym przykładzie udowodnić, że tak na pewno nie będzie. O to chodzi, prawda @karpik?) nie wiem. Tak jak pisałem- jak miałbym strzelać to pewnie wybierze extension z Clippers, ale ja nie chce na pewno nic wykluczać.

Ale już zostawiając KL, to sądzę (moje zdanie tylko, zobaczymy po czasie czy sluszne), że przy założeniu, iż Nets pykaja gładko lige, możemy być świadkami scenariuszu, że ktoś z czołowych potencjalnych wolnych agentów motywowany chęcią zdobycia pierścienia godzi się na redukcję znaczna zarobków, byleby stworzyć nowe BIG 3 lub coś co BIG 3 będzie przypominac. Tak samo jak sądzę (znowu moje tylko przypuszczenie), że ci co się do tej pory nigdzie nie ruszali mogą jednak zechciec zmienić otoczenie.

Jak też koniecznie np chcesz się do mnie przyczepic, obsmiac co mówię lub za parę miesięcy dowalic jednozdaniowca lub mema do jakiegos cytatu ze mnie wyrwanego z kontekstu to ok. Wszystko masz spisane I będzie tutaj czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Do na pewno nie grających LJ, AD i Dudza dołącza zapewne znowu Kuzma, Caruso(knee) i Gasol(harmstring)... będzie grubo.

Za to wróci z zawieszenia THT najpewniej. Schroeder, KCP, Wes, Kieff, Drumm, a z ławki THT, MCLemore,Harrell, a do tego Cacocki i inne Baby Giannisy... vs Nets w prawie pelnym składzie... that's gonna be fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KeepItDirty napisał:

Może warto zadać sobie pytanie:

Czy sztab medyczny w LAL ogarnia?

Bo to wygląda aż nadto dziwnie. 

Ciężko uwierzyć w takie przypadki. Ilość kontuzji w sezonie jest wyjątkowa.

 

Może być też opcja, że jakieś tam urazy są, ale też to dobra okazja by najważniejszym graczom (LJ , AD, Kuzma) dac trochę odpocząć przed najważniejszą częścia sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.