Skocz do zawartości

[beGM Play-off '20 East Semifinals] New York Knicks (44-27) – Philadelphia 76ers (43-28)


january

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Eld napisał:

Dla mnie słowo klucz to zgranie. O ile jestem wstanie wybaczyć CMowi tego Davisa na Embiidzie, o tyle zgranie 76ers a zgranie Knicks to niebo a ziemia. Przecież sam wspominany Plumlee kiedy przyszedł do Knicks? Na ile tygodni przed zawieszeniem rozgrywek? Nie chce mi się sprawdzać ale na pewno jakoś niedawno. Kompletnie nie zna schematów, co grać, nie trenował z drużyną, nie zgrał się z nią, a tacy 76ers noszą miano najbardziej stabilnej drużyny w beGM.

 

plumlee przyszedł przed sezonem, abstrahując od tego, że jeśli to ma być czynnik decydujący to "xd" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla takich chwil jest chyba do wrzucenia kolejny ważny aspekt zgrania. Tecu jest u nas GM o dosyć niewielkiej ilosci znaczących wymian - stawiam ze rekordzista in minus. Jeżeli w tak wyrównanej serii moneta stanęła na krawędzi pokazując idealny remis to właśnie w takim momencie leciał ptak wysoko w chmurach zwany „zbyt częsta wymiana graczy szkodzi” nasral na monetę i wypadła reszka. A Człowiek stawiał na Orła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Zgranie jest ważnym czynnikiem dla mnie, ale oczywiście możesz mieć inne zdanie.

no to ja tu nie widze zadnej przewagi sixers.

w szcegolnosci w sytuacji, w ktorej w bubble traca simmonsa i z koniecznosc musza zmienic totalnie schematy (brak primary ballhandera pod ktorego, z uwagi na charakterystyke, miałeś dostosowany na maxa playbook)

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

no to ja tu nie widze zadnej przewagi sixers.

w szcegolnosci w sytuacji, w ktorej w bubble traca simmonsa i z koniecznosc musza zmienic totalnie schematy (brak primary ballhandera pod ktorego, z uwagi na charakterystyke, miałeś dostosowany na maxa playbook)

 

 

Ty też straciłeś primary ballhandera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Eld napisał:

Ty też straciłeś primary ballhandera.

tracilem caly sezon, wiec mialem czas by sie dostosowac.

a nie z nagla, tuz przed samymi PO jak sixers

z jednej strony traca simmonsa i musza to jakos zastapic, z drugiej wprowadzaja thompsona. i to w trakcie bubble, tuz przed po. do tego kontuzja rondo i dopiero powrot na koniec 1 rundy. ale to ja mam problem ze zgraniem. jprd.

🤦‍♂️

i nie nie uwazam, zeby zgranie nie mialo znaczenia. natomiast paradoks jest taki, ze Ty je prawdopodobnie przeszacowujesz, a jednoczesnie to sixers maja w tym wzgledzie wieksze problemy. do tego opierasz sie na blednych zalozeniach (przyjscie plumllego w ostatnim okienku, a nie przed sezonem xd. jak mam z tym walczyc nie wiem)

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, człowiek...morza napisał:

Ja się pytam, miałem drugą serię obciążać Leonarda i kryć nim Lavinea bądź Thompsona? Mam wysoce duże wątpliwości, iż byłby w tym efektywniejszy od Tuckera, który całą swoją energię może spożytkować na to. 

W nawiązaniu do Leonarda, pozbawionym logiki byłoby przyjęcie, że Lavine i Thompson stawiliby się w swojej normalnej formie, a Leonard poniżej formy (przy graczach sixers jest więcej znaków zapytania).

W zasadzie to nie miales tu specjalnie wyjscia, tylko dalej zylowac Kawhiego na Lavinie/Klayu. Padles ofiara kontuzji i nie masz tu specjalnego pola manewru. Co do PJa to w duzej mierze wypowiedzialem sie juz wczesniej, ja wiem ze ma swietna renome i jest ogolnie lubiany na forum, ale on jest tylko bardzo dobrym rolsem, a nie difference makerem. W normalnym ustawionu obok Davisa jako falszywy C bylby spoko, tylko ze naprzeciw specyficznie zbudowanych Sixers ma kiepskie matchupy. Lavine jest aktywny w HCO, ma first step i korzysta z zaslon. Dla mnie PJ nie jest gwarantem tego, ze Lavine bedzie mial zla serie. Jak Tucker, nie zdazy przy jakiejs zaslone to mozna niby switchowac, ale tu beda targetowani pewnie Beasley czy Curry. Za duzo luk w zespole. Co do Klaya, z powodu kontuzji uznaje, ze gra na poziomie 15-18 ppg z dobra obrona, ale nadal swietnie porusza sie bez pilki i daje swoje gravity. 

 

6 godzin temu, człowiek...morza napisał:


To co miało być moją największą wadą, czyli brak kreacji, w takim samym stopniu jest wadą rywala.

No nie jest, bo pech chcial, ze Rondo gral prawie zyciowke. Poza tym Kawhiego jako kreatora z pilka nie kupuje, a w takiej roli musialby grac. Nie na przestrzeni calej serii.  W poprzedniej rundzie miales lepsze matchupy tutaj gorsze, uznalem ze nie jestes w stanie tego zamknac w 6 meczach i poszedl glos na Phila, ktora tez ma sporo problemow o ktorych pisalem. Za duzo zawodnikow gra u Ciebie poza strefa komfortu, ale duzo wiecej nie mogles tu ugrac. Opisy sa dla mnie wazne, zwlaszcza jak jest seria na rownym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tangiers napisał:

No nie jest, bo pech chcial, ze Rondo gral prawie zyciowke. Poza tym Kawhiego jako kreatora z pilka nie kupuje, a w takiej roli musialby grac. Nie na przestrzeni calej serii.  W poprzedniej rundzie miales lepsze matchupy tutaj gorsze, uznalem ze nie jestes w stanie tego zamknac w 6 meczach i poszedl glos na Phila, ktora tez ma sporo problemow o ktorych pisalem. Za duzo zawodnikow gra u Ciebie poza strefa komfortu, ale duzo wiecej nie mogles tu ugrac. Opisy sa dla mnie wazne, zwlaszcza jak jest seria na rownym poziomie. 

nie rozumiem tej logiki 4:2, badz 3:4.

to zawodnicy rywala im dalej w las, tym bardziej powinni znikac, czyt thompson/embiid.

sam tucker nie jest gwarantem zlej serii lavine'a, ale w obliczu duzych wad jakie ma lavine, prawdopodobnie juz tak

imo leonarda przy tylu obroncach na nich musiaem odciazyc, wiec nie mam zludzien, iz tucker w roli obroncy na lavinea to lepsze rozwiazanie.

ergo krytykowanie mojego gameplanu jest na wyrost

mowisz o wychodzeniu ze strefy komrofrtu, w sytuacji w ktorej sa to najabardziej wszechstronni gracze w lidze. wiec sila rzeczy to prawdopodobienstwo "niepodołania" jest po prostu mniejsze od tego, ze lavine i embiid "podołają". Ty natomiast zakladasz, ze bezapelacyjnie masz racje.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, człowiek...morza napisał:

nie rozumiem tej logiki 4:2, badz 3:4.

to zawodnicy rywala im dalej w las, tym bardziej powinni znikac, czyt thompson/embiid.

sam tucker nie jest gwarantem zlej serii lavine'a, ale w obliczu duzych wad jakie ma lavine, prawdopodobnie juz tak

imo leonarda przy tylu obroncach na nich musiaem odciazyc, wiec nie mam zludzien, iz tucker w roli obroncy na lavinea to lepsze rozwiazanie.

ergo krytykowanie mojego gameplanu jest na wyrost

mowisz o wychodzeniu ze strefy komrofrtu, w sytuacji w ktorej sa to najabardziej wszechstronni gracze w lidze.


Dla mnie Philly startuje z handicapem, ze wzgledu na twoje ustawienie z game planu. Czyli Sixers obejmuja prowadzenie w serii. Zakladam, ze pozniej ida jakies adj. z twojej strony. Masz do wyboru zajechac do konca Kawhiego w obronie albo bronic PJem na srednim dla niego matchupie. To jest wina kontuzji i konstrukcji skladu, lepsze rozwiazanie od zlego nie zawsze pozwala odniesc sukces. Ja tu nie bede za Ciebie szukal rozwiazan, bo ich za duzo nie ma. Kawhi nie zamknal serii naprzeciwko duzej slabszej defensywy niz beGM Sixers, wygladal slabo w 2 polowach. A im dalej w las tym wazniejsza moze byc defensywa, a tu Phila ma mniej wad. Dlatego 4:3 Sixers

Sa wszechstronni, ale kazesz im w gameplanie: byc post defenderem (AD), kreaowac gre (Kawhi), latac po zaslonach (Tucker). Dadza sobie lepiej rade niz przecietny gosc, ale nadal to nie jest ich gra. 
 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
Godzinę temu, january napisał:

Knicks odpadają w serii, w której i ja i Qcin zagłosowaliśmy na team CMa?

jeszcze alonzo xd

niemniej ignazz czy eld  (jak o kims zapomnialem przepraszam!) dalej pozostaja na strazy

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tecu napisał:

@człowiek...morza

Dziękuję za serię, rozumiem rozgoryczenie, bo seria była wyrównana i zadecydowały niuanse a mogło być odwrotnie. 

Do zobaczenia za rok. 

Dziękuję wszystkim za głosy, tym którzy głosowali na Knicks również 😀 Rozumiem. 

Dzięki i powodzenia :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.