Skocz do zawartości

[beGM Play-off '20 East 1st Round] Miami Heat (48-23) – Charlotte Hornets (46-25)


january

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Westbrook out na pierwsze 4 mecze

Sabonis był na kwarantannie już po g3 Pacers ale nie mam zielonego pojęcia czy by zagrał od g5 gdyby seria się nie skończyła. 

Augustin, kennard, redick, house, Warren, kuzma, Bjelica, ibaka i Howard wszyscy do dyspozycji przez całą serię. 

Opis być może pojawi się jak wszyscy moi gracze skończą 1 rundę w rl NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat

Dobra, przejrzałem staty, przestudiowałem graczy i...

mylę, że szkoda nie tylko mojego czasu, ale i Waszego czasu na robienie tu jakiegoś wielkiego pojedynku.

Kiedy widzę, że mogę lub powinienem wygrać serię ( jak dwa lata temu w finale), to walczę. Tutaj uczciwie muszę przyznać, że wychodzi mi coś takiego:

gdybym był w pełnym składzie to bym tę serię w moim przekonaniu wygrał. Vucević mimo świetnych statów był bardzo minusowy, Oladipo i Middleton mieli fatalne skuteczności w 1 rundzie. U mnie kilku weteranów poszło do góry z formą ( Ibaka był kozacki w 1 rundzie), trójki też świetnie siedziały większości graczy. Jednak Westbrook wraca od g5 na limitowanych minutach i bez formy. Sabonis wraca nie wcześniej niż w g5 po długiej przerwie, brakuje mi poweru, a Heat mają Doncića, który zagrał rewelacyjnie.

Moim zdaniem, tutaj powinno być Heat w 6, mam nadzieję, że @tangiers również się ze mną zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT

GAMEPLAN

Dla przypomnienia roster:

  • C : Vucevic/Holmes/Spellman
  • PF Crowder/Portis/Patterson/Dudley
  • SF: Doncic/Satoransky
  • SG: Middleton/Ross
  • PG: Oladipo/Arcidiacono

Kontuzjowani: J. Brunson; Holmes gral w bance, ale pod koniec zlapal jakas kontuzje,  wedle raportow nie bylo to nic powaznego i z ostroznosci nie zagral w ostatnich meczach o pietruszke(Kings juz o nic walczyli). Zakladam, ze na PO bedzie gotowy, ale moze miec gorsza forme w 1 rundzie. 

Oczywiście pozycje sa u mnie dosyc umowne, bardziej istotne jest kto jest lead ball handlerem, kto kogo kryje itp. Ponadto nie stosuje hokejowych zmian i mogę stagerowac np. Oladipo z Doncicem. 

Startuje zestawem Vuc/Crowder/Doncic/Middleton/Oladipo zakladajac, ze naprzeciwko wybiegaja Augustin/House/Warren/Bjelica/Ibaka.

W obronie: 

Kryje indywidualnie, tj. Oladipo vs Augustin, Middleton vs House, Crowder vs Warren, Doncic vs Bjelica, Vucevic vs Ibaka. Patrzac na budowe zespolu, atak Hornets prawdopodobnie jest nastawiony na Westbrooka  atakujacego po wysokich zeslonach, lamiacego pierwsza linie, a do tego akcje na weak side: pewnie uwalnianie Warrena/Redicka po  floppy setach. Sprzyja do tego dobry spacing i solidni screen setterzy w zespole Flubera. Wypadniecie Sabonisa mozna jeszcze tu jakos zamaskowac , ale bez Westbrooka teoretycznie ciekawy ofensywny schemat przepada. W jego miejsce nie da sie wstawic Redicka, bo wtedy najlepszym kreatorem w S5 bylby chyba Bjelica. Zostaje Augustin, ktory nie ma atrybutow Westbrooka, tylko owszem gra pod koszem do kosza, ale wiekszosc akcji konczt jumperem po kozle. Oladipo kryje go blisko, zacheca do miniecia i penetracji pod kosz, gdzie Augustin ma problem z wykonczeniem. Crowder broni Warrena, przy zaslonach moge go switchowac z Middletonem. Defensywa bedzie glownie skupiona na Warrenie, a jesli ma pilke i idzie do niego zaslona to moge go czasami blitzowac, zeby go troche pomeczyc, zlamac zagrywke przeciwnika oraz przerzucic ciezar ofensywy na rolsow, gdzie jest mniejsze ryzyko jakiegos wystrzalu w ataku. Warren w S5 jest jedynym powaznym volume scorerem, wiec szczegolne uwage zwracam na wszelkie pin downy, po ktorych Warren zdobywa wiele punktow. Bjelice kryje Doncic, co jest dla mnie bardzo przyjemnym matchupem, a sam Luka pokazal w tych PO, ze rowniez potrafi grac w defensywie i o casusie Nasha nie ma mowy.  Vucevic kryje Ibake, ktory w PO jest bardzo skuteczny, ale swoje tez tu robia sparingi z Brooklynem oraz fakt, ze najlepszym wysokim jakiego do tej pory widzial w tych PO jest Daniel Theis. Vuc kryje go blisko, Ibaka z pilka wiele szybszy juz od niego nie jest, wiec nie powinno byc specjalnych collapsow. Vuc jest dobrym rim protectorem, ale czasami ma problemy z bronieniem pickow co w tym matchupie nie bedzie eksponowane. Fluber ma dobrych shooterow, ale slabych/przecietnych jak na PO kreatorow z pilka, wiec rzadko pomagam poza atakowaniem od czasu do czasu Warrena.  Hornets brakuje w tym przypadku gracza z drivem co ogranicza troche wartosc jego spacingu. Middleton jest dobrym obronca, wiec czasami go switc***e z Crowderem, jesli ten nie bedzie wyrabial kondycyjnie/bedzie mial problemy z faulami. 

Podsumowując, kontuzje w zespole Flubera pozwolily mi na spory komfort w kryciu i sprzyjające matchupy tj. Doncic na Bjelicy czy nawet Housie. 

W ataku:

Wyjsciowa 5ka naladowana jest talentem w ataku. Luka zaprezentowal forme na miare MVP grajac naprzeciw arguably najlepsze druzynie NBA, ktorzy do jego krycia posiadali najlepszy mozliwy personel. Poradzil sobie z Beverleyem, Leonardem, Morrisem czy Georgem, wiec mysle, ze poradzi sobie rowniez z Housem i ... wlasnie po ewentualnym zejsciu House, najlepszym defensorem na niego jest chyba Kuzma, ktory owszem bardzo poprawil sie w tej materii, ale nie jest poziom w/w graczy.  Ibaka nie ma juz tej szybkosci zeby go bronic z pomocy, Howard tym bardziej. Luka od tego sezonu wykancza wjazdy na  Lebronowym poziomie: Luka RS 75% at rim% , 3-10 f 44%, PO at rim% 72%, 3-10 60%. Dla porownania Giannis w PO:  71% at rim%, 3-10 44%. Nigdy nie lubilem Lebrona, ale w czasach BIG3 za kazdym razem jak wjezdzal pod koszem to mialem wrazenie, ze albo zdobedzie punkty, wymusi faul albo wykreuje open look. Podobnie wrazenie mam z Doncicem, ktory nie ma tradycyjnego atletyzmu, ale ma swietny niski koziol, jest bardzo silny(radzi sobie z takim Morrisami czy Tuckerami) i fantastycznie zmienia tempo. Dolozyl jeszcze do tego gre floaterem i do w pelni zbalansowanej gry brakuje mu jeszcze lepszego shot secletion przy 3kach - rzuca po Hardenie najtrudniejsze 3ki w lidze - oraz poprawy na linii osobistych. No coz, moze odkocha sie jeszcze w tych step backach. W moim zespole ma wielu graczy, ktorzy beda korzystac z jego kreacji, atencji defensywy ktora na siebie sciaga. Przy zwyklych spread screenach defensywa musi podjac decyzje czy pomagac od Vuca, Crowdera, Middletona, Oladipo. Kazdy z nich stanowi zagrozenie z dystansu, a Dipo czy Middleton potrafia jeszcze zaatakowac close out by wykreowac jeszcze lepsza pozycje. Doncic jest bardzo cierpliwy przy wjazdach i potrafi podac pod katami osiagalnymi tylko dla garstki graczy w tej lidze. Crossowe podania powinny byc jego specjalnoscia w moim zespole.

Gra dwójkowa Doncica z Vucem to pewnie bedzie podstawa mojej gry. Nikola nieprawdopodobnie wystrzelil z forma i overall zagral bardzo dobrym sezon, o co balem sie po CY. Dziwnym trafem obejrzalem 4 z 5 meczow tej serii z Bucks i poza fantastyczna skutecznoscia zagral tez dobrze w obronie. Owszem, wykorzystal do cna drop coverage na pickach(i nogi w betonie Lopeza), ale nadal Bucks byli najlepsza defensywa przed PO.  Vuc obecnie jest 2way centrem, a dzieki wydluzeniu zasiegu rzutu do 3ki, otwiera mi tez wiele mozliwosci w ataku i jest swietnym fitem do Luki. Korzystam z wszelkich pick'n'popow, hand offow, pick'n'rolli,gdzie Vuc potrafi tez fajnie podac po short rollu, na poscie gra jak dostanie jakiegos Bjelice na przekazaniu. Naprzeciw Bucks grał sporo przodem do kosza i nawet mijal z pilka z Lopeza, ale przeciwko Ibace to nie przejdzie, wiec licze na zwykle catch'n'shoot.

Middleton zagral okropna serie w z Magic, co bylo dla mnie ogromnym zaskoczeniem, po najlepszym RSie w karierze (walczyl do konca o 50/40/90 club). W obronie jeszcze nie bylo problemu, bo tez Magic nie mieli tu specjalnego personelu, ale w ataku razil zla selekcja rzutow, za malo wjezdzal pod koszem.  Wygladal bardzo anemicznie. Dobrze mu wychodzily tylko picki z Giannisem. U mnie na szczescie ma lepszy support, wiec moze byloby troche lepiej.  Bardzo dobrze wyglada w serii z real Heat co jest dobrym prognostykiem. Zamierzam wykorzystac jego mid range game przy floppy action, licze tez na trojkę na sporym volume. U mnie wymiennie jest 2/3 opcja w ataku, w zaleznosci od tego jak idzie Vucowi. 

Crowder odkad wyladowal w Miami to trafia wszystko, pewnie nawet w totka by trafil. Jest dla mnie uniwersalnym wing defenderem, dajacym spacing z long range. Dobrze uzupelnia na skrzydle swietnie zbierajacego Doncica oraz Vuca pod koszem. Prawdopodobnie bedzie 5ta opcja w ataku od ktorej ktos bedzie pomagal, ale przy jego % mam jednak spory komfort. 

Oladipo wedle boxa zagral niezla serie, ale razila mnie w oczy jego selekcja rzutowa i slabe wykonczenie pod koszem. Fizycznie wyglada znacznie lepiej niz marcu, ale nadal to nie jest jeszcze to czego oczekuje. U mnie w S5 bedzie mial mniej touches i zadania bardziej defensywne. Licze na wiecej easy points z cutow wzdluz baseline niz rzutow po kozle. Mysle, ze zaakceptuje swoja role, bo w koncu sam przez wiele lat byl rolsem, a contract year ma dopiero od nastepnego sezonu. Stageruje go czasami od Doncica zeby pogral troche wiecej z pilka w 2nd unicie. 

Z lawki glownie minuty dostaja Satoransky/Ross/Holmes/Portis, ktorzy uzupelniaja zelazna rotacje. Arcidiacono/Dudley moga jeszcze czasami dostac jakies minuty poza garbage time, ale watpie. 

T. Satoransky - nie mial mozliwosci gry w PO; w moim zespole moze grac na dowolnej z obwodowych pozycji, sprawdza sie swietnie jako secondary creator, nawet przy niskim volume ma dobry wplyw na gre w ataku, jest ponadprzecietnym obronca. Idealny gracz do contendera, dobrze uzupelnia sie z reszta rosteru. 

T. Ross - zagral dobra serie z Bucks, duzo pracuje bez pilki, ladnie uciekal Milwaukee przy curlach, potrafi wykonczyc akcje floaterem, skutecznosc psuja mu off balance trojki, ale ogolnie zaprezentowal sie przyzwoicie, byl drugim najlepszym zawodnikiem Magic w tej serii. Lepiej czuje sie jak broni on ball niz przy bieganiu po zaslonach. 

R. Holmes - u mnie pewnie na ograniczonych minutach; zagral przelomowy sezon, PO to troche niewiadoma, ale zakladam 15 minut solidnej defensywy w kazdym meczu, jest mobilny i lepiej broni picki od Vuca, wiec jest to jakas przeciwwaga. Licze, ze dalej bedzie potrafil wykanczac podania pod koszem. Chce zeby kilka minut zagral obok Vuca, tak jak w RSie. Luka lubi tez grac z dwoma klasycznymi wysokimi(vide Powell)

B. Portis - mial swietny stretch tuz przed zakonczeniem sezonu, ale z racji gry w Knicks jego forma jest nieznana, licze na jego gre w ataku, on akurat z lawki powinien troche punktowac przy zalozeniu, ze kryl go bedzie taki Kuzma.

Podzial minut:

  • C : Vuc 36/Holmes 12
  • PF: Crowder 30/Portis 15/Holmes 3
  • SF: Doncic 34/Ross 8/Satoransky 6
  • SG: Middleton 32/ Ross 16
  • PG: Oladipo 28/Satoransky 20

Arcidiacono, Dudley graja w razie foul trouble, kontuzji, 

Nie bede wymienial wszystkich 5 man unitow, bo rotacja jest dosyc klarowna. Nie zamierzam tez robic w tej serii specjalnych adjustments czy zmian S5. Mam wysoki, silny sklad, ktory moze powodowac fajne matchupy w ataku, tj. Luka vs dowolny guard flubera, Dipo vs. Augustin. W dowolnym momencie na boisku bedzie ktos z pary Redick/Augustin, wiec bede ich targetowal w ataku. Najmniejszym zawodnikiem w scislej rotacji jest Oladipo, co moze problemem dla Charlotte. 

Randomowe staty z PO ponizej:

L. Doncic - PO 6 GP, 35.8 mpg, 31.0 pts., 9.8 rb., 8.7 ast., 36% 3P% (2.7 made),  60TS% 

N. Vucevic - PO 5 GP, 37.0 mpg, 28.0 pts., 11.0 rb., 4.0 ast., 41% 3p% (3.6 made),  60 TS%

K. Middleton - seria z Magic - PO 5 GP, 31.8 mpg, 15.0 pts., 7.8 rb., 5.2 ast., 38% 3P%(2.4 made),  47 TS%

J. Crowder -  seria z Pacers - PO 4 GP, 25.6 mpg, 9.8 pts., 6.5 rb., 33% 3P% (2.0 made), 57 TS%,

V. Oladipo - PO 4 GP, 30.8 mpg, 17.8 pts., 3.3 rb., 2.5 ast. , 36% 3p%(3.0 made),  56TS%

T. Ross - PO 5 GP,  27.0 mpg, 16.4 pts.,  4.4 rb., 1.0 ast., 33 3P% (2.0 made),  58TS%

Samo S5 trafia tyle trojek co najlepsze ofensywnie zespoly w NBA i nawet przy slabszej formie Crowdera czy Middletona.

 

Podsumowanie

Uważam, że mam wszelkie potrzebne atuty do tego, aby wygrac serie. Mam gtg, kreatora ofensywy, opcja w crunch time, spacing z kazdej pozycji, iso scorerow, dobrych w obronie wysokich oraz overall dobrych w defensywie graczy. X - factorami w I rundzie byli Doncic i Vucevic, ktorzy wszystkich zaskoczyli forma. Doncic wypadl na troche 1 meczu, Oladipo podobnie, wiec proponuje bilans 4:1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

@tangiers

No widać nawet z opisu że nie jesteś przygotowany na powrót Westbrooka i sabonisa w g5 więc to się nie może skończyć 4:1 bo by Cię ich powrót zaskoczył:) 

Podtrzymuje heat w 6:) 

Opis publikuje post factum, wiec nie musialem sie specjalnie na nich przygotowywac ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak jak Camby mocno obawiam sie, ze skoro Westbrook i może Sabonis mają wrócić na mecz numer 5, to tutaj mogą już nawet nie zdążyć wrocic, fluber. Nie masz absolutnie bez tej dwójki firepowera w ataku, a na przeciwko jest Doncic, Vucevic, Oladipo, Middleton. Versus takie Toronto twój skład by zrobil serie nawet i bez Westbrooka, Sabonisa, bo tam nie ma takiej siły ognia, ale jednak tangiers idzie tu po 4:0. Może nie takie całkiem łatwe 4:0, ale takie zacięte mecze w stylu Cavs vs Indiana 2017 albo Heat vs Indiana 2020, gdzie po prostu brak odpowiedzi na g2g przeciwnika jest jedyną przyczyną. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu co prawda Morrisa, ale Doncic jednak z tą kostką problemy miał, zatem w tej serii, gdzie od samego początku Heat nie czują zagrożenia, jakiś mecz wolny na podleczenie kostki Luka by dostał. Rewelacyjny byłby tu bez dwóch zdań Crowder ze swoim 3&D. Odnośnie Vucevicia to jednak Ibaka i Howard są wymagającymi przeciwnikami i pomimo tego, że Doncic by go tu wg mnie fantastycznie kreował, to wcale by nie musiało być tak jak w rl Orlando, gdzie jednak nie bardzo miał nawet z kim grać. Sporo rzutów by tu mogli dostać na łuku - Crowder, Ross, Middleton i Oladipo, których Doncic by cały czas kreował.

W Charlotte zapewne walczyliby czekając na powrót Westbrooka w g5. Faktycznie poza Housem ciężko w Hornets o dobrego obrońcę na Doncicia. Jednak Charlotte pomimo straty liderów ma swoją głębię i chociażby Warren pokazał, że potrafi walczyć (a serię z Indianą oglądałem uważnie. 

Jeszcze raz podkreślę, ze wg mnie Heat grają tu spokojne bez presji nie bojąc się o wynik - stąd zakładam 1W pod nieobecność Doncicia, któremu Miami pozwoli podleczyć kostkę i 1W jak wrócił Westbrook - co mogłoby zmotywować graczy Charlotte.

4-2 dla Miami, choć wynik może nie oddawać przewagi jaką by tu mieli Heat. 

edit. Ponoć po zakończeniu serii Danuel House ukrył sie w pokoju hotelowym z jakąś panną chcąc przedłużyć sobie pobyt w Disneylandzie. :P 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.