Skocz do zawartości

Urodziny na boju - jakie gierki i konkursy?


MVPrzemek

Rekomendowane odpowiedzi

elo

 

robimy mojemu dobremu ziomeczkowi urodziny na boju i jako ze czesc jest pelnoletnia ;) i ekipa ogolnie moze i lubi popic ale jeszcze bardziej kosza to wymyslamy mu impreze na boju - potem przenosimy sie na kwadrat.

jako ze sa tu prawdziwi weterani i picia i grania to czy znacie jakies fajne luzne gierki warte wspomnienia? na pewno bedzie jakis horse, konkurs rzutow za trzy, moze jakies 1v1 krotkie - no ale to sa standardy a znacie moze cos ekstra? gdzie mozna zastosowac jakies nagrody czy kary?

meczu tradycyjnego nie robimy bo ekipa jest ostra i jak sie zacznie granie na punkty to nic z nas nie zostanie i zadnej imprezy nie bedzie

 

dobra rozszerzam pytanie i mam nadzieje na fajny odzew - jakies gry imprezowe na chawirce tez mozecie podawac. ja znam i lubie beer ponga, flanki i alkochinczyka, ale moze gracie w cos lepszego

Edytowane przez MVPrzemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba rozpoczynająca (dajmy na to w tym przypadku solenizant) rzuca z osobistych, jak trafi to ma 2 pkt i rzuca dalej z tej samej pozycji do momentu aż spudłuje. W momencie spudłowania kolejna osoba w kolejce zbiera piłkę i rzuca z miejsca z którego zebrał jak trafi dostaje 2 pkt (ew 1 lub 3, ale o tym niżej) i idzie na osobiste rzucać dalej, jak nie trafi to ponownie kolejna osoba z kolejki musi zebrać oraz rzucić z miejsca zbiórki i tak aż do momentu gdy ktoś uzyska 24 pkt (wiadomo potem można grać o drugie, trzecie itd miejsce). Świeca (czytaj niedolot) kasuje wszystkie punkty. Na Chamskie to np w przypadku gdy ten, który rzuca po tobie ma 22 pkt a ty aby uniemożliwić mu wygraną rzucasz z całą siłą do tablicy i zmuszasz typa aby rzucał spod drugiego kosza i tym samym zaliczył świecę (chyba, że jest kozak i dorzuci do obręczy).

Co do wariantów punktowych to są różne, ja grałem w wersje gdzie wszystkie rzuty są punktowane za dwa oraz w taką gdzie rzut spod kosza jest za 1pkt, półdycha oraz osobiste za 2pkt a trójka za 3pkt. Również są zmienne zasady co do łapania po niecelnym rzucie, jedne mówią, że można złapać od razu inne, że najpierw piłka musi się odbić od ziemi. Podobnie ze świecą jedne reguły mówią, że dotknięcie siatki przez piłkę ratuje i nie kasuje punktów inne, że nie ratuje. Tutaj musicie sobie ustalić sami jak wam wygodniej będzie.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko w jedno odbicie grałem. Zaczynasz z osobistych i rzucasz do wtopy, jak pudłujesz po jednym odbiciu następny w kolejności musi złapać piłkę i z tego miejsca rzuca, trafi to idzie na osobiste, nie trafi to znów jedno odbicie od ziemi i kolejny łapie. 21szy trzeba z haka trafić. Oczywiście chamsko można lecieć - rzucać w obręcz tak, żeby piłka uciekła jak najdalej. Złapanie bez odbicia od ziemi lub dopuszczenie do dwóch+ odbić to strata punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo tak jak z jedynkami vel. razówką vel. w jedno kopnięcie co osiedle to inne zasady (w tym przypadku nawet nazwa) podobnie z kwadratami.

Co do "24"/"21" to jak wyjdzie za kosz to z lini autowej (w miejscu w którym wyleciała piłka) albo skaczesz jeden duży krok albo trzy kroki i wtedy. To też zależne od zasad.

Jeszcze przypomniała mi się gra w Dokooła świata czyli zaczynasz z boku trumny potem przechodzisz do drugiego znacznika (czyli strefy gdzie przy osobistych stoją normalnie zawodnicy), trzeciego, z rogu, osobistego i tak dokoła. Można to rozszerzyć zaczynając z autu i rzucając zza tablicy a na koniec zza kosza, potem półkole i na koniec trójki z 5 stref.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pepis21 napisał:

Standardowo tak jak z jedynkami vel. razówką vel. w jedno kopnięcie co osiedle to inne zasady (w tym przypadku nawet nazwa) podobnie z kwadratami.

Nie mam pojęcia co to za nazwy, ale u nas amerykański HORSE to był KRÓL albo... ŻYD... różnica niewielka, bo w naszych 7-10 letnich głowach pisało się to przez RZ, więc też były 4 litery :) 

48 minut temu, Pepis21 napisał:

Jeszcze przypomniała mi się gra w Dokooła świata czyli zaczynasz z boku trumny potem przechodzisz do drugiego znacznika (czyli strefy gdzie przy osobistych stoją normalnie zawodnicy), trzeciego, z rogu, osobistego i tak dokoła. Można to rozszerzyć zaczynając z autu i rzucając zza tablicy a na koniec zza kosza, potem półkole i na koniec trójki z 5 stref.

A to akurat zwyczajna gra w "pozycję" :D

Pamiętam w jakim szoku byłem jak pojechałem do kuzynostwa i oni na moje gry mieli inne nazwy, jak tak można? :D Nostalgia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horse jako Król? Tego nie znałem szczególnie, że to dwie różne gry przecież są. Król był fajny jak się grało z laskami i wysyłało się je co do jednej na bieganie. xD Horse za to u nas znany jest też jako Osioł (liczba liter ta sama a i zwierzę z tej samej rodziny pochodzi).

Wracając do tematu to możecie też zagrać 1 na 1 ze zmianami tzn załóżmy Ty mnie kryjesz a ja ci trafię punkty to wtedy schodzisz i za ciebie do obrony idzie ktoś inny (gramy z bonusem). Jak stracę punkty to ja schodzę i za mnie wchodzi do obrony kolejny gracz (najlepiej w to się gra przy 3 osobach, ale przy większej ilości też da radę ogarnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 polecam. Gracie w parach. Pierwsza drużyna rzuca z pięciu pozycji za 3, raz jeden, raz drugi (w sumie w kolejce 10 trójek oddajecie). Każdy celny rzut to 2 pkt. Każdy niecelny rzut przeciwna drużyna może dobić (ale tylko z powietrza! Łapiesz w powietrzu i od razu dobijasz, w formie alley oopa). Każda dobitka to 1 pkt. Jeśli ktoś trafi wszystkie 5 swoich trójek to rzuca kolejne 5 jako bonus, idąc teraz w drugą stronę. Bonusów może być nieskończona ilość. Jak ktoś ma dobrze ułożoną łapkę to może to skończyć w pierwszej kolejce :P Pierwsza drużyna, która dojdzie do 51 pkt wygrywa, ALE musi byś równa ilość kolejek, więc jeśli pierwsza drużyna dojdzie do 51 w trakcie swojej kolejki to rzuca dalej do jak największej liczby punktów bo druga drużyna może ją nadal dogonić w swojej kolejce. Np jeśli pierwsza drużyna zaczyna kolejkę mając 40 pkt i w trakcie tej kolejki dochodzi do 51 to rzuca dalej (do przykładowych 60), bo druga drużyna może palnąć 5 bonusów i i tak ich przegonić. Plus dobitkami za 1pkt też można wygrać rozgrywkę :) zdecydowanie polecam, wszystkie drużyny w których grałem grały w to nałogowo, nawet w formie treningu rzutowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

bicz plis

tylko z odbiciem

jak nie umieliscie zbierac na swoim boicu to tak graliscie :P

u nas pamietam robilsmy wariacje ze trzeba bylo zebrac i rzucic na jednym wyskoku zeby sie liczylo (taka wersja jest super pod alko bo duzo chaosu :P)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.