Skocz do zawartości

LeBron vs Jordan - tak na poważnie


BMF

Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był  

178 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był



Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Koelner napisał(a):

to przepraszam Cię najbardziej -> nie chciałem nikogo urazić.

po prostu może jestem już zbyt leniwy i stary ale już te dyskusje i milion tabel przeszedłem i mam dystans.

Mimo że tak mogło zabrzmieć ja też nie miałem Ciebie urazić. Tylko ogolnie irytuje mnie coraz więcej ping-ponga, eksperymenty Fluberowe przy braku merytorycznej dyskusji. Jednocześnie swiat się zmienia coraz bardziej zaawansowane statystyki, ciekawostki itd wychodzą na swiatło dzienne i warto zamiast wychodzić z założenia że wszystko zostało powiedziane próbować weryfikować stare opinie. 

9 minut temu, Koelner napisał(a):

tak rzuciłem "KG w TOP10" ponieważ dziwnie wygląda przy tych nazwiskach, które wygrywały oraz dominowały

nie będę teraz rozpisywał Bird Magic Curry vs KG ponieważ to skończy się na niczym

wszystkie te rankingi all-time to jest konkurs piękności i podchodzę do tego dystansem

Oczywiście że trzeba mieć dystans i oczywiście ze każdy ranking będzie dla kogoś błędny. Tylko Ty wyżej głosiłeś bardzo autorytatywnie że wszyscy inni to "debile" (hiperbola).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, blackmagic napisał(a):

Kg jest o tyle gorszy że nie kreował ofensywy a nawet jako element wykonawczy ofensywy nie był wybitny. W przeciwieństwie do bird magic curry. Z drugiej strony miał lepsze longitivy niż pierwszych dwóch więc Oceaniajac wszystkie elementy close call

Garnett jest przereklamowanym passerem, więc tu dochodzą intangibles - tj. na ofensywnym wymiataczu łatwiej zbudować contendera, nawet jak w próżni RS-impact factor damy im na porównywalnym poziomie, bo 'top D' pod względem zastępowalności skilla >>> 'top O'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał(a):

Garnett jest przereklamowanym passerem, więc tu dochodzą intangibles - tj. na ofensywnym wymiataczu łatwiej zbudować contendera, nawet jak w próżni RS-impact factor damy im na porównywalnym poziomie, bo 'top D' pod względem zastępowalności skilla >>> 'top O'. 

tak , dlatego rozumiejąc ze ktoś ma Garnetta wyzej na liście niz Magica sam tak nie uważam. Aczkolwiek zawsze pozostaje pytanie czy przewaga w D Garnetta nad Magic'em nie jest na tyle duża że równoważy strate w O. Garnett jest prawdopodobnie w top5 najlepszych obrońców all-time bedąc ponadprzeciętny(dobry) w offensywie (nic wybitnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lorak napisał(a):

ale w sumie serio, taki KG w miejsce Amare i byłoby kilka tytułów z rzędu.

Albo w miejsce takiego Varejao do CLE

Albo zamiast takiego Nesterovica do SAS.

Albo zamiast Bynuma do LAL.

Serio, ile by mogło powstać dynastii gdyby tylko dołączyć MVP lvl gracza do contendera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koelner napisał(a):

może okoliczności powodują że są MVP lvl a zmieniając środowisko już są mniejszy lvl. coś jak case z kadrami narodowymi czy all star 

Kiedy gość lvl Garnett zmienił drużynę i stał się mniejszy lvl?

Shaq w 1996?

Lebron w 2010?

Lebron w 2014?

Barkley w 92?

Durant w 2016?

Tak próbuję sobie przypomnieć i nie potrafię znaleźć sobie przykładu, poratujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mameluk napisał(a):

Nie przesadzajmy

Tak dobry nie był

ciężko znaleźć mi 5 lepszych od niego. oczywiście im dawniejsze czasy tym trudniejsza ocena. Ale już ostatnie 44 lata to mógłbym zastanowić się tylko nad Duncan, Robinson, Hakeem.

Gdzie RAPM Duncana jest gorszy niż Garnetta. Wembanyama to jeszcze nie jest ten poziom . Zastanawiam się jak ocenić np. Mutombo  i Howarda ale reszta wyraźnie gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RappaR napisał(a):

Wembanyama, Duncan, Robinson, Hakeem, Garnett

 

Hakeem, Robinson, prime Dwight- tu no brainer

Giannis pewnie też 

O VW zapomniałem, ale faktycznie można już teraz dać go wyżej.

Może na siłę TD ( choć w ogóle nie jestem przekonany) i pewnie jeszcze kogoś da się znaleźć

Edytowane przez Mameluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Kiedy gość lvl Garnett zmienił drużynę i stał się mniejszy lvl?

Shaq w 1996?

Lebron w 2010?

Lebron w 2014?

Barkley w 92?

Durant w 2016?

Tak próbuję sobie przypomnieć i nie potrafię znaleźć sobie przykładu, poratujesz? 

pierwszy z brzegu,wystarczy jeden -> KD z 5 MVP voting spadł na 9 nawet za Wallem. pozostali przechodzili do zespołów gdzie nie było konkurenta. LeBron też z niekwestionowanego MVP spadł na 3 za Dwight i Derricka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

pierwszy z brzegu,wystarczy jeden -> KD z 5 MVP voting spadł na 9 nawet za Wallem. pozostali przechodzili do zespołów gdzie nie było konkurenta. LeBron też z niekwestionowanego MVP spadł na 3 za Dwight i Derricka 

Aha. MVP voting to najważniejsze kryterium oceny zawodnika. Okej, teraz już wszystko wiadomo. A w 2011 Rose>>Lebron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Koelner napisał(a):

pierwszy z brzegu,wystarczy jeden -> KD z 5 MVP voting spadł na 9 nawet za Wallem. pozostali przechodzili do zespołów gdzie nie było konkurenta. LeBron też z niekwestionowanego MVP spadł na 3 za Dwight i Derricka 

Zabrakło innych argumentów ze aż do MVP musisz się odwoływać? Przecież patrząc na to jak specyficzne są kryteria do tej nagrody i jak preferowane są cyferki z podstawowych statystyk to chyba na poważnie nie uznasz MVP voiting jak wyznacznik poziomu zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.