Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Gregorius napisał:

Wysadzone zbiorniki z paliwem w Woronezu również.

To akurat przypadek bo na filmie widać ,ze Strela wystrzeliła pocisk w helikopter ale zamiast w niego to trafiła w zbiorniki

 

47 minut temu, DRK napisał:

Sytuacja rozkręca się:

 

12 min. temu (17:19)
Wagnerowcy przygotowują się do zajęcia magazynów z bronią atomową. Miał to ogłosić jeden z najemników, który znajduje się w obwodzie woroneskim. 

Tam, w mieście Borisoglebsk znajduje się magazyn broni jądrowej, znany również jako "obiekt 375 C".

A skąd to info? Bo nigdzie nie widzę. Możesz potwierdzić to jakimś źródłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Odplywasz troche.

Tylko jeżeli traktujesz to poważnie :) 

8 minut temu, ely3 napisał:

 

Od kiedy Kindżały są przeznaczone do atakowania ruchomych celów. Jakie podasz koordynaty? Jak nie do końca wiadomo gdzie są. Nawet w te kilka minut od wystrzału to już się konwój przesunie na tyle ,że raczej Kindżał trafi w pustkę

 

Po 1 - Każda kolumna Wagneroców z tego co widać ma ze sobą kilka zestawów Pancir. Do tego Strieły i nne systemy obrony pplot. Widać ,że coś próbowali bo są dowody ,ze zrzucali bomby FAB 500 w Wagnera ale raczej jest tak ,że Rosjanie są sparaliżowani.

Jak Wagner szedł przez Ługańsk to były rozkazy by ich zatrzymać ale jednostki odmówiły walki.

Po 2 - To widać od początku ,że armia rosyjska jest mocno podzielona . Część wspiera Putina a cześć Wagnera.  Nie do końca wiadomo

Chcesz mi powiedzieć, że Rosjanie, nie dysponują arsenałem, do likwidacji najemników jadących autostradą "na Moskwę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Tylko jeżeli traktujesz to poważnie :) 

Chcesz mi powiedzieć, że Rosjanie, nie dysponują arsenałem, do likwidacji najemników jadących autostradą "na Moskwę"?

Raczej, nie dysponuje arsenałem dzis dostepnym w tym miejscu zeby zlikwidować najemników z "najnowocześniejszymi" systemami obrony przeciwlotniczej. A sugerowanie Kindzałów czy kalibrów do tego to lekka kompromitacja. Chyba że przez zatrzymanie rozumiesz wysadzenie mostów pod drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Chcesz mi powiedzieć, że Rosjanie, nie dysponują arsenałem, do likwidacji najemników jadących autostradą "na Moskwę"

Chcę ci powiedzieć ,że w armii rosyjskiej jest wielu zwolenników Prigożina. Jakieś ataki już były . Zrzucali bomby ale te konwoje mają silną obronę pplot.  Ale Prigożin na bank wcześniej się dogadał z dowódcami. To było widać w Rostowie. Jest widoczny chaos . Widać ,że niektórzy próbują atakować ale większość woli czekać kto wygra w tym sporze

To akurat normalne bo widzą co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Raczej, nie dysponuje arsenałem dzis dostepnym w tym miejscu zeby zlikwidować najemników z "najnowocześniejszymi" systemami obrony przeciwlotniczej. A sugerowanie Kindzałów czy kalibrów do tego to lekka kompromitacja. Chyba że przez zatrzymanie rozumiesz wysadzenie mostów pod drodze.

Daruj sobie te prowokacje. Mogą rozwalić autostradę kawałek po kawałku. Razem z łysym i całym zadupiem.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Daruj sobie te prowokacje. Moga rozwalić autostradę kawałek po kawałku.

gdzie tu masz prowokacje. sugerowałeś użycia rakiet typu kalibr na co Ci odpowiedziałem i co wiedząc jak takie rakiety działają jest niedorzeczne. Autostradę to mogą po prostu wysadzić z ziemi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

 

 

A skąd to info? Bo nigdzie nie widzę. Możesz potwierdzić to jakimś źródłem?

To miałem z  interii w relacji live. Wiadomość z 17:19. Pod polskim textem była jeszcze  wstawka po rosyjsku o tym. Ale jak kopiuje to wkleja się tylko ten polski text, a rosyjski choć zaznaczony, jak na złość, już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DRK napisał:

I to jest wyższość sektora prywatnego nad państwowym. Zwykłej armii (państwowej) nawet nie przyszłoby do głowy przeskoczyć 1000 km z Rostowa do Moskwy w jeden dzień.

Żadnemu wojskowemu by nie przyszło, no chyba, że wiedziałby, że nie dość, że nie napotka żadnego oporu to po drodze jeszcze sami przyjaciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolski pisze to np. Ale po pierwsze oni nie ma żadnych źródeł tylko przekleja z paru ogólnie dostępnych kont dodając jakieś swoje tajemne przemyslania. PO drugie ta informacja ale dużo ostrożniejszej formie pojawiała się u Artuta Micka którego bardzo cenie za rzetelnośc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

gdzie tu masz prowokacje. sugerowałeś użycia rakiet typu kalibr na co Ci odpowiedziałem i co wiedząc jak takie rakiety działają jest niedorzeczne. Autostradę to mogą po prostu wysadzić z ziemi. 

Prowokacja polega na tym, że o rakietach Kalibr napisałeś jedynie Ty. 

Niedorzeczne jest domniemanie, że będą celować nie w cele strategiczne, tylko w łysy łeb najemnika.

Jeżeli rosja nie jest w stanie zatrzymać kolumny na autostradzie, to jedyny przeciwnik z którym mogą wałczyć, to pasący kozy potomkowie  mongołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

Tak tylko zapytam, ten kucharz "idzie na Moskwę", przejechał już ile tam kilometrów 500/800. Ruscy kopią rowy szpadlem, aby jechał wolniej.

A co się stało z ruskim lotnictwem? Te nasze ręczne pioruny, wystrzelały wszystkie samoloty?

Brakuje paliwa, czy są za wolne, aby dogonić łysego na stalowych furmankach?

Kindzały to chyba powinny latać szybciej?

Aha . Przepraszam. Ty chciałeś używać Kindzałów. Ok to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.