Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pablo81 napisał:

Kto wg Ciebie pierwszy mógłby predzej użyć atomu, gdyby miał taką możliwość - Prigożyn czy Putin?

Prigożyn. Nawet wskazywał to jako powód jego buntu ze generalicja jest za miekka.

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Nie chodzi o przeczucie. Nie lubię nie doceniania wroga. Wy wiele razy to juz robiliście. 

Raczej myślę że doszukiwałeś się czegoś czego nie pisaliśmy. Ale to myślę z tego powodu że ciężko pewne rzeczy w sposób zwarty napisac. to jak jak  z tymi kończącymi się rakietami które miały się kończyć pół roku temu. Wczoraj co najmniej 51 rakiet ruscy wystrzelili wiec to była prawda czy fałsz? Jak ktoś rozumiał że jak się konczą to kiedyś sie skonczą toi oczywiście fałsz. Ale każda rozsądna osoba odczytywała takie informacje jako ograniczenie ilości rakiet a nie całkowite wstrzymanie ostrzału. Bo wiadomo było że ruscy mogą a) zejść poniżej przewidzianych przez siebie stanu rezerw minimalnych b) produkują minimum 40 rakiet na miesiac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie oskarżam nikogo. Po prostu nie chcę, żeby ktoś oskarżał na prawo i lewo z chorym poczuciem misyjnosci.

Nie chodzi o przeczucie. Nie lubię nie doceniania wroga. Wy wiele razy to juz robiliście. 

Kto wg Ciebie pierwszy mógłby predzej użyć atomu, gdyby miał taką możliwość - Prigożyn czy Putin?

Ja tam mam nadzieję, że wszystkich Wagnerowców z Prigożynem wytną, ale jednocześnie mam nadzieję, że Wagnerowcy zabiją tylu Rosyjskich żołdaków ile dadzą radę. 

Edytowane przez Qbajag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Reikai napisał:

Byl czas sie przyzwyczaic, troche tych bledow juz narobil
Nikt nie kibicuje Prigozynowi bo to diabel w ciele czlowieka. Kibicujemy zeby Rosja upadla i sobie glupi ryj rozwalila oraz temu zeby tlukli sie ze soba, niz Ukraincow.

2a3a4007-7327-41bc-a8f3-50ae4ce2fe16

W rosyjskim obwodzie Lipieckim, siły rosyjskie miały rozkopywać drogi po to, by nie przejechali nimi wagnerowcy. 

Wygląda jak zwykły wykop pod rurę. Co ten wykop ma zatrzymać, bo czołgów nie da rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Wygląda jak zwykły wykop pod rurę. Co ten wykop ma zatrzymać, bo czołgów nie da rady. 

Wlasnie o to chodzi, rowerem bys to przeskoczyl. Dobra robota ruskich :D

 

Cytat

Zmierzający w kierunku Moskwy najemnicy z Grupy Wagnera przebili się przez pierwsze barykady - podał w sobotę portal visegrad24.

Grupa Wagnera przebiła się przez pierwsze blokady na swej drodze do Moskwy - napisał na Twitterze portal, zamieszczając nagranie przedstawiające zniszczone blokady i przejeżdżające przez nie pojazdy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kuriozalna tragifarsa, która ma miejsce w Rosji naprawdę jest  unikatowa.Tam nie ma relacji na zasadzie dobry - zły. Tam są same szwarc charaktery.

Sądzę że idealne porównanie odzwierciedlałaby sytuacja gdyby w 1944 Himmler i jego Waffen- SS opuściły front i pojechały złożyć ,,wizytę" Hiterowi w Berlinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam, ten kucharz "idzie na Moskwę", przejechał już ile tam kilometrów 500/800. Ruscy kopią rowy szpadlem, aby jechał wolniej.

A co się stało z ruskim lotnictwem? Te nasze ręczne pioruny, wystrzelały wszystkie samoloty?

Brakuje paliwa, czy są za wolne, aby dogonić łysego na stalowych furmankach?

Kindzały to chyba powinny latać szybciej?

Na mój gust, to wystarczyłoby poderwać samoloty, które mają spore zasięgi i wycieczka skończyłaby się dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DRK napisał:

Ta kuriozalna tragifarsa, która ma miejsce w Rosji naprawdę jest  unikatowa.Tam nie ma relacji na zasadzie dobry - zły. Tam są same szwarc charaktery.

Sądzę że idealne porównanie odzwierciedlałaby sytuacja gdyby w 1944 Himmler i jego Waffen- SS opuściły front i pojechały złożyć ,,wizytę" Hiterowi w Berlinie.

Kuriozalna czy nie kuriozalna.Podstawowe pytanie brzmi kto wygra, Rosja czy Rosja?

 

 

A może Rosja?

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał:
40 minut temu, Reikai napisał:

2a3a4007-7327-41bc-a8f3-50ae4ce2fe16

W rosyjskim obwodzie Lipieckim, siły rosyjskie miały rozkopywać drogi po to, by nie przejechali nimi wagnerowcy. 

Wygląda jak zwykły wykop pod rurę. Co ten wykop ma zatrzymać, bo czołgów nie da rady. 

Z tego co widziałem to czołgi są transportowane na niskopodwoziówkach, nie ma walk. Ale dla paru zdecydowanych saperów to nic strasznego taki wykop. Mogliby nawet posłużyć jedną z tych ciężarówek z piaskiem co miały tworzyć niby barierę i ten rów szybko zasypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

Tak tylko zapytam, ten kucharz "idzie na Moskwę", przejechał już ile tam kilometrów 500/800. Ruscy kopią rowy szpadlem, aby jechał wolniej.

A co się stało z ruskim lotnictwem? Te nasze ręczne pioruny, wystrzelały wszystkie samoloty?

Brakuje paliwa, czy są za wolne, aby dogonić łysego na stalowych furmankach?

Kindzały to chyba powinny latać szybciej?

Na mój gust, to wystarczyłoby poderwać samoloty, które mają spore zasięgi i wycieczka skończyłaby się dość szybko.

Właśnie o tym pisałem. Widzę jakieś półmetrowe rowy, worki z piaskiem i ckm na rogatkach Moskwy. Aż niewiarygodne, że taka sytuacja ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Właśnie o tym pisałem. Widzę jakieś półmetrowe rowy, worki z piaskiem i ckm na rogatkach Moskwy. Aż niewiarygodne, że taka sytuacja ma miejsce.

Tak się konczy wysyłanie prawie całych sił do ataku na obce państwo. Do tego lotnictwo szturmowe jest bliżej frontu Ukraińskiego. Helikoptery atakowały Wagnera ale minimum 3 straty potwierdzone. Wysadzone zbiorniki z paliwem w Woronezu również. Prawdopodobnie cześć zołnierzy odmawia ataku na bohatera Prigozina więc jest jak jest. Troche czasu musi minąć zanim sensowną obronę uda się zorganizować. Jako ciekawostkę spory ruch jeżeli chodzi o jednostki s300 wycofywane z Ukrainy. 

Tak na logike ktoś z Prigozinem jeszcze stoi. Nie wiemy jak ten bunt jest szeroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

Tak się konczy wysyłanie prawie całych sił do ataku na obce państwo. Do tego lotnictwo szturmowe jest bliżej frontu Ukraińskiego. Helikoptery atakowały Wagnera ale minimum 3 straty potwierdzone. Wysadzone zbiorniki z paliwem w Woronezu również. Prawdopodobnie cześć zołnierzy odmawia ataku na bohatera Prigozina więc jest jak jest. Troche czasu musi minąć zanim sensowną obronę uda się zorganizować. Jako ciekawostkę spory ruch jeżeli chodzi o jednostki s300 wycofywane z Ukrainy. 

Tak na logike ktoś z Prigozinem jeszcze stoi. Nie wiemy jak ten bunt jest szeroki.

Dzis czytalem cos o Surowikinie jako ziomeczku Prigozyna, ale poki co to mgla wojny. Trzeba czekac i obserwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Dzis czytalem cos o Surowikinie jako ziomeczku Prigozyna, ale poki co to mgla wojny. Trzeba czekac i obserwowac.

na teraz średnio w to wierze ale nie wykluczam. Brak rzetelnych informacji.  

Powiem Wam że tak sobie myslę że Prigozin jednak fajny gość. Zaatakował w piąteczek. Akurat na weekend :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

Mineli juz Barabanovo. @ely3 napisal optymistycznie o jutrze, a oni maja juz 2h drogi.

I to jest wyższość sektora prywatnego nad państwowym. Zwykłej armii (państwowej) nawet nie przyszłoby do głowy przeskoczyć 1000 km z Rostowa do Moskwy w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Tak się konczy wysyłanie prawie całych sił do ataku na obce państwo. Do tego lotnictwo szturmowe jest bliżej frontu Ukraińskiego. Helikoptery atakowały Wagnera ale minimum 3 straty potwierdzone. Wysadzone zbiorniki z paliwem w Woronezu również. Prawdopodobnie cześć zołnierzy odmawia ataku na bohatera Prigozina więc jest jak jest. Troche czasu musi minąć zanim sensowną obronę uda się zorganizować. Jako ciekawostkę spory ruch jeżeli chodzi o jednostki s300 wycofywane z Ukrainy. 

Tak na logike ktoś z Prigozinem jeszcze stoi. Nie wiemy jak ten bunt jest szeroki.

Mi ciężko uwierzyć, że ta sytuacja nie ma drugiego dna. Przeciez to wygląda jak jakiś tani spektakl. Nie jestem ekspertem, ale skoro w piątek można wystrzelić 50 rakiet, to w sobotę można też kilka, można użyć lotnictwa albo wykopać głębszy rów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

na teraz średnio w to wierze ale nie wykluczam. Brak rzetelnych informacji.  

Powiem Wam że tak sobie myslę że Prigozin jednak fajny gość. Zaatakował w piąteczek. Akurat na weekend :D

3f0a4574cc96891860c0f43b6a15871c8310b1be

Na pewno ma kogos za soba.

Teraz, Pablo81 napisał:

Mi ciężko uwierzyć, że ta sytuacja nie ma drugiego dna. Przeciez to wygląda jak jakiś tani spektakl. Nie jestem ekspertem, ale skoro w piątek można wystrzelić 50 rakiet, to w sobotę można też kilka, można użyć lotnictwa albo wykopać głębszy rów. 

1b66f36b27b2e7f8b245c411df07ddcce02d8061

Na rzekach przecinających drogi na Moskwę saperzy demontują mosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

, to w sobotę można też kilka

tylko w co? zbiorniki paliwa wysadzone, centrum wojskowe w Rostovie również. Do tego to nie jest tak że w pare minut zaprogramujesz rakiete/ dowieziesz do samolotu itd.  A rowy kopia. Lotnictwo to trochę zagadka. Tutaj trzeba by zobaczyć gdzie obecnie stacjonuja. Zreszta mam wrazenie że armia jako taka popiera Prigozyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.