Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, polskignom napisał:

Tak, wiem, ale liczyłeś tylko złoto, $ i Eur będzie niedostępne.

Tak liczyłem tylko złoto, bo $, euro i jen będą niedostepne. 

To ok ~ 20-21% z 640.

 

Ps skoro sięga po "nuklearny stan alarmowy" i Białoruś, to chyba musisz zweryfikować stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał:

Putin albo gra w szachy 5d, albo to jego koniec

Wydaje się, że są dwa wyjścia jak się to skończy. Rosja w końcu zajmie Kijów i wschodnią Ukrainę a tak się stanie bez pomocy militarnej z NATO. Putin będzie liczył, że za rok lub dwa to trochę ucichnie i będzie mógł wrócić do interesów z Niemcami i resztą. Z tym, że on już ma opinię na świecie gdzieś pomiędzy Karadzicem/Milosevicem a Hitlerem/Stalinem więc to mu się nie uda, sankcje zostaną utrzymane a Rosja popadnie w taki kryzys, że w końcu ktoś go ukręci z jego otoczenia.

Niestety druga opcja jest taka, że nie ma nic do stracenia i pójdzie na całość, decydując się na otwarty konflikt z NATO na terenach naszych i państw bałtyckich, oby tylko bez atomu ale tego chyba nikt nie może wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kepler napisał:

Wydaje się, że są dwa wyjścia jak się to skończy. Rosja w końcu zajmie Kijów i wschodnią Ukrainę a tak się stanie bez pomocy militarnej z NATO. Putin będzie liczył, że za rok lub dwa to trochę ucichnie i będzie mógł wrócić do interesów z Niemcami i resztą. Z tym, że on już ma opinię na świecie gdzieś pomiędzy Karadzicem/Milosevicem a Hitlerem/Stalinem więc to mu się nie uda, sankcje zostaną utrzymane a Rosja popadnie w taki kryzys, że w końcu ktoś go ukręci z jego otoczenia.

To nie ucichnie, Rosja się stanie drugim Iranem/Koreą Północną.

3 minuty temu, Kepler napisał:

Niestety druga opcja jest taka, że nie ma nic do stracenia i pójdzie na całość, decydując się na otwarty konflikt z NATO na terenach naszych i państw bałtyckich, oby tylko bez atomu ale tego chyba nikt nie może wykluczyć.

Na naszych terenach? Rosja nie ma obecnie szans na sforsowanie Bugu, a co dopiero dalej.

 

On albo chce wojny atomowej(a obstawiam, że nawet jeśli on chce, to reszta go zabije, zanim to zrobi) albo całkiem oszalał.

Ogólnie Putin wkrótce kaput

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Na naszych terenach? Rosja nie ma obecnie szans na sforsowanie Bugu, a co dopiero dalej.

Jeśli będzie zdesperowany, rzuci wszystko co ma, a dowódcy nie odmówią rozkazom to niestety jest w stanie przejść Bug a nawet dalej.

5 minut temu, RappaR napisał:

Ogólnie Putin wkrótce kaput

Obyś miał rację i oby nie przyszedł na jego miejsce ktoś o podobnym myśleniu jak Żyrinowski.

Najlepiej gdyby to był ktoś pokroju Jelcyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polskignom napisał:

Bo there is a bigger picture.

Próbuje Wam to uświadomić od dobrych kilkunastu stron tego tematu, ale wolicie się karmić fejkami :), a mnie uznać za ruskiego trola z narracja prosto z Kremla. Ukraina rozwala złom i łapie 18-latków i good for them.

A Rosja i Chiny szykowały się do tego od dawna.

To jest moja subiektywna opinia, ale Twoja retoryka odbywa się w takim tonie, jakbys ruskim kibicował. @Eliasznapisał merytorycznie podobnie, ale jednak ciężko znaleźć tam sympatię dla rosji.

To subiektywne odczucia, a obiektywnie: niezależnie, czy to wszystko to fejki czy nie, to każdy dzień oporu Ukrainy działa na dużą niekorzyść rosji. Czy to militarne, czy gospodarczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nie wiem czy tu nie robi się w analizach przekombinowanie z wymyślaniem jakichś chess 5D, a może po prostu wychodzi na to, że Ruscy mieli badziewny plan ataku, mają badziewne morale wojsk i badziewną egzekucję i tak badziewnych planów.

Ale przecież większość z nas ma takie zdanie i się z tego cieszymy, zastanawiamy się tylko jak to się dalej potoczy, zupełnie jak te wszystkie gadające głowy w TV czy internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polskignom napisał:

Wg mnie cel Xi, a bardziej partii to wymiana w Eurazji w RMB, a nie $. Po prostu, dollar collapse i zastąpienie dolara jenem. I tyle, sankcje na Rosję wbrew pozorom w tym pomagają, bo po cichu robią swoje.

ano właśnie. parę dni temu wrzucano tu ten news o odcięciu rosji przez chińczyków, forumowicze się cieszyli, ale nikt nie doczytał, że chodziło o dolary,  a nie juany. co jest bardzo złą wiadomością dla zachodu i wskazuje na wzmocnienie tej polaryzacji, o której gdzieś tu wspomniałeś.

2 godziny temu, polskignom napisał:

Po czym Chiny ogłosiły manewry na morzu. 

podobno te manewry są co roku o tej porze, więc to akurat może nic nie znaczyć. 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sewer napisał:

To co idzie teraz na front to nie jest złom.Podejmowane są zupełnie irracjonalne decyzje przez dowództwo rosyjskie.Wojska nie zostały realnie poinformowane o celach działań.Coś zdecydowanie tutaj nie gra.

Mnie rozpierdziela to, że ludzie wiedzą czy to są zmodernizowane T-72 czy nie. Podczas gdy modernizacje polegają głównie  zmianie systemów śledzenia pola walki, dołożenia noktowizji itp. Z zewnątrz na pojeździe ciężko to zobaczyć a już szczególnie na rozwalonym. 

Ja nie wierzę w bajki o tym, że rzucili stary sprzęt. Raczej wierzę w to, że na niektórych odcinkach mają po prostu bardzo niedoświadczone wojsko, które popełnia masę błędów taktycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

@polskignom uważasz ze straszenie atomem trzy dni po wejściu na Ukrainę jest zaplanowane? 

Dunno, ale może faktycznie zdziwił się sankcjami i był bardziej nastawiony na swift, który nic by im nie zrobił.

a druga rzecz to Turcja, wczoraj zaprzeczyła z Bosforem, dziś już raczej niekoniecznie.

 

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

To jest moja subiektywna opinia, ale Twoja retoryka odbywa się w takim tonie, jakbys ruskim kibicował. @Eliasznapisał merytorycznie podobnie, ale jednak ciężko znaleźć tam sympatię dla rosji.

To subiektywne odczucia, a obiektywnie: niezależnie, czy to wszystko to fejki czy nie, to każdy dzień oporu Ukrainy działa na dużą niekorzyść rosji. Czy to militarne, czy gospodarczo.

Możliwe. Trochę do tego przywykłem, w temacie politycznym jestem pisowcem, choć nigdy na nich nie głosowałem. Wg mnie to jest kwestia polaryzacji społeczeństwa. Jak nie z nami to na pewno przeciwko nam. 
btw. Kibicuje UA, ale u mnie fake news nie maja flagi. Są najzwyczajniej w świecie fake news.

btw2. Dalej uważam, ze im dłużej konflikt będzie trwał, tym gorzej dl wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Tureckie samoloty kursują regularnie do rzeszowa więc też biorą to na poważnie

image.png.20b792486965532d3a6711b89671e62f.png

Są i w PL i były w UA. Bardziej mnie zastanawia co oni knują z zamykaniem bosforu, Putin na pewno to odbierze jako akt wojny, a Erdogan? Może wrócił do marzeń o imperium osmańskim, przez wykrwawienie innych. Nie mam pojęcia co chce ugrać. Ma wszystkie karty w ręku, żeby być neutralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.