Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Sebastian napisał:

No pewnie. Tych w samochodzie też ostrzelali Ukraińcy. I wszystkie pociski co poleciały na cywilów na pewno Ukraińskie. W ogóle sami się zaatakowali.. I wiadomo, że Ukraińcy pragną rozwalić Czarnobyl żeby było na Rosję. 

Drugi Darki nam się objawił..

Nie, o tym nie pisałem. Odnieś się proszę do tego, co pisałem. Po prostu odpuścili wojnę informacyjna.

Co w sumie jest bez sensu, bo wciąż ograniczają straty cywili. Wiec to się nie spina.

Ale masz racje, lepiej zyc w świadomości, ze Rosja nie ma armii. 


ps. Na 99% wieżowiec był trafiony niecelowo, żeby nie było.

ps2. Wleciały rosyjskie drony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, polskignom napisał:

Wyglada na to, ze Rosja w ogole się nie bawi w wojnę informacyjna do momentu, kiedy nie maja pewności, ze Ukraińcy próbują przekabacić na maksa -> przedszkole, zestrzelenie swojego samolotu nad Kijowem i teraz rozwalenie wieżowca z wielkiej płyty.

Jeśli nawet część informacji dochodzących z frontu są fejkami ukraińskimi to i tak nie jest to nawet w TOP 20 problemów w tym najeździe Rosji na Ukrainę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

Nie, o tym nie pisałem. Odnieś się proszę do tego, co pisałem. Po prostu odpuścili wojnę informacyjna.

Co w sumie jest bez sensu, bo wciąż ograniczają straty cywili. Wiec to się nie spina.

Ale masz racje, lepiej zyc w świadomości, ze Rosja nie ma armii. 


ps. Na 99% wieżowiec był trafiony niecelowo, żeby nie było.

ps2. Wleciały rosyjskie drony.

 

Ale jaką wojnę informacyjną ? Przecież Putin puszcza w świat informacje, że władze Ukrainy to ludobójcy co to pija i biorą narkotyki. Po takim czymś walka informacyjna nie ma sensu bo z miejsca postawił siebie w szpitalu dla obłąkanych. No i dwa, że od miesięcy okłamywał przywódców zachodnich krajów odnośnie swoich tej wojny.  Jak w takim momencie chcesz prowadzić wojnę informacyjną ? Nie ma sensu tracić na to energii bo wiadomo, że Ty jesteś ten zły i koniec. Ściemniać możesz tylko na potrzeby propagandy wewnętrznej. 

Ograniczają straty cywili bo gdyby strzelali wprost do  cywili to oskarżenie o zbrodnie wojenne mają pewne. 

Nie wiem jaki wpływ na to czy Rosja ma ma armię ma to kto ostrzelał budynek, ale pewnie wyjaśnisz mi związek logiczny. Przy czym zwrócę uwagę, że USA swoimi super precyzyjnymi rakietami nawet szpital potrafili trafić. I też jak tu nie zrobili tego celowo. Ale nie zmienia to tego, że to się wydarzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kepler napisał:

Jeśli nawet część informacji dochodzących z frontu są fejkami ukraińskimi to i tak nie jest to nawet w TOP 20 problemów w tym najeździe Rosji na Ukrainę.

Większość, ale taka kolej rzeczy podczas wojny.
 

Po prostu dalej warto stąpać twardo po ziemi. Wynik jest wiadomy. 

Tak samo jak sama wojna była pewniakiem, odkąd NATO miało ochotę na rozszerzenie. I było kilka takich analiz już dawno temu.

Natomiast sama wojna pokazuje jak łatwo ludźmi manipulować poprzez informacje. I to jest kolejny koszmar naszych czasów.

5 minut temu, Sebastian napisał:

Nie wiem jaki wpływ na to czy Rosja ma ma armię ma to kto ostrzelał budynek, ale pewnie wyjaśnisz mi związek logiczny. Przy czym zwrócę uwagę, że USA swoimi super precyzyjnymi rakietami nawet szpital potrafili trafić. I też jak tu nie zrobili tego celowo. Ale nie zmienia to tego, że to się wydarzyło. 

Wiesz jakby to był rosyjski ofensywny pocisk, to by tego wieżowca raczej już nie było. Tylko tyle i aż tyle.

Wojna informacyjna ma kolosalne znaczenie, chociażby ze względu na sankcje, bo taki przekaz idzie w świat.

I za to w sumie 3 osoby zostały już tu zbanowane, choć w sumie nic wielkiego nie robiły, a to raczej inni ich wyzywali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam analizę wcześniej już wspomnianego Jarosława Wolskiego z forum jeśli ktoś nie śledzi :)

''W skrócie:
1) Uderzenie z Brześcia na Ratne i Kowel jakoby powstrzymane ofensywą dyplomatyczną NATO image.gif.e016121a6a77ffd24fed0e834d6c1880.gif Czyli groźba użycia NRF stworzenia korytarza humanitarnego oraz no-fly zone.
Well done NATO! Tutaj widać jak kłamliwa jest narracja rosyjskiej piątej kolumny w Polsce że "NATO nie istnieje" lub nie obroni Polski. Pozdrawiam znane medialne nazwiska piszące i mówiące o słabości NATO, budowie "Międzymorza na pomoście bałtycko-czarnomorskim:" itp. Jesteście pożytecznymi wycieruchami Rosjan za kilka k miesięcznie z internetowych donejtów. I tematem dla SKW - zwłaszcza za kręcenie się koło SZ RP.
2) Rosjanie wysadzają grupy dywersyjno-rozpoznawcze (GDRy) -dwie zostały zlikwidowane - jedna w Brodach a druga w Dubnie. Oba miasta są na szlakach transportu broni i wyposażenia z Polski zatem ma to sens. Ale brak 100% potwierdzenia - stąd linie przerywane na mapce.
3) Nie jest potwierdzony rzekomy desant pułku WDW pod Wasilkowem. Były informacje o desancie, rozbiciu go i wyparciu na północ. Brak potwierdzenia - zaznaczam na mapie przerywanym.
4) Rzekome walki koło ZOO w Kijowie to był gigantyczny friendly-fire. Blue on blue. Takie są efekty masowego uzbrajania cywilów. W Kijowie szalały też GDRy Rosjan niestety co podsyca trigger happy cywili z bronią.
5) Rosjanie próbują blokować Kijów z północnego zachodu ale widać że jak na razie muszą rotować siły. Te które szły na szpicy natarcia na Hostomel wyczerpały się. Są rotowane.
6) Czernichów obroniony w ciężkich walkach na północ i zachód od miasta.
7) Głowna oś natarcia koło Baturna stoi bez paliwa. Rosjanie utknęli. Znów - to jest przerwa na rotacje sił i podciągnięcie tyłów.
😎 Charków - brak sukcesów Rosjan. Za małe siły i wspaniała obrona uporczywa Ukraińców. KUDOS!
9) Ługańsk i Donieck - bez zmian.
10) Krym. Jedyny kierunek gdzie jest sensowny dowódca rosyjski i gdzie prowadzą natarcie "po bożemu" z podciąganą logistyką i normalnymi działaniami. Dlatego:

  • Melitpol pod kontrolą Rosjan próbują kontynuować natarcie na północ
  • Cheresoń obroniony! Ciężkie walki ale brygada pancerna Ukraińców obroniła miasto.
  • Walki o Mikołajów który jest poważnie broniony.

11) Rosjanie mają chrapkę na Mołdawię. Nie, nie "Naddniestrze" na całą Mołdawię. Putler to zobaczy jak Hitler Londyn.

Tyle o sytuacji na froncie , teraz uwagi ogólne:

1) NIE CIESZCIE SIĘ - Rosjanie właśnie rotują siły na świeże i ogarniają bałagan na tyłach. Kluczowe będą najbliższe 4 doby. Ale nie widać oznak rozpadania się armii ukraińskiej oraz upadku morale. Ukraińcy walczą jak lwy. KUDOS! Niestety to co widać to 1/3 sił Rosjan a właśnie próbują owe rotować i zabezpieczać zaplecze. Zobaczymy co się wydarzy.
2) OPL MRAD i LRAD Ukraińców zmartwychwstała - ciekawe dzięki komu, pewne dzięki temu "słabemu chwiejnemu nie istniejącemu jako realny sojusz NATO" o którym tak pisały dwa ostatnie lata rosyjskie wycieruchy od kółek na mapie nad połową Polski. BTW: Ukraińcy mają około 30-40 sorties dziennie mimo rzekomego "nieprzebranego bąbla antydostepowego A2AD" jaki maja z Białorusi. Po prostu dla ludzi którzy nie są płaskoziemcami istnieje tzw horyzont radiolokacyjny, Ukraińcy latają poniżej niego.
3) Rosjanie są w stanie skutecznie operować na Ukrainą ale tylko w osłonie SEAD z maszyn z zasobnikami od KRETa. Jak tego nie ma to spadają 😉 Niemniej nie wywalczyli panowania w powietrzu, ba nie mają na zachodniej części Ukrainy nawet dominacji. WKS kontynuują tradycje z WWO w dawaniu ciała image.gif.479662f1a06f8c18f172d73728472dd7.gif
4) Tej operacji Rosjanie nie powinni zaczynać, wygrają ale to co robią jest WBREW ich sztuce operacyjnej. Oni uznali że Ukraińcy rozpadną się (ich armia) pod naporem ciosów z każdego kierunku. Po prostu wyszedł szowinizm i mentalne traktowanie Ukraińców jak podludzi. Rosjanie mają za małe siły żeby kontrolować teren.
5) Ukraińcy źle oszacowali plany Rosjan - celem nie był korytarz na Krym i/lub oderwanie całego Zadnieprza (to mój błąd też) celem jest podbicie Ukrainy tj zmiana władzy i wymuszenie kapitulacji. Dlatego Ukraińcy ustawili obronę mało optymalnie do obecnych zdarzeń. Rosjanie ja de facto obeszli z Krymu i z Białorusi. Północny zachód Kijowa - fatalnie przygotowany do obrony. Ukraińcy z przyczyn politycznych i gospodarczych za późno przystąpili do poważnych przygotowań do obrony. Brak zniszczeń i przygotowań inżynieryjnych na osi z Białorusi. Brak zabezpieczenia lotniska na potencjalnej głównej osi natarcia(!). Gdyby nie dane z USA i pomoc z jesieni -zimy to już byłoby po wojnie. Nieco zrozumiałe jest to że chcą za wszelką cenę bronić Charkowa i Mariupola - oni wiedzą że tam powstanie PKWN-bis jak takie miasto zostanie "wyzwolone". Ale IMHO obronę ustawili tak żeby bronić zadnieprza a cios poszedł w serce - tutaj Rosjanie strategicznie dobrze wytypowali punkty ciężkości obrony. Ale co z tego jak wykonanie operacji mają fatalne''

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Reikai napisał:

Fajny komentarz, ciężko się nie zgodzić.

 

"Tak tylko chciałem napisać, że czuję się jakoś tak dziwnie dumny z postawy zwykłych Polaków. W praktycznie każdej miejscowości ludzie sami się organizacją, żeby bezinteresownie pomagać. Przyjmują zupełnie obcych ludzi pod swój dach. Tylko w mojej miejscowości już 10 rodzin przyjęło rodziny uchodźców pod swój dach, kolejne 20 jest w drodze

Masa darów w postaci jedzenia, ubrań, kocy, innych produktów pierwszej potrzeby . Ludzie pomagają masowo sami z siebie . Bez nawoływań polityków, celebrytów czy innych takich . Po prostu chcemy pomóc

Takim właśnie narodem jesteśmy . Nie takim jak nam próbuje się wmówić na każdym kroku"

Też jestem z tego dumny, powiem szczerze że wczoraj kiedy usłyszałem o tej całej pomocy i zobaczyłem grupę pomocową na FB gdzie jest już ponad 150 tysięcy członków gdzie zdarza się że ludzie oddają do dyspozycji swoje mieszkania i auta to doszedłem do wniosku że też powinienem pomóc żeby mieć czyste sumienie.Tak się składa że moja przyszła teściowa ma sklep kosmetyczny i możemy brać od niej towar po hurtowych cenach, jutro z dziewczyną kompletujemy karton z artykułami higienicznymi, z tego co widzę na Ursynowie gdzie mieszkamy większość oddaje jedzenie to na pewno taka pomoc też jest bardzo potrzebna.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kepler napisał:

To jest narracja prosto z Kremla. Przyczyną wojny jest to, że Europa na zachód od Ukrainy ma więcej do zaoferowania niż EuroAzja na wschód od Ukrainy a część elit rosyjskich nie jest w stanie tego przyjąć i się z tym oswoić.

Możliwe, paru amerykańskich politologów jednak przewidywało ten konflikt w mniej lub bardziej dosadny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, polskignom napisał:

Wiesz jakby to był rosyjski ofensywny pocisk, to by tego wieżowca raczej już nie było. Tylko tyle i aż tyle.

Serio ? To jest Twój argument ? Naprawdę ? To, że pocisk nie rozwalił wieżowca  ?  Co jeszcze ? Była już trajektoria  wskazująca na pocisk ukraiński, teraz zasięg zniszczeń. Proszę Cię wskaż mi jeden realny a nie z dupy argument. Bo to co do tej pory piszesz w kwestii tego wydarzenia jest śmieszne i wskazuje, że kompletnie nie masz pojęcia o uzbrojeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Serio ? To jest Twój argument ? Naprawdę ? To, że pocisk nie rozwalił wieżowca  ?  Co jeszcze ? Była już trajektoria  wskazująca na pocisk ukraiński, teraz zasięg zniszczeń. Proszę Cię wskaż mi jeden realny a nie z dupy argument. Bo to co do tej pory piszesz w kwestii tego wydarzenia jest śmieszne i wskazuje, że kompletnie nie masz pojęcia o uzbrojeniu. 

No dokładnie, nie mam, stad się opieram na ludziach, którzy ogarniają konflikty od wielu lat. I daleko im do ruskich troli.
Na szczęście Ty widze pokazujesz swoją ekspertyzę w kolejnym temacie. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

12 godzin temu, Cardi napisał:

Ukry nie mają takiego luksusu.

kolego, prosisz się o bana ; ]

 

5 godzin temu, starYfaN napisał:

 

 

to już można przedstawiać rosyjski punkt widzenia  na tym forum?

 

2 godziny temu, Reikai napisał:

Fajny komentarz, ciężko się nie zgodzić.

 

"Tak tylko chciałem napisać, że czuję się jakoś tak dziwnie dumny z postawy zwykłych Polaków. W praktycznie każdej miejscowości ludzie sami się organizacją, żeby bezinteresownie pomagać. Przyjmują zupełnie obcych ludzi pod swój dach. Tylko w mojej miejscowości już 10 rodzin przyjęło rodziny uchodźców pod swój dach, kolejne 20 jest w drodze

Masa darów w postaci jedzenia, ubrań, kocy, innych produktów pierwszej potrzeby . Ludzie pomagają masowo sami z siebie . Bez nawoływań polityków, celebrytów czy innych takich . Po prostu chcemy pomóc

Takim właśnie narodem jesteśmy . Nie takim jak nam próbuje się wmówić na każdym kroku"

a na al jazeera wytykali hipokryzję polski, bo jeszcze kilka miejscy temu zamknęła granice przed uchodźcami ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, january napisał:

Dawne rep ZSRR też nie poparły (Kirgistan etc), tylko wręcz przeciwnie.

Pewnie chodziło o Kazachstan, bo to oni z tego, co Amerykanie bodajże podawali, wypięli się na zbrodniarzy. Natomiast Kirgistan to akurat ich poparł:

 

3 godziny temu, january napisał:

5. Zdolności defensywne Ukrainy długoterminowe
No i tu już jest dla Rosji trochę dramat. Ukraina się w pełni zmobilizowała jak chodzi o ludność, więc jest kim walczyć, a zachodnie państwa regularnie dostarczają i zamierzają dostarczać sprzęt, więc jest i będzie czym walczyć. Dodatkowo walki miejskie, strategie partyzanckie z atakami na zaopatrzenie - to wszystko wygląda bardzo, bardzo źle w perspektywie dla agresorów.

Pytanie czy nie będą próbowali Ruscy, w którymś momencie odciąć/ograniczyć jakoś tej pomocy, dostaw sprzętu, poprzez ataki z Białorusi na zachodnią część Ukrainy. Już dzisiaj mieliśmy info od Mera Lwowa (ostatecznie zdementowane przez SBU obwodu lwowskiego, więc kij wie jak tam było), że swołocz szykowała desant w miasteczku Brody (miasto na trasie Lwów - Kijów), co ostatecznie się im nie udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, polskignom napisał:

No dokładnie, nie mam, stad się opieram na ludziach, którzy ogarniają konflikty od wielu lat. I daleko im do ruskich troli.
Na szczęście Ty widze pokazujesz swoją ekspertyzę w kolejnym temacie. 
 

 

Trajektoria pocisku zależy od tego pod jakim kątem go wystrzelisz i tego jaką ma wagę. Siła pocisku zależy od tego jakiego pocisku użyjesz - w co celujesz co chcesz zniszczyć - pociski mają różne głowice do walki z różnymi celami - te niekierowane z dział również. Na podstawie zdjęć  wyrwy w ścianie nie da się stwierdzić kto z czego wystrzelił. Po prostu się nie da. I jeśli Twoi ludzie "ogarniający konflikty od lat" twierdzą inaczej to są wybitnie niekompetentni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Trajektoria pocisku zależy od tego pod jakim kątem go wystrzelisz i tego jaką ma wagę. Siła pocisku zależy od tego jakiego pocisku użyjesz - w co celujesz co chcesz zniszczyć - pociski mają różne głowice do walki z różnymi celami - te niekierowane z dział również. Na podstawie zdjęć  wyrwy w ścianie nie da się stwierdzić kto z czego wystrzelił. Po prostu się nie da. I jeśli Twoi ludzie "ogarniający konflikty od lat" twierdzą inaczej to są wybitnie niekompetentni. 

Był filmik z tym pociskiem, łącznie z tym jak „eksplodował”. Nikt nie oceniał tego na podstawie wyrwy poza Tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.