Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając jakiś optymistyczny scenariusz, czyli sprawna ochrona większości terytorium Ukrainy, nasuwa się pytanie, czy Putin jest w stanie wyjść dość szybko z tej operacji nie tracąc twarzy i sprzeda wizerunkowy sukces w postaci aneksji Ługańska i Doniecka? Czy raczej będzie szedł na całość? Ta inwazja wygląda na przeprowadzoną bez ładu i składu, mam wrażenie, że może to jednak Putin został rozegrany. Czy możliwe, że ktoś z tylnego fotela zachęcił Putina do inwazji, a gdzieś w tle czai się plan usunięcia Władimira, żeby Rosja mogła zacząć z czystą kartą? Dla oligarchów Putin jest raczej problemem, aniżeli gwarantem sukcesów ich biznesów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Zakładając jakiś optymistyczny scenariusz, czyli sprawna ochrona większości terytorium Ukrainy, nasuwa się pytanie, czy Putin jest w stanie wyjść dość szybko z tej operacji nie tracąc twarzy i sprzeda wizerunkowy sukces w postaci aneksji Ługańska i Doniecka? Czy raczej będzie szedł na całość? Ta inwazja wygląda na przeprowadzoną bez ładu i składu, mam wrażenie, że może to jednak Putin został rozegrany. Czy możliwe, że ktoś z tylnego fotela zachęcił Putina do inwazji, a gdzieś w tle czai się plan usunięcia Władimira, żeby Rosja mogła zacząć z czystą kartą? Dla oligarchów Putin jest raczej problemem, aniżeli gwarantem sukcesów ich biznesów. 

Będzie szedł na całość. Natomiast wciąż nie wiem skąd te informacje, ze to idzie bez ładu i składu? 
 

Polecam tego twitterowicza:

https://mobile.twitter.com/KofmanMichael/status/1497222922431254531
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, polskignom napisał:

wciąż nie wiem skąd te informacje, ze to idzie bez ładu i składu? 

Też chciałbym być optymistą ale nie wiem skąd tu tyle tego optymizmu. Mamy drugi dzień inwazji a już toczą się potyczki wokół stolicy dużego jak na realia Europy kraju. Jak się poczyta polskie fora wojskowe to większość się zgadza z tym, że to co widać na zdjęciach i filmikach, które oglądamy to w większości to czym rosja zaatakowała to to co mieli najstarsze w swoich magazynach. Pytanie na co/na kogo trzymają nowszy sprzęt? Mam tylko nadzieję, że po prostu nie mają zamiaru go wykorzystać.

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kepler napisał:

Też chciałbym być optymistą ale nie wiem skąd tu tyle tego optymizmu. Mamy drugi dzień inwazji a już toczą się potyczki wokół stolicy dużego jak na realia Europy kraju. Jak się poczyta polskie fora wojskowe to większość się zgadza z tym, że to co widać na zdjęciach i filmikach, które oglądamy to w większości to czym rosja zaatakowała to to co mieli najstarsze w swoich magazynach. Pytanie na co/na kogo trzymają nowszy sprzęt? Mam tylko nadzieję, że po prostu nie mają zamiaru go wykorzystać.

No właśnie o tym mówię, Rosja atakuje starym sprzętem, z ludźmi i stratami się nigdy nie liczyła.

Omija miasta, mało rakiet, żeby minimalizować straty cywilne, prawie w ogole ataków na komunikacje, mało cyber ataków etc etc.

Oni tam ewidentnie nawet nie próbują równać z ziemia. A tu można poczytać, ze w sumie to na każdym froncie dostają po nosie.

ale jestem laikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jack napisał:

a to już proruski troling nastawiony na sianie paniki w Polsce 

Weź trochę liźnij tematu. Amerykańskie plany obrony NATO zakładają oddanie Polski i krajów bałtyckich i obronę wschodniej granicy Niemiec. To są fakty, a Ty siejesz dezinformację. W wojnie obronnej nikt nam na naszym terenie realnie nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równanie z ziemią miałoby swoje konsekwencje, poważne a druga sprawa że dochodzą głosy które w sumie nie dziwią że żołnierze rosyjscy często sami nie widzą sensu tej wojny i morale spada a u Ukrainców odwrotnie.Zdobycie takiego miasta jak Kijów to nie są rurki z kremem od potyczek do zdobycia daleka droga.Na wschodzie linia praktycznie w ogóle nie poszła do przodu.Czas działa na naszą i Ukrainy korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Myślisz że za tydzień Ukraińcy będą mieć lepsze morale, uzbrojenie, zapasy czy co konkretnie? Czas działa wyłącznie na nasza korzyść

Uzbrojenie cały czas dojeżdża, morale zależy od tego jak dalej będzie się rozwijała sytuacja z zapasami nie wiem jak to wygląda w tym temacie.Jeśli ta sytuacja dalej będzie się przeciągała to podejrzewam że Xi Jinping nie będzie zadowolony z takiego obrotu spraw, nie po to otwierał szlaki handlowe.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, polskignom napisał:

Będzie szedł na całość. Natomiast wciąż nie wiem skąd te informacje, ze to idzie bez ładu i składu? 
 

Polecam tego twitterowicza:

https://mobile.twitter.com/KofmanMichael/status/1497222922431254531
 

Przez bez ładu i składu miałem na myśli brak jakiejś sensownej motywacji i korzyści wynikającej z tej wojny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Przez bez ładu i składu miałem na myśli brak jakiejś sensownej motywacji i korzyści wynikającej z tej wojny. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że megaloman chce być największym Carem, który odbudował potęgę ZSSR.

 

Tyle, że dzisiaj potęga to gospodarka.

Facet ma 70 lat i więcej botoksu niż celebrytka po 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominamy niestety, że Putin ma broń atomową, dużo głowic. 

I wydaje się, że zwariował. 

To niestety nie jest dobre połączenie. 

Też bym chciał by NATO pomogło Ukrainie, ale nikt nie zaryzykuje walki z Rosją poza terytorium NATO gdy Putin ma palec na czerwonym przycisku. Ta broń to jak posiadanie milionów zakładnikow 😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

Zapominamy niestety, że Putin ma broń atomową, dużo głowic. 

I wydaje się, że zwariował. 

To niestety nie jest dobre połączenie. 

Też bym chciał by NATO pomogło Ukrainie, ale nikt nie zaryzykuje walki z Rosją poza terytorium NATO gdy Putin ma palec na czerwonym przycisku. Ta broń to jak posiadanie milionów zakładnikow 😟

Tak samo pozwolono Hitlerowi zagarnac Austie, zeby nie spowodowac wiekszej wojny.

Skad gwarancja, ze Putin sie zadowoli Ukraina?

Lub ze sam od tak sobie nie uzyje atomowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że megaloman chce być największym Carem, który odbudował potęgę ZSSR.

 

Tyle, że dzisiaj potęga to gospodarka.

Facet ma 70 lat i więcej botoksu niż celebrytka po 60.

No ja jeszcze czytałem, że obecnie Putin ma poparcie rzędu 40℅ po aneksji Krymu miał 80℅ , więc możliwe że wygrana wojna to w jego oczach jedyna szansa na wygranie wyborów, z drugiej strony, czy Putin miałby mieć problem z zafalszowaniem wyborów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.