Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, SlaKB napisał:

że jakby chciał to po Kijowie może być w dwa dni w Warszawie, a co później to się zobaczy.

Jakby chciał to już by o tym świat mówił.. Ty myślisz ,że operację wojskową planuje się ad hoc. I Rosjnie sobie pomyśką ,że skoro już sa to mogą uderzyć na Lublin? PRzestań tworzyć fikcyjne teorie.

Skoro są przerzucone jednostki uderzeniowe lotnicze *( heliktoptery i samoloty) to Rosjanie zanim pomyślą ,że chcą podejść to jużby zbierali zgliszcza swoich czołgów. To co jest przerzucane do krajów bałtyckich i Polski to jest sprzęt który skutecznie zdominuje Rosję w powietrzu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Ech ale tu mamy zatrzęsienie ekspertó od wojskowości. W tej chwili ludzie którzy są w rezerwie a są pilotami dostali rozkaz mobilizacji i są już w drodze na flankę wschodnią,. Codziennie na Ławicy lądują żołnierze amerykańscy, niemieccy. Porozmawiajcie sobie z kims z Suwałk i to Wam powiedzą ile razy dziennie widzą samoloty i helikoptery lecące w kierunku Litwy. Ogrom sprzętu jest teraz przerzucane pod granicę i to nowoczesnego sprzętu. Rosja by pokonać obecne siły europejskich armii musiałaby uderzyć atomem .Inaczej nie będą mieli szans .. A jak widać wywiad amerykański i brytyjski skutecznie przewidział inwazję. Co najwyżej Putin się wystraszył braku zaskoczenia i przesunął o tydzień bo myśłał ,że w ten sposób osłabi czujność Ukraińców. JAk się okazało ,że  nikt się nie nabrał na jego słowa to uderzył 

Nie ma szans na uderzenie z zaskoczenia. Ilość sprzętu przerzucona obecnie już jest na tyle spora ,że Rosja nie byłaby  w stanie uzyskać przewagi w powietrzu a bez tego to sie czołgami nie przebiją

Nieoficjalnie to obecnie monitorują pozycje wszystkich rosyjskich okrętów podwodnych i gdyby mieli choć cień sygnału ,że Rosja chce uderzyć to je zatopią. 

Zobaczcie jak dokładne były mapy pokazywane przez Amerykanów. Przewidzieli większość uderzeń tylko Ukraina miała za mało czasu i sprzętu by przygotować skuteczną obroną na granicy z Białorusią. Więc jakiekolwiek uderzenie na Europę będzie przewidziane i Rosjanie mogą tylko zostać rozbici w puch

Polska w takiej wojnie oberwie najmocniej bo akurat w nas atomówki mogą sięgnąć ale Rosja takiej wojny nie wygra 

 

Ogrom czyli ile? Odpowiednio dużo?

Skoro od tygodni było wiadomo o agresji (prognozy sprawdziły się co do dnia praktycznie), to dlaczego wszystko dzieje się tak późno. Nie jestem ekspertem, więc możesz mi wyjaśnić?

Moje rodzinne strony to sąsiedztwo dużej jednostki, więc znam sporo żołnierzy, szczególnie emerytów i wyobraź sobie, że nie każdy ma wartość bojową jak dawniej. Poza tym nie o nich tu mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Jakby chciał to już by o tym świat mówił.. Ty myślisz ,że operację wojskową planuje się ad hoc. I Rosjnie sobie pomyśką ,że skoro już sa to mogą uderzyć na Lublin? PRzestań tworzyć fikcyjne teorie.

Skoro są przerzucone jednostki uderzeniowe lotnicze *( heliktoptery i samoloty) to Rosjanie zanim pomyślą ,że chcą podejść to jużby zbierali zgliszcza swoich czołgów. To co jest przerzucane do krajów bałtyckich i Polski to jest sprzęt który skutecznie zdominuje Rosję w powietrzu 

A kto mówi, że Rosja planuje ad hoc?na pewno mieli rozpisanych wiele scenariuszy i nie można wykluczyć, że jeden z nich mówił o wjeździe w Polskę jeśli sytuacja będzie dla nich korzystna. 

Skąd info o przerzucaniu sprzętu? Ja za bardzo informacji o tym nie widziałem, jeśli to prawda to sytacja wygląda inaczej i napisałem już to w edycji posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow twierdzi, że Moskwa chce, by naród ukraiński był niezależny i miał możliwość decydowania o swoim losie.
Ławrow dodał, że Rosja zapewni demilitaryzację Ukrainy. Szef rosyjskiej dyplomacji przekazał, że nie widzi możliwości uznania obecnego rządu w Kijowie za demokratyczny.
Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow ogłosił dzisiaj, że "Rosja nie zamierza okupować Ukrainy, ani atakować cywilów". Jak powiedział, "Rosja jest gotowa do rozmów, w momencie, gdy ukraińska armia przestanie walczyć".

 

Ale oni mają swoj świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

No akurat Biden w swoim wczorajszym przemówieniu wprost powiedział, że jeżeli Rosja zaatakuje teren NATO to amerykańskie wojska wezmę udział w wojnie, czym podrzymał to co mówił tydzień temu 

O "morderczych sankcjach" też gadali. 

Masz 500 km do granicy, ja <70, więc nasz punkt widzenia ma odrobinę inny pryzmat :) 

14 minut temu, ely3 napisał:

Polska w takiej wojnie oberwie najmocniej bo akurat w nas atomówki mogą sięgnąć ale Rosja takiej wojny nie wygra 

Umiesz pocieszać. Nie sądzisz, że po atomie, może być już wszystko jedno?

 

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał:

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow ogłosił dzisiaj, że "Rosja nie zamierza okupować Ukrainy, ani atakować cywilów".

Są już nagrania, gdzie ruski czołg po dogonieniu samochodu, bez refleksji przejeżdza po nim.

Jeżeli to nie jest zbrodnia wojenna ( chociaż na razie żyje), to nie wiem co nią jest.

Pokaz ruskiego sadyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SlaKB napisał:

na pewno mieli rozpisanych wiele scenariuszy i nie można wykluczyć, że jeden z nich mówił o wjeździe w Polskę jeśli sytuacja będzie dla nich korzystna. 

Gdyby mieli to świat by o tym wiedział... Tak jak wiedzieli o Ukrainie.

 

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Ogrom czyli ile? Odpowiednio dużo

Wystarczająco by mieć przewagę w powietrzy nad Rosjanami a to wystarczy ... Rosjanie mają obecnie sporą przewagą na lądzie gdyby chcieli uderzyć ale obecnie większość tych sił jest na Ukrainie. Zanim Rosjanie by przerzucili siły pod granicę z Litwą czy Poilską to Amerykanie i Francuzi w tym samym czasie przerzucą większość sił i nie będą mieć Rosjanie przewagi nawet na lądzie

Ile wg Ciebie Rosja ma obecnie wojska na granicy z krajami bałtyckimi i Polską? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Jak ktoś uważa, że UE by nas nie zostawiła, to gratuluję optymizmu. Skończylibyśmy tak jak Ukraina..

Może co poniektórzy u nas przejrzą nieco na oczy..

Nikt tu nie liczy na UE w razie wojny. UE nie ma ani armii, ani zdolności decyzyjnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

Umiesz pocieszać. Nie sądzisz, że po atomie, może być już wszystko jedno?

Nie użyto nigdy atomu i Putin zdaje sobie sprawę ,że nie licząc okretów podwodnych tak iatak byłby mało skuteczny i tylko uderzyłby w Polskę i Niemcy. Reszta rakiet byłaby strącona albo wręcz zniszczona przed odpaleniem...

 

Putin jest pewnie odklejony od rzeczywistości ale wie ,ze wojna atomowa sprawi ,że w Rosji będą zgliszcza i użye tylko w obronie własnej a nie do ataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Gdyby mieli to świat by o tym wiedział... Tak jak wiedzieli o Ukrainie.

 

Wystarczająco by mieć przewagę w powietrzy nad Rosjanami a to wystarczy ... Rosjanie mają obecnie sporą przewagą na lądzie gdyby chcieli uderzyć ale obecnie większość tych sił jest na Ukrainie. Zanim Rosjanie by przerzucili siły pod granicę z Litwą czy Poilską to Amerykanie i Francuzi w tym samym czasie przerzucą większość sił i nie będą mieć Rosjanie przewagi nawet na lądzie

Ile wg Ciebie Rosja ma obecnie wojska na granicy z krajami bałtyckimi i Polską? 

A skąd masz info na temat tych sił NATO przerzucanych pod naszą granicę? Ja nic takiego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlaKB napisał:

A skąd masz info na temat tych sił NATO przerzucanych pod naszą granicę? Ja nic takiego nie znalazłem.

Bo znam ludzi z Suwałk, którzy mi mówią ile dziennie widzą nad sobą lecących samolotów. MAm znajomych na Ławicy czy Powidzu i wiem ,że codziennie są przerzuca samoloty czy heliktoptery . Znam też byłych pilotów wojskowych , którzy od dwóch dni są w drodze pod granice ( jeden to Niemeic , drugi to Polak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

Gdyby mieli to świat by o tym wiedział... Tak jak wiedzieli o Ukrainie.

 

Wystarczająco by mieć przewagę w powietrzy nad Rosjanami a to wystarczy ... Rosjanie mają obecnie sporą przewagą na lądzie gdyby chcieli uderzyć ale obecnie większość tych sił jest na Ukrainie. Zanim Rosjanie by przerzucili siły pod granicę z Litwą czy Poilską to Amerykanie i Francuzi w tym samym czasie przerzucą większość sił i nie będą mieć Rosjanie przewagi nawet na lądzie

Ile wg Ciebie Rosja ma obecnie wojska na granicy z krajami bałtyckimi i Polską? 

Bombardowany jest Lwów.

Jak pisałem, nie jestem ekspertem w dziedzinie wojskowości i się zapytam, żeby mieć lepszą wiedzę.

1. Skąd założenie, że wojska NATO będą wcześniej pod granicą polsko-ukraińską niż wojska rosyjskie? Przecież armia rosyjska formowala się przed agresja kilka tygodni. A NATO przyleci w 1 dzień?

2. Czy wojska NATO są w pełnej gotowości? Jak wygląda papierologia w przypadku procedury transferu wojsk do Polski? Wszystko jest już klepniete, czy jak w przypadku ONZ trzeba jeszcze administracyjnie zalatwic?

3. Skąd ta opieszalosc, skoro znali dokładne daty agresji? Co im szkodzilo wcześniej wszystko dopiac.

Z góry dzięki za naświetlanie sprawy.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Bo znam ludzi z Suwałk, którzy mi mówią ile dziennie widzą nad sobą lecących samolotów. MAm znajomych na Ławicy czy Powidzu i wiem ,że codziennie są przerzuca samoloty czy heliktoptery . Znam też byłych pilotów wojskowych , którzy od dwóch dni są w drodze pod granice ( jeden to Niemeic , drugi to Polak)

Nie wiem czy takie szacowanie na oko, że dużo helikopterów przyleciało dobrze odzwierciedla rzeczywistość, ale jeśli tak to tego info nigdzie nie ma więc nie dziw się, że ludzie piszą, że NATO nic nie robi. Jedyne informacje dotyczą tego, że kilka tys żołnierzy amerykańskich będzie wysłanych do Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SlaKB napisał:

Nie wiem czy takie szacowanie na oko, że dużo helikopterów przyleciało dobrze odzwierciedla rzeczywistość, ale jeśli tak to tego info nigdzie nie ma więc nie dziw się, że ludzie piszą, że NATO nic nie robi. Jedyne informacje dotyczą tego, że kilka tys żołnierzy amerykańskich będzie wysłanych do Niemiec. 

Nie licz też na to, ze NATO będzie informować, co i gdzie przesyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska wizerunkowo może dużo zyskać jeżeli zaczęłaby pokazywać więcej politycznej inicjatywy

plus nie wiem czy trwają obecnie misje pokojowe w innych miejscach świata ale wszystkie te Gromy powinny być u nas i to z bardzo czytelnym akcentem w mediach

no i widoczny jest teraz niedowład armii

bardzo elitarne 50.000-100.000 szybkiego reagowania by się przydało ale drogo wyjdzie w czasie pokoju

postawa Niemiec Włoch i Węgier mnie smuci... bym poszedł jeszcze mocniej w stronę USA

łacznie z grożbą wyjścia z Unii bo tu akurat UK postępuje moim zdaniem dużo lepiej 

Polska zamiast słuchaczem co tam w Unii powinna spróbować być leading voicem

tylko do tego trzeba mieć Polityków z jajami a nie amatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.