Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

jadąc do pracy słuchałem jakieś Pani Profesor w TOK FM, że Putin miał nóż na gardle.

podała argumenty :

- Ruskie PKB wzrosło od 1990 do 2010 o 10% w przeciwieństwie do reszty świata gdzie wzrosty były nawet 2.5x

- wydobycie ropy naftowej już wymaga dużych nakładów finansowych oraz nowych technologii których Rosja nie ma

- wewnętrzna opozycja oraz nacisk otoczenia z powodu coraz gorszej kontroli własnego społeczeństwa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cvbe napisał:

Ruscy podobno wjechali do Kijowa ukraińskim sprzętem i ubrani w ukraińskie mundury, może to dlatego...

Ja słyszałem, że oni przechwycili ten sprzęt już po inwazji, i w to bardziej uwierzę. 

Ale wszystkie doniesienia trzeba brać ostrożnie, z jednej i drugiej strony. Wysyłane informacje to też wojna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

jadąc do pracy słuchałem jakieś Pani Profesor w TOK FM, że Putin miał nóż na gardle.

podała argumenty :

- Ruskie PKB wzrosło od 1990 do 2010 o 10% w przeciwieństwie do reszty świata gdzie wzrosty były nawet 2.5x

- wydobycie ropy naftowej już wymaga dużych nakładów finansowych oraz nowych technologii których Rosja nie ma

- wewnętrzna opozycja oraz nacisk otoczenia z powodu coraz gorszej kontroli własnego społeczeństwa

 

 

Prawdą jest, że te sankcje za Krym z 2014 długofalowo coś tam podziałały i Rosja nie rozwija się tak jak powinna, a pandemia przez to dojebała im gospodarczo bardziej niż innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Russians are in Kiev. Ua military appears to be panicking and hiding in civilian neighbourhoods”

ciekawe ile w tym prawdy, ile propagandy RU a ile strategii UA.

1 minutę temu, fluber napisał:

Prawdą jest, że te sankcje za Krym z 2014 długofalowo coś tam podziałały i Rosja nie rozwija się tak jak powinna, a pandemia przez to dojebała im gospodarczo bardziej niż innym

Ale tez dzięki 2014 przyspieszyli z uzależnieniem Europy od energii (z pomocą UE) i z importera szamy stali się eksporterem. Pozbywali sie rezerw w USD etc etc.

pkb to jedno, ale różne aspekty gospodarki mocno przemodelowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, matek napisał:

Mam tylko nadzieję, że nasze władze nie będą dawały schronienia ukraińskim politykom (i prezydentowi), jeśli ci będą zmuszeni do ucieczki. Jesteśmy za blisko tego zamieszania.

?

w 1939 Polski rząd został internowany w Rumunii , Węgry przyjmowały naszych żołnierzy a Ty chcesz abyśmy zachowywali się jak kurczaki?

nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Ja również...

To po cholerę podważasz podstawy funkcjonowania NATO? Jesteśmy pełnoprawnym członkiem sojuszu a nie jakimś szmondakiem na doczepkę. Ile można jęczeć, że w 39 sojusznicy nas zdradzili więc przy kolejnej okazji też porzucą. Należy zmodernizować zawodową armię, zdywersyfikować źródła energii, wiązać się i uzależniać od siebie innych tak by ani atak na nas ani porzucenie nas w potrzebie było nieopłacalne. A wchodzenie w kolejne konflikty z sojusznikami nie przybliża nas to tego celu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

To po cholerę podważasz podstawy funkcjonowania NATO? Jesteśmy pełnoprawnym członkiem sojuszu a nie jakimś szmondakiem na doczepkę. Ile można jęczeć, że w 39 sojusznicy nas zdradzili więc przy kolejnej okazji też porzucą. Należy zmodernizować zawodową armię, zdywersyfikować źródła energii, wiązać się i uzależniać od siebie innych tak by ani atak na nas ani porzucenie nas w potrzebie było nieopłacalne. A wchodzenie w kolejne konflikty z sojusznikami nie przybliża nas to tego celu. 

Bo bardzo łatwo prężyć muskuły przed lustrem, trudniej gdy trzeba się napierdalać.

 

Póki co NATO nie musiało się napierdalać w obronie jednego ze swoich członków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Bo bardzo łatwo prężyć muskuły przed lustrem, trudniej gdy trzeba się napierdalać.

Póki co NATO nie musiało się napierdalać w obronie jednego ze swoich członków.

dokładnie.

w historii było wiele sojuszów, które nie były dotrzymywane więc jak mamy liczyć to lepiej liczyć na siebie a w tym wypadku na Ukrainę, Szwecję, Turcję - łączą nas interesy przeciwko Rosji

dla USA jesteśmy tylko kartą przetargową - są w stanie nami handlować jak wieprzowiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzały słyszane w pobliżu rządowej dzielnicy w Kijowie - podaje Associated Press. Doradca prezydenta Ukrainy powiedział, że Rosja planuje zdobyć Kijów i zabić Wołodymyra Zełenskiego - informuje Sky News.

 

Edit: Federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser powtórzyła, że rząd niemiecki nie zgadza się na ewentualne dostawy broni na Ukrainę. - Nie jesteśmy za dostawami broni na Ukrainę i nic się w tej kwestii nie zmieniło - powiedziała w programie "Morgenmagazin" w telewizji ZDF. 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, polskignom napisał:

pkb to jedno, ale różne aspekty gospodarki mocno przemodelowali

Ale koszty życia przeciętnego obywatela wzrosły znacząco  a pensje wręcz spadły. Mam sporo Rosjan na zakładzie i wg nich sporo złego się zadziało. Covid przeorał strasznie. Sporo zgonów. Życie w Polsce tańsze ( choć tu akurat może być przekłamanie bo większość z nich pochodzi z okolic Moskwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

Gdyby stworzyć armię unijną to rozkazy dla wojsk z terenów Polski i Krajów Bałtyckich zostałyby sformułowane gdy Ruscy przekraczaliby Odrę.

Na dzisiaj takie są plany obrony nato, więc ten.

1 godzinę temu, quevas napisał:

czyżby Ameryka albo jej najemnicy szykowali fizyczny zamach na gazrurkę ?

Niemcy sobie wysadzą gazrurkę. Zobacz kto płaci za budowę, bo Ruski wykłada <50%

1 godzinę temu, jack napisał:

Mam Ci tłumaczyć, że w NATO na chłodno wykalkulowali, że lepiej mieć ruska na Ukrainie niż globalny konflikt? To są fakty. 

Ale czy kalkulowali, że można mieć to i to?

Godzinę temu, fluber napisał:

Wielu z nas ( w sumie ja też) ciągle się łudzi, że wejście do Polski to nie jest rusek w Polsce, tylko rusek w NATO. A byłby to idiotyczny sojusz wojskowy, gdyby ignorował atak na własne terytorium.

Mogą nam przywieźć tony stali i wskazać kierunek na wschód. 

44 minuty temu, Koelner napisał:

dla USA jesteśmy tylko kartą przetargową - są w stanie nami handlować jak wieprzowiną

Za wieprzowinę się targowali.

 

Ps.

Mogę powiedzieć, że ilość lotów na wschodzie, to jakiś kosmos. Nie wiem kto lata i gdzie, ale zacząłem mieszkać przy lotnisku.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

a to już proruski troling nastawiony na sianie paniki w Polsce 

Cytat

Próbowano zaatakować stronę Izby Rozliczeniowej oraz polskie serwery rządowe, jeśli chodzi o pocztę elektroniczną - powiedział w piątek pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. Zapewnił, że ataki są odpierane.

Tutaj masz ruski troling, plany obrony wschodniej flanki nato nie są moim dziełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambasador Polski przy ONZ w NY, prof. jakiś tam, stwierdził, że po wspólnych owocnych negocjacjach Organizacja stworzyła rezolucje, które mogą być i prawdopodobnie będą zawetowane przez jednego z członków ONZ, czyli Rosję. Następnie w innym trybie będą tworzyć nowe rezolucje, które dopiero  zapoczątkują (lub nie) wysłanie sił pokojowych na Ukrainę. Wystosowania nowych rezolucji potrwa najwcześniej do poniedziałku/wtorku, a kolejne etapy wysłania sił rozjemczych - trudno powiedzieć ile, ponieważ zależą od wielu czynników....

KA-RY-KA-TU-RA organizacji. Niewydolny bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ambasador Polski przy ONZ w NY, prof. jakiś tam, stwierdził, że po wspólnych owocnych negocjacjach Organizacja stworzyła rezolucje, które mogą być i prawdopodobnie będą zawetowane przez jednego z członków ONZ, czyli Rosję. Następnie w innym trybie będą tworzyć nowe rezolucje, które dopiero  zapoczątkują (lub nie) wysłanie sił pokojowych na Ukrainę. Wystosowania nowych rezolucji potrwa najwcześniej do poniedziałku/wtorku, a kolejne etapy wysłania sił rozjemczych - trudno powiedzieć ile, ponieważ zależą od wielu czynników....

KA-RY-KA-TU-RA organizacji. Niewydolny bubel.

Siły pokojowe chcą wysyłać na wojnę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.