Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Reikai napisał:

Ale za całokształt powinno, łącznie z podaniem IP i po liściu od każdego użytkownika na odmulke.

 

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Masz rację nie trzeba banować, ważne żeby wypierdalał. 

rozumiem emocje, ale mocno przesadzacie.

anyway, to brzmi niepokojąco (bo to nie Trump, który gada co mu ślina na język przyniesie, lecz opiera się na informacjach wywiadu US):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja political fiction mnie naszła, kiedy słuchałem w Trójce pomysłów słuchaczy w jakich obszarach można Rosję wykluczyć:

A może Putinowi właśnie o te izolację chodzi. Jego kumpel o mało nie popłynął, kiedy lud Białorusi całkiem niedawno doszedł do wniosku, ze ma dosyć swojego ustroju i zapalał odwzajemnioną miłością do zachodu.

A tak Rosjanie nie mogą mieć do niego pretensji, bo działał na rzecz mateczki Rosji chcąc poszerzyć jej granice i to zachód podjął decyzję o izolacji, a nie on. Za żelazną kurtyną łatwiej rządzić.

Ot, luźna myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Taka refleksja political fiction mnie naszła, kiedy słuchałem w Trójce pomysłów słuchaczy w jakich obszarach można Rosję wykluczyć:

A może Putinowi właśnie o te izolację chodzi. Jego kumpel o mało nie popłynął, kiedy lud Białorusi całkiem niedawno doszedł do wniosku, ze ma dosyć swojego ustroju i zapalał odwzajemnioną miłością do zachodu.

A tak Rosjanie nie mogą mieć do niego pretensji, bo działał na rzecz mateczki Rosji chcąc poszerzyć jej granice i to zachód podjął decyzję o izolacji, a nie on. Za żelazną kurtyną łatwiej rządzić.

Ot, luźna myśl.

Też się zacząłem zastanawiać ale średnio mi przychodzi coś do głowy . Możliwe że Putin wie jak bardzo Niemcy są uzależnieni od jego surowców i że będą blokować najgorsze sankcje. Nie wiem na ile wierzyć ukraińskim źródłom ale póki co ofiar w Ukrainie jest niewiele, obiekty cywilne są właściwie nietykalne a pomoc znajomych i z UE żadna. Ukraińcy sami dojdą do wniosku ze UE i NATO mają na Ukrainę wyjebane i nie warto umierać. Żyli tyle czasu w ZSRR to mogą żyć dalej. I tak są od Rosji uzależnieni. Ale nadal taka kalkulacja wydaje się być bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerhard Schroeder: „Nie zrywać całkowicie kontaktów z Rosją”

W Soczi odbywa się od dziś PŚ w szpadzie(szermierka). Z listy zgłoszeń zniknęło 70% zawodniczek. Z głównych nacji zostały tylko Niemcy i Włochy.

Wnioski nasuwają się same :)

Brawo.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, quevas napisał:

pytanie : dlaczego teraz, gdy tyle zrobili dla otwarcia Nord Streamu ?

może właśnie dlatego teraz, bo to zmniejsza prawdopodobieństwo, ze niemcy się zaangażują przeciw nim.

10 minut temu, Koelner napisał:

Patrząc na sprzęt, który niszczą lub przechwytują Ukraińcy to stare wraki. 

śmigłowce podobno były z tych najnowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła wywiadowcze przekazały rosyjski plan zajęcia Kijowa

"Ukraińska Prawda" przekazała, że rosyjski plan przejęcia stolicy kraju zakłada m.in. wyłączenie prądu i łączności w Kijowie w celu wywołania powszechnej paniki.

Rosyjskie jednostki znajdują się na obrzeżach Kijowa. Jak informują ukraińskie media, powołując się na źródła wywiadowcze, celem Rosjan jest nasilenie ataków wzdłuż granicy, aby wojska opuściły stolicę.


Plan zakłada również przejęcie jednego z lotnisk w Kijowie i wykorzystanie grup sabotażowych, aby pozbawić miasto prądu i łączności.

Aby wywołać większą panikę wśród mieszkańców, zaplanowane maja być podpalenia i grabieże. Chaos w Kijowie ma spowodować, że niekontrolowane kolumny uchodźców zablokują autostrady, co utrudni ruchy wojsk.

Celem ataku będą także rządowe strony internetowe, a następnie zatrzymanie kierownictwa państwa (nie sprecyzowano kogo) i zmuszenie go do podpisania porozumienia pokojowego na warunkach rosyjskich, grożąc dużymi stratami wśród ludności cywilnej.

W rezultacie Ukraina może zostać podzielona na dwie części, tak jak Niemcy Wschodnie i Zachodnie.
 

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art35756431-zrodla-wywiadowcze-przekazaly-rosyjski-plan-zajecia-kijowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tez to trochę wyglada na uwiązanie Ukraińców w walki w donbasie, żeby spokojnie zdobyć Kijów. Oczywiście można pisać narracje, ze Rosji nic nie wychodzi, ale pytanie czy Putin wiedząc o tym, ze zaatakuje z Białorusi by się wiązał w walki na Ukrainie, gdzie ponosi straty. Wg mnie nie. Robienie z niego zbrodniarza ma sens, ale idioty już nie. Psychopaci się sprawdzają w każdym biznesie.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Już jest narracja, że odcięcie od swiftu nic nie da :) 

Jakby odcięli Swift to by Niemcy nie miały jak płacić za ropę i gaz, więc Rosja by go im nie wysyłała. Są całkowicie od nich uzależnieni i dopóki ruskie czołgi nie staną w Zgorzelcu, to nic nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Już jest narracja, że odcięcie od swiftu nic nie da :) 

Bo nie da :), przyspieszy panowanie Chin. Ale Anyway pytanie dlaczego się gnębi Polskę za „praworzadnosc”, gdy w tym czasie nie gnębi się Rosji za bombardowanie kraju pozostaje otwarte. To jest właśnie ta kolejna słabość zachodu, która Putin tu koncertowo wykorzystuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Już jest narracja, że odcięcie od swiftu nic nie da :) 

Taaa, widziałem. 

 

Ten Tłit chyba jeszcze lepiej obrazuje jak Zachód jest dzielny i pręży muskuły wobec słabych i jak trzęsie dupskiem wobec silnych.

Świat się spierdolił, niech ktoś to zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.