Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lorak napisał:

być może dlatego, że czytasz zachodnie media, w interesie których nie jest przedstawianie rosjan jako odnoszących sukcesy.

EDIT nevermind, koledzy już na to samo zwrócili uwagę ; ]

https://twitter.com/JulianRoepcke

Tu masz w miarę dokładne dane. Widać ,że na południu Ukraińcy się złożyli i Rosjanie prą bez przeszkód większych na Odesse jeśli oczywiście to prawda ,że Cherson omineli. Za to w Sumac wciągneli Rosjan w pułapke i niby się wycofali a jak zapadł zmrok to rozpoczęli ciężkie walki uliczne i wygląda tam średnio ciekawie. Ciekawie czy na południu też nie jest czasem jakaś próba wciągnięcia Rosjan w pułapkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,1. Lotnisko Hostomel nie wiadomo czy do końca odbite, słychać wybuchy
2. Most w Chersoniu - odbicie według wiceminister Hanny Maljar i ustawinie się na lewym brzegu rzeki jest chyba niemożliwe, bo na filmach widać, że most jest wysadzony"

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

co Ty pierdolisz trollu. normalnie sprawdzają ,trzeba wypełnić wniosek i wszystkie procedury. 

Mam członka rodziny w SG który dziś tak wpuszczał ukraińców, bez dokumentów z weryfikacją polegającą tylko na ustaleniu że członek rodziny jest w Polsce, tak ze spadaj frajerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Mam członka rodziny w SG który dziś tak wpuszczał ukraińców, bez dokumentów z weryfikacją polegającą tylko na ustaleniu że członek rodziny jest w Polsce, tak ze spadaj frajerze.

To spełnił obywatelski obowiązek i go zgłoś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

To spełnił obywatelski obowiązek i go zgłoś 

"Każdy Obywatel Ukrainy, który będzie chciał przekroczyć polską granicę zostanie wpuszczony. I niezależnie od tego czy okres pobytu w strefie Schengen czy Rzeczpospolitej będzie upływał, taka osoba będzie mogła pozostać. Podobnie jak osoba, której skończyła się wiza. Jeśli natomiast wjazd nastąpił na podstawie paszportu biometrycznego, czyli na 90 dni, taka osoba będzie mogła również pozostać na terytorium naszego kraju - poinformował Jarosław Szajner.

Stwierdził, że cześć osób może nie posiadać żadnych dokumentów - wówczas będą wpuszczani zgodnie z art. 32 ustawy o cudzoziemcach, czyli za zgodą komendanta placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej, na okres do 15 dni. Potem takie osoby będą mogły zadecydować, czy zostają w Polsce, czy chcą jechać dalej czy wrócić na Ukrainie, gdy sytuacja się unormuje.

https://www.prawo.pl/samorzad/uproszczenia-graniczne-dla-uchodzcow-z-ukrainy,513674.html

Przyznaj się do błedu choc raz jak ja gdy się pomyliłem co do Putina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karpik napisał:

Polsce (na razie) nic nie grozi. Nawet jak Ruskie zajmą Ukrainę, to nie będzie oznaczało, że są zdolni się przegrupować i iść na zachód, zwłaszcza, że mogą nie mieć nawet takich planów. Ich priorytet to pewnie teraz całkowita kontrola Morza Czarnego, obalenie rządu Ukrainy i zastąpienie go nowym Kuczmą.

A my będziemy spać spokojnie granicząc z Rosją  na 1163 km.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darkonza napisał:

Nasza SG wpuszcza Ukraińców nawet bez żadnych papierów

 

6 minut temu, darkonza napisał:

Mam członka rodziny w SG który dziś tak wpuszczał ukraińców, bez dokumentów z weryfikacją polegającą tylko na ustaleniu że członek rodziny jest w Polsce, tak ze spadaj frajerze.

A sorry - dopisałeś „z weryfikacja” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

A sorry - dopisałeś „z weryfikacja” 

W cytowanym fragmencie nie potrzeba zadnej weryfikacji. weryfikowano bo była taka mozliwość zanim sie z komendantem dogadano.

Widze ze zaczynasz to co zawsze to co prawie wszyscy.

Nie było miesa w PRL-u, daje wykres ze było, nie było mieszkań w PRL-u, daje wykres ze były, no to "nie potrzeba było miesa i mieszkań, no to sfałszowane statystyki, no to jesteś głupi" itp. Nie mówie o nikim konkretnym ale nikt nigdy sie do błedu nie przyznał, coś w stylu "no faktycznie, uległem stereotypom", nie zawsze wykrety i ściemnianie. To ja jednak głupi jestem ze biorę na klate, bo na rewanż nie mozna liczyć, powinienem tak jak wszyscy razem z dzisiejszymi chińczykami :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ely3 napisał:

https://twitter.com/JulianRoepcke

Tu masz w miarę dokładne dane. Widać ,że na południu Ukraińcy się złożyli i Rosjanie prą bez przeszkód większych na Odesse jeśli oczywiście to prawda ,że Cherson omineli. Za to w Sumac wciągneli Rosjan w pułapke i niby się wycofali a jak zapadł zmrok to rozpoczęli ciężkie walki uliczne i wygląda tam średnio ciekawie. Ciekawie czy na południu też nie jest czasem jakaś próba wciągnięcia Rosjan w pułapkę

Koleżanka z pracy ma całą najbliższą rodzinę w Sumach, a tam z tego co piszą najostrzejsze walki w mieście teraz.. masakra, rano już wyglądała bardzo słabo, nie chcę nawet myśleć co Ci ludzie przeżywają i mam nadzieję, że my nie będziemy musieli tego przeżywać.. 

Mam tylko nadzieję, że skończy się pi****lenie o sankcjach tylko NATO po jutrzejszym spotkaniu zdecyduje o przysłaniu dużej ilości wojska na wszystkie granicę z Ukrainą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

W cytowanym fragmencie nie potrzeba zadnej weryfikacji. weryfikowano bo była taka mozliwość zanim sie z komendantem dogadano.

Widze ze zaczynasz to co zawsze to co prawie wszyscy.

Nie było miesa w PRL-u, daje wykres ze było, nie było mieszkań w PRL-u, daje wykres ze były, no to "nie potrzeba było miesa i mieszkań, no to sfałszowane statystyki, no to jesteś głupi" itp. Nie mówie o nikim konkretnym ale nikt nigdy sie do błedu nie przyznał, coś w stylu "no faktycznie, uległem stereotypom", nie zawsze wykrety i ściemnianie. To ja jednak głupi jestem ze biorę na klate, bo na rewanż nie mozna liczyć, powinienem tak jak wszyscy razem z dzisiejszymi chińczykami :)

Wez już chlopie przestan, wkurwiasz tylko tą propagandą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.