Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, january napisał:

Bardziej to ja o kontratakach Ukraińców (lotnisko, teraz Sumy) czytam niż o postępach Rosjan.0

Obiektywnie już nawet pomijając sympatie to pierwszy dzień w stosunku do oczekiwań wygląda na mocny sukces defensorów i kiepski start agresorów. Chyba, że coś przeoczyłem;)

 

No właśnie. Łącznie z tym, ze zginęło 350 Rosjan i 57 Ukraińców. Warto trochę te niusy skrinowac. Bo czytając tylko polskiego i ukraińskiego Twittera, to możnaby nawet założyć, ze Rosja już wraca do baz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, polskignom napisał:

Myśle, ze nie, ale mogą spokojnie zrównać z ziemia Kijów jak będzie trzeba

Musieliby dywanowo bombardować i zabić kupę cywilów, mam nadzieję że się nie odwaza, to 4 mln miasto.

Ukraińcy też się przygotowali ponoć do walk ulicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Bardziej to ja o kontratakach Ukraińców (lotnisko, teraz Sumy) czytam niż o postępach Rosjan.0

Obiektywnie już nawet pomijając sympatie to pierwszy dzień w stosunku do oczekiwań wygląda na mocny sukces defensorów i kiepski start agresorów. Chyba, że coś przeoczyłem;)

 

Bo u nas mamy wysyp informacji od ukraińskiej strony, która wiadomo, że będzie podkreślać każdy sukces, a przyznawać się tylko do największych porażek. Tak naprawdę to czy Ukraina padnie w 4 dni czy tydzień, to nie ma większego znaczenia, to niestety kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Musieliby dywanowo bombardować i zabić kupę cywilów, mam nadzieję że się nie odwaza, to 4 mln miasto.

Ukraińcy też się przygotowali ponoć do walk ulicznych. 

Z czego pewnie z 1,5M w samochodach na zachód od Kijowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Co Ty taki zdenerwowany dziś. Nie jestem tu by wzbudzać sympatię, bo nie chce robić loda

:) Połowa rodziny umarła walcząc ze smierdzącą chołotą.

Znając życie, w sytuacji zagrożenia spie....ą ci co zawsze, a dzeci studiują na wschodzie"

 

Potem usłyszę o nawiedzonych kretynach ze wschodu z wojenną schizofremia, której nie wykorzenił rudy Donald.

Dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

Używają mniej więcej 1% możliwości, regiony padają, strat u RU prawie zadnych.

Ukraiński MON twierdzi że pierwszego dnia wojny zabito 350 rosyjskich żołnierzy

kilka godzin temu Ukraina mówiła o 57 ofiarach po swojej stronie

słyszałem opinie gościa, że w założeniu strategii obronnej Ukrainy jest wciagnięcie Rosjan w głąb kraju i tam ich nękać za pomocą wszelkich środków

ile w tym prawdy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Dlatego pisałem, że 

1. jeśli docierają do nas prawidłowe informacje
2. jestem laikiem
3. mogłem coś przeoczyć

:D 

Ale co przeoczyłem?

Myślę, że w sumie tempo upadku Ukrainy (zgadzam się, że niestety to kwestia czasu) oraz jak to będzie wyglądać ma ogromny wpływ dla dalszego rozwoju sytuacji.

Myśle, ze jedynki nie doceniasz. Ostro jadą Ukraincy. Z tych kilkunastu samolotów większość to fajki przynajmniej wg twitterowiczow, którzy bawia się w to przez lata i nie jeden konflikt już w taki sposób relacjonowali.

nawet lotnisko zostało zdementowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

Ukraiński MON twierdzi że pierwszego dnia wojny zabito 350 rosyjskich żołnierzy

kilka godzin temu Ukraina mówiła o 57 ofiarach po swojej stronie

słyszałem opinie gościa, że w założeniu strategii obronnej Ukrainy jest wciagnięcie Rosjan w głąb kraju i tam ich nękać za pomocą wszelkich środków

ile w tym prawdy myślicie?

Chyba nie spotkałem się z inna opinia niż taka, ze Ukraińcy chcą doprowadzić do walk ulicznych. Liczby wg mnie totalnie z dupy. Liczone pewnie w setkach po obu stronach, jak będzie równo, to będzie sukces UA. Tak to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

Używają mniej więcej 1% możliwości, regiony padają, strat u RU prawie zadnych.

No nie do konca tak jest skoro zrobili desant na lotnisko pod Kijowem. Przejęli je a potem się okazało ,że nie są w stanie przerzucić żadnego wsparcia i lotnisko zostało odbite

Wiadomo ,że Rosja dzięki Białorusi ma 3 fronty z czego ten na północ od Kijowa nie jest przygotowany do obrony a ten południowy był mocno osłabiony i padł. Poza zresztą dotarciem do Chersonia Rosja nie ma na razie większych sukcesów a przewagę mają ogromną w sprzęcie lotnictwie.

Ukraina moim zdaniem utrzyma się góra 3 -4 tygodnie chyba ,że cały czas sprzęt będzie dostarczony przez polską granicę . To wtedy może z 2 miesiące.

Wiadomo ,że to wciąż bardziej bój rozpoznawczy i akcja nastawiona na zniszczenie infrastruktury ale też jak na 1 dzień walk efekty mają średni poza południem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Chyba nie spotkałem się z inna opinia niż taka, ze Ukraińcy chcą doprowadzić do walk ulicznych. Liczby wg mnie totalnie z dupy. Liczone pewnie w setkach po obu stronach, jak będzie równo, to będzie sukces UA. Tak to widze.

mówił też, że Ukraińcy póki co radzą sobie nadspodziewanie dobrze, a Blitzkrieg, który Rosja zapowiadała zupełnie sie nie udał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Myślę, że w sumie tempo upadku Ukrainy (zgadzam się, że niestety to kwestia czasu) oraz jak to będzie wyglądać ma ogromny wpływ dla dalszego rozwoju sytuacji.

Polsce (na razie) nic nie grozi. Nawet jak Ruskie zajmą Ukrainę, to nie będzie oznaczało, że są zdolni się przegrupować i iść na zachód, zwłaszcza, że mogą nie mieć nawet takich planów. Ich priorytet to pewnie teraz całkowita kontrola Morza Czarnego, obalenie rządu Ukrainy i zastąpienie go nowym Kuczmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, january napisał:

Bardziej to ja o kontratakach Ukraińców (lotnisko, teraz Sumy) czytam niż o postępach Rosjan.0

być może dlatego, że czytasz zachodnie media, w interesie których nie jest przedstawianie rosjan jako odnoszących sukcesy.

EDIT nevermind, koledzy już na to samo zwrócili uwagę ; ]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Ukraina moim zdaniem utrzyma się góra 3 -4 tygodnie chyba ,że cały czas sprzęt będzie dostarczony przez polską granicę . To wtedy może z 2 miesiąc

Albo będzie druga Syria. W Gdańsku znam przypadki Ukraińców którzy wzięli samochód na minuty ( Clio ) , zatankowali i pojechali na Ukrainę. Determinacja jest wielka więc niekoniecznie tak szybko może im pójść. Obecne konflikty po pierwszej fazie trwają długo a już widać że Ukraińcy się nie poddadzą a to oznacza, że Putin musiałby atakować na szeroką skalę obiekty cywilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

Sorry, ale nic nie zrozumiałem, więc nie

Tak jak z wojny, dotrze do tych, którzy ją zobaczą (poza ekranem komputera)

 

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

mówił też, że Ukraińcy póki co radzą sobie nadspodziewanie dobrze, a Blitzkrieg, który Rosja zapowiadała zupełnie sie nie udał

Fakt, nie mit.

5 minut temu, karpik napisał:

Polsce (na razie) nic nie grozi. Nawet jak Ruskie zajmą Ukrainę, to nie będzie oznaczało, że są zdolni się przegrupować i iść na zachód, zwłaszcza, że mogą nie mieć nawet takich planów. Ich priorytet to pewnie teraz całkowita kontrola Morza Czarnego, obalenie rządu Ukrainy i zastąpienie go nowym Kuczmą.

Oczywiście, nic nam nie grozi. 

To kompleks panny młodej, którą przechodnia łajza wymacała po dupie, a pan młody stoi i zastanawia sie, komu dać po mordzie (jej, czy jemu)

2 minuty temu, darkonza napisał:

Nasza SG wpuszcza Ukraińców nawet bez żadnych papierów

O toaletowy teżnie pytają? 

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.